🚗 Rakúsko sprísňuje vjazd do centier miest
📅 Od 1. mája 2026 môžu mestá obmedziť vjazd do centra
📸 Kontrola cez kamery a automatické rozpoznávanie ŠPZ
🚫 Bez povolenia do zóny nevchádzaš
📬 Pokuta príde automaticky (aj na Slovensko)
👥 Vjazd povolený len pre:
rezidentov 🏠
zásobovanie 📦
špeciálne povolenia 🪪
🏙️ Týka sa miest ako: Viedeň, Linz, Graz a ďalšie
💸 Pokuty: 726 € – 2 180 €
⚠️ Pointa: Nie je to zákaz pre Slovákov, ale pre všetky autá bez povolenia – ide o reguláciu dopravy v centrách.
a trepú sa až neviem kam na tých autách.. a pritom je to tak krásna prechádzka na celý deň🙂
Mne tu napr chyba informacia, ci a kde budu zachytne parkoviska, pripadne ako sa dostat do centra mesta.
zatial je to , ze len zacnu obmedzovat vstup, daju kontroly a budu to sledovat a poslu pokutu ak pojdete do zony, kde nemate co robit.
inak stale sa do centra mesta da ist a zaparkovat na parkovisku......
uplne odstavenie bude postupne nabiehat okolo roku 2028.
co mna docela mrzi, lebo tym sa nam cesta do Viedne riadne predrazi, hlavne ked tam chodime vyslovene len korculovat pred radicu, kde zaparkujeme 200-300m odtial, zaplatime na ulici , v nedelu zadarmo a odkorculujeme a ideme vecer domov.....
takto mi ani nenapadne ist sa tam korculovat, aby som vlacila korcule cez pol mesta a isla MHD......
To znie ako ta talianska "zóna traffico limitato ", co uz majú roky.
Zvyčajne to býva fakt len úplné centrum, ale v okolí je dostatok ulíc aj parkovisk.
Bodaj by to aj v BA zaviedli,ako dobre by sa jazdilo.
O Tom som este teda nikde nepocula , zdroj ?
Vo Viedni nic take nezaviedli, planuje sa tusim od roku 2030. Byvam tu
A nie je to kvoli emisiam? Mnichov ci Pariz to maju od urcitej "triedy" sa da prist do zony...
Od 1.5 je platny zakon, ale kamery este len obstaravaju
Konecne. Centrum bolo preplnené autami, popritom tu jazdí každých pár minút metro s elektricky.
Zatial len od 1.5. zmenili zakon aby som to bolo vobec mozne. Verejne obstatavanie kamier nebolo este ani vyhlasene. Cele to bude trvat este minimalne 3 roky.
Okrem toho sa to tyka iba niektorych ulic, kde bude prechod aj tak povoleny ak napriklad idete na verejne parkovisko alebo do podzemnej garaze.
Ja vo Viedni v 1. Bezirku parkujem vylucne v podzemnych garazach uz dlhe roky. Nemam nervy na to kruzit kolecka a hladat a citat tabulky ci tam mozem ostat.

u nás by som to v Štiavnici dala ... zbožňujem to mesto ale občas už na tých uzkych chodníkoch pri arogantných šoféroch mám aj strach sa tam pohybovať