Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
16. mar 2009

Babule
citam a zasnem.. a pripravujem sa na realitu 😔
Inak Halienka, som rada, ze socialna uz presla teraz to hadam rychlo prejde do pripravy! (nech sa to netaha ako mne 🙄 )
a chcela som sa opytat:da sa okrem mena priezviska rodneho cisla zmenit aj miesto narodenia? 😅 niezeby to bolo relevantne, len mi to napadlo 😅

alon111
16. mar 2009

lenkove neda to je to jedine co zostava nemenne

lenkove
16. mar 2009

Alon
diky 🙂

halienka
16. mar 2009

Aj rodné číslo sa dá? 😕 To som prekvapená, veď to sa skladá z dátumu narodenia + 4 čísla za lomítkom, či to sa menia len tie 4 čísla? 😅 To je zvláštne, som myslela, že to je taká skutočná identifikácia toho človeka, že to sa nesmie zmeniť nikdy.

mmacca
16. mar 2009

Sledujem o čom sa bavíte a vpadnem Vám do toho. Vy sa už asi vzájomne dobre poznáte.My to s rodným listom máme čerstvé. Čakali sme naň mesiac. Zmenili sa tam len tie 4 čísla, ale poslali nám ho z Banskej B, aby náhodou nemal niekto také isté.

lenkove
16. mar 2009

mmacca
ahoj 🙂
pozname sa iba z diskusie 🙂 som rada, ze si vpadla. Mate adoptovane dietatko? Uz musis byt velmi stastna ze mas R.list doma... 🙂

ikke
16. mar 2009

siuzi007 • Dnes o 20:34
😀 Ahojte urcite sa najde niekto kto prave vybavuje adopciu rada by som si vymenila nejake info pripadne ak uz mate vybavovacky zasebou potesila by som sa nejakym radam a skusenostiam prosiiiim ozvite sa 😀 😀

angel78 • Dnes o 20:35
ahoj, my sme s manzelom poziadali o adopciu a uz sme v prvej 5 🙂 . teraz sme vsak poziadali o odklad, lebo som prave bola na dalsom ivf. poddla toho ako to dopadne, tak sa do toho pustime opat 🙂 a co by si rada vedela?

mmacca
16. mar 2009

Máme dievčatko. Čakanie je naozaj ťažké. Tak ako som tu čítala, čo ak nám ju zoberú(človeka napadne hocičo), tak sme naozaj šťastní, že je to už na 100 percent.

alon111
16. mar 2009

najkrajsie na rodnom liste je v kolonke meno matky a tam som ja. 😀 halienka to preto aby ti podla rodneho cisla nemohla bio matka zistit kde je jej deculo.sudy su otrastne ale dakujem ze sme na slovensku a mame osvojenie anonymne.neviem co by som robila keby som bola v amerike a tam si adoptujem deculo a matka sa po troch rokoch rozhodne ze ho chce spat.asi vrazdim 😠

mmacca
16. mar 2009

Ozaj, ako ste na tom, keď vám niekto povie, že ako sa na vás podobá. Poviete, že je adoptované, alebo sa len neurčito usmejete? Ja to riešim úsmevom.Veď čo ich do toho, hlavne tých náhodných okoloidúcich! Nebudem to každému vešať na nos.

smejka
16. mar 2009

mmacca ake velke dievcatko mate a kolko ste cakali?

alon111
16. mar 2009

pokial su to ludia ktorych nepoznam tak sa len zasmejem ale ak su to ludia ktorych viac menej poznam lepsie tak radsej poviem aby si zas nemysleli ze sa za to hanbim.som hrda ze som si ich adoptovala.najviac sa smejem nad tym ked mi povedia: ta vasa mala je cista vy ako by vam z oka vypadla 😀

mmacca
16. mar 2009

Má 18 mes., (prvý raz sme ju videli ako 2,5 mes). Komplet sme čaklali dva roky, Od odovzdania papierov po rodný list.

mmacca
16. mar 2009

Mne to tiež hovoria a hlavne tí, čo vedia o adopcii. Takže podoba sa dá nájsť v každom. 😉

smejka
16. mar 2009

a dostali ste ju domov ked mala kolko?

mmacca
16. mar 2009

Mala 5,5 ale to sme ju mali len v predosvojiteľskej. nechápem prečo to musí byť 9 mesiacov... a vďaka súdom aj viac, kým je aj papierovo naša.

janivonbenji
16. mar 2009

mmaca ahoj, som prekvapená, že ste čakali na rodný list 1 mesiac, nám to urobili na počkanie a r.č. tiež prideľovala b.b....možno iný kraj, iný mrav...

