Začína sa pôrod?

sylwi23
29. apr 2016

Zdravím 14.maja mám termín s mojim 3.dieťaťom..V noci som s prebudila na kontrakcie a tlak v podbrusku - podobne ako silné Ms bolesti....A hneď som utekala na záchod strašná hnačka....Pokračovalo to každým tlakom a kontrakciou wc....Takto som utekala počas noci aj 5krát...Kontrakcia došla potom znova o tretej rano... Potom som zaspala a až ráno sa zobudila.Ten pocit bol, že mi začína pôrod poznám to už.... Kontrakcie nemám len sem tam, ale mám neustáli tlak a ťahanie ako , keď dostaneš silnú Ms a mám strašnú hnačku fakt ani nestihnem ísť na wc úplna voda také čierno zelené čistá tekutina - ale beriem železo---- Ak mám ten tlak.... Podla pocitu sa otváram. Vždy som mala hnačku keď sa mi spustil pôrod čo ma mätie, že som mala pravidelne kontrakcie ktoré s zosilňovali teraz pociťujem len tu bolesť v podbrušku a strašný tlak, že neudržím nič v sebe a nechutí mi ani jesť. Myslela som, že mi začnú kontrakcie kôli tej hnačke lebo tak tomu bolo pri obidvoch deťoch.... Mám čakať ako sa to vyvinie mali ste niečo také ide ma poraziť z toho chodenia na wc a absolutnej nechuti niečo zjesť všetko ma boli a tlačí....
dakujem 😉

zuzi0911
29. apr 2016

Ked som dostala co i len hnacku s miernymi bolestami uz bola na pohotovosti,,,urcite necakat,,,bid mozes porodit doma ze ani nestihnes dojst abo moze to byt aj iny problem no ja by som neriskovala

miriam11
29. apr 2016

@sylwi23 ja som pravidelne kontrakcie nemala, mala som az do konca porodu nepravidelne, tak by som sa na to nespoliehala. Tiez nic uz nejedz, podla mna to zacalo. Vela stastia 🙂

sardinka335
29. apr 2016

Ja ta aj celkom chapem, človek si povie treťorodička a nevie? - kazdy z mojich porodov začal uuplne inak, takze človek premyšla čo sa deje ved takto to minule nebolo....Ano, moze to byt priprava na porod. ....pri 3tom som čakala na pravidelne kontrakcie, zase nechcela som tam do nemocky prist nejako velmi skoro a potom tam trčať ako kolik vo fazuli. Doma je doma, ale teda tiež som vahala, reku pri treťom dietati aby to uz zo mna ,,nevypadlo doma,,. Tak som potom išla lebo si vravim - človek nevie a mala som uz sice slabe ale pravidelne kontrakcie. Samozrejme zavisi od teba, ako sa citiš, a čo ti hovori tvoj ,,inštinkt samice,,. No držím palce nech mas rychly a pohodovy porod.

cerez
29. apr 2016

Vzhľadom, že ide o tretí pôrod, tak pôrod môže prísť aj skôr. Hnačka je predzvesťou začínajúceho pôrodu. Ja by som teda do nemocnice určite šla. Nechutí ti jesť, hnačkuješ, hrozí aj dehydratácia. Poisti sa radšej lekárom.

sylwi23
autor
29. apr 2016

Ok. ďakujem Vám som nervózna viem čo už ma čaká a verím,že to s bábom zvládneme. Ostanem ešte doma a uvidím aj tak len ležím a sedím akonáhle sa to zosilní budem to riešiť ja do nemocnice čím neskôr lebo dostanem záchvat strachu akonáhle tam prídem....Podla pocitu sa to začne dnes v noci a zajtra. Ty kokos ja som tak nervózna na všetko a na všetkých a hlavne sama na seba a ten záchod 😉 V tom sne bol len pôrod fajnový tak dúfam, že taký aj naozaj bude.....

