avatar
dominika_cAMBASÁDORKA
4. nov 2018    

K nedeľnej kávičke patrí aj niečo sladké ☕🍰☺️

Dnes som upratovala staré krabice chytila ma nostalgia 👐.

Pamätáte si ešte mončičákov?
😍

Baby poraďte ako sú na tom deti s imunitou počas brania antibiotík. Totižto moja malá mala kašeľ a sopliky, 3 týždne sa toho nevedela zbaviť, tak dr nasadila antibiotiká, berie ich uz týždeň a ešte týždeň bude. Antibiotiká zabrali hneď. Po 3 dňoch jej už vôbec nič nieje. Ale teda sme doma, nechodíme do kolektívu, iba na prechádzky do prírody a tak. Len ona už strašne chce ísť do škôlky, plánovala som ju mať ešte celý tento týždeň doma. Ale v rodine na mňa pozerajú, že nech nepreháňam, že veď je zdravá. Vy to ako robíte?

O čom je DMD?
Môj život s Duchennovou muskulárnou dystrofiou /DMD/

Prvé roky života:
- Akosi ma neposlúcha hlavička a neviem ju držať tak pevne ako iné deti.
- Prvé kroky som urobil s oneskorením a v porovnaní s mojimi rovesníkmi mi pomalšie idú aj ďalšie pokroky, ako pretáčanie alebo sedenie.
- Ťažšie sa mi vstáva zo zeme a som zdanlivo nemotorný.
- Pomalšie sa učím, horšie rozprávam a vyslovujem niektoré slová.
- Jazýček sa mi rozviaže neskôr ako iným detičkám.
- Pri hre sa neviem dostatočne sústrediť a nedarí sa mi ani dobre udržať pozornosť.

Okolo 6. roku:
- Každým dňom sa mi horšie chodí, začínam mať problém aj pri sedení a ťažšie sa mi rozpráva.
- Maminka s tatinkom si všimli, že často chodím na špičkách... Vraj je to preto, lebo sa mi skracujú achilové šľachy na mojich nôžkach.
- Ako plynú dni, tak sa mi postupne zhoršuje držanie celého môjho telíčka.
- Zle sa mi chodí po schodoch, na rovinke už nezvládnem pobehnúť ani malý kúsok.
- Občas bývam smutný a nervózny, pretože nevládzem, mám kŕče a pocit, že ma všetko bolí.

Okolo 8. roku života:
- Postupne neviem stáť sám na vlastných nohách.
- Som zarmútený, lebo viac nemôžem ísť kam chcem a prestávam vládať chodiť.
- Rodičia mi musia pomáhať s „obyčajnými vecami“, ktoré som zvládol urobiť sám, keď som bol menší, ako napríklad: držať ma pri vstávaní z pohovky, z toalety, pri nastupovaní alebo vystupovaní z auta...

Okolo 9.roku do dospievania:
- Som navždy pripútaný na invalidný vozík.
- Som odkázaný na neustálu opateru, neviem sa sám najesť, napiť, postaviť sa z postele...
- Aj keď sa všetci okolo mňa veľmi snažia rozveseliť ma, je mi ľúto, že nemôžem hrať mnoho bežných detských hier a aktivít ako iné deti.
- Zdá sa mi, že sa zmenšujem, som veľmi krehký, moje svaly aj kosti sú stále slabšie.
- Rodičia ma preto často vozia do nemocnice na monitoring funkcie pľúc a srdca. Aj tie mám každým dňom slabšie...

Okolo 14-15. Roku života:
- Zle sa mi dýcha a ani srdiečko mi už nefunguje tak ako kedysi.
- Rodičia ma musia pravidelne počas nočných hodín napájať na prístroj, ktorý mi pomáha dýchať.
- Čoraz viac ma bolieva hlava, bruško, snívajú sa mi škaredé sny a zle sa mi spí.
- Cez deň sa necítim dobre a nedokážem sa poriadne na nič sústrediť.

Okolo 20. Roku života:
- Som veľmi slabý a na prístrojoch, ktoré za mňa dýchajú, musím byť napojený už úplne celý deň.
- Nedokážem rozprávať ani vykašlať, to čo ma dusí, a preto ma trápia aj časté choroby pľúc.
- Nemôžem byť ani na chvíľku sám a som absolútne odkázaný na starostlivosť druhých.
- Moje pľúca sú už na pokraji svojich síl... A moje srdce...

Zdieľaním tohto príspevku a lajkom našej stránky nám pomôžete poukázať na obrovský problém, ktorý trápi rodiny našich mušketierov. Chlapci urgentne potrebujú liečbu, ktorá by im veľmi významne mohla predĺžiť život, a tiež značne zlepšiť jeho kvalitu. V najbližších dňoch bude Ministerstvo zdravotníctva spolu s poisťovňami a odborníkmi ROZHODOVAŤ O KATEGORIZÁCII LIEKU, ktorá by bola následne záväzná pre všetky poisťovne. Rozhodnutie o kategorizácii predmetného lieku by potom znamenalo AUTOMATICKÝ PRÍSTUP K LIEČBE pre našich mušketierov! Chlapci o úhradu liečby už požiadali, avšak poisťovňa Dôvera im výnimku na úhradu liečby neudelila...
Viac na: https://www.facebook.com/styriamusketieri/

Moje milované Tatry 🌲🍁❤️ Adamka ani vidno nie je ale výlet sa mu páčil 🥰

Baby mate niektora na prima kids aktivovanu sluzbu Eset parental control?Ta sluzba je platena?A musim mat aj ja a aj dieta aktivovany internet?

Rozhovor s Rebelmamou

Po jej webe poškuľujem už dávnejšie. Srší humorom, má dobré nápady a je s ňou jednoducho sranda. Pred časom som bola na jej stand upe, a som rada, že súhlasila a mohli sme spolu spraviť rozhovor.

Ako vznikol názov “Rebelmama”?

Ešte ako tehotná som bola na filme Matky Rebelky a keďže som vtedy bola plná hormónov, film zo mňa dostal snáď všetky emócie. Plakala som, smiala sa a povedala som si, že presne takáto mama rebelka chcem byť aj ja. Ostal vo mne pocit, aké by to bolo super, keby sa mamky takto naozaj stretávali. Moja prvotná vízia bola samozrejme párty bez detí. To však do roka Rebeky nešlo uskutočniť, a tak som začala robiť najprv stretnutia pre mamky s deťmi. Teraz vnímam, že nastalo obdobie, kedy robím stretnutia už iba pre mamky 🙂.

A ako také stretká prebiehajú?

Prvé stretnutie bolo také zoznamovacie. Pamäťám si ho dodnes. Prebaľovalo sa v kaviarni na zemi, deti spolu olizovali zem a kradli si hračky, a keď bolo treba nakojiť, zrazu som uvidela všetky prsníky sveta a otvoril sa mliečny bar.  Bola som extrémne nervózna, a tak to aj vyzeralo. Keď som mala niečo povedať pred mamkami a všetky na mňa pozerali, spotil sa mi chrbát aj ruky a rozhadzovala som nimi, akoby som chcela odletieť 😀.

S niektorými mamkami sa stretávam dodnes a keď si uvedomím, že to teraz bol rok odkedy sme sa videli prvýkrát, tak ma to tak zahreje pri srdci 🙂.

👧❤️

Ahojte,
pozývam všetkých milovníkov detských kníh do skupiny Knihy detstva
https://www.modrykonik.sk/group/8639/

♥ Omamná vôňa s Heart & Home ♥

Veľmi ma potešilo, keď som dostala možnosť testovať sviečky od Heart & Home ♥

Už pred tým som mala s nimi veľmi pozitívnu skúsernosť. Ich vôňa, obal, vzhľad, jednoducho nádhera 🙂 

Už pri otváraní balíčka ma prekvapil výber (levanduľu proste milujem ♥ )

Darček v podobe krásneho kalendára na rok 2019 a čokoládka ♥ Waaaa .... Musím sa priznať, že som si dala iba kocku, ale bolá skvelá ♥ Riško si pochutil ♥

Heart & Home Levanduľa 

Nádherná, nádherná vôňa levandule ♥ 

Nedelna prdchadzka pri jazierku 🤗🌅

(3 fotky)

Baby, sesternica má piť zajtra ráno tu sladkú vodu. Kúpila si tu glukózu v tégliku,len nevie či na celý ten teglik rozpustiť v kolkom množstve vody?alebo ako sa to pije? Ďakujem

Od mojho ❤

avatar
januska131
Správa bola zmenená    4. nov 2018    

"Nie je lepší zážitok než ,keď vychovávate svojho psa. Jednoducho radosť z toho ,keď sa spolu prechádzate na čerstvom vzduchu a hádžete mu palicu... Trávite spoločné chvíle len vy a Váš najlepší priateľ... Pes nepotrebuje rýchle autá,veľké domy či značkové oblečenie...mokrá palička mu bohato postačí. Psovi je jedno či si bohatý-chudobný,múdry-hlúpy, pekný-škaredý... dajte mu srdce a on vám dá svoje .
O koľkých ľuďoch toto môžete povedať? Koľko ľudí dokáže , aby ste sa cítili vzácny, mladý a mimoriadny? Koľko ľudí dokáže aby ste sa cítili výnimočný?"

❤️🐶
***Marley a Já***

Ahojte
. Co to sa malému na oku spravilo... Z ničoho nič za pár min.

Ta vona a atomosfera ❤️

Na smrteľnej posteli si Alexander Veľký zavolal svoju armádu a generálov, aby im prezradil svoje posledné tri priania:
"Prvé: Keď zomriem, nech moju truhlu nesú najlepší lekári.
Druhé: Celé moje bohatstvo - peniaze, zlato, drahé kamene - nech je rozsypané pozdĺž cesty k cintorínu.
Tretie: Moje ruky nech sú voľné a nech visia z rakvy tak, aby ich všetci videli."
Jeden z jeho generálov, ktorého toto nezvyčajné posledné prianie prekvapilo, požiadal Alexandra Veľkého o vysvetlenie.
A on mu povedal:
"Chcem, aby moju truhlu niesli najlepší lekári na dôkaz toho, že až príde čas pozrieť sa smrti do očí, tak ani tí najlepší lekári na svete nemajú tú moc uzdravovať...
Chcem, aby bola cesta, ktorá vedie k cintorínu obsypaná mojimi pokladmi, nech každý vidí, že materiálne bohatstvo získané na zemi aj na zemi zostane...
Chcem, aby sa mi - keď ma ponesú - kývali ruky voľne vo vetre, a to preto, aby ľudia pochopili, že sme prišli na tento svet s holými rukami a s holými rukami ho aj opúšťame a že ten najcennejší poklad zo všetkého sme si už vyčerpali - je ním ČAS."
Do hrobu si nevezmeme žiadne materiálne bohatstvo. ČAS je naším najcennejším pokladom, pretože je obmedzený. Vieme si nazhromažďovať mnoho materiálneho bohatstva, ale nedokážeme si vyprodukovať viac času.
Takže keď sa rozhodneme venovať niekomu svoj čas, darovali sme mu vlastne časť svojho života, ktorú si už nikdy nemôžeme vziať späť. Náš čas je náš život!
Najlepší darček, aký môžete dať svojej rodine a priateľom je váš čas. Keď vám Boh dá dostatok času, podeľte sa oň so všetkými, ktorých máte radi.

avatar
cacka
4. nov 2018    

Baby prosím tip pre manžela k meninám ? Niečo zaujímavé alebo špeciálne 😍😍😍😉

avatar
tengo
4. nov 2018    

Moja rodinka.❤Už mám všetko po čom som túžila,len aby sme ešte boli všetci zdraví.😍

Situácia v detskej psychiatrii na Slovensku je veľmi zlá. Naše deti nemá kto liečiť. Za posledných deväť rokov narástol počet mladistvých s novozistenou psychickou poruchou o 72 %, stúpajúci trend majú aj samovraždy a pokusy o ne. V Prešovskom a Trnavskom kraji nie je jediný detský psychiater a detský psychiatrický stacionár v SR prakticky neexistuje.
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/4899...

#liga_za_dusevne_zdravie

Tvorim este nedokonceny😉

Predať, predať a ešte raz predať za každú cenu 😠 😠 😠 tie reklamy s ponukami kúpte vianočné darčeky uz teraz 😒 vôbec neberú ohľad na detičky ktoré veria v Ježiška a nemaju šajnu o skutočnosti. Mohli by sa spamätať a upraviť ich aspoň tak aby dieťa ktoré pozerá tv nevedelo kto tie darčeky kupuje ☹ ☹ ☹

Ahojte maminky. Aké vajíčko mi odporúčate pre bábo? Resp ktorú značku?