Som introvert a nemám žiadne kamarátky. Čo mám robiť?

Zodpovedané
13. máj 2019

Dobrý deň,

nikdy som nepatrila medzi obľúbených ľudí s viacerými kamarátkami. Mala som ich len pár, ale všetky sa odsťahovali a odsťahovala som sa aj ja. Vzťahy už prestali byt ako predtým a kontaktujeme sa raz za 3 mesiace. Ony majú vlastne životy a nových kamarátov.

Mám 29 rokov a malú dcérku. Manžel mi vyčíta, že s ňou nikam nechodím, lebo nemám kamarátky. Každý pokus o kamarátstvo zlyhal. Veľmi sa snažím, aby som si niekoho našla na spoločne trávenie času. Robím čo môžem. Som introvert a stojí má to veľa síl a stresu. Už ale naozaj nevládzem.

Naposledy som sa veľmi snažila a akonáhle som nespravila niečo, čo sa po mne chcelo, lebo mi to naozaj nebolo prijemne, tak prerušila so mnou daná osoba všetky kontakty.

Mám pocit, že už nemám čo ponúknuť. Som človek, o ktorého nikto nestojí pokiaľ nevychádza všetkým v ústrety. Najviac má to mrzí kvôli malej. Chcela by som, aby mala pekne naplnené detstvo a nie len byť doma s mamou, lebo nemáme kam ísť.

Všetky tieto emócie si v sebe nesiem a nemám sa komu zveriť. Viac a viac sa do seba uzatváram.

Ako mám riešiť svoj problém a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka Vás, určite by som potrebovala vedieť viac informácií.

Možno je to len o vašom vnútornom nastavení a možno len o neefektívnej komunikácii s ľuďmi. Určite sa však nenechajte nútiť do niečoho, čo sama nechcete.

Čo sa týka vašej dcérky, skúste navštevovať ihriská, rôzne kaviarne kam chodia mamičky s deťmi, centrá voľného času, cvičenia. Dnes ja toho naozaj v ponuke veľa kam sa dá s deťmi isť aj bez kamarátok.

Prajem úspešné hľadanie samej seba a aktivít pre dcérku.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com