Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bosorkabb
8. máj 2022

@rebekarebekova
Pretože alkohol je pre plod najhorší. Kuk FAS na nete.

jesienka22
8. máj 2022

@rebekarebekova zial, matka nemusi byt vraj ani alkoholicka. Staci alkohol v tehotenstve v nevhodnej dobe vyvoja plodu.

santamonica
9. máj 2022

@stastnamama33 ahoj, náš malý je cca 8. dieťa biomatky, ktorá bola ťažko drogovo závislá dlhé roky, mal 1200g pri narodení, skoro zomrel a hrozilo mu všetko možné, od poškodenia mozgu, cez obmedzenia pohybu atď atď......absolvovali sme kopec vyšetrení prvé 3 roky a ako povedala jeho neurologicka.....bud to bude veľmi zle, alebo presný opak a ona verila, že náš malý je ten šťastný pripad❤. No a hoci mu všetko trvalo o pár mesiacov dlhšie a vždy sme sa obávali.....prekulí sa?sadne si? bude chodit, objime ma, začne už konečne rozprávať atď? bude mat 4 roky a je to neskutočne šikovné, milujúce, urozprávané deculko, náš poklad, je možno trochu hyperaktivny a možno bude mať poruchu pozornosti, ale aj to sa pekne zlepšuje, v skolke ho chvália a prosto zatiaľ je to malý zázrak. A to sme sa ani neopytali na to apgar skóre na začiatku.
Prajem všetko dobré.

stastnamama33
10. máj 2022

@santamonica ďakujem za povzbudivé slová. A držím palce,nech je malý aj naďalej šikovný💓

laura1994
13. máj 2022

Ahojte stalo sa už niekomu že sudkyňa vytýčila skôr o mesiac pojednávanie o osvojenie ako uplynula 9 mesačná lehota od predosvojitelskeho súdu? Nám takto vytýčila sudkyňa ( podávali sme skôr ) pretože sme rátali že to dlhšie bude trvať keďže sa Spis presúval na iný súd a plus sa v našom okrese čakalo dlho na vytýčenie pojednávania. Dnes sme mali kontrolu zo sociálky a zevraj sa to môže odročiť pretože sa nedodržala tá 9 mesačná lehota. Môžeme mať z toho nejaky problém?

tecko28
13. máj 2022

@laura1994 my sme mali predosvojitelsky v marci a osvojitelsky v novembri. Dieta mate fyzicky doma od predosvojitelskeho sudu?

laura1994
13. máj 2022

@tecko28 fyzicky ho mám doma od neodkladneho opatrenia. Čiže od 31.5. ho mám doma. Vykonateľné neodkladne bolo 27.5. a predosvojitelsky súd nadobudol právoplatnosť 30.9.. Súd o osvojenie máme mať o 2 týždne

tecko28
13. máj 2022

@laura1994 minuly rok v maji isiel k vam?

laura1994
13. máj 2022

@tecko28 áno, áno 🙂

laura1994
13. máj 2022

@tecko28 dnes je presne rok, čo sme mali s ním prvú interakciu a 31.5 bude rok čo je u nás

tecko28
13. máj 2022

@laura1994 tak potom je to ok, zrejme vam bol zvereny do predosvojitelskej spatne odo dna kedy je u vas

evkasus
13. máj 2022

@laura1994 vacsinou sa tych 9 mesiacov rata odkedy ho mate realne v starostivosti. My sme mali sud o osvojenie 5 mesiacov po predosvojitelskom.
Podla mna vam nic odrocovat nebudu. Stanovili to spravne.

rebekarebekova
13. máj 2022

@laura1994 tiez si myslim ze lehota je dodrzana. 🙂 je u vas rok

laura1994
13. máj 2022

@tecko28 ďakujem pekne, mne len sociálna pracovníčka dnes vravela, že pravdepodobne sa to presunie, pretože upozornila sudkyňu, že ešte neubehla 9 mesačná lehota

laura1994
13. máj 2022

@evkasus
@rebekarebekova ďakujem vám veľmi pekne, čiže nemôžeme mať z toho žiaden problém?

jesienka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jesienka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
14. máj 2022

@laura1994 socialne pracovnicky a kolizne pracovnicky trepu strasne vela x blbosti. Nevedia zakony a mudruju a pritom pravda je uplne inde. Mam s tym zial bohate skusenosti.
Je to v poriadku, dieta mate doma vyse 9m a o to ide. A ak by aj nahodou sudkynu napadlo ze chce dodrzat 9m od predoos. Sudu, no tak to odroci o mesiac, ci o dva, neviem ako to vychadza a vsetko bude ok.

kattyb
14. máj 2022

@laura1994 ja som sa na to pýtala priamo sudkyne na predosvojitelskom.Povedala mi ,že každý sudca to posudzuje inak ,ale že ona osobne berie do úvahy lehotu 9 mesiacov od kedy sme mali malú doma na základe neodkladneho opatrenia.

laura1994
14. máj 2022

@jesienka22 áno skúsim hneď v pondelok zavolať 🙂 aj nám povedala na predosvojitelskom, že môžeme podať skôr, pretože za pravdepodobne bude Spis presúvať.
@joannita ďakujem pekne za odpoveď 🙂 mne nejde o to, že to príklad posunie o mesiac, ale že či nebude z toho nejaky problém, že sme to skôr poslali no.
@kattyb tak ďakujem dúfam, že to aj náš prípad bude. Ďakujem vám žienky veľmi pekne ♥️

laura1994
18. máj 2022

Ahojte, niekto kto čaká v po kraji na rómske dieťatko.?

tulinka85
20. máj 2022

Dievčatá , keď ste mali dieťa / deti už doma na neodkladnom boli aj z úradu na kontrolu ? Chodia aj potom na prešetrenie do domácnosti ?

janakjk
20. máj 2022

@tulinka85 áno, pred súdmi

gelinka75
20. máj 2022

@tulinka85 ano tesne pred sudmi, lebo musia dolozit spravu

tulinka85
20. máj 2022

@janakjk
@gelinka75 ďakujem dievčatá , áno práve prišlo aj poštou predvolanie na súd 21.6. máme predosvojitelsky sud. 🙏

joannita
20. máj 2022

Baby, ked vam neschvalili neodkladko do tych 7 dni, ozvali ste sa? Urgovali ste nejak sud, volali ste, ci?

kikuska_wedge
20. máj 2022

@joannita mozu to vyhodnotit ako mesacnu lehotu. Nam ani do tej nerozhodli, nakolko sa este tahal pestunsky sud s bio rodinou. Az po 2 mesiacoch bam rozhodli. Dovtedy nam Ded predlzoval hostovsky pobyt. Ale bolo to teda pred 5 rokmi. Mozno sa odvtedy prax zmenila.

joannita
20. máj 2022

@kikuska_wedge v zakone je definovane, ze v pripade osvojenia sa musi rozhodnut v 7 dnovej lehote, ale ano, vieme ake su sudy.
My sme 2 mesiace cakali, kym nadobudne pravoplatnost pozbavenie rod. Prav, aby sme si mohli my podat navrh 🤦‍♀️
A my nemame hostovsky, bohuzial teda, ale chodime dieta len navstevovat, nakolko nemozem si dovolit prist o pracu.
Na nervy je toto.
Vy ako, uz ste sa dostali na rad? Nevolali vam s dietatom este?

kikuska_wedge
21. máj 2022

@joannita nam to nejak pravnicka vysvetlovala, ze lehoty su 2. 7dnova a 1 mesacna. Ale detaily si nepamatam. Nevolali nam. Menime aj na pestu, lebo podla vsetkeho by to bolo este na dlho. Nerozumiem tomu celkom, ale teda uz ma to dost stve.

joannita
21. máj 2022

@kikuska_wedge tomu ani ja nerozumiem, ako dlho cakate? Uz aj 3 roky? Je to megadivne, kedze ostatni co viem cakaju dokonca na poloetnicke kratsie. Ale ja si myslim ze uz snad aj budete na rade 🤷‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre