Milujem dvoch mužov. S ktorým mám ostať?

Zodpovedané
23. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Milujem dvoch mužov súčasne a musím sa už rozhodnúť a vybrať si len jedného. Neviem sa však rozhodnúť.

Jeden je môj manžel, svadba bola minulý rok. Prežila som veľa stresu, spontánny potrat, ostala som u rodičov. Zrazu bez neho sa všetko začalo diať k lepšiemu - nová skvelá práca a nový priateľ, ktorý ma miluje aj ja jeho, ktorý plánuje so mnou budúcnosť a požiadal ma o ruku, hoci som vydatá (vie o tom).

Manžel za mnou chodil, no rodičia mi to zatajili. Žiaden kontakt, no musela som vedieť, čo je s ním, čo sa deje. Moje myšlienky občas smerovali k rozvodu.

Teraz sa musím rozhodnúť, či ostať s manželom, či začať nový život s novým priateľom.
Stále sa neviem vyrovnať so stratou dieťaťa.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem tomu, čo sa stalo medzi Vami a manželom a aký ste mali vzťah pred potratom, že ste sa rozdelili a prestali kontaktovať na tak dlhý čas a našli si nového priateľa. A mám pocit, že ani Vy úplne nerozumiete, čo sa Vám deje a ako sa máte zachovať.

Odporúčal by som Vám vyhľadať individuálneho terapeuta a aspoň na pár sedeniach si priznať a utriediť pocity, skúsiť sa vyrovnať so stratou a následne mi príde fér začať otvorene komunikovať s Vaším manželom.

Zaslúži si vedieť, čo sa s Vami deje a ako Vám je. Predpokladám, že ho situácia tiež zranila a zraňuje, tak skúste byť aj k nemu súcitná a fér.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/