Mám 18 rokov a chladný vzťah. Čo robiť, keď som sa zaľúbila do Turka?

Zodpovedané
3. apr 2023

Dobrý deň,

mám 18 rokov a bývam s priateľom, s ktorým som 2,5 roka. Náš vzťah je chladný. Priateľ je psychopat, neraz ma bije, zakazuje mi všetko. Zakazuje mi aj rodinu.

Mňa už tento vzťah nebaví, necítim žiadnu lásku. Pomocou stránky som sa zoznámila s jedným chlapcom. Mám zmiešané pocity, lebo je Turek. Viem, že možno to nikdy reálne s ním nebude, no momentálne ho ľubim.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte 18 rokov a očividne tiež máte veľký talent nachádzať si komplikované vzťahy. Povedala by som, že na to, aká ste mladá Vám úplne stačí ten súčasný. Už ten máte na hrane a dávno ste z neho mali byť preč. Priateľ Vás bije, všetko Vám zakazuje aj rodinu. A Vás už taký vzťah nebaví. Na čo teda ešte čakáte? Nie, nezmení sa. Áno, bude Vás biť aj v budúcnosti.

Druhý vzťah – nová známosť je Turek. Zrejme netušíte, ako sa žije v Turecku a akého vierovyznania je Váš vyvolený a aké je postavenie žien v tejto krajine. Všetko je nutné zistiť a preštudovať, aby ste vedeli, do čoho idete.

Ja Vám viac žiaľ pomôcť neviem. Môžem Vás len upozorniť, aby ste boli maximálne opatrná a dávali si pozor na to, s kým sa zoznamujete.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online