dazdovka
29. apr 2016

@sylwi23 drzim ti palce, ja som treti porod dala do 2 hodin od prehanky, keby moj muz nezavola poza moj chrbat svokru, ze sa porod uz zacal a ta k nam nepride, tak by som porodila doma, akonahle sa ona zjavila vo dverach, utekala som do porodnice.

pipilady
29. apr 2016

@sylwi23 prečo nedvihneš telefón a nepovieš tieto litánie svojmu gynekológovi, popr. zavolaj na gyndu na oddelenie.... tak či tak ťa budú volať na kontrolu. Je to tretí pôrod, môžeš skutočne porodiť doma.... Ja som už pri druhom dieťati bola bezbolestne otvorená na toľko cm, že sa lekár smial, že mám polovicu pôrodu za sebou ani neviem ako....
Riskuješ.... stratený čas na koňovi... takéto veci sa riešia v realite, nie virtuálnom svete.... tu ti nikto na kŕčok maternice nevidí...

lumma
29. apr 2016

@sylwi23 nečakaj, kamoška druhé dieťa porodila doma, tak sa to rýchlo rozbehlo 🙂

katarinamarkova
29. apr 2016

@sylwi23 a prečo nejdeš do nemocnice? ku gynekologovi? nechapem.
každý pôrod je iný, nemôžeš čakať, že všetko bude navlas rovnaké.....
- pri prvom som vedela že rodím keď som si krásne na hodinkách rátala kontrakcie, pravidelné, skracujúce sa intervaly, silnejúce....doslova ako hodinky
- pri druhom žiadne kontrakcie bolesti nič, pomaličky si odkvapkávala plodová voda a po príchode do nemocnice dr. skoštatoval.....no to máme ešte na dlho choďte si pospať, oddýchnúť, dnes to asi ešte nebude......prešla som si na izbu....vybalila veci a s pocitom že to asi bude skôr ako zajtra som dr. za polhodku otravovala znova......termín posunul na doobedie - to bolo cca 6h. ráno.....ako som sa postavila...hovorím, nie, nie to bude skôr a hop-šup do polhodky aj bolo 🙂
- tretie - ani kontrakce ani voda.....len tlaky, tlaky, tlaky, len kríže ma hrozne boleli.

candii
29. apr 2016

@sylwi23 drzim palce a mozno uz mas aj odrodene .. daj vediet 🙂

sylwi23
autor
6. máj 2016

Caute nie este nemam kontrakcie vtedy presli, ale mam pocit, ze to uz pride...Vsak mam tyzden pred termínom.Kríze,tlaky aj kontrakcie mávam potom to zas prejde....Bude to ok 😉

zsu_s
8. dec 2016

Som na 4cm otvorena no ziadne kontrakcie ani tlaky necitim ani krize ma nebolia len kde tu mi stvrdne brusko. Co myslite kedy ist do porodnice? Pri prvom porode sa mi kontrakcie rozbehli az mi prepichli vodu. Vcera som bola v nemocke ale poslali ma domov... Keby mi nepovedali, ze som otvorena ani neviem... Tak som taka neista, ze kedy a ako to zacne aby som stihla dojst do porodnice vcas...

xstelinka
8. dec 2016

@zsu_s Do pôrodnice asi až keď ti odtecie voda alebo začnú bolesti.Ako si to mala pri prvom?Už si bola po termíne?

zsu_s
8. dec 2016

@xstelinka Nie bola som v 32tt a to tehotenstvo bolo od 27tt specialny pripad ☹ jeden den som bola hospitalizovana to som bola na 4 cm a druhy den rano uz na 5cm, prepichli vodu cca o 8mej a 9:30 uz bolo po vsetkom....

xstelinka
8. dec 2016

@zsu_s Asi budes musiet len pockat. Pripadne si dat teplu sprchu, alebo sexik 😎 vraj to moze dopomoct 😉

zsu_s
8. dec 2016

@xstelinka to mi hovorila aj Dr ale manzel je 70km daleko... tak len sprcha a cakat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre