Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

  Výsledky vyhľadávania pre slovo #babylove

  Zruš hľadanie
  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  18. okt 2020    

  Dole bola hmla a mrholilo, ale za ten výhľad hore to, veruže, stálo 😅

  Ale bez akejkoľvek srandy, tento reset čerstvým vzduchom sme už všetci potrebovali ako soľ 🙏 ❤️

  Ako ste strávili doobedie vy?

  #babylove

  (3 fotky)
  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  16. okt 2020    

  Dajme si (priserne skoru) rannu anketu za srdiecka 😉

  Do akeho veku ste pouzivali tieto detske vatove tampony do usi, ak ste ich teda pre deti mali? Ja mam pocit, ze ich budem kupovat hadam do 18tky 😅 Mam uplnu paniku z toho, ze babam ublizim a taha sa so mnou trauma z detstva, ked mi mama utierala usi koncekom od osusky a ja som kricala ako diva 😀

  A co vy?

  #babylove #srdiecka

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  12. okt 2020    

  Ako tak pozerám na počasie vonku, najvyšší čas zaradiť tento #babylove krém do dennej rutiny pred odchodom do škôlky.

  A okrem toho prekutrať šuflíky, aby M. nezmrzla druhá ruka 😅

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  9. okt 2020    

  Nuž, na nejaký veľký talent to zatiaľ nevyzerá, avšak vďaka podbradníku od #babylove mám aspoň o jedno špinavé bodyčko v práčke menej 😅

  Už som vám spomínala, že je to najlepší podbradník ever? https://www.mojadm.sk/babylove-podbradnik-s-ruk...

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  Správa bola zmenená    7. okt 2020    

  4 hrnčeky (hladkej) múky, pol hrnčeka detského oleja od #babylove, vanička, lyžička a formičky = jedno šťastné dieťa 😍

  P.S. - vysávač máme a fóbiou z trošky neporiadku netrpím 🙂

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  6. okt 2020    

  Tak schvalne, dajme si takuto vecernu srdieckovu anketu: ste tim nosic alebo kocik?

  Ja za seba poviem, nosic je famozny vynalez a vie mnoho situacii ulahcit, ale kocik je moj najvacsi kamos. Ved ako inak by som odniesla dve prilby, dve odrazadla, dve bundy, batoh a najlepsi #babylove organizer na veci, co potrebujem mat vzdy poruke? A, samozrejme, jedno az dve deti, jedlo a vsetko potrebne na jedno obycajne popoludnajsie dobrodruzo? 😅

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  30. sep 2020    Čítané 1981x

  Ako teľa na nové vráta

  Začiatkom septembra som dostala mail, po prečítaní ktorého som myslela, že mi zlyhal spamový filter. V predmete totiž stálo pozvánka na BEAUTY BLOGER EVENT by dm. 

  Ehm, ja a akcia pre beuaty blogerky? Ha, no určite 🙂 Avšak Dominika, moja kontaktná osoba v "déemke", mi vysvetlila, že pozvánka nebol omyl a mám určite prísť. 

  Tak som si v hlave spočítala - buď strávim víkend s rodinou, ako každý iný, alebo odskočím do Bratislavy, v aute mi nejaké tri hodiny bude hrať hudba, akú si vyberiem, stihnem kávu so spolužiačkami z výšky, nejakú tú návštevu IKEA (po ktorej som odišla s plným kufrom, ako inak) a do večera sa nechám prekvapiť príjemným programom.

  Asi vám nemusím hovoriť, ktorý variant zvíťazil. A tak som sa ocitla v spoločnosti mladých, dokonale nastajlovaných žien v priestore, kde som mala bakalárske štátnice (aj keď som na nich nebola, lebo som sa odpratala na leto do Slovinska, ale tak nejaká tá sentimentálna spomienka sa vyskytla, lebo veď alma mater, však áno). Som si však dosť istá, že tá sieň nikdy nevyzerala tak úžasne, ako práve v túto sobotu.

  Všade čerstvé kvety, stánky krásne zladené do prírodnej tematiky, na každom zrkadle nejaký pekný ženský citát, absolútne negýčová fotostena a moja  srdcovka - klavír, na ktorom po celý čas hral klavirista príjemné jazzové skladby. Ach, vtedy som začala mať pocit, že by som tam mohla byť predsa správne. Pretože to je moja predstava skvelej amtosféry. 

  Celé to bolo vymyslené podľa mňa veľmi šikovne. Každá prezentovaná značka mala svoj vlastný stánok, my sme sa rozdelili na malé skupinky po štyroch a po desiatich minútach sme prechádzali od značky ku značke. Na prvé počutie mi to pripomenulo speed dating (teda, nikdy som sa ho nezúčastnila, ale tak nejako si to predstavujem), ale vďaka tomu sa nám mohli venovať, ukázať nám novinky či prezentovať myšlienku firmy.

  A čo sa mi páčilo asi najviac bola možnosť prezentácie malých slovenských firiem, ktorých výrobky kúpite v dm. Potešili ma predovšetkým Dulcia, Two cosmetics a Mylo, ktoré už nejaký čas používam, a tentokrát som mala možnosť sa stretnúť priamo s ľuďmi, čo za kozmetikou stoja. A o to viac ma potešilo, že sú to (minimálne na prvý pohľad) veľmi sympatickí a pre svoju prácu zapálení ľudia. Tým nechcem povedať, že ostatné značky nemali čo ponúknuť, ale stretnúť ľudí, ktorí neváhali pustiť sa s "kožou na trh" a stáť si za svojim, to malo veru niečo do seba. 

  Samozrejme, to by som nebola ja, keby som sa za popoludnie nestihla cítiť aspoň 10krát trápne, lebo moje "vzdelanie" v dekoratívnej kozmetike zaostalo niekde na strednej, takže teraz by ma do vrecka strčila asi aj moja deväťročná neter. 

  A presne ako v nadpise píšem, tak som sa cítila, keď nám jeden "pánko" prezentoval magnetické riasy, čo sa nalepia na magnetickú linku. Hovorím si, akože ou jéé, to znie fakt dobre, že by som si mohla jedny zaobstarať. A potom som si spomenula, že sa mi v živote nepodarilo nakresliť linku, dosiahnuť, aby bola na oboch očiach rovnaká, a keďže strašne žmúrim, keď sa mi niečo blíži k oku, vyzerá vždy úplne príšerne. A tak som túto super vychytávku prenechala mladším a očividne skúsenejším účastníčkam 🙂

  Rovnako pri otázke v inom stánku: "ste influencerky alebo beauty poradkyne?" som len pozrela do zeme a tvárila sa, že patrím ku skupine. Lebo keby som povedala, že vlastne píšem o plienkach na Modrom Koníkovi, asi by som veľa plusových bodov nezískala :D Akože, to nie, že by som sa hanbila, kdeže, no ale viete, vo svete influencerov je človek skrátka stratený :D

  Jediné, čo mne (a teda nie len mne) na celom evente chýbalo, bolo dobré jedlo a nejaký ten drink. Totiž, covid zaúradoval a my sme okrem povinného rúška mali tak trochu povinný pôst. Organizátorky museli teda riadne improvizovať. Veď si predstavte: máte na sobotu naplánovanú akciu, detaily ladíte už minimálne mesiac a v stredu vám vláda len tak mimochodom povie, že pitie a jedenie na akcii v interiéri je no go. Takže po asi hodinke, možno viac, sme si vzali balíčky dm bio a #babylove maličkostí, takú tú trvanlivú "kávu" v pohári a minerálku a pekne pred budovou na nábraží si dali takýto malý snack. Ja som bola v pohode, keďže som klasicky neodolala mäsovým guličkám v ikey (reálne, je niekto, čo ich nikdy nejedol?) a koláčiku ku káve s kamoškami, ale tí, čo také šťastie nemali, asi zostali pekne hladní. To, že ovocná taštička a pár orieškov zaženie mlsnú u deciek je super, no ale dospelí sú iná kategória. Avšak dievčatá sa nenechali zahanbiť a domov nám nabalili balíčky, z ktorých sme si mohli pripraviť indický dhaal (ešte aj s cibuľou) či lahodný drink. Za to im musím dať všetky plusové body, čo mám v zálohe, lebo to bol naozaj veľmi milý nápad a ja som mala instatne vyriešené, čo bude v nedeľu na obed.

  No a príjemný bonus na záver bolo aj stretnutie so Silviou (@acernas), ambasádorkou pre  dm, s ktorou sme si stihli vymeniť aspoň pár skúseností s týmto online priestorom. A vraj sa teda trochu podobáme, čo vy na to? 

  Nuž, a toto bola jedna sobota. Jedna veľmi príjemná sobota počas ktorej som si pripomenula, že nie sme iba mamy, ale predovšetkým ženy. A na to by sme, veru, aj napriek všetkým povinnostiam, ktoré sa na nás počas dňa valia, nemali zabúdať.

  Och, a aby som nezabudla, domov som si okrem príjemných zážitkov odniesla toľko kozmetiky, čo som mala možno dokopy za celý život. Bez preháňania, ledva som všetky tašky odniesla k autu. Ale keďže sa držím hesla: "šťastie treba investovať", nechala som si iba toľko, čo naozaj využijem a zvyšok postupne rozdávam kamarátkam a rodine. Poviem vám, toľko návštev, ako teraz, sme už dlho nemali :D

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  28. sep 2020    

  Dajme si rannú anketu za #srdiecka. Prebaľovací pult - áno čo nie? 🙂

  Mám pocit, že tento kus nábytku je z kategórie - buď ho miluješ, alebo nenávidíš. A ja som jednoznačne z tej prvej kategórie. Máme ho v kúpeľni, intenzívne sa využíva už štvrtý rok a už po pár dňoch na výletoch, kde ho nemám, mi dosť intenzívne chýba.

