Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
30. okt 2012

@mysiak001 tebe je miso 🙂 a ja cakam a cakam kedy sa ja uz nieco dozviem o adopcii s nasho kraja neviem nic nic a nic a boji sa aj zavolat lebo jak sa ozvem po 3mesiacoch robia tety halo co otravujeme zda sa im to casto ako keby volam kazdy den 😖 a tak vam teda drzim palce a potom dajte fotku 😎

lilih
30. okt 2012

@mysiak001 Trošku nechápem čo si napísal ... ved mi s menželom sme boli za malou s papierom boli napísané naše mená a aj tak nás nepustili ... my sme nechceli aby tam išla celá naša velká rodina .... len my dvaja ... mal si štastie ,že sa Matejko narodil v inej nemocnici , lebo po novom ak by sa narodil L. Pasteura tak by Vás za ním nepustili ...
Teraz to čakanie je najhoršie ....

mysiak001
30. okt 2012

@dadenka1 Môžem akurát je problém v tom že som týždeň pred tým nastúpil do zamestnania vzdialeného 80 km od margecian a Matej je ešte ďalších 40 km :( ale chodíme keď sa dá (ak sa mi podarí ujsť z práce o 11:00 tak sme tam o 13:30) Skusim dnes ked prídem domov pofotiť a dať sem aspoň čo to.
@cicimotinka dík
@tortelinka upratané, nakúpené, vyprané a asi už aj požehlené ( to som nechal na Martinku)

mysiak001
30. okt 2012

@lilih Hmm tak to je divné že vás nepustili mali by ale zas ja viem že FN LP je štát v štáte. Držím palce aby ste sa dostali cez tých byrokratov čím skôr.

dadenka1
30. okt 2012

@mysiak001 tak to je super.. my sme nestíhali.. keď nám volali, že máme Domku, tak sme mali rozbombardovyný dom (rozumej kompletná rekonštrukcia), takže v spálni bolo treba položiť podlahu a vymaľovať a aspoň čiastočne sprevádzkovať dolné poschodie... samozrejme sme nestíhali a tak som ledva stihla do pôrodnice kupiť oprať a ožehliť jedno body a dupačky... a ďakujeme Bohu, že sociálka neprišla na kontrolu prvé týždne, lebo Domkine prvé noci boli v obývačke medzi tehlami 😀 😀

5katarina7
30. okt 2012

@lenka_21 tak ako boli ste kuk malú? 😉

lilih
30. okt 2012

@mysiak001 dakujem ...

lenka_21
30. okt 2012

@5katarina7 @5katarina7 Jaaaj tiez byrokracia funguje : 😠 😠 😠 som taka napalena 😠 Dietatko uz prelozili do DD, tetuska na nemenovanom urade mala cas a tak nam az dnes vystavili povolenie na navstevu ... no nemam slov 🤐 🤐 🤐 Zajtra volam a dohadujem termin ...

5katarina7
30. okt 2012

@lenka_21 no to je čo za prístup to ani ja nemám slov 😒 strašne to uľahčujú tety na úrade môžem povedať 😕

lenka_21
30. okt 2012

@5katarina7 Volala som s nou, ale to boli same vyhovorky ... keby som ja mala takyto pristup k praci tak uz davno nepracujem 😠 😠 😠 Teta z uradu z nasho mesta nas nahanala a teraz je nestastna, ze musi cakat na kraj ☹

5katarina7
30. okt 2012

@lenka_21 no to je hrozné 😒 ale držím palce,aby sa zajtra podarilo vybaviť 😉,aby malá babuľka nebola sama.....

lenka_21
30. okt 2012

@5katarina7 Ved prave, som zvedava co nam zajtra povedia 😕

jaron
30. okt 2012

@mysiak001 ahoj, som rád, že aj vy ste už nadosah vášho maličkého.

My čakáme tento alebo budúci týždeň predbežné rozhodnutie súdu, dúfam, že kladné. Ak to dobre dopadne, možno už o mesiac bude maličká u nás.

Nech vám to všetko tiež dobre ide, stretnutia, vybavovanai a tak.

nika009
31. okt 2012

@mysiak001 drzim vam palce a tesim sa s vami 🙂 My v novembri zaciname pripravu v Navrate, je toho pred nami este vela, ale kvoli vytuzenemu dietatku sa oplati cakat 🙂

belaanabela
31. okt 2012

@lenka_21 ahoj chcem sa spýtať kedže si pisala ze ste zaradeny s roku 2009,,,a teraz Vas kontaktovali, Mali ste aj nieaky Odklad ? kedže sa Vam narodila bioDieťa ?

mysiak001
31. okt 2012

@nika009 Držím palce a nech Vám to ubehne aspoň tak rýchlo ako nám.

My sme už doma všetci traja.

milenka74
31. okt 2012

@mysiak001 super 🙂 🙂 🙂 🙂

fontana
31. okt 2012

@mysiak001 jej,to je super,teším sa s vami. 😀 🙂 😉 Dufam,že aj nám to rýchlo ubehne,kým budeme traja...

jaron
31. okt 2012

@mysiak001 Ahoj, trochu mi unikli podrobnosti, vy už máte malinkého doma na predbežko, či už riadne, či len hosťovský či ako?

lilih
31. okt 2012

@mysiak001 Tak to je krása 🙂 gratulujem a hlavne zdravíčko,ale aj to šťastíčko prajem 🙂

mysiak001
31. okt 2012

@jaron Na predbežko
@fontana dakujeme pevne verim ze aj vy budete najneskor do roka 3
@lilih vdaka

lenka_21
31. okt 2012

@belaanabela Ahoj, nie odklad sme nemali ... opakovanu pripravu sme si urobili nacas 🙂

kanhwa
31. okt 2012

@mysiak001 gratulujem. tak si to uzivajte 🙂 🙂 🙂

5katarina7
31. okt 2012

@mysiak001 gratulujem k malinkému 😵 😵 😵

jaron
31. okt 2012

@mysiak001 tak je to super, že už je s najväčšou pravdepodobnosťou u vás nastálo
a ešte si ma aj predbehol 🙂, ale som rád a vlastne nám to vyšlo skoro v rovnakom čase, teda aspoň dúfam, že to tak bude

mysiak001
31. okt 2012

@jaron Dakujem nech Vam to vyjde.

vesticka
31. okt 2012

@mysiak001 super, super! Som na vas dnes myslela, ako hrdo si Matejka nesiete domkov. Velmi sa tesim a prajem vam vela krasnych a pozehnanych chvil. A snad nam ho aj niekedy vyfotis a ukazes ci? 😉

vemido
1. nov 2012

@mysiak001 ako ti zavidim 😀 ale v dobrom 😀 😀 😀 uzivajte si kazdu sekundu 😉 😉 😉

lillik3
2. nov 2012

@mysiak001 oj... tak to ste začali nový mesiac ako nový začiatok Vášho života 😵 gratulujem a prajem všetkým trom veľa pekných chvíľ, radosti a šťastia 😉

lenka_21
2. nov 2012

Ahojte vsetci, tak mi uz mame navstevu drobca za sebou, do pondelka sa mame rozhodnut. Nooo musim povedat, ze je to tazke.

Chcem sa opytat (hlavne tich co uz maju starsie adoptovane dietatko plus bio dietatko) ako to deti beru ked si uvedomuju, ze su adoptovane. Ono kym su male tak nad tym neuvazuju, ale ked su starsie tak je to uz o inom. Ake su vase skusenosti? Urcite by mi pomohlo keby mi napisali rodicia, kt.maju aj bio deticky plus adoptovane - vase postrehy, skusenosti. Akekolvek rady, nazory su vitane 🙂 😉 🙂 Teraz uz ked sme bambulku videli je to naozaj tazke - i ked to sme vedeli hned ako nam zavolali...
Vcera do noci sme to s mm rozoberali ... on vyrastal bez otca (otec o neho nemal zaujem) a aj mm povedal, ze sa dostal do veku ked chcel poznat svojho otca aj ked vedel, ze on o to zaujem nema. Povedal mi, ze aj ked otec na neho cely zivot kaslal a teraz by mu zaklopal na dvere urcite by ho nevyhodil, lebo je to jeho otec.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre