Ako zachrániť vzťah?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

s priateľom som 7 rokov, máme 5-mesačné bábätko. Obaja ho milujeme. Dlhší čas je náš vzťah chladný. Priateľ sa sťažuje na nedostatok sexu. Ja s sťažujem na málo emočných prejavov a nepochopenie.

Dieťa nebolo plánované, ale veľmi sme sa tešili. Od času ako máme dcérku, tak sa k sebe horšie správame. Pred 2 týždňami mi priateľ povedal, že nevie čo chce a zvažuje rozchod. Ak by situácia pokračovala takto ďalej, tak by som pristúpila na rozchod aj ja. Nebudeme sa predsa týrať. Veľa veci som pochopila.

Snažím sa zmeniť, som na dobrej ceste a to sa stačí len kontrolovať. Viem, kde mám chyby.

Pred pár dňami mi povedal, že ma neľúbi a nevie ako ďalej. Trápi sa. Obaja chodíme k psychológovi. On je ku mne chladný a moje snaženie s ním nič nerobí.

V tejto situácii sa neviem plnohodnotne venovať dcére.

Je nejaká šanca, že si uvedomí situáciu a zmení názor?

Ako v takejto situácii postupovať?

Teraz sme sa dohodli, že pôjde na pár dní preč a porozmýšľa.

Ako mu navrhnúť, aby dal vzťahu ešte jednu šancu?

Ďakujem

Dobrý deň,

mám pocit, že Váš partner absolútne netuší, čo vlastne chce. Dosť ma prekvapuje, že mu to ešte tolerujete. Najskôr Vám oznámi, že Vás neľúbi, potom si potrebuje rozmyslieť čo chce. A kde je v tejto situácii miesto pre Vás a Vaše dieťa? Pri zdravom sebavedomí by ste mu zbalila veci a poslala ho rozmýšľať hneď a na dlho. Aj preto Vám posielam link na podobný problém ako máte vy.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

Zmeňte okamžite svoje správanie. Nie ste odkázaná na to, aby ste sa doprosovali o lásku muža, ktorý o to nestojí. Ideálne by bolo zbaliť mu veci a oznámiť mu, že nie on, ale vy ho už neľúbite a nemienite strácať čas s mužom ako je on. Čas, ktorý Vám ostane totiž môžete venovať mužovi, ktorý Vás bude ľúbiť a nebude neustále hroziť odchodom.


V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.naxar.fit