  Všetko je pri ruke, nemusím dieťa naháňať po posteli (moje baby, veru, nie sú z tých, čo pokojne ležia, kým sa prebalia 😅 ), neničím si kríže a keďže sme vybrali taký s naozaj veľkou plochou, ešte si na ňom vychutná masáž po kúpeli aj naša čerstvá škôlkárka. Od narodenia v umývadle umyjem zadoček, na prebaľováku utriem, oblečiem a je hotovo. Pre mňa naozaj top investícia a veruže s nami ešte nejaký ten piatok pobudne.

  A čo vy? Odporučili by ste ho kamoškám, alebo bola pre vás jeho kúpa obrovským omylom? 🙂 Naozaj som zvedavá, aký máte názor.

  #babylove

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  24. sep 2020    

  Stretnú sa tri mamy - susedy u jednej na káve. Hodinu a pol sa pohodovo neprerušovane rozprávajú, pijú kávu, sedia a dajú si aj koláč. Kde je háčik?

  A: deti nechali doma
  B: deti zamkli do izby s #babylove dobrotami, džúsom a plastelínou
  C: z dvojmatiek sa stali vďaka škôlke jednomatky a zrazu majú pocit, že život s jedným kusom je strašná pohoda 😉

  Och, tieto daždivé dopoludnia v dobrej spoločnosti sa mi, veru, začínajú páčiť 😍

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  23. sep 2020    

  Tekvicove korenie namiesane, pyre v procese, moja oblubena sezona v peceni moze vypuknut 😍

  #babylove by ho mohlo tiez zaradit do ponuky, u nas sa velmi intenzivne mina a mat nejake v zalohe by nebolo, veru, zle 😃

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  Správa bola zmenená    17. sep 2020    

  Ultimatny splneny sen toto ❤️

  Rano zbalit veci, prihodit nejake #babylove vyzivy pre kazdy pripad, vratit sa domov potme a aj tak zozadu zo sedacky pocut, “este nejdeme domov, vsak?” 😊

  Chcela som s babami zazivat plno velkych a malych dobrodruzstiev a veruze, je to jedna dost dobra materska ❤️ (ale ze sa obcas sen meni na nocnu moru je tiez pravda, o tom potom 😄)

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  10. sep 2020    

  Kysnuté cesto bez vajec? Nuž, dá sa 🙂

  M. ma včera pri zaspávaní uprosila, aby som jej na raňajky urobila lúpačky. Doma ani jedno vajíčko, ale zachránilo ma hruškové pyré od #babylove. Pol fľaštičky, o lyžicu viac múky, namiesto vajíčkom som potrela maslom a dosť chutné raňajky boli hotové.

  A áno, za to ranné objatie to jednoznačne stálo ❤️

  P.S. - rovnako by mal fungovať banán, ale ja jeho príchuť v ceste až na pár výnimiek fakt nemusím. Recept nájdete tu: https://www.modrykonik.sk/blog/nesvadbovo/article/vikendove-rano-lupacky-20r4z3/

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  5. sep 2020    

  Vacsiu “prplacku” ako tento dezert som si na dopoludnie bez muza, zato s babami doma, asi len tazko mohla vymysliet.

  Asi trikrat som mala chut sa na to vykaslat a spravit na poobednu rodinnu gulasovku bublaninu.. Ale ta chut, och, famozna 😍

  Craquelin veternicky so zltkovym vanilkovym kremom a slahackou 😋

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  4. sep 2020    

  Prstove farbicky a #babylove vlhcene. To k sebe skratka ladi 😊

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  31. aug 2020    

  Nohy v ladovej kaluzi, v ruke #babylove tycinka, cerstvy vzduch a naokolo nadherne domceky Muzea oravskej dediny.

  Co je viac 🙏🏻 😍

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  29. aug 2020    Čítané 1145x

  Júj, no, ďakujem, to je super!

  Takto nejako občas zneli moje reakcie na darček, ktorý mi priniesla návšteva po narodení dcérok. Až na to, že niekedy to úplne také super nebolo.

  Nechápte ma zle, nie som vôbec nevďačná a naozaj si vážim každý dar, pretože svedčí o tom, že človek si dal nejakú námahu, aby ho priniesol a potešil ma. Na druhej strane, často to boli veci, pri ktorých som mala skrátka pocit, že to boli vyhodené peniaze, pretože som ich reálne nemala ako využiť.

