icon

To hádam nie...
Myslim,ze fanušikovia športu neostanú ticho....
"Ukrajinský skeletonista Vladyslav Heraskevyč bol po spore o prilbu s fotografiami športovcov zabitých počas ruskej invázie diskvalifikovaný z olympijských pretekov.
Medzinárodný olympijský výbor (MOV) mu helmu zakázal, napriek tomu v nej chcel dnes ísť Heraskevyč na štart. O diskvalifikácii informoval MOV a svetová federácia IBSF."

avatar

Bolo mu povedane ze nema sutazit v tej helme…. Pravidla platia pre vsetkych, ci on je výnimka? Stacilo zobrat inu helmu a diskvalifikovany by nebol

12. feb 2026
avatar

Maco ťahal politiku na olympiádu...sam si za to môže...

12. feb 2026
avatar

Bol problém zmeniť prilbu? Načo bol tvrdohlavý.

12. feb 2026
avatar

Nechcelui tam politiku oznámili mu to neposluchol smola. Chcel byt zaujimavy tak tak dopadol

12. feb 2026
avatar

Olympiada ma svoje pravidla bez ohladu na politicke nazory,takze treba to respektovat. Jeden si tam da zabitych Ukrajincov,Slovaci by si tam dali Kuciaka s Martinou,dalsi zabite palestinske deti...,ved ako by to vyzeralo.Treba sa venovat sportu nie politike.

12. feb 2026
avatar

ak by tam mal fotku niekoho, kto zomrel na rakovinu - tak by mohol súťažiť?

12. feb 2026
avatar
12. feb 2026
avatar

Preco by sa fanúšikovia športu mali ozývať? Pravidlá sú pre každého športovca rovnaké. Politika do športu nepatrí..

12. feb 2026
avatar

ak by tam mal napísané - Putin je vrah - tak to by bolo politicky nekorektné,
ale myslím,že keby ho s tou prilbou pustili, tak by si to všimol málokto, teraz to rieši oveľa viac ľudí a prilba svoj účel splnila

12. feb 2026
avatar

Veď politika na ZOH je vtiahnutá. Ruskí hokejisti nemôžu súťažiť, ostatní ruskí reprezentanti majú účasť obmedzenú alebo musia súťažiť pod neutrálnou vlajkou. Týmto len konštatujem, nevyjadrujem súhlas a sympatie so žiadnou stranou.

12. feb 2026
avatar
@adaam

ak by tam mal fotku niekoho, kto zomrel na rakovinu - tak by mohol súťažiť?

@adaam Podla mna vobec nie su vhodne,ziadne tvare na obleceni reprezentantov.

12. feb 2026
avatar

S tymto rozhodnutim suhlasim. Netreba tahat vojnu aj tam.... dali mu moznost aby si dal ciernu pasku na ruku. Odmietol.....

12. feb 2026
avatar
@klarissa25

Bolo mu povedane ze nema sutazit v tej helme…. Pravidla platia pre vsetkych, ci on je výnimka? Stacilo zobrat inu helmu a diskvalifikovany by nebol

@klarissa25 aha a mrtvych rodicov tam mozu mat? je rozdiel mrtvy po autonehone a vo vojne? to mi hlava nebere

12. feb 2026
avatar

Porusil pravidla? Porusil. Takze za mna spravili dobre.

12. feb 2026
avatar

svoj štart na OH obetoval obetiam vojny.
čo sme my schopní obetovať, aby sme poukázali na nespravodlivosť?

12. feb 2026
avatar
@klarissa25

Bolo mu povedane ze nema sutazit v tej helme…. Pravidla platia pre vsetkych, ci on je výnimka? Stacilo zobrat inu helmu a diskvalifikovany by nebol

@klarissa25 A fanúšikovia športu hlavne vedia, že šport je primárne o dodržiavaní pravidiel.

12. feb 2026
avatar
@diamand2326

@klarissa25 A fanúšikovia športu hlavne vedia, že šport je primárne o dodržiavaní pravidiel.

@diamand2326 a co vravia pravidla?
aha ze politika nemoze byt.
ale orilba hkavne nedplna bezp.predpisy potom je jasne ze ho nemali pustit.

12. feb 2026
avatar

O akych konkretnych pravidlach je tu rec? Co porusil?

12. feb 2026
avatar
@natalka13

@klarissa25 aha a mrtvych rodicov tam mozu mat? je rozdiel mrtvy po autonehone a vo vojne? to mi hlava nebere

@natalka13 povedali mu že s tou prilbou nemôže štartovať, tým to hasne. Stačilo vymeniť prilbu, svojich mŕtvych kamarátov sa dá uctiť aj inak ako týmto.... Všetci vieme že ich veľa zomrelo. Ale netreba to miešať so športom, obzvlášť keď vedel že to nemá robiť...

12. feb 2026
avatar
@o__o

O akych konkretnych pravidlach je tu rec? Co porusil?

@o__o vraj to bola politicka propaganda.
keby zomreli pri autonehode - no problema.
ruska vlajka na prilbe taliana Fischnalkera bola uplne v poradecku

12. feb 2026
avatar

MOV rozhodnutie zdôvodnil tým, že by použitie prilby znamenalo porušenie pravidla olympijskej charty, ktoré zakazuje politické vyjadrenia.

12. feb 2026
avatar
@adaam

svoj štart na OH obetoval obetiam vojny.
čo sme my schopní obetovať, aby sme poukázali na nespravodlivosť?

@adaam neboj sa aj tu na sk je nespravodlivosti požehnane

12. feb 2026
avatar
@rachel36a

Maco ťahal politiku na olympiádu...sam si za to môže...

@rachel36a a kto môže za to že rusko sa rozhodlo si zobrat krym ? a svet sa len prizeral a kto môže za to že putinovi je krym už malo a chce viac ?

12. feb 2026
avatar
@natalka13

@o__o vraj to bola politicka propaganda.
keby zomreli pri autonehode - no problema.
ruska vlajka na prilbe taliana Fischnalkera bola uplne v poradecku

@natalka13 ved to dvojaky meter

12. feb 2026
avatar
@diamand2326

@klarissa25 A fanúšikovia športu hlavne vedia, že šport je primárne o dodržiavaní pravidiel.

@diamand2326 aha takže doping je ok ten sa odpusti ale helma nie

12. feb 2026
avatar

a čital vôbec prečo ?
na prilbe su športovci ukrajinci ktorí dreli od malička aby sa raz mohli zučastnit OH , to čo robi každy športovec ale nedostali možnost pretože ich zabili vo vojne , akej vojne ? no lebo putinovi a rusku krym nestačí , chcu celu ukrajinu ...

12. feb 2026
avatar

OH su apoliticke, cize ziadne hesla, slogany, fotografie na sportovom obleceni alebo sucasti vystroja. Toto iste mala aj nemecka rychlokorculiarka, ktora ma na korculiach rozne politicke slogany. Bolo jej zakazane v tych korculiach startovat prave z dovodu, ze nie je mozne pocas OH sirit politiku.

12. feb 2026
avatar

Dobre mu
Za svoje činy zaplatil

12. feb 2026
avatar
@o__o

O akych konkretnych pravidlach je tu rec? Co porusil?

@o__o porušenie Olympijskej charty. Olympijská charta, je základný dokument Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorý kodifikuje zásady olympizmu, pravidlá a prevádzkové ustanovenia. Presadzuje politickú neutralitu a zákaz politickej propagácie na hrách.
Myslím, že aj účasť, resp. neúčasť niektorých národov, ju už dosť podkopáva. Načo ešte tieto výstrelky?

12. feb 2026
avatar
@adaam

ak by tam mal fotku niekoho, kto zomrel na rakovinu - tak by mohol súťažiť?

