Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
17. máj 2011

@lenka_21 ahoj,ano priprava plati dva roky, ale potom sa obnovuje len jednym sedenim,ci sa nieco zmenilo a tak

misula4660
17. máj 2011

Ahojte baby, tak som sa sem už konečne dostala aj ja a znovu mám otázku. V októbri nám končí príprava a viem, že ak do vtedy nebudeme mať bábo, budeme si ju musieť obnoviť, ale chcela som sa spýtať, čo všetko k tomu budeme potrebovať a ako to bude prebiehať? Neviete mi niekto poradiť? Teda myslím, či budeme znovu potrebovať všetky tie papiere ako písala Bebka, čo sa týka príjmov a pod a budeme musieť znovu chodiť aj ku psychologičke? Alebo tak ako písala tortelinka, že je to len jedno sedenie a čo všetko na to sedenie budeme potrebovať?
@lenka_21 daj vedieť, keď budeš volať do NR, aby som vedela aj ja, či mne a Bebke už dýchaš na krk, xixi...A mimochodom my máme požiadavky takmer rovnaké ako vy, len my chceme len novorodeniatko, max. do 6 mesiacov.

dadenka1
17. máj 2011

@misula4660 Ahoj vraj o nič nejde len si sadnete na polhodinku a poinformujete, či nemáte nejaké zmeny doma... ohľadom práce, bývania a tak.. Ale dúfam, že dovtedy už bude bábo

misula4660
17. máj 2011

@dadenka1 jééj ďakujem, takú skorú odpoveď som ani nečakala....No a dúfam aj ja, že už bude do vtedy babuško...Lebo tie papierovačky zháňať na novo ma teda fakt dosť nebaví....A ty ako? Nevolali ešte?

magimary
17. máj 2011

@misula4660 , @dadenka1 no aj o nič, aj o niečo...poznáme babuľku odtiaľto ( @mata2 ) , ktorá mala obnovenie prípravy (snáď) ešte horšie ako samotnú prípravu... 😖 (kopu testov, overovaní atd a rozhodne nie jedna hodina 😒)
ak bude chcieť, sama povie...

vždy to záleží od toho, na koho natrafíš...
ale zväčša to býva ozaj len formalita, len som chcela povedať, že nie úplne vždy...

dadenka1
17. máj 2011

@misula4660 neboj žiadne papiere nehrozia... Nevolali ani nemôžu skôr ako za rok nebudeme ani v prvej 5ke... Mňa skôr desí, že vám ešte nevolali.. My budeme o mesiac 2 roky od zaradenia, tak potom dám info ako je to s aktualizáciou prípravy

dadenka1
17. máj 2011

@magimary nestraš... s tým ani nerátam.. to bola určite nejaká výnimka, nič také si nepripúšťam...

magimary
17. máj 2011

no, ale tie isté papierovačky sú potom tak či tak treba-k súdu zase... 😉
nestraším, len píšem o rôznych možnostiach

dadenka1
17. máj 2011

@magimary jojoj to kým sa ma bude týkať... to už budem nosiť umelé zuby a plienky takže to mi bude už totááál jedno 😀

misula4660
17. máj 2011

@dadenka1 si zlatá, tak potom napíš, čo všetko ste potrebovali u vás, ale ja sa spolieham ešte aj na bebu, keďže sme v jednom kraji, tak snáď budeme potrebovať obe to isté a ona je mesiac predo mnou xixi...

@magimary asi je to fakt individuálne, tak uvidíme na koho natrafíme my...

dadenka1
17. máj 2011

@misula4660 aj tak ma desí ako dlho už čakáte...

misula4660
17. máj 2011

@dadenka1 hmm, aj mňa a veľmi...teda ale vôbec som to nečakala, lebo keď sme prvýkrát prišli k nám na úrad, tak nám tetuška povedala, že ešte sa jej nestalo, aby nevybavila žiadateľov do roka...a teraz kedykoľvek tam prídem, tak mi povie, že to je úplne neuveriteľné ako to všetko stojí.... ☹

beba1902
17. máj 2011

@misula4660 Miska to preto tak dlho cakame , ze ked nas uz konecne zavolaju tak to budu tie prave nase deticky 🙂

misula4660
17. máj 2011

@beba1902 No jasné, určite budú jedinečné a preto tak dlho čakáme.... 😉

beba1902
17. máj 2011

@misula4660 tak to si pis 🙂 🙂

lenka_21
17. máj 2011

@misula4660 jasne,ze tam zavolam a budem trvat na tom, aby Vas dve s Bebou vyhodili na trvalo z poradovnika...uz ste tam na moj vkus dlho a nebudete mi tam zbytocne okupovat predne miesta .... Sup,sup nech uz ste s babetkom na materskej 🙂 😉 ... a pekne sa starajte. Nezvykajte si na to, ze oddychujete na prednych miestach a my ostatni musime cakat 😀 😝

Este otazocka, s kym na UPSVaR v NR komunikujete? Ak to nie je tajomstvo, odkial z NR kraja ste? Mozno budeme spolu kocikovat a chodit na kavicky 🙂 🙂 😎

matax
17. máj 2011

@lenka_21 ahoj, hľadali sme v "papieroch" na upsvar:DD....no hľadali sme vlastne na výzvu Upsvaru, ked nas zaradili do poradovnika7/2010, napisali nam , že si možme ísť pozrieť deti v prehlade detí, sú to také zložky papierov o deťoch, čo sú vhodné do pestúnstva alebo osvojenia.. Nešli sme ale hneď, vlastne nás telefonicky kontaktovali o dievčatku... potom v oktobri sme sa telefonicky "objednali" na upsvar a šli sme pozrieť.. no a potom v januari..a to sme si ju našli :DD
dá sa ísť aj do Usmev alebo do Návrat...
a príprava platí 2 roky.. my sme museli obnovovať tiež, ale preto, že sme si už adoptovali synčeka a aj ked neboli dva roky ešte, ale vraj v rodine máme zmenu a tou zmenou bol synček 🙂)))...Obnova nebola 26 hodín , ale tuším 12 psych. prípravy a bolo to hlavne o surodeneckej rivalite a žiarlivosti:DD Ako je to ked niekto čaká dlhšie, ako 2 roky na prve dieťa, neviem... hádam vám to nebude toľko trvať:DD

beba1902
18. máj 2011

@lenka_21 ja som z Levic 🙂 Miska Topolcany 🙂 ja som v NR u Augustinovej a Miska je u Vaskovej 🙂 🙂

suezana
18. máj 2011

@lenka_21 ja ZM - to asi nebude na kočíkovanie 😅 😉 😀 😀 😀

misula4660
18. máj 2011

@beba1902 úplne vyčerpávajúca odpoveď, xixi 🙂

akramgad
18. máj 2011

ahojte 🙂

5katarina7
18. máj 2011

ahojky,@misula4660 aj nám tak hovorili tety na príprave že môžme čakať rok,ale aj menej,a tak sa mi videlo,že to väčšinou zvykne byť skôr len to nechceli tak na sto percent povedať,aby sme sa potom nesklamali.A vidíš práve teraz to vychádza na dlhšie čakanie,lebo aj mne minule,keď som volala do NR tak mi povedali,že to dosť stojí.V pondelok sme kúpili nášmu psíkovy kamošku,tak teraz sa baby nenudím,už som taká nevyspatá,ten starší furt lozí za malou a buzeruje ju a ja sa bojím,že jej ublíži.

misula4660
18. máj 2011

@5katarina7 ahoj. veru aj tetušky na úrade sú už z toho nejak mimo, lebo aj nám hovorili, že vôbec ani len nečakali, že budeme tak dlho čakať.....No a ako vidím, tak ty sa aspoň teraz nenudíš, xixi 🙂

misula4660
18. máj 2011

@akramgad ahoj

akramgad
18. máj 2011

@misula4660 ako sa máš? a čo nov 🙂 é??

misula4660
19. máj 2011

@akramgad ahoj. mám sa celkom fajn, ale nové stále nič...stále nevolali... ☹ a čo ty? je krásne počasie, takmer ako v lete, ste s drobčekom asi stále vonku, že?

akramgad
19. máj 2011

@misula4660 áno stále vonku lebo doma by sme sa zbláznili 😀 ale som rada že takto je a od 1 júna nastupujem do roboty na 4 hodiny ☹ som s toho taká nesvoja fňuk

misula4660
19. máj 2011

@akramgad tak gratulujem k robotke, aj keď neviem, či gratulácia je na pravom mieste, keď vidím, že by si bola radšej s drobčekom domka...Ale neboj, 4 hodiny ti isto rýchlo ubehnú a budeš s drobčekom.... 😉

kanhwa
20. máj 2011

@akramgad gratulujem k praci. nie je jednoduche zohnat si pracu na polovicny, tak to je super 🙂 a neboj, tie 4 hodky zbehnu ani nevies ako a o to viac si potom budete s malou uzivat spolocny cas. a ozik / davate ju do jasiel, skolky alebo ako...ci ti ju niekto z rodiny bude varovat.

akramgad
20. máj 2011

@kanhwa ďakujem moja bývala vedúca mi ponúkla miesto aby si mohli brať dovolenky tak som to prijala a malá bude z mužom máme striedačky na smeny tak to nacvičíme aby sme mohli na ostro začať od septembra dúfam že niečo ešte nájdem na 4 hodky 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre