Baby, ak maju vaše deti na ZŠ francúzsky jazyk,je to ťažký jazyk? Dakovala
Každý jazyk ma svoje pravidlá. Zo začiatku je to ťažšie, lebo si treba zvyknúť napr. Na výslovnosť a uvedomiť si, že sa treba učiť slovíčka.
Na výslovnosť je možno nemčina jednoduchšia, ale podľa mna je väčšina jazykov (co sa txka narocnosti sa ich naučiť) porovnateľná...
Ako prvú som sa musela učiť ruštinu, potom som mala trošičku nemčiny, potom bilingválne gymnázium s francúzštinou, potom som chodila na extra kurz angličtiny, lebo v škole mi to šlo pomaly, študovala som v nemčine (ktorú som sa naučila sama za pochodu) a teraz sa učím španielčinu. Takže trošku viem porovnať 🤪
Deti začali v škole angličtinou, synovi pribudla francúzština. Trochu mu bolo treba pomôcť s výslovnosťou a uvedomenim si,že proste zo začiatku je to hlavne učenie sa slovíčok a nepravidelných slovies. Ale ako raz povedal jeden môj profesor angličtiny- jediný jazyk bez výnimiek a nepravidelných slovies je esperanto, lebo je to umelý jazyk 😉😁
A každý jazyk ma svoje "špeciality " - v slovenčine je to našich 7 pádov, vo francúzštine napr. Subjonctive forma slovies...
Je to ťažký jazyk.
Je, ale ktory cudzi jazyk nie je? Lahky jazyk neexistuje, zaciatky su vzdy tazke. Podla "tazkosti" sa nerozhodujte.
Tazky a hlavne musia mat zabezpeceneho dobreho ucitela, my sme mali na skole, ale ucitelka na prd potom klasika materska nemal kto ucit….no nic z toho nebolo…
Ja som sa takto tiež prihlásila na franinu. Že je to krásne a super a všetko, vedela som, že je to ťažké. Ale akože učiteľka nula celá nula bodov. Takže som sa aj nič naučila.
Mala som francuzsky na strednej. Pre mna bol tazsi nez nemecky jazyk.
Zase co som mala spoluziacky ktore mali prvy jazyk anglicky im isiel francuzsky jazyk lahsie-ucitelka im vtedy hovorila dost veci podobnych s anglickym jazykom. Neviem no...
akby som si mala vybrat mna laka spanielsky jazyk.
Mala som na strednej, je to tazky jazyk ale krasny ❤️
Ja som sa n'a strednej ucila fj....potom som roBila cez VS 2x au pair vo svajci a Teda akm bola rada za tu fj....a teraz Po Rokoch som vo franz a Teda som rada za tu fj na strednej....AJ za ten subjonctif vysvetleny po SK
A fj na celkom lahke pravidla na naucenie vyslovnosti,Ked sa to clovek nauci vie precitat 95/ veci
ďakujem vám žienky... no situácia je taká, že syn vie plynule anglicky a chcel sa prihlásiť na ruštinu ale žiaľ nenazbieralo sa ich veľa. skupina kde bol nemecký jazyk je už plná a ostala nám len franina. ja základy nemám z tohto jazyka tak sa trošku obávam...
ďakujem vám žienky... no situácia je taká, že syn vie plynule anglicky a chcel sa prihlásiť na ruštinu ale žiaľ nenazbieralo sa ich veľa. skupina kde bol nemecký jazyk je už plná a ostala nám len franina. ja základy nemám z tohto jazyka tak sa trošku obávam...
@raduska17 v skole sa nauci....Poznam vela takych deti,jde rodicia nevedela Dany jazyk...Ako aj ja🙂
U mňa mna v rodine tiež nikto nevie a ani nevedel po francúzsky a naučila som sa.
Možno bude treba pomoc od spolužiaka, nejakej študentky alebo profi doučovanie.
A možno mu úplne postačí DuoLingo ako doplnok ku škole. Hlavne výslovnosť sa da odpocuvat.
Je to krásny, ale veľmi ťažký jazyk. Roky som sa ho učila a dúfala, že ho dotiahnem na slušnú úroveň a certifikát. Nestalo sa. :(
za nasich cias nebol ani internet Ani ziadne app a fakt Musim povedat, ze vdaka za to,co sme sa tam naucili...AJ subjonctif aj ine ;) takze teraz v case YouTube a pod...
Velmi tazky jazyk. Mala som ho na strednej,ale vdaka neschopnej ucitelke z neho neviem nic.
Franina bola moj sen. Nikdy som nemala moznost sa ju v skole ucit, vzdy som bola nutena k nemcine. Myslim, ze kazdy jeden jazyk nieco ma, co je masaker... vo fr to vidim na cislovky
Franina bola moj sen. Nikdy som nemala moznost sa ju v skole ucit, vzdy som bola nutena k nemcine. Myslim, ze kazdy jeden jazyk nieco ma, co je masaker... vo fr to vidim na cislovky
@guiseppinka cislovky su malina oproti niektorym casom vo francuzstine 😁
Ja som na strednej začínala s anglickým a francúzskym jazykom, na základnej som sa učila nemčinu, a teda francúzštinu som si zamilovala, aj som z nej maturovala, je to krásny jazyk a mne keďže som vtedy začínala s dvomi novými jazykmi, tak francúzština mi išla oveľa lepšie, anglina ma nebavila, mne sa zdala náročná, a možno aj kvôli učiteľke, doteraz ju neviem a neznášam, dohovorim sa LTT.
Franina bola moj sen. Nikdy som nemala moznost sa ju v skole ucit, vzdy som bola nutena k nemcine. Myslim, ze kazdy jeden jazyk nieco ma, co je masaker... vo fr to vidim na cislovky
@guiseppinka cislovky su v poho a hlavne sa daju naucit naspamat....su aj horsie veci
Mala som sice az na strednej,je to tazky,ale velmi pekny jazyk. Skor ta vyslovnost,vela pismen precitas ako jedno 😁