@adaam Ani fotky inak zosnulych kade tade asi nie su v poriadku. A este ak do toho montuje fotky zosnulych vo vojne...no fakt, na co. Nech si ich ucti mimo olympiady, ktora by mala byt apoliticka

12. feb 2026
avatar
@sara07

a čital vôbec prečo ?
na prilbe su športovci ukrajinci ktorí dreli od malička aby sa raz mohli zučastnit OH , to čo robi každy športovec ale nedostali možnost pretože ich zabili vo vojne , akej vojne ? no lebo putinovi a rusku krym nestačí , chcu celu ukrajinu ...

@sara07 A vies kolko je ruskych sportovcov, ktori od mala dreli, aby sa dostali na olympiadu a koli putinovi a vojne a zakazom sa nemozu nikam dostat.Tiez nic moc. Oni za to ako mozu, ze sa narodili v takej krajine, pod vladou putina ?

12. feb 2026
avatar
@natalka13

@klarissa25 aha a mrtvych rodicov tam mozu mat? je rozdiel mrtvy po autonehone a vo vojne? to mi hlava nebere

@natalka13 Asi by si ich mali uctit menej okazalo a nie nech to vidi cely svet.

12. feb 2026
avatar
@silvike

@sara07 A vies kolko je ruskych sportovcov, ktori od mala dreli, aby sa dostali na olympiadu a koli putinovi a vojne a zakazom sa nemozu nikam dostat.Tiez nic moc. Oni za to ako mozu, ze sa narodili v takej krajine, pod vladou putina ?

@silvike vies o tom ze aj ruski sportovci sutazia na OH?

12. feb 2026
avatar
@silvike

@sara07 A vies kolko je ruskych sportovcov, ktori od mala dreli, aby sa dostali na olympiadu a koli putinovi a vojne a zakazom sa nemozu nikam dostat.Tiez nic moc. Oni za to ako mozu, ze sa narodili v takej krajine, pod vladou putina ?

@silvike pozor , to je rozdiel
je rozdiel žit , povedat svoj názor na vojnu a reprezentovat, niekto aj inu krajinu a je rozdiel byt zastreleny alebo roztrhany granatom, dronom
však si pozri kolko je tam teraz ruských športovcov alebo narodených v rusku
ako to vážne dávaš na jednu uroven ?

12. feb 2026
avatar
@silvike

@sara07 A vies kolko je ruskych sportovcov, ktori od mala dreli, aby sa dostali na olympiadu a koli putinovi a vojne a zakazom sa nemozu nikam dostat.Tiez nic moc. Oni za to ako mozu, ze sa narodili v takej krajine, pod vladou putina ?

@silvike skôr než tresneš takuto blbost aspon si daj do googla preboha ked už nevieš
alebo zmen noviny čo čitaš lebo ak ta krmia tým že chudatka ruske nemôžu štartovat na OH tak môžu , maju volbu
to ako ked ta zabiju tiež máš nejaku volbu ?????

12. feb 2026
avatar
@natalka13

@o__o vraj to bola politicka propaganda.
keby zomreli pri autonehode - no problema.
ruska vlajka na prilbe taliana Fischnalkera bola uplne v poradecku

@natalka13 Podla mna mal byt rovnako diskvalifikovany aj ten s Ruskou vlajkou a ktokolvek dalsi,kto tam isiel nieco propagovat.

12. feb 2026
avatar
@silvike

@natalka13 Asi by si ich mali uctit menej okazalo a nie nech to vidi cely svet.

@silvike ako? On chcel tym urobit to, ze sa zucastnia aspon takto na olympiade.

12. feb 2026
avatar
@sebulinko1

Dobre mu
Za svoje činy zaplatil

@sebulinko1 ked sa k tebe nastahuje rus lebo bude chciet, tiez si poviem dobre ti tak.

12. feb 2026
avatar
@natalka13

@sebulinko1 ked sa k tebe nastahuje rus lebo bude chciet, tiez si poviem dobre ti tak.

@natalka13 nemiesajme tu 2 rôzne veci. Bol poučený, nebral na vedomie

12. feb 2026
avatar
@sara07

@silvike skôr než tresneš takuto blbost aspon si daj do googla preboha ked už nevieš
alebo zmen noviny čo čitaš lebo ak ta krmia tým že chudatka ruske nemôžu štartovat na OH tak môžu , maju volbu
to ako ked ta zabiju tiež máš nejaku volbu ?????

@sara07 Aku volbu maju ruski krasokorculuari prosim Ta ? Ako mozu startovat ked ich zabanovali ? A tiez trenuju a trenuju. A ? Ci maju z toho ? Akurat si tak mozu vybavit ine obcianstvo a reprezentovat iny stat.

12. feb 2026
avatar

No jasne, tí jediní dostali vynimku prd tuto olympiadu, tito jediní. A po kolkych rokoch ? Kolko rokov si nevidela ruskeho krasokorculiara na MS, olympiade ? Toto je teraz konecne svetielko, aj to maju take prisne podmienky, ze az.

12. feb 2026
avatar
@silvike

@sara07 Aku volbu maju ruski krasokorculuari prosim Ta ? Ako mozu startovat ked ich zabanovali ? A tiez trenuju a trenuju. A ? Ci maju z toho ? Akurat si tak mozu vybavit ine obcianstvo a reprezentovat iny stat.

@silvike môžu korčulovat ako neutralni športovci alebo pod inou krajinou
aj sk v min rokoch sme tu mali reprezentanov nie original sk
maju na vyber , stále maju na vyber čo urobia

12. feb 2026
avatar
@silvike

No jasne, tí jediní dostali vynimku prd tuto olympiadu, tito jediní. A po kolkych rokoch ? Kolko rokov si nevidela ruskeho krasokorculiara na MS, olympiade ? Toto je teraz konecne svetielko, aj to maju take prisne podmienky, ze az.

@silvike boli , treba si presne pozriet štartovacie listiny a ak vieš kto je kto tak vieš

12. feb 2026
avatar
@sara07

@silvike môžu korčulovat ako neutralni športovci alebo pod inou krajinou
aj sk v min rokoch sme tu mali reprezentanov nie original sk
maju na vyber , stále maju na vyber čo urobia

@sara07 Ano, ale za velmi prisnych a obmedzenych podmienok.

12. feb 2026
avatar
@sara07

@silvike boli , treba si presne pozriet štartovacie listiny a ak vieš kto je kto tak vieš

@sara07 Neboj, ja do krasa vidim, viem kto startuje. A viem aj ako by to bolo, keby ten zakaz rusko nemalo.

12. feb 2026
avatar
janinah
autor

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj:
“Sport by neměl znamenat zapomnění a olympijské hnutí by mělo pomáhat zastavovat války, nikoli nahrávat agresorovi. Bohužel rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru diskvalifikovat ukrajinského skeletonistu Vladyslava Heraskevyče vypovídá o opaku. To rozhodně není v souladu s principy olympismu, které jsou založeny na spravedlnosti a podpoře míru.
Děkuji našemu sportovci za jeho jasný postoj. Jeho helma s portréty padlých ukrajinských sportovců je symbolem úcty a památky. Připomíná celému světu, co znamená ruská agrese a jaká je cena boje za nezávislost. A v tom není porušeno žádné pravidlo.
Právě Rusko dlouhodobě porušuje olympijské principy a využívá období olympijských her k vedení války. V roce 2008 to byla válka proti Gruzii, v roce 2014 okupace Krymu, v roce 2022 plnohodnotná invaze na Ukrajinu. A nyní, v roce 2026, navzdory opakovaným výzvám k příměří během zimních olympijských her, Rusko projevuje naprosté pohrdání a zintenzivňuje raketové a dronové útoky na naši energetickou infrastrukturu a na naše lidi.
Od začátku plnohodnotné války bylo Ruskem zabito 660 ukrajinských sportovců a trenérů. Stovky našich sportovců už nikdy nebudou moci startovat na olympijských hrách ani na jiných mezinárodních soutěžích. Přesto je nyní v Itálii 13 Rusů, kteří se účastní olympiády. Na hrách soutěží pod „neutrálními“ vlajkami, zatímco v běžném životě veřejně podporují ruskou agresi proti Ukrajině a okupaci našich území. A právě oni si zaslouží diskvalifikaci.
Jsme hrdí na Vladyslava a na jeho čin. Mít odvahu je víc než mít medaile”.

