Ahojte tie čo predávate cez v.... Pani mi včera poslala správu, že balík neprevzala, lebo prišiel prázdny, vraj jej to pracovníčka na pošte ukázala cez prepážku že tam nič nie je. Ako sa toto rieši?🙏

avatar
laadamko založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako riešiť prázdny balík pri predaji cez Vinted?

Ahojte tie čo predávate cez v.... Pani mi včera poslala správu, že balík neprevzala, lebo prišiel prázdny, vraj jej to pracovníčka na pošte ukázala cez prepážku že tam nič nie je. Ako sa toto rieši?🙏

Tak odteraz budem pocuvat, ze tiez by sme doma take zvieratko mohli mat 😀

avatar
11klaudi založila diskusiu
18. jún 2026    

Má Mrkaj.me opäť výpadok? Zháňam alternatívy

Ahojte. Ma mrkaj.me opäť výpadok? Vóbec mi nejde prehrať serial, všera bolo všetko okej. Viete mi odporúčiť nejakú náhradu? Prípadne ak sa najde niekto, ku komu sa mozem pridat do netflixu, budem rad

avatar
imro28 založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako samozdaniť nákup tovaru a služieb?

Dobry den chcem sa informovať som živnostnik popri zamestnaní a neplactca dph potrebujem samozdanit nakup tovaru s polska ktory nasledne budem predavat cez eshop tak istto potrebujem samozdanit baliac

avatar
jakubjakovae založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako liečiť akné v dospelosti?

Baby..mali ste niektorá problémy s akné v dospelosti...a vyliecili ste si ho? Vedeli by ste poradiť, co vám pomohlo...? Viem,že u každého zaberá niečo iné....môžme aj súkromnú správu. Ďakujem

Ahojte prosím vas mame zajednany pobyt cez booking
9jula maju strhnúť platbu z môjho účtu. Chcela by som ten účet zmeniť neviete ako ? Neukáže mi ani údaje na zaplatenie ked by som to chcela zaplatiť skôr

K nezmyselných fotkám kávy pridávam aj matchu 😀

avatar
dana243 založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako zvládnuť stres a nespavosť bez liekov?

Ahojte ma alebo mal niekto problém ako ja?? Toto už trvá 6 mesiacov čo som začala robiť kurzy a chcela soľ začať podnikať ..vznikol pred tým samotný tlak..potom som objavila cbd gumiky čo mi na mesia

avatar
mamavzacviku založila diskusiu
18. jún 2026    

Tipy na to, čo variť k obedu každý deň

Ahojte, určite to mnohé poznáte večná dilema čo variť k obedu 😅 V práci nemáme k dispozícii obedy takže musím variť niekoľko krát týždenne a už sa mi docela minuli nápady že čo ďalej variť a keď sa sp

avatar
pytame_sa_za_teba založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako riešiť nátlak rodiny pri výbere výbavičky?

Túto otázku sme položili za používateľa, ktorý chce poznať váš názor anonymne a bez priamej účasti v diskusii. Zverejňujeme všetky informácie, ktoré nám poskytol. Ďalšie podrobnosti k dispozícii nemám

avatar
majkaska založila diskusiu
18. jún 2026    

Ako riešiť averziu na fľašu u dvojmesačného bábätka?

Mate prosím skúsenosť ak vase bábätko odmietalo piť z fľaše? Odmieta pit moje mlieko, umele. Co vám pomohlo? Vyskúšali sme niekoľko cumlov, poloh no nic nezabera. Uz len flasu vidi a chyta nervy, spus

avatar
ivanabocekova0608 založila diskusiu
18. jún 2026    

Skúsený neurochirurg: kam ísť z Považskej Bystrice?

Dobrý deň, Mamička dostala od svojho neurológa odporučenie ist k neurochirurgovi. No v Povazskej Bystrici žiadny nie je . Vidím , že v Žiline ich je na oddelení dosť. No chcela by som, aby išla naozaj

Ahojte,viete mi poradiť prečo sa toto deje kvetom?ukážu sa puky a hneď schnú...niektoré ani nerozkvitnu

(2 fotky)

V januári roku 1972 sa podľa rozšírenej verzie stalo, že pre chybu v rozvrhu nastúpila dvadsaťdvaročná letuška Vesna Vulovićová na let, na ktorom pôvodne vôbec nemala slúžiť.

Na toto miesto bola určená iná zamestnankyňa s rovnakým menom, no zmätok si nikto včas nevšimol — a Vesna, pokojná a nenáročná, jednoducho prišla do práce a nastúpila na palubu.

Približne štyridsaťpäť minút po odlete letu JAT 367 z Kodane došlo podľa oficiálnej verzie vyšetrovania v prednom batožinovom priestore k výbuchu bomby ukrytej v kufri.

Lietadlo ešte nezačalo klesať, a preto sa rozpadlo vo vzduchu vo výške približne 10 000 metrov nad zasneženými horami Československa.

Vesna však prežila.

V okamihu výbuchu sa nachádzala v zadnej časti lietadla. Servírovací vozík do nej prudko narazil a pritlačil jej telo k trupu lietadla. Odborníci neskôr predpokladali, že práve táto okolnosť mohla zohrať rozhodujúcu úlohu pri jej záchrane.

Kým sa lietadlo vo vzduchu trhalo na kusy, zostávala uväznená v zdeformovanom úlomku trupu, ktorý sa rútil voľným pádom k zemi.

Chvostová časť sa zrútila z výšky viac než desiatich kilometrov. Dopadla na strmý zasnežený svah neďaleko malej dediny — svah a hlboký sneh zmiernili náraz natoľko, že vnútri ešte pretrvávali známky života.

