Máme dve deti a vzťah, ktorý začína nefungovať. Čo mám robiť?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

s partnerom som sa dala dokopy, keď som bola v 4. mesiaci tehotenstva. Doma som mala 3-ročného syna. Priateľ o deťoch vedel, chcel byť s nami. Bývame u neho.

Posledné týždne je už veľa hádok o tom kto urobil pre druhého viac a ja už nevládzem ďalej. Ja som doma na materskej. Celý deň niečo robím, aby mal všetko - varím, periem, upratujem. Dokonca aj pečiem len, aby bol spokojný. Stále sa nájde niečo, čo nie je hotové a hádka je na svete.

Má ťažkú prácu, v práci je veľakrát do 18:00 - 19:00. Keď príde, nemusí doma nič robiť. Niekedy cez víkend chcem pomôcť napríklad so smetami, ale to nepovažujem za extra záťaž. Stále mi vraví, že on sa obetoval dosť (kvôli deťom) a urobiť viac mám ja. Ale ja už naozaj nevládzem byť dokonalá. Nemám veľmi riešenie kam ísť ale zároveň neviem, ako ďalej.

Viete ma nasmerovať?

Má to význam?

Ďakujem

Dobrý deň,

na podobný problém som odpovedala v predchádzajúcom príspevku a pri jeho písaní som myslela aj na Vás. Príspevok nájdete tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

Myslím si však, že Váš partner je až príliš náročný a tým vyvíja na Vás neskutočný stres. V tomto prípade Vám odporúčam určite návštevu terapeuta, pomôže Vám a pripraví Vás na zmenu.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online