12. feb 2026
avatar
@sara07

@rachel36a a kto môže za to že rusko sa rozhodlo si zobrat krym ? a svet sa len prizeral a kto môže za to že putinovi je krym už malo a chce viac ?

@sara07 ja nikde nepíšem, že je správne co sa deje...ale nemá sa to ťahať na olympiádu...

12. feb 2026
avatar

Rozhodli sa dobre. Prišiel súťažiť na olympiádu kde sú určité pravidlá. Politika na olympiádu nepatrí.

12. feb 2026
avatar

Respekt a pocta vůči zavražděným není politika.

Vladyslav Heraskevyč vyhrál morálně i lidsky, olympijsky výbor at si svými pravidly klidně vytře prdel.

Nejkratší cesta do pekla je vydlážděna pro ty, kteri ve chvili konaneho prikori jen přihlíželi, zustali neutralni a neudelali nic.

12. feb 2026
avatar
@klarissa25

Bolo mu povedane ze nema sutazit v tej helme…. Pravidla platia pre vsetkych, ci on je výnimka? Stacilo zobrat inu helmu a diskvalifikovany by nebol

@klarissa25 ake pravidlo to porušuje? Ma tam len fotky už mrtvych športovcov z jeho krajiny. Ake pravidlo to porušuje?

13. feb 2026
avatar
@tamitamitami

Rozhodli sa dobre. Prišiel súťažiť na olympiádu kde sú určité pravidlá. Politika na olympiádu nepatrí.

@tamitamitami však tam nemal ani jedneho politika, ani nič. mrtvi športovci niekomu vadia?????? ŠPORTOVCI!!!!! žiadne hesla, žiadni politici

13. feb 2026
avatar
@slavomira236

Nechcelui tam politiku oznámili mu to neposluchol smola. Chcel byt zaujimavy tak tak dopadol

@slavomira236 aku politiku? nemal tam žiadneho politika, len športovcov

13. feb 2026
avatar
janinah
autor

🇺🇦✌🏻
Kým Medzinárodný olympijský výbor sa zjavne bojí Rusov, prezident Zelenskyj udelil Ukrajinský rád slobody skeletolistovi Heraskevyčovi 🏅Sláva hrdinom! 🇺🇦✌🏻

13. feb 2026
avatar
@najjulinka

@tamitamitami však tam nemal ani jedneho politika, ani nič. mrtvi športovci niekomu vadia?????? ŠPORTOVCI!!!!! žiadne hesla, žiadni politici

@najjulinka Si predstav, ze teraz si vsetci ucastnici zacnu davat na helmy, oblecko a svoje sportove nacinia fotky zosnulych babiek, dedkov, rodicov, kamaratov, frajerov, psikov ....to ako by bolo v poriadku ? Asi velmi nie.