  Neviem, ako ste to mali vy, ale ja som bola úprimne rada za každú návštevu, ktorá nás prišla pozrieť, ktorá na chvíľku popestovala bábätko, a ktorá so mnou viedla normálnu dospelácku konverzáciu. A za seba poviem, že samotná návšteva bola pre mňa úplne najväčším darčekom. Avšak ono sa to patrí, že čerstvej mamine treba niečo doniesť. 

  A tu nastáva "kameň úrazu". Ono tie darčeky sú dosť často veci, ktoré človek vôbec nevyužije, má ich už niekoľkokrát doma, nehodia sa do vkusu maminy alebo podobne. A mne to bolo skrátka ľúto... A tak som sa potom snažila pre moje kamošky vyskladať darčeky, ktoré by, napríklad, mňa v tom čase potešili a pár tipov, čo áno a čo nie (samozrejme, z môjho pohľadu), píšem aj sem. Vy môžete mať úplne odlišný názor, to je úplne v poriadku, a pokojne mi dajte vedieť v komentároch. Možno si sem raz nejaká kočka, čo ešte deti nemá, príde hľadať radu (ako to často vidíme v diskusiách) a nájde tu tipy na dar, ktorý jej kamošku naozaj poteší 🙂

  Takto vyzerá balíček, ktorý som akutálne vyskladala pre kamošku, čo nedávno porodila a budúci víkend sa máme stretnúť.

  1. Organizér na prebaľovacie potreby

  Toto je pre mňa veľmi šikovná vecička, či už na prebaľovací pult, alebo na akékoľvek miesto, ktoré mamina zvolí na prebaľovanie. Zmestí sa doň bez problémov denná zásoba plienok, krém či púder na zapareniny, olejček, tampóny, vatové tyčinky, umývací gél. Skrátka všetko, čo potrebujete na dennú hygienu malých drobcov. Dno je vystužené a má praktický držiak aj na prenos všade tam, kde to je potrebné a nič sa z neho nevysype.

  Pre mňa je veľkou výhodou, že sa dá časom veľmi jednoducho premeniť na organizér na potreby na detské tvorenie (vodovky, štetce, farbičky, prstové farbičky, papiere...) či na organizér do šuflíka s oblečením, a tak poslúži v ideálnom prípade naozaj roky.

  Tento som mala doma, našťastie, už nejaký čas odložený, ak by sa stalo, že pôjdeme na neočakávanú návštevu, keďže aktuálne nie je k dispozícii. Ale verím, že bude onedlho opäť do ponuky zaradený, lebo naň naozaj nedám dopustiť.

  A takto šikovne ho viete zložiť, ak ho aktuálne nepoužívate 🙂

  Ak viem, že danú vec osoba má, tak ako "základ" balíčka volím napríklad organizér na kočík, cestovnú prebaľovaciu podložku, cestovný organizér na plienky a podobne. Skrátka nejaký základný praktický darček, na ktorom ďalej staviam.

  2. Látkové plienky

  Stalo sa vám niekedy, že by ste ich mali priveľa? Mne, veru, nie. Ja som mala vždy pár takýchto krajších, akože k doktorke, na návštevu a podobne :D A tieto majú veľmi príjemný dizajn a (minimálne mojou práčkou a sušičkou overenú) kvalitu.

  3. Oblečenie

  Tentokrát som oblečenie nekupovala, ale ušila som malý set - čiapka, nákrčník a tepláčky z hrubšieho materiálu na jeseň a z látky, ktorá sa páči kamoške na mojich deťoch. Tepláky som spravila s dlhšími patentami, ktoré sa dajú zahnúť a guma sa dá taktiež povoliť, takže by mal celý set slúžiť pekných pár mesiacov.

  Za seba poviem, ak darujem oblečenie, je to spravidla na vek minimálne 6 mesiacov, ideálne 9-12. Takému minibábätku, pokiaľ nemá reflux, naozaj stačí pár kúskov, lebo sa nemá ako zašpiniť, rýchlo z nich vyrastie a hlavne, sú to presne tie veci, ktoré už má každá mamina doma pripravené, lebo veď fáza hniezdenia, však áno. Ja som pre dievčatá dostala na vek 0-3 mesiace aj veci ako rifle (toto mi tak trochu rozum zastal, že prečo sa také niečo vôbec vyrába?), šatočky (tie som ja osobne dávala maximálne, ak sme išli na poradňu, inak, mi to prišlo neskutočne nepraktické, takže viac ako jeden kus nemali šancu si obliecť - dostali sme ich asi 5), tričká a tielka (babám som dávala vždy body alebo dupačky, tričká sa vyťahovali z teplákov a pre mňa sú v tomto veku veľmi nepraktické) a podobne...

  Okrem toho prihliadajte na mesiac, v ktorom sa dieťa narodí. Rovnako sme dostali šaty s krátkym rukávom, opaľovačky a sukničky na, povedzme, 9 mesiacov, avšak v tom čase bol december, takže reálne ich nemohli využiť.

  A v neposlednom rade - kvalita nech víťazí nad kvantitou. Radšej jedno body/tepláčky kvalitné, čo vydržia kopec praní a sušení a sú idálne rastúce (napríklad Lindex má pre takéto minidietky veci, ktoré sa dajú namiesto 3 mesiacov nosiť až 6 a reálne naozaj vydržia 6 aj viac mesiacov intenzívneho prania aj sušenia v sušičke a ešte ich využije rovnako aj mladší súrodenec - odskúšané 🙂 ), ako nakúpiť 5 tričiek či bodyčiek po euro, len aby to vyzeralo, že je ich veľa. Tieto kúsky často po pár praniach končia tak, že sa roztiahnu do šírky a skrátia a sú celkovo neforemné a nositeľné iba ako spodná vrstva, ak vôbec...

  4. Podbradník

  Ako prvorodička som kúpila také tie ňuňu maličké podbradníčky v najkrajšom minimalistickom dizajne. Aby som po prvých príkrmoch prijímaných v poloľahu pochopila, že sú úplne nanič :D Odvtedy nedám dopustiť na podbradníky s rukávmi a zaväzovaním vzadu (ono sa to nezdá, ale tie decká majú veľmi skoro dosť sily si ich strhnúť 🙂 ). A ak viem, že mamina podobný nevlastní, rovno ho pribaľujem k darčeku. Hodí sa nie len na prvé príkrmy (veď vieme, aká je radosť prať zaschnutú mrkvu 🙂 ), ale hlavne na obdobie - ja sám. Akože zázrak neurobí a jedlo bude asi aj tak na mnohých ťažko predstaviteľných miestach, ale že pomôže, o tom niet pochýb. 

  Nie je problém ani s praním a sušením v sušičke, ja mám tento už tretí rok a je "ako nový" 

  5. Vlhčené a dezinfekčné vreckovky

  Ako darček vždy kupujem iba malé  balenia. Mnohé maminy (ako aj ja) preferujú doma prebaľovanie za pomoci vody, takže vlhčené vôbec nepoužívajú. Ale cestovné balenie sa hodí asi každému - nezaberie veľa miesta a vyrieši, čo je treba, ak sa vonku stane nehoda. A odkedy má babylove v ponuke aj mini balenie týchto "vodových", iné ani nekupujem.

  Nuž a dezinfekčné vreckovky sa zídu vždy (na utretie košíka v obchode, jedálenskej stoličky v reštaurácii a podobne) a v dnešnej dobe sú teda úplne najviac.

  6. Darček pre staršieho súrodenca

  Ak idete k dieťatku, čo už má na svete aj súrodenca, určite naňho nezabudnite. Ja tentokrát pribaľujem takéto pracovné zošity na strihanie a lepenie, pretože viem, že  mamina bude pri ich vypĺňaní pomáhať a strávia spolu príjemný čas určený iba pre nich. 

  7. Darček pre maminu

  Inak, na toto nezabúdajte, lebo veď kto priviedol toho malého človiečika na svet a býva často trošku opomenutý?

  Ja jej budem piecť laskonky s karamelovou plnkou, lebo viem, že ich skrátka miluje a keďže nedojčí, nemusím sa obávať orieškov v ceste. Rovnako pribaľujem odrezok z mojej monstery, ktorý sa konečne rozkorenil a na ktorý mala kamoška už dlhšie "zálusk". Tak verím, že sa poteší.

  Inak fajn tipom by mohla byť kniha (ak rada číta), poukaz na masáž, obľúbená sladkosť... Hoci verím, že najviac ju aj tak poteší vaša prítomnosť. Ale ak máte čas a mamina to dovolí, vezmite jej drobčeka na prechádzku do kočíka niekde v okolí (veď viete, keby sa niečo dialo) a nechajte ju, aby si oddýchla, pospala, navarila..., skrátka trochu vypla. Ja by som v tom čase za toto dala pol kráľovstva (len škoda, že M. kočík pár mesiacov úplne nenávidela :D ).

  Bonusový bod: nehmotné dary

  Ja som tentokrát vyskladala balíček, pretože sa s kamošou poznáme roky a často navštevujeme, a tak viem odhadnúť, čo by sa jej mohlo hodiť.

  Ak však idete na návštevu k niekomu, pri ktorom neviete vôbec povedať, čo by sa mu mohlo hodiť, alebo máte pocit, že už všetko majú, skúste pouvažovať, či by ste im nedali niečo nehmotné. Moje tipy v tomto smere by boli:

  • poukaz na rodinné fotenie (ak poznáte v okolí fotografa, ktorý robí krásne fotky ideálne s platnosťou aspoň rok)
  • permanentka do herničky 
  • poukaz na baby plávanie alebo na nejaké detské cvičenie (samozrejme, ak je mamina podobným veciam otvorená, popýtajte sa na skúsenosti, napríklad, aj tu na koníkovi v mestskej skupine - baby väčšinou ochotne poradia, kam sa opatí ísť a kam nie)
  • darčeková poukážka do obchodu - môžete vybrať, napríklad, do dm, aby si mamina nakúpila presne to, čo pre drobca potrebuje, do klasických reťazcov, alebo aj na také sashe.sk. Tam mamina nájde slovenskú módu a nákupom môže podporiť výrobcov zo Slovenska. 
  • poukaz na obed/večeru do obľúbenej reštaurácie - ideálne doprevádzané poukazom na stráženie dieťatka, kým sa budú rodičia venovať jeden druhému 🙂

  Máte ďalšie tipy? Dajte mi vedieť v komentároch 🙂

  A na čo si dávať pozor?

  1. Drogéria

  V tomto smere som opatrná. Krémiky, mydielka, plienky, veľké balenia vlhčených.. To všetko sú veci, ktoré sa pri dieťatku vždy zídu. Avšak trafiť sa presne do tých, ktoré dieťatku vyhovujú, nemusí byť vždy ľahké. Je síce pravda, že mnoho detí akceptuje bez problémov akýkoľvek typ a značku, ale nie všetky. Takže sa môže ľahko stať, že kozmetika, ktorú darujete v dobrej viere, skončí odložené na poličke po prvom použití.

  2. Hračky

  A teraz vážne, koľko plastových hrkálok ste pre deti dostali? U nás sa to číslo pohybuje dosť určite niekde nad desiatkou... A koľko ste ich reálne potrebovali? Ja to viem presne - M. nebavila žiadna a L. si prvé 4 mesiace, kým sa nenaučila pretočiť na bruško a plaziť sa za zaujímavými vecami, vystačila s jednou obľúbenou hrkálkou, drevenou ružovou. Na všetky ostatné sadal prach a časom som ich darovala cez Koníka, aby som netvorila zbytočný odpad. Áno, ja viem, toto je taká klasika, ktorú mnoho návštev prihodí do košíka. Podobne je to s hryzátkami (v našej domácnosti mali nulový úspech), pískacími hračkami a plyšákmi. Rovnako sme hneď niekoľkých mojkáčikov - bez akéhokoľvek úspechu...

  Ak teda chcem vziať hračku, spravidla opäť volím niečo, čo zaujme vo vyššom veku a buď beriem nejaké drevené hračky (Little Dutch pre mňa nikdy nesklame, u nás patria medzi tie najhranejšie), alebo nejaké Lego Duplo či  knižku... Taký Svojtka má úžasnú ponuku a či už zvolíte čiernobiele obrázky pre začiatok, alebo knihy s posuvnými panelmi, som si takmer istá, že týmto nič nepokazíte.

  3. Cumlíky, šnúrky na cumlíky a fľaše

  Deti dosť často akceptujú iba jeden konkrétny cumlík, takže pokiaľ nemáte istotu, že práve ten vami vybraný je ten pravý, kupovať ľubovoľný len preto, že má peknú farbu alebo v darčeku "ešte niečo chýba", je dosť krátkozraké. Rovnako je to s retiazkou naň (napríklad M. cumlík nechcela ani vidieť do 7 mesiacov a dostali sme šnúrky asi 4?) a fľašou. Ak mamina dojčí, fľaša je jej zbytočná, a ak je dieťatko na umelom mliečku, aj tak je tá fľaša zbytočná, lebo dieťa opäť spravidla preferuje jeden typ, čo má mamina na 99% zabezpečené, lebo veď inak by dieťatko zostalo hladné...

  4. Plienková torta

  Toto je inak trend, ktorý úplne nechápem. Kúpiť plienky, rozbaliť ich, dochytať ich, hodiť na ne gumičky, do stredu vložiť nejaké spravidla zbytočné serepetičky, navrch dať plyšáka a celé to zabaliť do celofánu. Ako, proti gustu..., ale načo? Ak sa aj nejakým zázrakom trafíte do plienok, ktoré mamina pre dieťatko používa, tak prečo jej to komplikovať tým, že každú plienku bude musieť najskôr odgumičkovať a celkovo sa mi úplne nepáči fakt, že s tou plienkou niekto manipuloval. Akože ja viem, že iba zvonku, ale aj tak... 

