Mám pocit, že som bisexuálna. Ako to poviem dievčaťu, do ktorého som zaľúbená?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám pocit, že som bisexuálna.

Ako to poviem dievčaťu, do ktorého som zaľúbená?

Ďakujem

Dobrý deň,

je prirodzené, že sa Vám môže páčiť dievčatá aj chlapci. V našej spoločnosti je to, ale stále čiastočné tabu, aj keď vnímam, že mladí ľudia to už vnímajú liberálnejšie.

Je fajn si uvedomiť, čo sa Vám na nej páči, čo spôsobuje, že ste do nej zaľúbená, aby ste viac rozumela aj sama sebe.

A otázky lásky a ich vyznaní je veľmi citlivá a náročná téma. Každý vzťah je iný a každý má aj svoje spôsoby prejavu lásky.

Čo Vám odporúčam je najskôr preskúmať ako vníma ona bisexualitu a či je dôveryhodná na to, aby v prípade, že by nemala o vzťah záujem hneď nezdieľala zo svetom a nedostala ste sa do "trápnej" situácie.

Každopádne ja verím, že sa oplatí svoje pocity zdieľať (naživo slovne, správou,... piesňou..) a čo možno najpriamejšie vyjadriť aby sa mohla rozhodnúť, či má záujem spolu s Vami skúmať intimitu a vzťahovosť.

Dúfam, že som Vám aspoň trochu poradil a prajem mnoho pekných chvíľ a lásky.

Držím Vám palce.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/