Ako sa zmieriť s tým, že manžel má vydatú kamarátku, s ktorou si občas zašportuje a zavolá?

Zodpovedané
22. apr 2023

Dobrý deň,

s manželom sme spolu 14 rokov, máme dve školopovinné deti. Manžel urobil pred 1,5 rokom chybu (ako to on nazýva). Písal si s kolegyňou dosť vážne slová (ľúbim ťa, chýbaš mi). Začal pracovať inde a povedal, že s ňou skončil.

Teraz má vydatú kamarátku, s ktorou si občas zašportuje a zavolá. Sú to však krátke telefonáty a príde mi to ako keby jej zavolal, že je pred jej prácou. Robotu majú vedľa seba. Ona chodí denne, on nie. Intuícia mi hovorí, že si s ňou určite píše. On stále tvrdí, že nie.

Mám sa s tým zmieriť?

Mám hľadať nejaký dôkaz, že sú naozaj v kontakte alebo to nechať len tak a užívať si súčasné chvíle?

Mám pocit zo seba, že sa teraz správam tak ako keby som sa chcela ochrániť pred tým, že ak ma podvádza, aby som na to nejakým spôsobom prišla. Som nervózna, keď nie je doma, keď je na telefóne.

Manžel hovorí, že som paranoidná, že si vymýšľam. Vraj je môj problém, že mu neverím, že už nevie ako mi to dokázať. On svoju chybu oľutoval, nechce o nás prísť. Uvedomuje si, že čo spravil a už by to nespravil.

Vraj keby si s ňou aj písal alebo išiel s ňou na kavu, šport, je to všetko v rámci normy, lebo on má rodinu a ona je vydatá. Bez telefónu sa nepohne, má ho zablokovaný na dotyk. V podstate od začiatku vzťahu bol jeho telefón pre mňa tabu. Povie, že chce mať nejaké súkromie. Ja som to predtým neriešila, no teraz mu nedôverujem aj preto, lebo mi občas zaklame. Keď na to prídem, tak stále zatĺka.

Ako ďalej existovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdá sa, že to nie je až taký ojedinelý problém, keďže sme ho riešili nedávno. Odkaz nájdete tu:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

Vtedy som odporúčala dôverovať, ale preverovať. Dnes by som možno navrhla zoznámenie celej rodiny. Keď je teda manželova kamarátka vydatá, tak sa môžete pokojne zoznámiť vzájomne. V prvom rade sa dostanete až ku zdroju informácii. Po druhé, ak sa aj chystala kamarátka manžela s ním zblížiť, tak možno ju to zastaví, keď Vás bude poznať osobne. A po tretie, spoznáte manžela, čo tiež nie je na zahodenie, keby sa niečo dialo.

Samozrejme, že dôvod Vášho zoznámenia bude ten, že keď sa s ňou kamaráti, iste to bude skvelá žena a aj Vám sa dobrá kamarátka hodí.

Mali by ste však aj trošku zapracovať na svojej sebadôvere. Ideálne by bolo, keby ste si nie len mysleli, ale aj bola presvedčená, že lepšiu ako vy nemá šancu nájsť. Muži sú totiž od prírody trošku leniví a kým nemusia a nemajú na to pádny dôvod, domácnosť nemenia. Veľmi dobre si totiž vedia spočítať, o čo by prišli.

Predpokladám, že kým mu nebudete robiť žiarlivostné scény a nebudete striehnuť na jeho mobil, tak nemá dôvod byť ostražitý. Zároveň by ste mu mali dať najavo, že nie je jediný a aj vy môžete mať kamarátov, ak to budete chcieť. Správa sa totiž takto len z dôvodu, že vo Vás má absolútnu istotu a už vôbec sa nemusí snažiť, aby Vás nestratil.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online