Baby chovate niektora doma krevetky? Chceme mensie akvarium, co to som uz na nete pozrela, kyslik s filtrom, ohrievac, svetlo. Pozerala som aj podklad nejaky, ale tu by som si nechala poradit, aky davate, a ake jedlo davate, lebo je toho vela druhov. Vdaka
Hlavne treba založiť akvárium a až po cca mesiaci tam dat živočíchy...
@klarissa25 tak to aj planujem, najskor vsetko nachystat.
@klarissa25 co tam mas za substrat ci strk?
@monika_63 je to substrát. Všetko sme riešili cez shrimp.sk v Žiline
Môj jeden nadriadený chová v kancelárii.😃A keď nie je v práci,tak mame ostatní zodpovednosť kŕmiť ich.Takze chodíme šéfovi do kanclu ,,kŕmiť" krevety.Niekedy to trvá aj hodinu😂😂
@doriiis hodinu kŕmiť krevety ?? 🤣🤣ale chápem aspoň sa máte na čo vyhovoriť
@klarissa25 to my chceme len take 10l.
@monika_63 tak to je ale maličké moc. My máme malé podľa nás a to ma 30l
@klarissa25 tak náhodou krmiť krevety je zodpovedná práca…
@biba_18 vážne ? Máme ich doma 2 roky ale stačí im dať jedlo do krmitka a je hotovo...a hlavne ich strava sú aj riasy a podobne
@klarissa25 nechceme ich vela mat, mame 100l s rybkami.
@klarissa25 ...však ideme všetci,nakrmime krevetky a potom kafe,obed a hodina je preč ani nevieš.
@doriiis tak to je jasné 🤣🤣
Co najjemnejsi substrat treba a hlavne rybky mensie vhodne k nim lebo krevetky potom pozerumy sme tiez chovali skoro 2 roky
naše spáchali hromadnú samovraždu, vyskákali z akvárka, netuším prečo, hneď v prvý deň
@klarissa25 😂🤦♀️
My máme 100litrove akvarko a teraz sme si založili 15 litrové pre krevetky. Na dne máme substrát. Hlavné je aby mali dostatok rastlín aby sa mali kde skrývať. Kŕmime ich dva krát za deň krmivom pre krevetky alebo občas dávame sparenu žihľavu. Sú to také mini nenáročné stvorenia a hlavne veľmi dobre čistia akvárium.
@jaja1611 my mame tiez 100l s rybkami, dcera stale chce krevetky, kupili sme a pridali k rybkam, najskor vsetko ok, ak narastli a potom len zmizli, kupili sme nove a to iste. Tak chcem jej zopar do akvarka dat, rozmyslam ci to 10l bude stacit, alebo radsej 30l. To tak len 6 kusov. Do velkeho ich nedam uz, mam pocit, ze asi Skalar ich pozral, on napada aj prisavniky co tam su
@monika_63 my mame 30l a množí sa to ako besne.Z tých 6 budeš mat o chvíľu 30,jasne,v pohode i 10l i ked je to fakt mini.Ale prvotné by som nasadila viac-zvyknu sa dostať do filtrácie,teda aspoň nám.
My mame substrát,v princípe to máš jedno.Su to fakt nenáročné stvorenia,milujú zeleninu a listy.
Nekupujeme im zvlášť krmivo,žerú to,čo ryby.
Inak ak si blizko,darujem Ti,koľko chceš.
@monika_63 my sme mali v 100l krevetky, dali sme ich tam 10 a o pár mesiacov už boli 60 😀. Ale máme len gupky a prisavnika pri nich takže nikto ich nezjedol. Krevetky ako take nepotrebuju veľké akvárium, no keď im tam chceš dať rastliny tak by som zobrala asi to väčšie akvarium. A počítaj s tým že keď tam budú tak sa veľmi rýchlo namnozia a budeš ich aj rozdávať 😀. My sme k našim dali aj bojovnicu tá im nič nerobí a pekne to ukáže v tom malom akvariu.



A to ako okrasné, či ako jedlo sa chová?