aj mne často hovoria, že sa malý na mňa podobá ( a veru sa aj podobá, lebo ma také guľaté líčka ako ja 🙂..)
a ja to nehovorím nikomu, že je adoptovaný a už vonkoncom nie na počkanie...počas MD som sa zoznámila s inými mamičkami na MD, s ktorými som v kontakte aj 3-4x týždennea nevedia to...ak padne ale reč napr. na pôrod, tak neklamem, len poviem,l že o tom nechcem hovoriť a viac sa nepýtajú ( možno si myslia, že som mala veľmi ťažký...neviem) ...mám však výhodu, že malého sme mali doma od 3 týždňov, takže to ostatné som si už naozaj prežila...

alon111
16. mar 2009

museli ste sa tesit ked ste ju prvykrat videli.ja ked som lauriku prvykrat videla tak mala desat mesiacov a bola nadherna pamatam si este dnes ze mala take frote dupacky svetlulinko modre a oliverka ked mal dva a pol mesiaca ale co mal on oblecene to uz neviem.lauriku sme mali doma do roka a do dna a na rodny list sme cakali dalsich 16 mesiacov a na oliverkov rodny list az rok a pol odo dna kedy sme ho prvykrat uvideli.

janivonbenji
16. mar 2009

alon aj ja si to pamätám, keď som ho uvidela prvýkrát...ležal v pôrodnici v postielke č. 1 a mal bledomodré froté dupačky ( presne ako tvoja laurika...možno ich fasuje každá nemocnica...) a potom som už len plakala a s mužom sme sa "bili", že kto ho bude držať na rukách...a ešte mal strašne malý nos - len taký gombík...

alon111
16. mar 2009

moj muz ked sme ju mali konecne doma tak lezal pri postielke a cakal kedy sa zobudi aby ju stihol zobrat na ruky skor ako ja.a drzalo ho to aj pri oliverkovi a pri ninke uz nevladze ale ta nam uz okupuje rovno postel.oni obaja su drobucky laurika ked mala desat mesiacov tak mala len 4,8kg a 63 cm a oliverka ked sme si brali tak mal necele tri mesiace a mal 3 kg a 48 cm.oni sa narodili predcastne tak boli strasne malicky

janivonbenji
16. mar 2009

alon, keď ti ja napíšem miery môjho malého, tak odpadneš : keď sme si ho brali mal 3 týždne a vážil 3,8 kg a pozor, keď mal 4 mesiace taj vážil 8,6 kg...doktorka ma pucovala, že čo mu dávam jesť a ja som mu dávala len Bebu v 3-hodinových odstupoch ( koľkokrát som čakala s plačúcim malým, aby sme dodržali rozdiel medzi papaníčkom), on jednoducho tak strašne 🙂 priberal...

alon111
17. mar 2009

tak moji su pravy opak oliver ma tri roky a ma len 88cm a 9,5 kg a laurika ma skoro sest a ma 116cm a 16kg co sa neda povedat o ninke ta ma rok a ma 9kg a 74cm.ich rodicia su ze vraj chudy a maly

lenkove
17. mar 2009

Alon
to su ozaj drobcekovia.. ale maju krasne mena, vsetci traja 😵 vy ste vyberali? 🙂 su take normalne a moderne zaroven 🙂

alon111
17. mar 2009

dakujem lenkove aspon mena som im vybrala pekne.podla vystrajania by sa mali volat skor Puf a Muf,zbojnici jedny 😀

lenkove
17. mar 2009

Puf a Muf su riadne neposlusni, nemas to lahke 😀 😀 😀

halienka
17. mar 2009

Alon, a Laurika a Oliverko sú v skutočnosti súrodenci? Teda od jedných biologických rodičov? 😅 Lenkove má pravdu, vážne krásne mená všetky tri aj Ninka 😵

mmacca
17. mar 2009

Je tu niekto, kto si práve vybavuje druhú adopciu? Ste tu aj z Nitrianskeho kraja?

tulenka
17. mar 2009

Mmaca ja som z NR kraja, aj ked sem moc nechodim. Vy si vybavujete druhu?

lenkove
17. mar 2009

Mmacca
Smejka vybavuje druhu adopciu.. a myslim, ze aj Yukkie, skus sa teda spytat aj v teme Deticky zo srdiecka.. 🙂

alon111
17. mar 2009

halienka ano su surodenci otca a mamu maju tych istych 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre