Prosím vás, môže zamestnávateľ zisťovať, či som bola u dr. keď som si dala v práci priepustku? Že zavolá k danej dr, že či som tam naozaj v ten deň bola?
nie...
Lebo v pondelok idem s deťmi na dentálnu o 15 a v práci som do 14.30. som si chcela dať priepustku 🤭 lebo ešte som na priepustku nebola a škoda by bolo nevyužiť. Len sa zas bojím, že tam bude zamestnávateľ volať či som t naozaj bola
Moze. Ci to je tajomstvo netusim, moze aj cez poistovnu. Ked som s dcerou chodila k logopedicke, tak mi vravela, ze niektorym zamestnavatel kontroluje prinesene peciatky a ci.som si ista, ze mi logo uznaju
Moze, nepyta sa na diagnozu
Ok, tak nejdem riskovať, to sa ja bojim,dám si dovolenku
Zavolat moze, lekat moze povedat (nemusi, lebo nemusi taketo veci oznamovat po telefone tretej osobe) ci si tam bola). Ked chce zamestnavatel nieco vediet, ma poslat pisomnu ziadost, ktora splna vsetky nalezitosti. To je vsetko
A ty ideš k dr až po pracovnej dobe ?
ja by som sa nebála, ak skutočne ideš , máš na to nárok . Mali by mať zlý pocit takí , čo to zneužívajú a majú doma nachystané orazené potvrdenky ...
Nemusíš nikomu hovoriť na koľkú hodinu si objednaná - tam si asi spravila chybu
@klarissa25 áno, s deťmi idem po pracovnej dobe, lebo naša dentálna robí až poobede.
@lenka7477 ale tak idem až po pracovnej dobe. Som myslela, že by som bola v ten deň doma. A teraz sa bojím, že to budú zistovat
Ja som sa tento tyzden stretla s jednou znamou, ta robi vo velkej fabrike, a hovorila, ze u nich vo firme sa P-cka zneuzivaju a tak zvyknu obvolavat,ci bol zamestnanec u lekara-co je na tom pravda neviem...
@lenka7477 ale priepustka je ospravedlnenie v praci nevyhnutného na vysetrenie, ak sa toto neda absolvovat mimo pracovnej doby.
@veronikaveron uznal by ti zamestnávateľ celý deň? P je len na čas nevyhnutný pre návštevu lekára
hlavne ti zamestnavatel nemusi uznat tu priepustku na cely den, ale len na nevyhnutny cas... to by si si mala prve zistit, ako to u vas funguje a ako benevolentny je zamestnavatel
v minulej praci som mala kolegu, co bol v zahranici na dovolenke, mal uz vsak malo dni dovolenky a tak par dni vykryl priepustkami, kazdy to vedel... ale tak chytrak, jemu to preslo...
@patka06
@kat_ aha, neviem, priepustku som ešte nemala, tak neviem. Nejdem radšej riskovať. A ráta sa priepustka na dni, či hodiny? Čo keď pôjdem v jeden deň k lekárovi na 2 hodiny. Budú mi rátať celý deň pečko alebo len tie 2 hodiny?
@veronikaveron len tie 2 hodiny
Volať môže ale fakt si myslíš,že nemá iné starosti ? Manžel si to u chlapov neoveruje .
Inak manželovi už chlap dal priepustku aj od gynekológa 🤫🤣🤣🤣 .