Medzi troskami sa ozval výkrik.

Miestny obyvateľ Bruno Honke — bývalý vojenský zdravotník z čias druhej svetovej vojny — ako prvý našiel mladú ženu živú tam, kde sa prežitie zdalo nemožné.

Jej zranenia boli desivé: zlomenina lebky, tri zlomené stavce, rozdrvené nohy.

Lekári pripravovali rodinu na najhoršie. A aj keby prežila, tvrdili, že už nikdy nebude chodiť.

Lenže nevedeli, kto je Vesna Vulovićová.

Po šestnástich mesiacoch operácií a náročnej rehabilitácie vyšla z nemocnice po vlastných nohách.

Neskôr sa vrátila pracovať do tej istej leteckej spoločnosti.

A lietania sa nikdy nezačala báť.

Vesna Vulovićová sa stala národnou hrdinkou Juhoslávie.

A jej meno dodnes zostáva zapísané v Guinnessovej knihe rekordov — ako meno človeka, ktorý prežil najväčší pád bez padáka v dejinách.

avatar
monula3421 založila diskusiu
18. jún 2026    

Kde kúpiť lacný stroj na prípravu umelého mlieka?

Ahojte maminky 🥰 nepredáva niekto prístroj na prípravu mlieka?(UM) Niečo podobné ako baby brezza kde si dopredu nasypeme mlieko a dáme vodu len nie tak drahé 🙏🙏🙏

avatar
dominika_cAMBASÁDORKA
18. jún 2026    

Medzi kupónmi #dm nájdete tento mesiac aj tento na 400 extra bodov pri kúpe výrobkov zn. Pampers. Kto už využil? 🛒 Ešte stále máte čas, no koniec mesiaca je už za rohom ☺️

Leteli ste niekto poslednú dobu z krakowa ?
Po novom už nemusím mat tekutiny v príručnej 10x 100ml dobre to chápem?

Ahojte,odporučte mi prosím denný krém na normálnu,bezproblémovú pleť 35+. Teraz mám niveu a zanecháva hrozný mastný film,úplne sa mi lepí tvár 🙈.
Hľadám niečo,čo nebudem cítiť,že mám na tváry,ďakujem. ❤️

avatar
mightyplayer416 založila diskusiu
17. jún 2026    

Ťažké OCD a úzkosti: Martinova cesta k obnoveniu života

Volám sa Martin, mám 27 rokov a od detstva som miloval pohyb, prírodu a svet technológií. Najradšej som plával, chodil na turistiku a trávil čas pri počítačoch. Práve práca s počítačmi ma fascinuje do

avatar
taabezmena založila diskusiu
17. jún 2026    

Ako si vybrať medzi SZŠ Kukučínova a SZŠ svätej Alžbety?

Ahojte, podala som si prihlášky na SZŠ Kukučínova a SZŠ svätej Alžbety v Košiciach pomaturitné štúdium praktická sestra, lenže neviem na ktorú mám ísť pretože na obidvoch sa píšu prijímačky v rovnaký

avatar
mana173 pridala hodnotenie
17. jún 2026    
skúsenosť

Olej na pery, ktorý nelepí

Olej na pery alverde NATURKOSMETIK Dragonfruit ma zaujal svojou výživnou starostlivosťou a krásnym prirodzeným vzhľadom na perách.

Má príjemnú vôňu dračieho ovocia a na rozdiel od niektorých
iných produktov nepôsobí horko. Pery sú po nanesení šťavnaté, lesklé a pôsobia zdravo.

Veľmi sa mi páčil aj v kombinácii s rúžom, s ktorým vytvára naozaj krásny efekt. Menším mínusom je, že po dlhšom nosení som cítila jemné škrabanie v hrdle. Napriek tomu ide o príjemný produkt na každodenné používanie.
avatar
mana173 pridala hodnotenie
17. jún 2026    
skúsenosť

Pre prirodzený vzhľad

Púder na obočie alverde NATURKOSMETIK Duo sa jednoducho používa a má prirodzený efekt.

Odtieň mi veľmi dobre sadol a pomocou produktu sa dajú ľahko vyplniť redšie miesta v obočí a zvýrazniť jeho tvar. Výsledok pôsobí prirodzene a obočie vyzerá upravene. Produkt mi síce prišiel poškodený a rozbitý, napriek tomu som ho dokázala bez problémov otestovať.

Menšou nevýhodou je podľa mňa výdrž, pretože pri vyšších teplotách alebo počas horúcich dní sa môže z obočia postupne vytrácať a rozmazávať. Napriek tomu ide o príjemný produkt na bežné denné líčenie.
avatar
mana173 pridala hodnotenie
17. jún 2026    
skúsenosť

Zmiešané pocity z podkladovej bázy

Podkladová báza alverde NATURKOSMETIK Hydro Grip vo mne zanechala zmiešané pocity.

Hneď po otvorení ma prekvapila výraznejšia alkoholová aróma, v ktorej som cítila aj aloe vera a uhorku. Po nanesení som mala na pleti mierny pocit alkoholu, no zároveň pôsobila sviežo a hydratovane. Báza má mokrejšiu konzistenciu a na pokožke vytvára príjemný osviežujúci efekt.
Po nanesení make-upu sa však nezmolila a dobre spolupracovala s ostatnými produktmi, aj keď som používala navlhčenú hubku.

Nepatrí medzi produkty, ktoré by ma úplne nadchli, ale ani nesklamala. Svoju úlohu splnila, no nenašla som na nej nič výnimočné.