13. feb 2026
avatar
@najjulinka

@slavomira236 aku politiku? nemal tam žiadneho politika, len športovcov

@najjulinka Politika je v tom, ze to boli sportovci, ktori zahynuli vo vojne (= politicke rozhodnutie Ruska, utocit na Ukrajinu)

13. feb 2026
avatar
@silvike

@najjulinka Politika je v tom, ze to boli sportovci, ktori zahynuli vo vojne (= politicke rozhodnutie Ruska, utocit na Ukrajinu)

@silvike uctění památky zesnulých se neříká politika- říká se tomu pieta 🤍

13. feb 2026
avatar

Ak platia nejaké pravidla tak by mali pre všetkých. S diskvalifikakiou nesúhlasím ale iba tentokrát a nie kvôli tomu, čo ma na prilbe ale kvôli tomu ze zároveň dovoľujú ruskému novinárovi pohybovat sa medzi sportovcami a pokladat im vysmesne otázky o vojne úplne ignorujuc akékoľvek iné k ich výkonu ci danému preteku. Bud nech pošlú dokelu oba prípady alebo ani jeden, takto sa na apolitickost iba hraju

13. feb 2026
avatar
@elzu

@silvike uctění památky zesnulých se neříká politika- říká se tomu pieta 🤍

@elzu Ano, na to ale nesluzi olympiada.

13. feb 2026
avatar
@silvike

@elzu Ano, na to ale nesluzi olympiada.

@silvike v tom pripade Olympiada zradila sve vlastni olympijske hodnoty, kdyz na ni pieta nema sve misto.
Ale to se o ni vi, historicky Olympiada vzdy byla a vzdy zůstane politicka, i kdyz se snazi „tvarit“, ze neni.

13. feb 2026
avatar
@elzu

@silvike v tom pripade Olympiada zradila sve vlastni olympijske hodnoty, kdyz na ni pieta nema sve misto.
Ale to se o ni vi, historicky Olympiada vzdy byla a vzdy zůstane politicka, i kdyz se snazi „tvarit“, ze neni.

@elzu tvoj nazor

13. feb 2026
avatar
@silvike

@elzu tvoj nazor

@silvike olympijské hodnoty stoji v chartě a staré olympiády a různá politická vyjádření, která na nich padla se daji dohledat 👍🏻

13. feb 2026
avatar
@elzu

@silvike olympijské hodnoty stoji v chartě a staré olympiády a různá politická vyjádření, která na nich padla se daji dohledat 👍🏻

@elzu 👍

14. feb 2026
avatar
@silvike

@najjulinka Si predstav, ze teraz si vsetci ucastnici zacnu davat na helmy, oblecko a svoje sportove nacinia fotky zosnulych babiek, dedkov, rodicov, kamaratov, frajerov, psikov ....to ako by bolo v poriadku ? Asi velmi nie.

@silvike mne je fuk, či tam je reklama redbul alebo fotka niekoho neškodného .

16. feb 2026
avatar
@silvike

@najjulinka Politika je v tom, ze to boli sportovci, ktori zahynuli vo vojne (= politicke rozhodnutie Ruska, utocit na Ukrajinu)

@silvike ta .... akekolvek rozhodnutia su viacmenej politické, takže by mali chodiť holí. A aj to vlastne treba zvažiť, lebo aj tí holí by sa dožili len vdaka politike (či je vyspele zdravotnictvo, či su bezpečné cesty, či zakon dostatočne chráni ludi.). Aj taka autohavaria môže byť politickým dosledkom......

Tu skor išlo o to, že "trafena hus zagaga." Tak gagali....

16. feb 2026
avatar
@najjulinka

@silvike ta .... akekolvek rozhodnutia su viacmenej politické, takže by mali chodiť holí. A aj to vlastne treba zvažiť, lebo aj tí holí by sa dožili len vdaka politike (či je vyspele zdravotnictvo, či su bezpečné cesty, či zakon dostatočne chráni ludi.). Aj taka autohavaria môže byť politickým dosledkom......

Tu skor išlo o to, že "trafena hus zagaga." Tak gagali....

@najjulinka 🤦‍♀️

16. feb 2026