@brisilda mohol byť ako doprovod
Ja keby som zamestnávateľ tak tiež kontrolujem keď vidím ako to ľudia zneužívajú...ja som bola v utorok s chalanmi na alergologii, do 9h som robila, potom sme šli k lekárke a pol jednej som zas sedela pri compe
@veronikaveron P je na nevyhnutný čas, takže dentálna hygiena neexistuje nebyť celý deň v práci. A ano zamestnávateľ si to môže skontrolovať
Ano moze
Pracujem na ambulancii a už mi volali,či dotyčný bol u nás na kontrole
@lenka7477 lekarske tajomstvo je o diagnozach, nie o tom. Toto je povinny oznamit, aj socialka zistuje veci o detoch u detskeho lekara
@veronikaveron môže a tajomstvo to nie je. Nepýta sa na dôvod návštevy ale iba to, či si tam bola
@luliu a kto pise dovod návštevy dentálna hygiena? Mohlo byt aj trhanie zubu u stomatológa
Kludne si zober priepustku. Neboj sa
Ono niekedy stačí, keď si zamestnávateľ pozrie ordinačné hodiny daného lekára a hneď vie, kde je sever
Tak zalezi aj akeho mas zubara-moj napriklad pise cas odchodu,takze so zubarom urcite nevybabrem
@tanapeta presne kedze pise autorka ze ordinuje az po obede urcite by som toto nerobila. A jasnw zamestnavatel moze kontrolovat a poznam vela co aj kontroluje
@veronikaveron nie nemoze a lekar mu to nemôže povedať
Ja poznam pripady, kedy boli zamestnanci kontrolovani, ci boli u daneho lekara a v akom case. Nejedna sa o ziadne zistovanie diagnoz. Osetrenie u lekara sluzi na nevyhnutny cas, vela ludi si to myli s dovolenkou. Samozrejme su pripady, kedy je nutne ostat cely den doma, zakroky jednodnovej chirurgie alebo aj zakroky stomatologicke. Vtedy je jasne napisane od lekara, ze sa jedna o celodenne osetrenie. Dentalna hygiena tam ale urcite nepatri a uz vobec nie, ked mas termin po pracovnej dobe.
@rachel36a a preco prosim ta? Moj muz robi vo velkom korporate a kontroluju a zopar ludi uz malo napomienky. Ak niektori lekar neodpovie do tlf vyziadaju pisomne stanovisko a ver tomu ze lekari ich nekryju
Veď tam ideš po pracovnej dobe, načo priepustka? Keď chceš byť celý deň doma daj si dovolenku.
ked mas zubara v inom meste alebo deti mas niekde inde ako mas tvoju pracu tak ak ti nestaci priepustka na 2 hod trebars tak mozes az 1/2 dnovu zobrat a nie sa nahanat ako besny pes
Áno môže
@karina1313 opytaj sa pravnika a aj lekarov a socialnej poistovne... lekar nema ziadnu zakonnu povinnost informovat zamestnavatela ci v dany den bol na vysetreni a uz vobec nie na ako bol vysetreni
@rachel36a jasne ze ma, ale necham sa poucit rada si pozriem pravny predpis. Ja sana som toto riesila a teda viem co pisem maximalne s cim som sa stretla ze chceli pisomne dotaz eventualbe osobne. Nikto sa nepyta ako bol osetreny ale ci bol.
Podľa mňa to kontrolujú (ak vôbec) u ľudí, ktorých vyslovene podozrievajú zo zneužívania. Neverím, že by to zamestnávateľ kontroloval, isto má lepšie veci na práci. A u nás napríklad ked prinesiem priepustku, pečiatka na druhej strane a asistentka to prispinkuje na veľkú A4 zo všetkých strán, čiže reálne mzdárka ani len nevidí u akého lekára človek bol.
A inak, ak idem k lekárovi do iného mesta, mám právo aj na celodennú priepustku, prípadne ak idem s dieťaťom či iným rodinným príslušníkom, tak tiež, hoci v rovnakom meste. Nevyužívam to si e, ale viem že u nás to takto uznávajú.
@tanapeta uprimne si myslim ze kocky co nevedia by sa radsej nemali zapajat.....
Musí byť záznam v zdravotnej dokumentácii. A áno zamestnávateľ má právo zisťovať, či ste tam boli.
Tal ja neviem ale keď povieš ze si berieš pecko na ten deň, však tu priwpustku orazenu mu donesieš až na ďalší deň nie..? Keby už tak môžeš povedať ze ste boli objednaný o 10 alebo kedy a ze vás na poslednú chvíľu v ten deň ráno preobjednal... Keď sa bojíš.. Aj keď sa nemáš čoho, vravia z re si na priwpsutke ešte nebola ak tam nepracujes mesiac tak isto nebude hne prvýkrát zisťovať ci si naozaj bola niekde ak donesieš orazenu oriepustku
@rachel36a prosim ta, tak napis na zaklade coho na to nema pravo. Konkretne nejaky "paragraf".
@lucinka12356 ano, pracujem tam 7 mesiacov a na prieustnke som ešte nebola
@veronikaveron priepustku si ber vtedy, keď ideš k lekárovi. Toto čo chces spraviť je drzý odrb. Ist k dr po pracovnej dobe a vziať si P na celý deň je drzosť a veľký risk

môže , ale či mu to lekár povie, to je na ňom - lekárske tajomstvo