Ako povzbudenie pre deti ktore v skole neexceluju v znamkach, napiste prosim vase skusenosti na temu: Bol/bola v skole trojkarka/stvorkarka a dnes je vyborny/a v ....
Moj brat bol stvorkar patkar. Vo vosmom rocniku opravil ucitelke hodinky. Nie digitalky. Mysli mu to co sa techniky tyka.
poznám aj takých ktorým pomohlo správne stranícke tričko... 😉
Moji bratia boli stvorkari patkari, jeden ma uspesnu stavebnu firmu a druhy je sefkuchar vo velkom hoteli. Ked mi ale napisu spravu, oci sa mi krutia od tolkych chyb😂🫣🤦♀️
Brat v učení nevynikal ledva prechádzal, maturitu si urobil na naliehanie mamy a dnes je hasič. Manžel nemá ani maturitu, všetko mu šlo lepšie len nie učenie a je šikovný automechanik 🙂
Ja som bola skôr lepšia žiačka, 1-3, tie trojky som mala z matiky a fyziky. Z cudzieho jazyka som však bola najlepšia v triede a dnes ma ten jazyk živí. Podnikam v zahraničí a tým cudzím jazykom denne komunikujem. Žijeme na Slovensku. Zatiaľ. 🙂
Priemerný žiak na sš, dnes moderuje správy, ďalší spolužiak je šikovný policajt, spolužiačka jednotkárka, ktorá sa zaľúbila a vyprda na učenie, ledva preliezala a falšovala ospravedlnenky má vlastný úspešný obchod, ďalší spolužiak z "priemerných" vybudoval vlastný biznis a fungujú aj v zahraničí a vždy si na neho spomeniem, keď vidím ich nátierky v dm-ke...
Treba si hlavne uvedomiť, že náš školský systém je, co sa týka známok, blbosť.
A známky zo ZŠ nikdy nikoho nebudú zaujímať, aj maturitné vysvedčenie mi bolo treba jeden krát - pri prihlasovaní na univerzitu...
Historka, ktora sa traduje v nasej rodine. Jedneho pekneho dna naklusal dedkov brat k svojim rodicom na povalu a hladal svoje vysvedcenia zo strednej skoly aby ich znicil a aby sa k nim dcery nedostali. Islo mu hlavne o vysvedcenie ked mal gulu z fyziky. Prastryko bol vtedy uz profesor na STU, neskor to dotiahol az na dekana fakulty
dnes je na zs rozpatie trojky 50-80 reap. 81 % uspesnosti , nerozumiem, na co je to dobre, okrem demotivacie deti,
a ano autorka, firmy dnes riadia trojkari, ktori sefuju jednotkarom...
stvorkari, maju uspesne podnikania...vyzera to tak, ze cim menej si v skole zatazuju hlavu somarinmi, dokazu kreativnejsie rozmyslat v praxi, neboja sa, su odvaznejsi, lebo cloveka netrapi, co nevie, 🙂
@galganka náš matikár na základke sa smial spolužiačke, ktorá šla za kozmetičku, že bude cigánom vyrážky pučiť. A musím uznať, že síce je zo školských predmetov dosť blbá, ale dovolím si povedať, že sa má omnoho lepšie ako sa kedy bude mať ten matikár a je tak šikovná vizážistka, že termíny si treba pekne skoro u nej objednávať. A, samozrejme, robí aj kozmetiku, aj vyrážky pučí, ale má rada svoju prácu, kde nikoho neponižuje a nikto neponižuje ju.
Nebudem tu rozpisovat konkretne pripady (nech sa niekto nespozna 🤣), ale vo vseobecnosti z mojho okolia su ovela uspesnejsi prave ti, ktori prechadzali skolu na trojkach s tahakmi a lahkovaznym pristupom. Dnes maju uspesne firmy, su v riadiacich funkciach a ziju si rozpravkovy zivot. Vynimku tvoria profesie typu lekar, vyskum a pod., tam sa presadili naozaj ti jednotkari, ktori mali hlavu na narocne skoly.
Sused prepadol na ZS. Teraz je stavbyveduci a nevie co s peniazmi. Spoluziak na SS ledva prechadzal a teraz podnika, ma novy dom a teraz je v Dubaji. A takychto pripadov je vela. No ovela viac mam spoluziakov co sa zle ucili a skoncili na 3 smeny vo fabrike. To je zial realita. Moj muz sa neucil tiez nejako extra dobre. Ribi vo fabrike nastavovaca. Ale ma popritom nievo co ho bavi a tym si krasne privyrobi.
@viestta
Ja som ledva prešla prvý ročník na gympli z matiky a fyziky, dieťa inžinierov. 🙈
Potom sme mali iných učiteľov, a zrazu som šla dobrovoľne maturovať z matiky (my sme si mohli vyberať) a študovala som na technickej univerzite...
Všetko stojí a padá s učiteľmi, od jaslí po univerzitu, zažila som to...
Ja, som sa ucila velmi dobre ale s mojou povahou v zivote nebudem mat vyssiu funkciu. Bojim sa rozpravat pred ludmi, som introvert. Cize aj ked mi to mysli a mam aj VS tak nikdy lepsiu pracu mat nebudem.
mám kamošku, ktorá na základnej prechádzala len aby prešla. na strednej odbor čo ju bavil samé 1 a dnes úspešne podniká
Ja som mam celu základnú a strednú čisté jednotky,výšku som už kaslala okrem statnic,lebo som zistila,že je to zbytočné.
