Ahoj babulky hlavne tie čo chodíte do DM prosím vás neviete mi povedať aky formát sa dá v DM vytlačiť cez usb priamo na predajni moja deravá hlava vždy na to zabudne keď som tam ☹
Ahojte najde sa tu niekto čo absolvoval jazykovu školu v zahraniči? Chceli by sme skusit angličtinu bud v anglicku alebo USA. Dcera ma 16r takže cez letne prazdniny. Vedeli by ste nam odporučit nejaku agenturu popripade kontakt?

V jednom kole: Schizofrénia alebo hormóny?
Možno je tento článok trocha nadsadený, patetický, pritiahnutý za vlasy. Nie je to ani úplne najbežnejšia téma, o ktorej by sme si poklebetili pri kávičke, alebo na detských pieskoviskách. Hoci sa týka každej z nás. Lebo my, ženy, sme proste neustále v jednom kole.
Nie som lekárka, ani žiadna fundovaná odborníčka. Som len pozorovateľka a aktívna prežívateľka. Niekedy otrávená, náladová, precitlivená, inokedy zas euforická, plná energie a odhodlania. Ja a mojich 28 dní.
Už asi viete, o čom točím. Jasné, záhady a inotaje menštruačného cyklu.
Cyklus náš každodenný
Neviem, či v tomto prípade platí, že čím viac okolo toho všetkého človek vie, tým viac sa stáva otrokom tohto zacykleného hormonálneho zázraku. Odkedy sme sa snažili o bábätko, som dokonale zasvätená do pojmov ako bazálna teplota, ovulácia, luteálna fáza, žlté teliesko, progesterón a tucet iných. Teda, jasné, že aj predtým som mala dosť rozsiahle vedomosti z biológie, ale až vtedy som to začala reálne vnímať. A vraj to súvisí aj s vekom. Čím je žena staršia, tým citlivejšie dokáže vnímať a prežívať jednotlivé fázy. A to nielen pozitívne momenty, ale, žiaľ, dosť výrazne aj tie negatívne.
Fáza: Bacha na mňa!
#test_k2r
Konečne sa aj na mňa usmialo šťastie a vybrali mňa a moju rodinku do testovania výrobkov od firmy Henkel - K2r, a preto Vám veľmi pekne ďakujem. Jeden krásny deň dorazil balíček, ktorý obsahoval tieto výrobky – obrúsky COLOUR CATCHER, obrúsky INTENSIVE WHITE, sáčky INTENSIVE WHITE+ Stain Remover, sáčky COLOUR CATCHER + Stain remover a čistič práčky Washing machine Cleaner 3in1. Špinavej bielizne je u nás každý deň kopec, tak sme sa pustili do testovania.
Ako prvé sme vyskúšali sáčky COLOR CATCHER + Stain remover (obrúsky proti zafarbeniu s odstraňovačom škvŕn). Mala som bielizeň rôznej farby, a kedže aj tmavé oblečenie, obávala som sa výsledku. Po dopratí som bola milo prekvapená,nežiadúce farby zosatali na obrúsku a biela bavlnená plienka zostala krásne bielou. Výrobok si však s fľakmi neporadil, fľaky na podbradníku zostali. ☹
Obrúsky COLOR CATCHER (obrúsky proti zafarbeniu) super uľahčujú pranie, nemusíte bielizeň triedit, farby zostanú na obrúsku. Skúsila som oprat rôzne farby ale skutočne farba zostane na obrúsku. S týmto výrobkom som spokojná a určite ho budem používať.
V našej domácnosti máme prevažne biele uteráky, tak výrobok INTENSIVE WHITE (intenzívna biela) ma potešil. S výsledkom som spokojná, uteráky majú žiarivú bielu farbu. Výrobok INTENSIVE WHITE + Stain Remover (intenzívna biela s odstraňovačom škvŕn) si hravo poradil s fľakmi od make up a riasenky na bielom uteráku. Uterák zostal krásne biely a po škvrnách ani stopa. Aj tieto výrobky budem určite používať naďalej.
Kedže práčke dávame zabrať každý deň, dopriali sme jej relax s výrobkom Washing machine Cleaner 3in1. Neviem však posúdit, ako ju vyčistilo ale sviežo voňala a bubon sa leskol 🙂
Chcela by som sa poďakovať, že naša rodinka mohla testovať tieto výrobky 🙂

Tekvica
Tekvicová pleťová maska pre lepšiu hydratáciu
Tekvicovú dužinu najemno nastrúhajte, aby naplnila jednu polievkovú lyžicu. Potom zmiešajte s 2 lyžicami kyslej smotany a pridajte 1 kávovú lyžičku citrónovej šťavy. Naneste na tvár a dekolt a nechajte asi 20 minút pôsobiť. Potom starostlivo umyte. Pleť zostáva po ošetrení pleťovou maskou viditeľne vypnutejšia a svieža.
Upokojujúca a vyživujúca maska z tekvicových semienok
Pleťová maska z tekvicových semienok pôsobí priaznivo na mastnejšiu a pórovitú pleť. Dve polievkové lyžice mletých tekvicových semienok zmiešajte s 1 – 2 lyžicami smotany. Naneste na problematickú pleť a nechajte 30 minút pôsobiť, potom opláchnite. Ďalším variantom, tentoraz pre vyživenie pleti, je pleťová maska, ktorú získate zmesou z jednej hrsti mletých semienok zmiešané s jednou lyžičkou mandľového oleja a s jednou lyžičkou medu. Nanáša sa na tvár a dekolt a nechá 20 minút pôsobiť.
Tekvicová pasta vás zbaví pieh
Dve polievkové lyžice mletých tekvicových semien zmiešajte s jednou lyžičkou mandľového oleja, až docielite správnu konzistenciu hustejšie pasty. Tú nanášajte na pehy a po 30 minútach dobre opláchnite.
Tip na super kocik? Pre 15 mesacne dieta? Pekne, skladne, lahke, lahko manevrovatelne, elegantne, dobre kombinovatelne, spojena rucka, pekne polohovatelny, idealne otocitelny (neni podmienka) k mame, kvalitny, velky kosik...chapeme sa, proste PAN KOCIK... malu sa chystam vozit este dlho, chodi minimalne, takze take, ze kocik uz nepotrebujeme, my sme stale niekde no... Kocikov sme mali vela a aj tak nie som spokojna s tym, co aktualne mame a menime... len neviem, ktory este vyskusat, rada sa inspirujem vasim favoritom...

Zubaté fakty a pikošky..
Nedržte sa reklám ktoré vám vnucujú po každom jedle žuvať žuvačku..Podporujú síce tvorbu slín ale pred zubným kazom vás žuvačka isto neochráni..práve naopak môže vám vytiahnuť aj pár plomb.
Nepriateľom vašej zubnej skloviny sú hlavne kyslé jedlá a nápoje, poškodiť ju môže aj pravidelné popíjanie vínka..
Zuby múdrosti vedia človeku pekne znepríjemniť pár dní.Podľa stomatológov už nemajú svoje opodstatnenie a v rámci evolúcie už ich mnoho ľudí nemá ani zapustené..
Na čistenie zubov vám postačí zubná pasta o veľkosti hrášku..viac je zbytočné..
Kedy sú vaše zuby poriadne umyté? Prejdite si po nich jazykom aj z prednej aj zo zadnej strany ak sú hladké tak je to v poriadku.A nezabudnite používať aj medzizubné kefky..
Nieje vôbec pravda , že ak vám vypadli neskoro mliečne zuby budete mať tie trvalé dlho zdravé.Ich kvalitu ovplyvňuje čiastočne aj genetika ale hlavne pravidelná starostivosť..
Nájdi 5 slov #o2_srdiecka 😉
Zisťujem, že vo svete mobilných aplikácii neexistujú limity. Našla som aj osemsmerovky .
UZ viem, co budem robit na dôchodku. Vkuse nabíjať mobil 😂
Prave som cestou z gymnastiky stupila do h...a traktorovou podrazkou, beriem to ako oficiálny prislub niecoho pekneho ☝
Kedy sa zmenil?
Do svojho terajšieho manželstva som si priniesla dcéru z predchádzajúceho vzťahu…Samozrejme, do manželstva som sa nijak nehrnula, mala som pocit, že je to formalita. Vzťah, ktorý začínal len sexom, sa pomaly menil na krásny vzťah plný lásky. ON mi bol veľkou oporou, staral sa o moje pohodlie, ako mohol, rovnako aj o pohodlie mojej dcéry… On zbožňoval ju, dcérka zas jeho. Vo svojich piatich rokoch mu spontánne začala hovoriť oci…
Po čase sme sa vzali. Mala to byť vlastne formálna záležitosť a zábava. Už sme spolu pár rokov žili, mali sme kúpený spoločný byt. Po roku od svadby som zistila, že aj napriek zdravotným problémom, ktoré som mala, som otehotnela. Nebudem klamať, mala som zmiešané pocity… Nevedela som si predstaviť mať ďalšie dieťa popri hypotéke. Dcérka bývala často chorá, takže to bývalo v práci dosť náročné. Ale všetko sme zvládli, lebo ON mi pomáhal. Pomáhal mi aj pri súdnych ťahaniciach o dcérku, výživné je nekonečný príbeh. V podstate idylka, žiadne hádky.
