Pri radleroch zvyčajne hovoríme o chutiach, no rovnako dôležité sú aj vône a arómy... Chuť a čuch sú totiž úzko prepojené zmysly. Ja som tak trochu maniak na rôzne vône a predovšetkým na parfémy... 😅 😇 Vďaka nim nielen pekne voniam, ale niektoré ma aj inšpirujú pri práci.
Toto je moja trojica najobľúbenejších letných vôní - Hermès Jardin du Monsieur Li, ktorá vonia ako japonská bambusová záhrada, Hermès Eau de Rhubarbe écarlate, ktorá vonia ako šarlátová rebarbora 😉 a potom Penhaligon's Juniper Sling, ktorá vonia ako môj DRUHÝ najobľúbenejší nápoj - gin s tonicom! 😉 😎
Máte aj vy obľúbené vône, obľúbený parfém, na ktorý nedáte dopustiť? Páči sa vám nejaká zvláštna vôňa? Napr. ja mám z nepochopiteľných dôvodov rád vôňu benzínu na čerpačke. 😲 5 najzaujímavejších odpovedí odmením srdiečkom ❤
@moni244 Pokosená tráva je fantázia! Už len vďaka tomu sa oplatí vziať si kosačku do rúk. A aj s tým ohňom súhlasím, také dymové vône zas milujem na zimu... 🙂
Mne sa moj muz smeje,ze ja mam tehotensky fetis na tie zavesne vone do wc-ka - proste ich mat musime 😂 vcera som bola na navsteve u maminy a normalne dostala "zglba" ze nemaju vo ecku vonacku 😂😂😂
Ja milujem ako vonia vzduch po letnej burke. A ta pokosena trava - tu nie je o com 😊
@vivian27 A máš aj obľúbený druh voňačky? 🙂
@mirecka0809 Letná búrka je tiež skvelá... ❤
@matus_bazant rad radom vsetky - len to z toho wcka musi vonat - jedine ktore mi vadia su eucalyptove a taketo.
Mne zase veľmi vonia, keď sa umýva tá stará gumená podlaha v panelákoch (na chodbe pri výťahoch) a ešte očuchávam knihy (nové, staré) 🙂
pokosena trava, vona dreva (raj pre mna je dielna u stolara), moridla na drevo (nie som fetak, ale zase to suvisi s drevom 😂)
Ked som bola tehotna zboznovala som vonu omietky :D :D akurat vtedy u nas vo vchode prerabali byt susedom tak som mala tej vone pozehnane 😁 Ale inak mam rada vonu dazda v lete 😍
Nie som ziadna fetacka ale milujem vonu farieb ak nieco natierame a potom vonu riedidla....a knihy samozrejme 😉 aby som to nejako vyrovnala 😀
mne vonaju babatka 😅
@lucuskaaa @gombocka @mariannamk To je super... mňa strašne fascinujú také tie technické vôňe. Ako gymnazista som chodieval brigádovať do tlačiarne - a vôňa všetkého toho atramentu je tiež božská... Hehe... 😀
..ja strašne obľubujem vôňu gumených topánok z čínskeho obchodu..nemyslím umelinu, ale tie napodobeniny kroksiek alebo napr. takých športových šľapiek, čo majú odľahčené podrážky.. 🙂) každému to smrdí, len mne to neskutočne dobre vonia. 😀
Ja mám z nepochopiteľných dôvodov rada vôňu cestárskej farby,ale inak milujem ako vonia borovicový les 🙂 a tiež čerstvo vyprané prádlo...no moje the best sú aj červený melón,tulipány,vanilkový krém na ruky od avonu a ešte rum tmavý keď z neho vznikajú koláčiky alebo likér 🙂 A ešte samozrejme vôňa karamelu je topka 🙂😉
@dr_smajlik Ohoho, rum pri pečení... 😍
@matus_bazant cestvo pokosena trava je super. milujem vonu cestvo napecenych kolacov, alebo chleba..takych domacich..
z tych "inych" voni, je super vona koze v novom aute (samozrejme, aute s kozenymi sedackami..)..len, este mat tak to nove auto.. 😀 😀 😀
@onmaria Vôňa nového auta je čarovná... Akurát, človek si ju tak často neužije... 😢 😉
@matus_bazant sak toto. ale tak nezufajme, mozno raz to pride. aj ked teda, su aj ine - ovela dolezitejsie veci ako nove auto 🙂
mam rada vonu po burke.
