Manžel stratil záujem o mňa a o intímnosti. Čo mám robiť?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

mám 41 rokov a 52-ročného manžela. Odsťahovala som sa za ním pred 20 rokov dozadu do cudzej krajiny po tom, čo som ho stretla raz. Všetko nám klapalo okrem intímnosti, na ktoré nikdy nebol. Preferuje sledovanie porna. Dieťa som si doslova vyprosila pred 8. rokmi, aj to nie prirodzene.

Odvtedy pre neho existuje len naše dieťa. O mňa sa už vôbec nezaujíma a nestará. Denne sa ani poriadne nevidíme, spíme oddelene. Hádky a napätie sú medzi nami denne, lebo máme úplne rozdielne názory na rodičovstvo.

8 rokov sú intímnosti v priemere raz ročne. Mne to veľmi chýba, vrátane pozornosti a lásky. Odhodlala som sa nájsť si 23-ročného milenca. Vekový rozdiel medzi nami vidieť nebolo, starám sa o seba. On ma však po čase nechal, lebo chcel vzťah. To mu ja neviem zabezpečiť. Manžel nič netušil. Stokrát som mu navrhovala rozvod, on stále mlčí. Vediem len monológy. Som s ním už len kvôli dieťaťu. On o nápravu nemá vôbec žiadny záujem. Nestojí už o mňa. A nie, nepôjde do manželskej poradne.

Čo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že o Vás už manžel nestojí, tak ste v podobnej pozícii ako väčšina žien, ktoré píšu do tejto poradne. Preto mi prosím dovoľte, aby som niektoré z odpovedí zbytočne neprepisovala a sprostredkovala Vám ich prostredníctvom linku.

V podstate už nemáte čo stratiť, takže skúsme využiť ešte raz možnosť zmeniť k manželovi správanie a skúsiť to po novom.

Dôležité je opäť vzbudiť jeho záujem. Veľmi často vzbudzuje záujem to, keď stratí záujem žena. Preto prestaňte o partnera bojovať a snažiť sa ho získať. Skúste u neho vzbudiť pocit, že už ani vy nemáte záujem. Ale pozor! Nezáujem a ignorancia je niečo iné.

Rada by som Vám prezradila viac, ale určite by to nebolo vhodné vzhľadom k tomu, že poradňa je verejná.

Sľúbený link: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

Buďte spokojná, vyrovnaná žena, ktorá vie, čo chce a nepotrebuje k svojmu šťastiu muža. Teda hlavne takého, ktorý nemá záujem.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online