Mám známej povedať, že ju jej manžel podvádza?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nevery.

Mám povedat známej, že ju manžel podvádza?

Viem to, nie je dôležité odkiaľ. Raz mu už neveru odpustila a teraz to vyzerá, že je všetko v poriadku. Ja by som takto žiť nechcela, uprednostnila by som pravdu. Takže súdim podľa seba. Váham, aby som ja neskončila ako tá, ktorá im pokazila manželstvo.

Bude lepšie, keď si to nechám pre seba?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je naozaj ťažká téma. Preto je nutné všetko dobre premyslieť a mať tiež premyslené, čo všetko sa môže stať po Vašom zásahu. Na jednej strane veľmi dobre chápem Vaše vysvetlenie, že vy by ste v klamstve žiť nemohla. Na druhej strane nepoznáme všetky fakty a pravda môže byť niekde inde.

Nie, teraz nepopieram fakt, že dotyčná je podvádzaná. Len uvažujem, či nemôže byť aj v situácii, že o tom vie, ale tvári sa, že o ničom nevie napríklad aj z dôvodu finančného. Pretože už pri druhom porušení ich dohody by mala reagovať veľmi rázne, napríklad aj rozchodom. Aspoň tak by to zrejme od nej očakávalo jej okolie. Nevieme, aké finančné zabezpečenie má táto Vaša známa. Nevieme, ako by sa dotklo rodiny, keby hlavný príjem z rodiny odišiel a ona musela počítať s menším množstvom financií ako doteraz.

Možno si zvážila, že kým sú deti malé, nebude robiť žiadne zásadné kroky, aby jej deti nestrádali. Lenže ak príde niekto a oznámi jej túto novinu, mala by zareagovať, aby ju okolie neodsúdilo. Takže podá žiadosť o rozvod. Tak toto je len jedna z verzií, ktorú som práve teraz načrtla a viete si asi predstaviť koľko tých verzií môže byť.

Nevera je problém. V tomto prípade hlavne problém podvedenej a jej manžela.
Alebo ešte presnejšie, je to hlavne problém jej manžela, lebo on spôsobil túto situáciu. Problém by mal riešiť hlavne ten, kto ho spôsobil.

Preto by som v tomto prípade navrhovala z Vašej strany nerobiť vôbec nič. Ono sa to nakoniec vyrieši aj bez Vášho zásahu. Nikto Vás však nebude obviňovať z toho, že vy ste spôsobili rozpad tejto rodiny, deti prišli o otca aj o materiálne istoty. A tiež si nechcem ani len predstaviť zúrivého manžela, ktorý si to samozrejme bude chcieť vybaviť s tým, kto to povedal jeho žene.

Rozhodnutie je však len na Vás.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online