Mam rada cerstvy vzduch ,ked pridem na nasu chatu do Terchovej.
mam rada aj morsky ranny vzduch.
Zboznujem vonu mojich deti. neviem jej nikdy odolat, a uz nie su babatka.
@onmaria Veď nezúfam... A jednoznačne, ja som nikdy nebol nejaký veľký autíčkar... 🚗
Milujem Ak sa maluje , a ta vona az by som do steny zahryzla 🙂
@matus_bazant citis to? 😀
@onmaria Budem na to intenzívne myslieť, keď o chvíľu nasadnem do mojej služobnej Fabie Combi. Hahahaha! 😀 😀 😀
Ja sa kazdy rok tesim na vonu jari a jesene.Na jar je to ten cisty sviezi vzduch,ktory by ste dychali od rana do vecera a na jesen take to farebne teplo s jemnym vankom.Ta pohoda a klud.Milujem to 😍 A na oplatku nenavidim vonu stromcekov v aute

@dasiacik Mne stromčeky nevadia, ale veľmi sa nekamarátim s vonnými tyčinkami... 😠 Preto sa napr. väčšine čajovní vyhýbam oblúkom... 😒
kvet asparatu alebo mokra zem, ale milujem vonu certveho telacieho masa 😀
@matus_bazant detto 😁
Letna luka po dazdi, taka ta zmes hliny, travy, dazdoviek a meterinej dusky. Potom dym z dreva ihlicnanov. A vona ludi, ked idem dlho pustou horou a po dlhych hodinach, niekedy aj dnoch citim, ze su nablizku ludia. A z parfemov mam tiez top trojku: do prace klasika 5th Avenue od E. Arden, na volny cas Versace Bright crystal absolu a na vecer Lancome Tresor la nuit. (pripadne jeho lahsia verzia tresor midnight rose).
pre mna neskutočne super vonia nový nábytok..a preto preferujeme doma drevený nábytok z borovice...a z perfemov už dlho používam euphoriu od Calvin Klein..vždy ked si ju dám mi pripomenie časy ked som ešte bola slobodná a bezdetná...
@matus_bazant ja sa bez nátlaku priznávam, že si libujem keď si ostrekovačom cistim okno na aute 😇
Pri tejto teme som ai spomenula na detstvo...Vzdy som so zadrzanym dychom cakala kedy starky nastartuje svoju skodovku a ja zacitim tu vonu vyparov z vyfuku 🙂
Mohla som pri tom stat hodiny...Potom ju predal a ja som sa nanho neskutocne hnevala 😀
Ja milujem vôňu čerstvo pečeného chlebíka a tiež čerstvej pečenej slaninky 🙂😉
Fiha....na chlapa mas skvely vkus na vone (parfemy). To sa tak casto nevidi, neciti.👍btw, bola tu spominana vona cerstvo pokosenej travy, tak toto bola Herba Fresca od Guerlain. Ach...
