Manžel tvrdí, že ma ľúbi, no využíva zoznamky a zapiera snahu o kontakt s inými ženami. Ako ďalej?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

s mužom sme spolu 4 roky. Máme jedno dieťa. Neviem o tom, že máme vo vzťahu problém, či už z intímnej strany alebo komunikačnej. Ale v poslednom čase sa veľa hádame a príčinou sú len blbosti.

Keď sa ho opýtam či má so mnou nejaký problém alebo niečo mu v našom vzťahu chýba, na všetko je odpoveď nie a ja si len domýšľam, atď.

Všimla som si, že v mobile, na TV pozerá porno, vyhľadáva amatérky v okolí a podobne. Následne som sa ho opýtala, či porno zvykne pozerať, odpoveď bola nie. Keď som povedala, že mi to vyskočilo na TV, tak priznal, že no možno si ho niekedy zapol a už si nepamätá (doplním, že v poslednom čase je porno u neho každodenné).

Facebook mal už aj keď sme sa stretli, ale nechodil tam. V poslednej dobe tam chodí každý deň. Spýtala som sa, aký má nato dôvod, že ho používa, keď on sám si nepraje aby som ja Facebook mala. Odpoveď bola, že potreboval na známeho kontakt. OK, beriem, ale v poslednom čase si pridáva a jeho si pridávajú len samé ženy a mladé baby. Sám posiela žiadosti aj dostáva a potvrdzuje.

S jednou si aj písal, neviem však čo, lebo vymazal každú jednu správu. Potom sme išli na grilovačku, objavila sa tam tá žena. Povedala som mu, že čudne sa správali obaja a či je medzi nimi niečo? Povedal, že nie a nechce nikoho len mňa a prečo si namýšľam. On tú ženu pozná len cez kamaráta a nič spolu nemajú a ani spolu nekomunikujú.

Neskôr sa mu objavilo viac žien medzi priateľmi, či si s nimi písal, neviem. Ale má ich tam. Zase som sa opýtala, či je nejaký problém s nami, jeho odpoveď bola, že vraj nie. Nič mu nechýba, ľúbi len mňa, inú nechce, s nikým si nepíše.

Potom prišiel mobilný účet, mal tak nedoplatky za chat a zoznamky. Najskôr som sa zase opýtala, či máme nejaký problém, či ma ľúbi, či nám niečo neklape, atď. Povedal, že je všetko OK, len má toho veľa na hlave.

Potom som mu povedala, že má predplatenú zoznamku, prečo tam chodí a koho si hľadá. Vravel, že on na také nechodí a nevie, ako to je možné, že asi niečo stlačil náhodou. Potom sms aktivácia žien v okolí, ktoré chcú mať sex. Zase o ničom nevie, on ma ľúbi, všetko je v poriadku, on si s nikým nepíše a nikoho nechce.

Už naozaj neviem čo mám robiť, nekričím, snažím sa normálne komunikovať, prísť na príčinu prečo vyhľadáva iné ženy. Ohľadom sexu tvrdí, že to nerobí, že ma nikdy nepodviedol, ani nemá v pláne. Neviem si to vysvetliť, neviem čo mám robiť, keď všetko zapiera.

Prečo manžel klame, tvrdí, že ma ľúbi, no využíva zoznamky a zapiera snahu o kontakt s inými ženami. Ako ďalej?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Podľa vášho opisu, nejaký problém vo vašom vzťahu je. To aký a na čo sa zamerať Vám však môže povedať len Váš manžel. Skúste na neho viac zatlačiť.

Osobne si myslím, že niečo nefunkčné sa bude nachádzať v téme sex (nedostatok, rozdielne predstavy, fantázie, zdravotné problém).

Kým Vám manžel nepovie, čo je za tým, len ťažko sa pohnete ďalej.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com