Ako žiť s mužom, ktorý nemá o mňa záujem a do všetkého ho musím tlačiť?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

som 3 roky vydatá, pred svadbou sme spolu chodili 2 roky. Pred svadbou som mala vášnivého partnera, ktorý sa vedel s každým milo porozprávať, bol gentleman, nápomocný, úprimne sa o mňa a aj moju rodinu zaujímal. Vedel byť nežný aj iniciatívny v intímnej oblasti. Po svadbe mám uhundraného muža s nezáujmom o sex, intímnosti, skutočnú komunikáciu. Jedna nerozvitá veta ako odpoveď na otvorenú otázku pre mňa nie je plnohodnotný rozhovor. Navyše bez záujmu aspoň o očný kontakt.

Veľakrát som sa snažila dopátrať k tomu, čo sa stalo. Vo voľnom čase sa viac zaujíma o gauč a telku ako o mňa. Odpoveď vždy rovnaká - po svadbe už nič nefunguje ako pred ňou. Pre mňa je to veľké sklamanie a často sa cítim neľúbená a len ako spolubývajúca, určite nie ako milovaná manželka.

Manželstvo ukončiť nechcem.

Ako ďalej pracovať s mužom, ktorý nemá o mňa záujem a do všetkého ho musím tlačiť?

Keď mu poviem, že sa necítim milovaná a potrebovala by som záujem a nežnosti, odbije ma. Vraj on mi lásku prejavuje prakticky - chodí do práce, prerába byt, pomáha občas v domácnosti alebo so synom. To si ale môžem zaplatiť hodinového manžela a urobí to isté. V tomto si nerozumieme a on moje všetky vysvetľovania odbije.

Ďakujem

Dobrý deň,

dnes budeme riešiť viac príspevkov na tému - nezáujem o partnerku, partnerský život bez komunikácie, bez dotykov, nežností a samozrejme aj bez sexu.

Z nejakého dôvodu to občas začne vo vzťahu škrípať. Najskôr je to zo strany partnera len nevšímavosť a nezáujem, ktorý neskôr môže prerásť na ignoranciu až nenávisť.

Ako sa zachovať, keď Vám vzťah uniká medzi prstami, keď každým dňom vidíte u partnera menší záujem o Vás, nechce s Vami komunikovať, šetrí na objatiach a sex berie ako povinnosť, alebo ho neberie vôbec?

Skúsili ste už skoro všetko od rozhovoru po vyhrážky odchodom, či rozvodom. Nič. Skúsili ste viac sexu, menej sexu. Nič. Skúsili ste kričať, plakať, všetko jedno. Poďme teda pouvažovať, ako ďalej.

Aj keď máte pocit, že ste už komunikovali dosť, vylákajte partnera na ešte jednu debatu, kde si úprimne a otvorene poviete všetko, čo ste si doteraz nepovedali. Dohodnete sa, že nebudete po sebe kričať, ani urážať sa a že tiež sa nebudete ľutovať. Muži uvažujú jednoducho, tak mu dávajte jednoduché otázky zamerané hlavne na budúcnosť. Nevyťahujte minulosť, ani staré hriechy.

Pokúste sa zistiť čo najpresnejšie informácie ohľadom seba. Hlavne z dôvodu, či má ešte zmysel investovať energiu do získavania partnera a aké budú podmienky pre Vás a pre deti, keby prípadne odišiel. Ak chcete partnera späť, možno je to vaša posledná šanca. Preto sa na toto stretnutie poriadne pripravte. Starostlivo vyberte miesto stretnutia a veľkú pozornosť venujte aj svojmu výzoru. Na stretnutie príďte skôr, aby ste všetko pripravili a zároveň a trošku sa upokojili. Keď partner dorazí, privítajte ho s úsmevom, musíte byť príjemná a šarmantná. Musíte byť presný opak tej ženy, ktorú vidí doma. A odteraz by ste si mali túto náladu udržať pri partnerovi skoro stále, nesmie mať pocit, že Vás to, že uvažuje o odchode trápi.

Prečo a kedy by ste to mali robiť?

Ak máte záujem o partnera, len on je už napoly preč. Nemáte čo stratiť, už ste vyskúšali všetko a nič nepomáha, partner sa Vám tak či tak denne viac vzďaľuje. Opakujem, nemáte čo stratiť. Môžete len získať. Dôležité je u neho vzbudiť záujem o Vás. To sa nestane, keď budete smutná, plačlivá, keď ho budete prosiť o pozornosť. Musíte sa vzchopiť a byť presný opak. Minimálne v ňom vzbudíte zvedavosť, prečo ste v takej dobrej nálade, keď on hrozí odchodom. Opakovanie je dôležité, preto opäť pripomeniem niečo z minulých odpovedí. Musíte sa stať pre neho vzácnou, nebyť vždy k dispozícii, mať vlastný program a vlastných známych. Nestačí len dobre vyzerať a byť sebavedomá.

Dôležité je sledovať reakcie partnera na každú Vašu akciu a nastaviť ďalšiu tak, aby spolu ladili. On si myslí, že ho už ničím nemôžete prekvapiť, že Vás dokonale pozná. To je omyl. Ukážte mu, že ste úplne iná, taká o akú sa oplatí zabojovať To, že sa Vás tak ľahko vzdal mu jedného dňa ešte pripomeniete, teraz je však čas na niečo iné. Veľa informácií je na webe stačí zadať správne slová, napríklad „ako získať späť lásku partnera“. Sú to síce rady, ktoré treba brať s rezervou, ale možno sa inšpirujete.

Ak si na to netrúfate sama, nájdite si niekoho z praxe, kto Vás bude sprevádzať. Je totiž veľa techník, ktoré sa dajú použiť, ale ktoré som ešte nespomenula.


V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.naxar.fit