Zrazu ale moja dcéra s manželom nechcela zostávať, lebo sa s ňou podľa jej slov nechcel hrať, nerozprával sa s ňou… Riešili sme to, na čas sa to upravilo. Ale znovu sa situácia začala opakovať. Po narodení spoločného dieťaťa sa to zlomilo úplne a zrazu som videla, že ON moje dieťa vidí ako obrovskú ťarchu a najradšej by bol, keby niekam zmizla. Začali sa hádky, ktoré sa končia vždy rovnako: je to moja výchova, rozmaznala som ju a preto ho vôbec nerešpektuje. Nepomáhajú ani argumenty typu: Aj iní ľudia vidia, že robíš rozdiely, vidia, ako ju okrikuješ, odháňaš…
Pýtam sa sama seba, kedy nastala zmena v jeho správaní? Ako je možné, že som si to nevšimla? Mohla som sa tak veľmi pomýliť alebo on sa dokázal hrať na niekoho, kým nie je, toľko rokov?
Dúfam, že raz to zistím…
nejaky tip na dobru knihu? daka romantika? 🙂
#eset #android #malver #it_news
Vaše zariadenie s operačným systémom Android môže byť ohrozené novým malvérom, ktorý sa snaží získať prístupové údaje k bankovým účtom, autorizačné sms správy, údaje o platobnej karte či Paypal účte. Tento malvér na vás striehne v neoficiálnych obchodoch alebo na pochybných internetových stránkach a tvári sa ako aplikácia "Flash Player". Pri spustení požaduje povolenie pod hlavičkou Google play services.
Dávajte si pozor na to, aké aplikácie sťahujete a nezabudnite chrániť svoje zariadenia, napríklad aj antivírusovým softvérom od ESET: https://goo.gl/nbyZeS
Malá zahlásila: "Ked budem veľká, vydám sa za tatinka a ty si nájdi niekoho iného." Tak idem asi hľadať. 😀
#eset #eshop #phishing
Ahoj všetci, už sa začínate rozhliadať po vianočných darčekoch?
Mám pre vás tip na ušetrenie pár eur - od obeda 15. novembra do 16. novembra do 12.00 budete môcť v niektorých eshopoch nakupovať s poštovným zdarma. Túto možnosť budete mať cez portál Heuréka.sk v internetových obchodoch, ktoré majú certifikát "Overené zákazníkmi" pri nákupe nad 15 €.
Aby ste aj pri nakupovaní ostali v bezpečí prečítajte si pár tipov:
https://www.modrykonik.sk/blog/astarte123/article/ako-na-bezpecne-vianocne-nakupy-cgdkn6/
Zostrih motoriek pre deti 🙂
Chcem dovolenku s hned! More, slnko, plaz hic, toto je zacarovany kruh, rano vstanes, umyjes oci, aby clovek aj nieco videl, nachystas desiatu, caj, das si kavu, letis smer skola, rozlucis sa, zazelas plny den, slubis uz asi 35 x, milacik dnes pridem pre teba skor, dieta nato: no som zvedavy, ak nie ta asi vymenim, tak letis do prace, prijemna zmena, ale evry dej? 😅 Sice je pravda keby som mala sediet 4 dni doma mrle ma zeru, milujem svoju pracu, kuknem na hodiny, probuuuh 15:00 a ja este musim hen, sice pred 7 hodinami som slubila 36 x v poradi dietatu, ze dojdem fakt dnes skor, volam mojmu, milacik nestihnes nahodou ty dnes vybrat maleho ? Uuu nie, skor zajtra :D ano to je to, co som chcela pocut, trafil si do cierneho :D oci otlacene od spiraly, nestihla som na wecko a ja letiiiiiim, cez park, cez vsetky mozne nemozne skratky, vyberiem si dieta, opytam sa co stihol mat nove, zachranujem situaciu , ze som klamala, ze fakt dnes pridem skorej zuvackami, ideme s haldou vecami do potravin nakupit na dalsi den, a tak parada, stojime pred barakom fiiha to uz je tma? Moja prva silna otazka: mas vela domacich uloh? No mam, v duchu preratavam, kalkulujem, nasobim, delim ako vsetko stihnem, konecne doma, otocime tabulku na vchodovych dverach , ze uz sme doma! Vesiam, ukladam, triedim, robim si kavu pre lepsiu vydrz, konecne minuta ticha, pijem kavu a fajcim som v polke, dieta krici, prosiiiiiim si ..... Obsluhujem, triedim domace, davam dozor, ( sem tam infarkt, snazim sa s usmevom ake to je fasa pisat ulohy a motivovat) tak toto by sme mali, idem varit, aby som zajtra mala co v praci jest aj moj, potom umyjem dlazku, lebo rano sme nanosili sajrajt, ( ide zima), polejem kvety, pustam vanu, kupem, fenujem, zehlim, chystam, volam, davam terminy, nirmalne zistujem cim dalej tym som vykonnejsia normalne dokazem vykonavat 3 cinnosti naraz, mozno za rok sa vypracujem aj na 4 in 1, konecne ticho, dieta spi a moja hlava ide, este toto, este hento a toto, tomu odpisat, tej napisat, tu prehodit. Rychlo prekustrujem kona, co varili, co obliekali aby som nevysla z kurzu. Tak konecne sadnem na rit 23:20 ukazuju hodiny a ja si pustim v reprize ked budes moja, moj sa mi cuduje, teraz sa prisposobuje, ze toto je tak odlahcujuce nieco na mozgove zavity, ze nemyslim na nic ine, trocha cas aj ja musim mat na seba, lahnem, nastavim budiky 6:33. 6:35, 6:37 6:40 preboha uz znova???? Baby ja mam pocit, ze som transforman, to aj vy takto mate? A dieta chce, aby som ho prihlasila na hokej... Pekny vecer spustam kolobeh praaave teraz!!!!