  Toto proste pre mňa nie. Ak viete, aké plienky bábo používa, radšej kúpte normálne jeden či dva balíky a ak chcete silou mocou tortu, tak dajte rodičom darčekový poukaz k nejakej dobrej cukrárke na normálnu tortu na krst či prvé narodeniny. Vybavené 🙂

  5. Dečka

  Ak by som mala využiť všetky dečky, čo sme dostali, asi by sme museli žiť na Sibíri. Bežné dieťa si vystači s jednou tenšou a jednou hrubšou. Ja mám dnes doma aktuálne 8 kusov detských diek (a to ja som nekúpila ani jednu) a nikto v okolí ich nechce ani zadarmo :D Takže ak nejde o vysnívaný kúsok, o ktorom Vám kamoška rozprávala, že sa jej strašne páči, ale je jej ľúto dať (napríklad) toľko peňazí za dečku, nekupujte skrátka žiadnu.

  6. Darček pre mamu

  Správna návšteva nemyslí iba na dieťa, ale aj na maminu. Toto som si ja, veru, dvojnásobne vážila, len škoda, že to často boli veci, nad ktorými som mohla iba slintať 🙂 M. som v tom čase dojčila a keďže vrcholila letná sezóna, často mi ľudia doniesli sladučké jahody či čučoriedky, doplnené čokoládou a orieškami. Veci, ktoré inak fakt milujem, ale pri mojom dieťati, ktorému išlo bruško "vybuchnúť" z jedného neuváženého kopčeka zmrzliny, som si mohla tak nechať zájsť chuť 🙂 Tak ak idete k mamine, čo dojčí, radšej vopred overte, na čom si aktuálne pochutná. Alebo vezmite vineu a nealko čierne pivo, lebo veď na mlieko 🙂

  Nuž, toľko dnes odo mňa. Predpokladám, že o pár mesiacov bude táto téma veľmi aktuálna (neviem, ako u vás, ale v mojom okolí sú corona deti fakt realitou :D ), tak snáď vám bude v niečom nápomocný.

  Prajem vám krásny deň, Simona 

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  26. aug 2020    

  Plan na dnesne popoludnie je jasny 😍

  A co vy? Tiez ste sa rozhodli vyuzit krasne pocasie a vyrazit k vode? 😊

  #babylove

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  25. aug 2020    

  Materská dovolenka, veru, nemusí byť iba o ihriskách, herničkách a dvoch vychodených cestičkách. Dnešné dopoludnie sme strávili na Považskom hrade a dievčatá si to tam nesmierne užívali 😉

  Piknikovali ovocie a zeleninu, ktoré som doma pripravila do #babylove dózičiek a že na obed vytuhli do minútky je už iba príjemný bonus 😍

  Leto mi bude neskutočne chýbať 🙏

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  24. aug 2020    

  Ked univerzalny organizer, tak musi skratka pasovat na kazdy kocik... Tento od #babylove sa da nahodit aj na ten pre babiky 😊

  A ze donho napchate takmer vsetko potrebne na doobedie s dvomi detmi je na nezaplatenie 🙏🏻

  (2 fotky)
  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  20. aug 2020    

  Pre nasu pani postarku 🙏🏻

  Ktora, hoci byvame na vrchu riadneho kopca, hoci mi chodi kopec zasielok, lebo do obchodov chodim iba ked fakt musim, hoci nema nasu ulicu este zanormovanu (a tak za nu nie je ohodnotena) aj tak vzdy donesie vsetko nacas az k dveram a ak sa stretneme, s usmevom s nami prehodi par slov.

  Domace cookies a makronky, tentokrat ozdobene bielou cokoladou a mrazom susenymi jahodami od #babylove ako podakovanie ❤️

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  18. aug 2020    

  Kazda party si zasluzi spravne obcerstvenie, aj ta detska 😍

  #babylove

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  11. aug 2020    

  Prvy den nasho babskeho roadtripu len takto v trojici za nami. Poviem to, ako to je. Mam dost v poriadku partacky na dobrodruza 🙏🏻 😍

  A ako inak, na vylety bez stvrtiny #babylove sortimentu ani nahodou 😅

  (4 fotky)
  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  8. aug 2020    

  Juj, tak z tohto sa ja prevelmi tesim ❤️

  Z 80g baleni sa pomaly ale isto stavaju 100g, co je pri mojej mladsej zrutke uplne najviac sprava! A dokonca aj jednotkova cena je nizsia, ako povodna 🙌

  A ano, ja viem, ze je to dalsi plast a preto ich davam L. iba na vyletoch. Z cerstveho ovocia spapa iba banan, ostatne bez milosti zahodi (ano, aj melon aj jahody, aj maliny, co ja skutocne nechapem, lebo teda ona zje ostatne veci aj za dve deti 🤷🏻‍♀️ ). Ale vsetko poctivo z vyletov domov donesiem a separujem, aspon takto sa snazim to vykompenzovat. Robite to podobne? 🙏🏻

  #babylove

  basska_b
  7. aug 2020    Čítané 97x

  Rozprávky na krabiciach plienok Babylove

  Rozmýšľali ste aj vy niekedy nad tým, aké texty v nemčine sú na jumbo packoch plienok #babylove? Aj malé dieťa ako moja dcéra sa dovtípi, že je to nejaká rozprávka. A na každej veľkosti plienok iná! Skúšali ste ju svojim deťom (prípadne starším súrodencom nositeľov plienok) preložiť alebo ste do boja privolali staršieho súrodenca so slovami "Šak ty máš v škole nemčinu?"

  Rozhodla som sa oprášiť svoje znalosti z nemčiny a rozprávky z plienok veľkosti 3, 4 a 5 preložiť. Tento článok som napísala a rozprávky preložila bez toho, aby ma ktokoľvek vyzval a bez nároku na akýkoľvek honorár, len pre radosť mojich a vašich detí. Prvým poslucháčom bola moja staršia dcérka (2,5 roka). 

  A výzva pre vás - budete vedieť príbehy aj dokončiť? Záver je totiž ponechaný na našej fantázii.

  Zajačie uško a žlté blesky

  Sliepočka vzrušene kotkodákajuc vbehla do záhrady Babylove farmy: "Líštička! Zajačik! Pomôžte mi! Kuriatka mi utiekli, nemôžem ich nikde nájsť!" 

  Zajačik sa práve pohodlne usadil na malom krtinci v zeleninovom záhone. Nebol veľmi prekvapený, pretože - medzi nami - stávalo sa to často. Len čo sa mamka kvočka chvíľku nepozerala, kuriatka sa jej rozutekali ako malé žlté blesky.

  Zajačik, líštička a sliepočka spoločne prehľadali celý dvor a záhradu, ale kuriatka nemohli nikde nájsť. Zrazu počul zajačik za domom nešťastné pípanie. Utekali tam a uvideli, čo sa stalo: kuriatka vyliezli na vtáčiu búdku, pod ktorou si farmár odstavil svoju káričku na seno. Káričku potom odviezol preč bez toho, aby si kuriatka na búdke všimol... a tak teraz sedeli vysoko na búdke, keďže ešte nevedeli lietať. Pre našich priateľov boli príliš vysoko, než aby ma nich mohli dočiahnuť.

  Oh joj... Čo teraz? A potom dostali nápad...

  Tigrí skok a zebrie pásiky

  Malá zebra z babylove džungle bola trošku namyslená. Aby bola jej srsť stále dokonale biela, chodila sa každý deň kúpať do rieky. Svoje čierne pásiky si pritom odložila na breh, aby nevybledli. 

  Dnes bola zebra strašne nešťastná: keď po kúpeli vyšla z vody, boli jej pásiky preč! Celá rozrušená bežala za svojimi priateľmi. Spolu všetko prehľadali, ale pásiky nemohli nikde nájsť. 

  Keď to už takmer chceli vzdať, zrazu ich tiger zbadal na druhom brehu rieky. Malý drzý bobrík jej pásiky ukradol a urobil si z nich clonu na svoj poobedný spánok. 

  Teraz sa musia zvieratká dostať na opačnú stranu a pásiky získať späť... ale ako? Až do polovice rieky bola hĺbka vody ešte bezpečná a nízka. Ale v druhej polovici rieky tiekol silný prúd a voda tu bola hlboká. Tiger síce vedel doskočiť dosť ďaleko, ale aj pre neho bola rieka priširoká. 

  A potom dostali nápad...

  Slonia sila a radosť z dažďa

  Hurá! Napršalo! Sloník, krokodíl a zebra nadšene poskakovali, pretože vedeli, čo to znamená - konečne môžu ísť traja kamaráti robiť to, čo majú najradšej! Plní radosti sa vydali na cestu k ich najobľúbenejšiemu miestu v Babylove stepi.

  Ale keď tam prišli, ich sklamanie bolo veľké - malý vodopád, ktorý zvyčajne pri daždi padal zo skaly, tu dnes nebol. Pritom to bolo pre nich to najväčšie šťastie hrať sa a špliechať v chladnej čľapkanici. 

  Hneď zbadali, v čom nastal problém. Veľký spadnutý kameň zablokoval malú riečku, ktorá zvyčajne stekala dole skalným previsom a vytvárala vodopád. Vyliezli teda hore a spoločne posúvali a ťahali veľký kamenný blok, ten sa však ani nepohol.

  Bezradne sa na seba pozerali. Musí predsa existovať nejaké riešenie. A potom dostali nápad...

  nesvadbovoAMBASÁDORKA
  Správa bola zmenená    2. aug 2020    

  Piesocna plaz ✔️
  Super prijemna voda ✔️
  Malo ludi ✔️
  Ultimatne unavene a uz spiace deti ✔️
  Jedlo vhodne pre decka ❌

  A pre tieto pripady s nami cestuju slane vyzivy od #babylove pre L. Domace je najlepsie, ale ked sa inak neda a druhou moznostou su hranolky, nie je o com 😉

  #dovolenkanaslovensku #vyletnicky