
Spomínate si na tieto veci z čias školopovinných?
Opäť tu máme začiatok školského roka - čo tak si trochu zaspomínať? Na časy minulé, školopovinné. Plné spomienok a nostalgie. Poďme sa spolu vrátiť o nejaký ten rôčik späť. Verím, že či ste školské lavice drali pred 20, 30 alebo 40 rokmi, nájdete tu niečo, čo vám vyčarí úsmev na tvári 🙂
Pamätáte si na váš prvý školský deň? Ja dokonale a veľmi živo. Do lavíc sme sadali so smädom po nových vedomostiach a s miernym strachom, čo nás to tam len čaká. Každopádne nás tam čakali tieto magnetky:
Vo výbave mi nemohli chýbať ani tieto voňavé gumy.
A čo tieto niekoľkofarebné perá? Tie kto mal, bol frajer.
Alebo sa vo vašej výbave nachádzali skôr staré, dobré versatilky?
Písali sme s nimi papieriky, ktoré sme si posielali medzi lavicami. Hrali obesenca, meno, mesto, zviera, vec či iné "slovné" hry na papieri. A čo predpovedanie budúcnosti? Bolo to také ľahké aj vďaka tejto hre - nebo, peklo, raj. Ach, keby tak vedel tento kus papiera prevziať zodpovednosť aj za terajšie rozhodnutia, všakže? ;)
HELP: ako sa da odstranit parfem z kozenkovej bundy (polyuretan) kupila som si na Vin.. krasna vsetko,len sakra strasne z nej tiahne parfum povodnej majitelky. Vyprala som ju na 30ke na kratky program,ze staci a nic..ani to s tym “pachom” nepohlo… napady..?
Nemáte nejaký babský recept, ako uvoľniť upchaté dierky v nose? Od rána dýcham iba ústami... :( (u doktorky som bola, podla CRP nemam zapal dutin, len alergiu. Dala mi nejaký liek na alergiu, aj som ho vzala, ale stále mám upchaté obe dierky. Pamycon nepomáha)
🙏Neviete nahodou niekto, kedy bude na voyo 5. časť Dunaja? 🙏
Ahojte, poradíte mi niekto ,ako by mohla ísť dole centrofixa? Tá kniha je určená na maľovanie fixkou,ale strielatelnou. Ďakujem ( skúšala som vlhčené,aj odlicovaciu vodu a nič.)
Baby tak ja som si dneska pozrela tu novu relaciu na markize Vsetko je mozne. A teda poviem vam tak dobre som sanuz dlho nenasmiala 🤣🤣 slzy minisla jedna radost. Konecne nieco dobre na zabavu vymysleli. Naposledy som sa tusim takto smiala na particke 🤣
Minuly tyzden soms em pisala ze mi neprijali maleho do druziny a dneska mi volali ze skoly ze moze nastupit 👌👌 parada tesim sa moc. ❤️
Tak, a kolotoč povinností, ranného vstávania a chystania desiat započal svoju nekompromisnú jazdu 🙈 Kým je ešte motivácia na prípravu všakovakých dobrôt, inšpirujte sa napr. týmito rýchlymi muffinkamu či inými tipmi 🙂
https://www.modrykonik.sk/blog/dominika_c/article/tipy-na-hrave-a-chutne-desiate-cucoried-5qolgq/
Ahojte baby.Stretla ste sa niektorá s týmto?tak sa bojím čo to môže byť🙄Som dnes 14DC a ja som dnes dostala znova menštruáciu.Samozrejme som na zajtra objednaná ku svojej genekologičke.Ale veľmi sa bojím.

Výlet s mojimi deťmi bez poriadnej dobroty je vopred odsúdený na neúspech
Je večer. Z detskej izby sa ešte ozýva tichý šepot. Pootvorím dvere. Zachichocú sa, prehodia si nôžku cez paplón, silno tisnú zatvorené oči a tvária sa, že spia. Len naoko ich káravo upozorňujem, aby čo najskôr zaspali, lebo nás zajtra čaká výlet. Zatvorím dvere a pustím sa do svojej večernej rutiny.
Pred pár rokmi by to bola niekoľkokroková starostlivosť o pleť. Dnes to znamená vyložiť sušičku, naložiť umývačku, ožehliť kôš bielizne, upratať kuchyňu a zbaliť všetko potrebné na našu vytúženú expedíciu do prírody. Rýchlo zarobím kvások. Kým vykysne, pohľadám babkin recept na kakaový závin, ktorý sa u nás dedí z generácie na generáciu a stihnem aspoň časť povinností. Vraví sa, že ak chceš Boha pobaviť, povedz mu svoje plány. S touto myšlienkou pozerám na svoj kvások bez jedinej bublinky, ktorému niekto asi zabudol povedať, že by mal narásť. V duchu si poviem, že aj snaha sa ráta a nepodarený kvások skončí pri koreňoch hortenzií v záhrade. Keď sú kvasnice dobré ako maska na tvár, budú dobré aj ako hnojivo pre kvety. S nostalgiou spomínam na časy na materskej, kedy mi v chladničke trónil kvások, o ktorý som sa starala pomaly viac ako o svoje deti a vravím si, že s ním by sa mi to nestalo.
Ráno si privstanem, nakrájam ovocie, načistím zeleninu, pripravím obložené chlebíčky. Jediné, čo k dokonalosti piknikového menu chýba je nejaká sladká bodka. Výlet s deťmi bez poriadnej dobroty je vopred odsúdený k neúspechu. S povzdychom si naplánujem medzi zastávku v obchode, kde si deti sami vyberú niečo pod zub.
Po urputnom vysvetľovaní, že čokoláda sa roztopí, nanuk nevydrží, punčový rez nie je maškrta, ktorá sa balí do ruksaku sme sa zhodli na croissantoch. Vzala som každej po dva. Sebe nie, lebo ja ich moc nemusím. Suché, ubité cesto s minimom plnky, ktorá je len zmes cukru, oleja a lacného kakaa nie je moja šálka kávy.
Najkrajšia časť výletu je vždy piknik. Rozkladám kempingovú deku, vybaľujem dobroty, kým sa deti hrajú karty. Hodujeme, smejeme sa, rozprávame sa, čo sme videli a zažili. Do vrchnáčika od termosky si nalievam horúcu kávu a v duchu závidím deťom, ktoré chvatne odhrýzajú zo svojich croissantov. Nevyzerajú vôbec zle.... Práve naopak! Neodolám a každej, aby si nezávideli, poriadne odhryznem. Cesto je na prvý pohľad nadýchané, jemné. Po prečítaní obalu zisťujem prečo. Sú kváskové! Na to, že trónili na dne ruksaku, je pekne vidno vrstvenie, ktoré je pre tento druh pečiva príznačné. Na moje prekvapenie chutili skutočne výborne. Plnka bola lahodná, bolo v nej cítiť chuť kvalitného kakaa, bolo jej dostatok a vôbec nebola presladená. Starostlivo som si odložila obal, aby som nezabudla, ktorá značka ma presvedčila, že balené croissanty z obchodu stoja za vyskúšanie.
Doma som vybrala z ruksaku odložený obal a hodila si názov do Googlu. A tak som spoznala, dovtedy mne neznámu, taliansku značku croissantov Bauli. Toto tradičné talianske pečivo, vyrobené z materského kvásku s prírodnými kvasnicami v sebe snúbi zručnosti domácich receptov, ohľad na tradície, vášeň pre pečenie, najkvalitnejšie suroviny. Výsledkom sú skutočne unikátne croissanty.




