Kedy je čas na zmenu?
Táto otázka ma dlho trápila…nevedela som, či sa rozhodnem správne, ak sa rozhodnem. Tlak okolia, zodpovednosť voči rodine, kolegyne, ktoré ma prehovárali, samozrejme aj kolegyne, ktoré ma neprehovárali…
A tak prišlo rozhodnutie odísť zo stabilného zamestnania po viac ako piatich rokoch. Manžel ma plne podporil, verí v moje schopnosti a vie, že prácu si určite nájdem. Aj popri dvoch deťoch. A ja viem, že si prácu nájsť musím, pretože účty sa neplatia samé a iba manželov príjem by nebol dosť.
Prečo som to ale spravila? Práca bola síce náročná, ale bavila ma. Bola som tam zvyknutá, a s kolegyňami to tiež nebolo najhoršie… Rozhodla som sa ale vzbúriť voči postoju nadriadenej. Jej prístup bol posledných pár mesiacov otrasný a mňa to prestalo baviť. Neustále sa na mne vyvršovala, hľadala chyby, ktoré vlastne ani chybami neboli. Vyčítala mi veci, ktoré ona sama bežne robila…lenže ona mohla, ona je nado mnou. A tak som sa po mnohých dňoch rozhodla, že to stačí. Priniesla som výpoveď. S malou dušou som jej podala papier, so zmiešanými pocitmi, čo ak to rozhodnutie nebolo správne a ja to budem ľutovať…A potom prišla obrovská úľava, v momente, keď ten papier už držala ona, cítila som sa neskutočne dobre, slobodne a spokojne. A keď som videla, že druhá strana sa cítila urazene a vzala to osobne, vedela som, že to bolo správne riešenie situácie a že ona sa nezmení. A vlastne si ani nič neuvedomí. Neuvedomila si, že odchádzam kvôli nej a že určite nebudem posledná.
A výpovedná lehota je vlastne skvelé obdobie. Zrazu môžem povedať svoj názor bez obáv, že sa mi to nejakým spôsobom vypomstí. Pretože to sa u nás nesmelo. Jediná pravda bola jej a odporovať sa nesmelo.
Týchto pár riadkov som sa rozhodla napísať pre pracujúce ženy, ktoré majú v práci podobnú situáciu…veľa sa o tom nehovorí, ale bossing je naozaj súčasťou životov mnohých ľudí. A ženy sa nebránia, jednoducho to ticho trpia, lebo sa boja, že prídu o prácu, cítia zodpovednosť voči rodine, deťom…
Nie som z regiónu, kde sa práca hľadá jednoducho. Ale napriek tomu, že som v práci mala nejakú funkciu, nemám problém robiť aj niečo iné, hoci bez extra funkcie.
#eset #it_news #socialne_siete
Sociálne siete sú obrovským priestorom plným vzájomne komunikujúcich ľudí. Niektoré výmeny názorov, však nie vždy môžeme považovať za príklad slušného správania. Práve takéto prípady mali aj na Twitteri za úlohu riešiť ľudský moderátori. Ukázalo sa, že je nad ich sily riešiť všetky vznikajúce problémy v diskusiách. Preto programátori pracujú na vývoji internetových robotov - blockbot, ktorý automaticky blokuje otravných používateľov alebo ďalší, ktorý má za úlohu napomínať ľudí pri rasistických urážkach.















































































































