Mám priateľke veriť?

Zodpovedané
8. júl 2023

Dobrý deň,

zistil som, že moja priateľka mala predomnou niekoho, s kým sa vyspala po 3 týždňoch stretávania. Bolo to začiatkom mesiaca a my sme sa dali dokopy koncom toho istého mesiaca. Stále hovorila, že ona nie je taká, aby sa hneď s niekým vyspala. Teda iné hovorila, iné robila. Predtým ako sa s tým chlapom vyspala, tak sme sa stretávali asi 4 mesiace, to nebolo nič medzi nami. Potom sme sa 2 mesiace nestretávali. Teda po 2-mesačnej pauze sa mi prvá ozvala a odvtedy sme spolu. Som zmätený.

Mám jej veriť?

Čo si mám o tom myslieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky veci, ktoré Vás trápia a spomínate ich sa stali predtým, ako ste sa dali dokopy vy s priateľkou. Z môjho pohľadu to pre váš príbeh nie je podstatné, čo priateľka robila pred Vašim stretnutím. Lebo potom začínate zbytočne analyzovať jej činy. Napríklad to, po akom čase mala sex s niekým s kým práve chodila. Myslím, že podstatné pre Vás by malo byť len to, či v tom čase chodila už s Vami. Ak nie, nie je čo riešiť. Každý vzťah je začiatok niečoho nového. Aj vy by ste si mali užívať niečo nové, krásne a čisté. Namiesto toho k svojmu vzťahu nabaľujete ešte zážitky, ktoré mala Vaša priateľka z iných vzťahov, ktoré sa Vás vôbec netýkajú.

Vy spolu s priateľkou začínate úplne od začiatku, preto do toho nevkladajte zbytočné pochybnosti. Ak budete analyzovať jej správanie v čase, keď ešte nebola s Vami, nie je to veľmi fér. Prečo? No hlavne kvôli tomu, že nebola upozornená, že konkrétny časový úsek jej života bude tak dôležitý pre jej ďalšie vzťahy. Preto Vám to ešte raz zopakujem. Nerobte si veci zložitejšie ako sú. Pre Vás je dôležitý bod 0, čiže deň, kedy ste začali chodiť so svojou priateľkou. Ostatné veci nie sú dôležité.

Majte sa radi, užívajte si jeden druhého a skúste aspoň občas vypnúť hlavu a vychutnávať si pocity srdca.

Nie je totiž nič krajšie ako, keď ste vy zaľúbený. Ale cítite to takto aj vy?

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online