Teraz mam prácu síce v pohode,s obrovskými výhodami,no s platom sa napr na môjho muža nechystám anu stvrtinovo...ale vždy je na výber.Ja som si s 3 deťmi vybrala toto.
Čiže momentálne situáciu vnímam tak,že kebyže som napr. kaderníčka,zarobím asi Ii viac a som panou svojho casu😁
@ichbinich presne, vela zalezi na uciteloch. Sice zo mna uz nikdy nebude chemik, ale na ucitelku chemie som mala obrovske stastie a doslova som chemiu zrala. Na zakladke som mala fantasticku dejepisarku, ked som dosla na strednu, tak mi profka moju oblubenu historiu dokonale zhnusila. Bola som rada, ze som neprepadla, lebo nikdy som nebola schopna zapamatat si letopocty, pritom o historii som uz zo zaklady vedela viac ako moji spoluziaci. Na matikarov som mala obrovske stastie cely cas, na kazdeho jedneho rada spominam, aj ked vdaka mojej lajdackosti (to bez hanby priznavam) som znamkami nehviezdila.
Dnes som čítala pekný článok, odporúčam prečítať
Dakujem dievcence za pekne priklady zo zivota, snad si to precitaju aj ucitelia, rodicia a ziaci a bude im to povzbudenim. Tak ako horsie znamky nemusia hned znamenat ze su v zivote strateni, rovnako sa netreba spoliehat ze vdaka jednotkam dobyjem svet.
Inak svokra mala tiež zjavne smolu na matikarov. Ju oblievali poty len pri slove "matematika".
Bola vysokoškolská profesorka biológie, špičková kapacita vo svojom odbore, písala knihy, chodila na kongresy po celom svete, dlhý predlhy čas bola jediná na svete, ktorá dokázala istý druh buniek pestovať v labaku...
Takže známky naozaj nie sú všetko!
Moj spoluziak ledva preliezal na SS z rocnika do rocnika. Jedine,co mu islo,bol dejepis a kreslenie. Stale ho karhali,ze si cez hodiny len kresli. Dnes ma firmu na graficky dizajn a venuje sa historickemu sermu😁
na znamkach zalezi, ak sa niekto chce uplatnit v profesiach, kde je nutna VS (nie hocijaka), lebo ked ma niekto 4, tak sa nedostane na dobru SS, a potom mozno ani na dobru VS, samozrejme, kto sa dobre uplatni v nejakom ucnovskom odbore, tak tam na znamkach nezalezi, ale otazne je, ze ked je niekto uspesny, ako murar, ci sa to da povazovat az za taky uspech, aj ked napr. dobre zaraba, vzhladom na to, ako sa ten clovek fyzicky narobi
Môj spolužiak bol štvorkár a má svoje vlastné kvetinárstvo.Další tiež trojkár-štvorkár má svoj vlastný autoservis a ešte robí dosť úspešného trénera malým futbalistom.Ja trojkárka-bývalá školiteľka vo firme 😁
Inak napíšem môj postreh k dobrým známkam.
Dcéra je 1.rok na bilingvalnom gymnáziu,kde sa normálne dostala bez akýchkoľvek ulav.(cestne sa priznám,ak by za prospech nedostala body,nevzali by ju,lebo ani testy na 100% by nestačili.
Teraz je však v miernom psychickom úpadku,lebo zistila,že x deciek z triedy tie prijímačky bud neurobilo alebo je i 60.pod čiarou....(brali 30).
Čiže pointa je,že vôbec sa dieťa nemusí dobre ucit🤣
Moj manzel vravi ze bol 3kar ucitelka na nom sedela bo siel do skoly skor ako 5r kedze v septembri mal mat 6r teraz taketo deti.maju odklady tak mal problem v skole vysediet preto ucitelka zasadla na neho ze je neposlusny tym padom sa to odzrkadlilo na znamkach, neverila ze sa dostane na ss ale ze ma ist na ucnovku ... skoncil medzi prvymi na prijimackach ... zrobil si ss, od 17r pracuje kedze 9rocnik tiez nemal ... a ma svoju prevadzku uz 20r a vsetko co k zivotu treba ... inak je velmi inteligentny, sikovny, dom sme si stavali sami sama som bola prekvapena aky ma prehlad , co treba, popritom odbiehaval do svojej prace... znamky nie su vsetko trojkari, stvorkari sa vedia paradne uchytit ak chcu ak si najdu to co ich bavi a vedia to robit ...
Ked uz tak piseme o tych uspesnych so zlym prospechom neda mi pripomenu, ze spoluziak mojho brata je mafian hladany Interpolom, pravoplatne odsudeny na dozivotie celkom pravidelne je menovany v mediach. Nikto z triedy nedosiahol taku publicitu ako on. Ale jedno je pravda, uz na zakladke mu predpovedali velku "karieru".
Mňa by napr zaujímalo,aké známky mala naša ministerka kultúry....ta to tiež pekne ďaleko dotiahla🙂
Moja sestra má len základné vzdelanie, strednú vzdala v 3 ročníku,teraz zarába lepšie ako ja s maturitou.Sice keď mi napíše "ideš aj k našym" tak ma prekrúca,ale čo už.
Inak poznam zienku, co mala na zs same jednotky, mozno nejaku dvojku, na strednu isla za kvetinarku, lebo chcela a uz 30 rokov ju to zivi.


Môj muž prešiel základnú školu so 4kami,strednú 3jky a dnes už cca 17rokov robí riadiace funkcie. Finančne sa nemôžem sťažovať.