Moja topka je vona kavy (hlavne ak ma uz rano caka na stole😏) a bazovy kvet. No a este mam rada ten ranny "smradek" z pusiniek mojich deti co citim ked sa rano tulkame😁
@zakoolinko Ďakujem za kompliment 😊 Som sa časom vycvičil na také netradičnejšie vône a hlavne som si veľmi zvykol na unisex vône... Ten Guarlain určite ovoniam! Ďakujem za tip! 😉
@tereziah Slaninkááá! 😂 😍
salvatore ferragamo - incanto shine - pre zenu
bvlgari - man in black - pre muza 🙂
budem asi divná, ale mne vonia ocot 😀 vždy si pri tejto vôni spomeniem na domácu tlačenku a uhorkový šalát, v ktorom by som spala 😀 ale aby som nebola úplne šiši, tak milujem vôňu pivoňky, mäty a spojenie jablko+škorica, ktoré mi evokuje vianoce ❤ a moja top vôňa je Christina Aguilera a Chloé
Nikdy som si nevedela vybrat vonu ktora by mi sedela,moj mu mi este ako slobodnej no nadejnej buducej zene kupil yves rocher pure one,sme spolu desat rokov a inu vonu nepouzivam,co sa tyka inych voni milujem vonu mojho cerstvo oholene muza ked si da afteshave str8 alebo tonino lamborghini
Mam rada vonu mojej sedem tyzdnovej dcerky,vonu uhoriek,cerstvo pokosenej travy a pecka je vona po letnej burke
Ja zbožňujem vôňu praženého masla, vôňu kníh, vôňu mojej dcérky a synovca, vôňu vzduchu po búrke, a vôňu praženej cibule a cesnaku 😉
Ja sa každý rok teším na vôňu mora, to zbožňujem.....a z tých "našich" milujem vôňu orgovánu, to už viem, že je tu jar.....a káva tá ma vie vždy prebudiť....
Zboznujem vonu sprchaca ked okupem deti od zn.Klorane,vonavky manzela ked odchadza do prace zn.Boss,ale aj vonu orgovanu a jazminu,a cesty cerstvo pi dazdi...a vonu byliniek cerstvych'''',a annooo vonu cerstvo zomletej kavy😍
Volajte ma divná, ale mne vonia savo :O, teda keď Jim je niečo umyte :D potom mi vonia moja malá, tu stále obcuchavam :D, ďalej milujem vôňu domácej slepačej polievky, keď je v nej liguercek/magi , ďalej vôňa kníh, pokosenej trávy, je toho veľa :D
Jej moja Hermeska 😍 mám ju ako novinku ale už teraz ju milujem ju rovnako stálicu od Dior - Miss Dior blooming bouquet tiež Coco Chanel mademoiselle, Chance tendre. Milujem Fahrenheit na manželovi alebo Sauvage Dior , na to hneď zbystrím 😀 a vôňu kávy, horský vzduch, babatkovsku vôňu a svadobné kolace 😂😍 a jasneee - uchylna som na opraté prádlo ,preto mame nedoplatky za vodu 😂😂😂
@oli1lila Ktorú máš? Červenú?
@matus_bazant áno, krásne zaujímavú, prudko letnú červenú rebarboru 😀
Milujem vôňu lesa, rozkvitnutej lúky plnej kvetov, vôňu kôry stromov a vôňu koní (milujem ich a vždy mi voňali ) ❤ a tiež pokosená tráva, benzín a podobne...🙂 no a voňavka jednoznačne Mesmerize black od Avonu 🙂
@oli1lila Aj mne sa páči, aj keď to nie je typicky chlapská vôňa. Už si okoštovala aj našu letnú radlerovú limitku - Zlatý Bažant Radler Jahoda & Rebarbora? 😉
@annemari1995 Konečne niekto, komu tiež vonia benzín 🙂
@matus_bazant ešte nie, ale určite skúsim v dohľadnej dobe 😉
@matus_bazant ja som benzínový feťák odmalička 😀
@oli1lila Daj potom vedieť, že či ti zachutil rovnako ako ti zavoňal Hermès 😉
@matus_bazant určite napíšem 😉👍🏻
Ďakujem všetkým - srdiečka sú už rozdané! ❤ Zajtra opäť vyhútam niečo podobné!


Zboznujem vonu cerstvo zalozeneho ohna 😀 neboj, nie som pyroman a este pokosena trava