Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

krkavcia_mater
14. mar 2024

@kikuska_wedge Ďakujem za pomoc pri pisani navrhu na predosvojitelsku. Uz mame po sude ❤️

kikuska_wedge
14. mar 2024
ominicka
15. mar 2024

@ryskka
No ja by som tej svojej mame aj iným ľuďom, čo by sa do mňa v tejto veci chceli starať, veľmi jasne povedala svoj názor (ale to mám v sebe sama tieto veci vysporiadané - že vlastné biologické deti nikdy mať nebudem, že sa za tým nebudem naháňať žiadnymi spôsobmi - a som s tým takto absolútne spokojná a šťastná 😊 a to ešte ani nemám pri sebe toho malého drobca narodeného zo srdiečka, ale už teraz je pre mňa moje a plnohodnotné milované dieťa).... Podobne veci, ako zažívaš, by boli pre mňa frustrujúce... Ja by som určite rázne požiadala mamu, aby bola taká dobrá a tejto téme sa už viac nevenovala, nepripominala a nestarala sa do toho, (pretože asi len jatri tvoje rany...) a ak jej toto vnúča nie je dosť dobré, nemusí ho navštevovať... Pardon... Ale to som ja v mojej situácii... A nenechala by som si, lebo takéto správanie by mi ubližovalo....... Držím prsty v prvom rade vysporiadaní sama so sebou, partnerom až potom mamou a ďalšími... ❤️

ivka26101993
17. mar 2024

Ahojte Maminy, idem si k vám po radu. Mame doma prekrasného syna v predsvojitelskej starostlivosti. V juny by sme chceli podať navrh na osvojenie. Avšak chceli by sme ísť na výlet aj mimo Slovenska. Nechce sa nám čakať do júna. Viem že sa dá vybaviť pas a preložiť doklad o predsvojitelskej a hotovo avsak mne všade povedali že treba original rodny list malého, na cestovný pas. Nám cdr rodny list nechce dať, mame iba kópiu. Vy ste to ako riešili ? Ďakujem

kikuska_wedge
17. mar 2024

@ivka26101993 oslov upsvar, ze ti cdr odmietol vydat rodny list. Maju ho neopravnene, nakolko dieta je uz zverene vam.

ivka26101993
17. mar 2024

@kikuska_wedge na upsvare nám povedali že nie, že az keď budeme robiť novy rodny list po osvojení budeme mat novy. Teraz zevraj nemôžeme. Ale mám kamosku a ona ho dostala od cdr :/. Neviem už kde a ako to mám inak riešit

sabina1996
17. mar 2024

@ivka26101993 my sme dostali originál keď sme preberali oficiálne malého z CDR. Tiež sme s tým mali problém ale som sa s nimi vyhadala troška keďže aj dievčatá tu písali že nám to majú vydať 😁 ale nakoniec volali sudcovi a ten dal nám zapravdu…. Ale vy ho maže potom na hosťovačke alebo ako?
Naše CDR malo interne pravidlo že oficiálny preberaci protokol aj rodný list nám vydajú po predosvojitelskej starostlivosti. Ale nakoniec im to sudca vysvetlil a všetko nám dali 🙂

ivka26101993
17. mar 2024

@sabina1996 my ho mame už 4 mesiace v predsvojitelskej, ideme pomaly podávať na osvojenie. Preto už neviem na koho sa obrátiť keď ani upsvar evidentne nevie čo a ako.

kikuska_wedge
17. mar 2024

@ivka26101993 zober teda sudne rozhodnutie, chod na matriku a daj si vystavit duplikat

kikuska_wedge
17. mar 2024

@ivka26101993 myslim, ze to mozes na ktorejkolvek, nemusi to byt v mieste narodenia, sle pre istotu si tam zavolaj

bosorkabb
17. mar 2024

@ivka26101993 na rodný list máte právo. Mali ste ho dostať spolu s preberacim protokolom.
Zober rozsudok, zbehni na ktorúkoľvek matriku a vyžiadajú si rodný list.

sabina1996
17. mar 2024

@ivka26101993 a úrad nemá rodný list? My sme dostali od úradu aj z CDR

sabina1996
17. mar 2024

@ivka26101993 a mozem sa opýtať či podávate 9 mesiacov od neodkladka alebo predosvojiteľskej? 🙂 lebo nám nasa kolizna vraví že 9 od predosvojiteľskej ale dievčatá tu píšu že od neodkladka aj som sa informovala na súde u asistentky sudcu a tiež vravela že od neodkladka 🙂

marcelarefat
17. mar 2024

@ma5ma Zuzka, tak predsa? Teším sa s tebou.

ivka26101993
17. mar 2024

@sabina1996 9 mesiacov od neodkladka 🙂

ivka26101993
17. mar 2024

@sabina1996 majú, nechcú nám ho ale dať

ivka26101993
17. mar 2024

@bosorkabb skúsim teda takto 🙂 ďakujem vám ženy ❤️

ma5ma
17. mar 2024

@marcelarefat ahoj, áno. Už mame za sebou 20hod prípravy. 🌸

marcelarefat
18. mar 2024

@ma5ma držím silno palce nech je vás čo najskôr o jedného ( jednu ) viac.🍀

pellka
19. mar 2024

Ahojte ako to vlastne funguje ak ma sud na nieco lehotu? Pojednavanie ohladom pridelenie mena malemu bolo 12 februara matka postu neprebera cize 15 dni bolo na odvolanie 18 dni to stalo na poste
Dnes su to uz 36 dni a lehotu maju do 28.3 ako to? Preco teda az do 28.3?
Po lehote potom vyznacuju pravoplatnost tak mi to bolo povedane cize oni Musia cakat na tu lehotu kym skonci a az potom vyznacia dolozku za pravoplatnu alebo ako?
Predosvojitelsky sme
Mali 14.2 lehota im uz vraj skoncila pravoplatne to stale este Nieje
Vzdali sme sa odvolania. Takze ako to je z tymi lehotami vlastne lebo ja to nechapem

kikuska_wedge
19. mar 2024

@pellka musis pocitat cas na vystavenie, odoslanie a dorucenie rozsudku, plus cas kym posta doruci sudu zasielku spat a kym to zategistruju

pellka
19. mar 2024

@kikuska_wedge Takze.. kedze lehota je do 28.03
Tak este mam ratat par dni kym to zoberu do ruk?
Je tam akurat velka noc potom takze nebudu v robote ale keby ze nebola.. lebo teraz cakame na pravoplatnost
Predosvojitelskeho uz je po lehote neviem sice kolko dni Ale my stale nemam nic a to mame elektronicku schranku cize by sa nam to tam
Malo ukazat skor nez by to malo pris postovne

kikuska_wedge
20. mar 2024

@pellka ano v realite je to tak, ze to nemaju elektronizovane, takze to nejaka pracovnicka musi nahodit do systemu. Nam tam padli Viamocne sviatky, ale napriek tomu to velmi rychlo zaevidovali. Najlepsie je kontaktovat infocentrum, oni ti povedia, kedy alebo co si to uz mozes ist dat vyznacit

pellka
20. mar 2024

@kikuska_wedge dakujem za info

ivka26101993
20. mar 2024

Tak žienky, poradili ste mi výborne. Mame už doma rodný list a zajtra ideme robiť cestovný pas. Vy čo ste cestovali mimo svk tak ste okrem pasu aj prekladali rozhodnutie o predsvojitelskej ? Vždy v tom jazyku kam ste išli ?

kate06
22. mar 2024

Ahojte, ja moc ďakujem za odpovede. Mnohé ste mi zaslali do súkromnej správy. Príprava nám trvala takmer rok, v decembri nás zapísali do zoznamu. Čakáme na pestúnstvo v TN kraji jedno až dve detičky. Vraveli, že to môže trvať 4 mesiace ale aj 3 roky 😀, tak si pekne počkáme a moc sa už tešíme.

zuzka208
22. mar 2024

Ahojte dnes sme boli na ÚP zobrať si papiere na adopciu pani nám povedala že prípravu budeme musieť absolvovať v návrate lebo na úrade práce im odišla psychologička.Mozno je tu niekde info ale chcela by som vedieť že či sa u nich dá robiť príprava aj cez víkend alebo či keď už oni robia prípravu s nejakou skupinou ľudí či budeme čakať až ukončia prípravu alebo nás vsunú do tej skupiny?Budeme musieť cestovať vždy keď tam pôjdeme zaujímalo by mňa či sa to platí napríklad a či sú to skupinové sedenia lebo toto sme práve nechceli.

ma5ma
22. mar 2024

@kate06 Aj my budeme pestuni. V decembri sme dali žiadosť a dnes mame 20hod prípravy za sebou . Nám vraveli že hneď ako nás zaradia do zoznamu na druhý deň nám volajú .

laura1994
23. mar 2024

Ahojte, tak toto sú naše 2 ❤️ detičky. Ďakujem vám všetkým za rady, za pomoc. ❤️

andrea_82
23. mar 2024

@zuzka208 my sme robili v Navrate. Prvu cast a psycho testy sme mavali individualne cez tyzden. Potom bol vikend so skupinou. Skupiny sa neboj, nic extra sukromne sme s ostatnymi nepreberali. A platili sme pred 5 rokmi tusim 100€.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre