Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
25. sep 2011

na sedení naám hovorila,ako povedať dieťatku ,že je adoptované,najlepšie že je to formou rozprávky,bolo to také zaujímavé a fakt dobrá rada,ako to urobiť,vy ste to ako riešili,ak sa môžem opýtať

najjulinka
25. sep 2011

no podla mna na rovinu.. .tak ako sa s bio detmi rozprava o tom ako prišli z porodnice a ake boli malilinkate, tak o ado sa rozprava o tom ako prišli z velkeho domu a ake boli malilinkate............ akože mne nerozprávali rozprávky o narodení tak tak isto nerozpravať rozpravky o prijatí... však je to realita.. jasne že primerane veku.. tak ako drobcovi nebudeme rozpravať podrobnosti o tom ako sa do bruška dostal, tak tak nebudeme rozprávať podrobnosti o aopcii, ktoré nie su vhodné pre drobca (napr. o matke alkoholičke, o tom, že bol podviživený alebo čosi podobne... proste primerane veku reálne veci a nevymýšlať si)...

cairka
25. sep 2011

U nás veve dostala keď mala 2apol roka takú knižku "rozprávka o Vaneske" , kde som jej vlastne opísala ako prišla, má tam fotky, jednoduchý príbeh. Od toho sme sa odrazili a postupne pridávame ako sa pýta. Tým, že si teraz pri Dii už uvedomovala celý ten postup to mám zjednodušené, lebo veľa vecí tým pochopila a nie sú len abstraktné. Takže najlepší spôsob - prijať mladšieho súrodenca a vysvetľovať jednotlivé fázy 😝 😀 menšej už bude musieť stačiť rozprávka 😝 Samozrejme nie rozprávka typu "Išla som po lúke kolo potôčika a zrazu pozerám, že na potôčiku pláva košík a v tom košíku sa niečo hýbalo a to si bola ty" 😅 😝 ale rozprávka ako som hľadala dievčatko, volala som tete, či nepozná nejaké čiernovlasé dievčatko, čo čaká v Domčeku na maminku..."

dadenka1
26. sep 2011

nám psychologička hovorila, že keďže deti majú radi zvieratká, nebolo by od veci u úplne malách detí začať s kukučkou (aký je to vtáčik a že nevie sa starať o vlastné kukučky, tak ich hodí do hniezda iným vtákom...) ale inak súhlasím s @najjulinka...

cicimotinka
26. sep 2011

@dadenka1 to je pekné s tou kukučkou, 😀 😀 😀

5katarina7
26. sep 2011

Ahojky,tak dnes som volala na kraj a veľmi ma nepotešili,že vraj je málo detičiek,a ide to veľmi pomaly.Síce sme sa posunuli,sme na 32 mieste,ale si nemáme robiť nádeje,že tento rok dostaneme dieťatko,tak sa mi hneď zhoršila nálada,ja som si myslela,že za ten rok nám to vyjde 😒

yukki
26. sep 2011

Zoologicky presnejšie kukučka znesie vajce do hniezda iného druhu vtáčikov...a reálne následne malá kukučka vytlačí ostatné biovtáčatá z hniezda a ostane tam sama sa rozvaľovať...čiže to už asi radšej nerozvíjať, že....

najjulinka
26. sep 2011

@yukki jasné vysvetlenie, prečo bio nemáme 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinika
26. sep 2011

ahojte, pekne ze kukučka .) take pre deti pochopitelne 🙂) ako sa mate? nam sa to uz krati 🙂

akim
26. sep 2011

@karkana , ked bol syn mensi, tiez sme mu rozpravali ako sme hladali dietatko a nasli sme ho vo velkom dome plnom deticiek. bol spokojny a poteseny, ze sme si vybrali prave jeho a vtedy sa viac nevypytoval. rozpravali sme mu to pred spanim, preto to mal ako dalsiu rozpravku. a mal ju rad, kazdy vecer si ju pytal. neskor uz daval prednost inym rozpravkam. zase sa k nej vratil, ked sme mu priniesli sestricku. tak na 3-4 dni si ju znovu vyziadal.
ked uz bol starsi, tak sa pytal, preco nie je u tety, ktorej sa narodil z bruska, tak som povedala, ze sa nevedela o neho postarat. zlostne sa rozkrical: "Tak sa mala naucit, ved aj ty si sa to musela naucit!" normalne som onemela a chvilku mi trvalo, pokial som zareagovala. 😅 teraz uz hovorime ze sa nemohla o neho starat...

zicoportos
26. sep 2011

Nás krpec to vie a nema problem to povedat hocikomu. A este sme ho naucili ze ked mu niekto povie ze je Cigan tak ma poved "Ja viem som na to hrdy a vdaka tomu viem dobre tancovat."

mata71
26. sep 2011

@5katarina7 😒 😒 čakat a čakat 😒 😒 😒 ...

dadenka1
27. sep 2011

@5katarina7 tiež si nerobím nádeje tento rok, hoci už čakáme viac ako dva roky... Príde, neboj, musíme byť veľmi trpezlivé... 😖 koľko vlastne čakáte a koľkí ste?

dadenka1
27. sep 2011

@yukki nemusíš mi to hneď kaziť... 😀 a kľudne sa to môže aj rozviť, že áj napriek tomu, že kukúčatá sú riadne svine rozťahovačné, my ľudia sme múdrejší, nekonáme pudovo a vieme, že tak sa to nerobí..

yukki
27. sep 2011

Taká kika napríklad koná pudovo. Snažila sa rok vytlačiť markétku z hniezda a keby som pár krát nebola reagovala pudovo JA, tak neviem neviem či by mladšia kukučka prežila....

dadenka1
27. sep 2011

@yukki neni nad pudové reakcie... 😀

5katarina7
27. sep 2011

@dadenka1 sme na 32 mieste,a teraz bude v októbri rok čo čakáme,nie je to až tak veľa,ale mne to ide strašne pomaly.Vzhľadom k tomu,že na konci prípravy sa mi zdalo,že psych.bola dosť optimistická a narážala na to,že to môže byť aj skôr ako o rok,tak som mala také nádeje 🙂

dadenka1
28. sep 2011

@5katarina7 aj nás "oblbovali", že tak dva roky a teraz po dvoch rokoch, že ešte tak rok, možno aj dva... A ako rátam ten postup, tak ozaj aj dva ešte... proste sa rodí menej nechcených detí.. a to je vlastne dobre... U nás odkedy som bola tehu, tak máme s mm krízu.. on ado dieťa akosi nechce, lebo si myslí, že mu do 40tky ešte tri porodím.. no chlapi.. nechal si to vysvetliť, ale nie je s tým zmierený.. Som mu povedala, že aj keď bude bio, ja chcem aj ado.. a on sa dosť čudne zadíval a vôbec sa mu to nepáčilo.. Takže momentálne mám bojovú úlohu manžela spracovať tak, aby s tým nie len súhlasil ale sa aj stotožnil...

natia
28. sep 2011

@dadenka1 nebola si náhodou v nedeľu v Laugu??

dadenka1
28. sep 2011

@natia kdeže kde.. v nedeľu ma do obchodu nikto nedostane 😀 asi mám dvojníčku... 😉

5katarina7
28. sep 2011

@dadenka1 však aj mm sa na začiatku veľmi nechcelo do adopcie,keby bolo po mojom tak máme už dávno ado dieťatko,nie až teraz keď dcéra má už 18,ja som chcela oveľa skôr.A neviem kedy nastal ten zlom,a ako som mu o tom rozprávala tak už neprotestoval,a teraz je už aj on v radostnom očakávaní 😀

dadenka1
28. sep 2011

@5katarina7 proste taktika neoblomného vrzúkania tej istej pesničky dokola 😀 ja chcem adobaby ja chcem adobaby ja chcem adobaby ja chcem adobaby ja chcem adobaby ja chcem adobaby ja chcem adobaby.. a oni raz povolia 😀 😀 😀 .. Tiež som mohla spievať tú pesničku skôr.. 😖

cicimotinka
28. sep 2011

@5katarina7 @dadenka1 hi hi, chápem, ako sa vaši chlapi cítili... u nás to bolo naopak... mm chcel, len nevrzúkal... 😀 😀 😀 ja som sa len pridala... 😎

natia
28. sep 2011

@dadenka1 no ja ti neviem, sak ja ani neviem ako vyzeras :D len tam proste bola zena, ktora po mne a kubkovi pozerala a niekoho mi pripominala a mna neviem ako a preco napadlo, ze si to ty..lebo niekoho mi hmlisto prupominala, ale uz asi viem, kto to bol...hmm, a ty sa nechces stretnut? 🙂

natia
28. sep 2011

@cicimotinka no my sme od zajtra zdravi...takze buduci tyzden, hocikedy, najlepsie utorky a stvrtky...

dadenka1
29. sep 2011

@natia @cicimotinka utorok a štvrtok robím do 16:30 a potom večer hrám omšu, tak to sa mi nedá... V pondelok a piatok robím do 15:00 a nemám už nič, vtedy môžem dať aj stretko... V stredu robím do piatej, potom tiež môžem... Čo vy na to?

natia
29. sep 2011

@dadenka1 okrem stredy my môžme...tatino nám teraz chodí neskôr domov, tak do tej 18tej sa môžeme občas potúlať ;) kľudne aj hneď v pondelok...

tortelinka
29. sep 2011

@dadenka1 tak len tlac do hlavy, moj to moc neriesil, kedze sme s bio boli uplne jasni, ani sa nepokusal presviedcat sa, ze bio niekedy bude, tak sme sa rozhodli..

dadenka1
30. sep 2011

@natia ok môže byť.. a kam pôjdeme?
@cicimotinka môžete?

dadenka1
30. sep 2011

@tortelinka to chápem... u vás je to jasné... u nás je stále nádej, o to je to komplikovanejšie... Ale snáď sa to časom podá... Ani ženiť sa moj chop nechcel a aký je teraz šťastný 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre