Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
7. sep 2013

asi dva dni pozorujem stále malý dáva hlávku len do ľava pozerá, aj ked ho dam na pravu, zas si da hlávku do ľava,už si vie sám otočiť, zbytočne dám hračku, aj tak radšej pozerá do ľava ,celkom ma to desí, dali sme mu kolotoč na postielku podoprela som ho aby sa neotočil, tak sa zlostil,a zas len do ľava hlávku dal, ináč ked je na chrbátiku tak normalne pozerá na mňa na rukách si pekne už drží, aj na brušku pekne, ked ho prebalujem, neexistuje, mať hlavku do prava, ja sa celkom bojím, musím vydržať dva týždne ku dr., či sa zbytočne obávam, ale ma to štve

zwalsh
7. sep 2013

@iwusa musíš zavolať hneď v pondelok možno že ťa ako 1. založili a zabudli. Vidím to tak že sa tu budeme už na budúci týždeň radovať 🙂)

kveta
7. sep 2013

@karkana Moj to mal po porode tiez. Vysvetlovali mi to ako nasledok polohy v brusku. Hlavicku som z boku podopierala stocenym uterakom, takze ju nemohol otocit na svoju oblubenu stranu. Mali sme to v jemnej forme, takze cvicenia neboli potrebne. Skus neurologiu. Drzim palce.

najjulinka
7. sep 2013

@karkana každe dieťa je viac do jednej strany.. už je na lekara či to uzná, že je to v norme, alebo fakt je to čosi divné... ale tak ako sa tu piše, treba podoprieť (niektoré deti si aj tak pomožu a aj tak su viac na tu svoju stranu) a potom je dobré, ak svetlo prichádza k babatku z tej druhej strany, aby sa prichádzalo z druhej strany k babatku - ale ono to vacsinou nejde tak aby aj svetlo aj dvere do miestnosti boli z tej istej strany,a le pokial je to možné samozrejme, aby vacsina podnetov prichádzala prirodzene z druhej strany (zvuky, svetlo)....

iwusa
7. sep 2013

@zwalsh no bodaj by si mala pravdu 🙂 uvidim, zajtra nad tym porozmyslam a mozno v pondelok zavolam. pre mna asi nie je take tazke cakat ale horsie je, ten parsekundovy telefonat, ze nemaju deti... proste to odmietnutie. tak uvidim v pondelok rano.

leilinka
8. sep 2013

Ahojte
ako mi odporucila @cairka som single dievca takyto zivot mi vyhovuje som sebestacna, teda byvam sama v byte mam auto, a zijem v takych pomeroch kedy nemusim pracovat kedze to nepotrebujem zabezpecena som./teda krpec by mal kde byvat mal co jest co si obliekat vsetko ako ma byt, len stym rozdielom, ze eura mi nechodi zo zamestnania... Mam dokoncenu vysoku skolu jednu z najlepsich.Velmi by som si chcela adoptovat dietatko, kludne aj vacsie ako tak t citam vacsinou kazdy chce miminko. ale to uz som mim o.

Chcem sa inforomovat ci bude prekazka pre mna ak som teda dobrovolne nezametnana ? ale peniaze mam... neviem ako to lepsie opisat alebo bude lepsie ked sa niekede zamestnam? koli papierom na upsvar ? nechcem to pokazit hned od zaciatku emoticon

FAQ:
1. Viem že dieta nieje hracka a ze je to na celý život, nie som zaiden rozmaznany fracek co nema co so zivotom.

2. Psa mam a žije emoticon uspešne zdravo a dosť dlho emoticon)) / na kvety som alergicka/
3. Zo ZDovodov nemožem mať vlastne deti, viem to už 5 rokov a 5 rokov nad tým uvažujem riešim to.
4. Moc zabezpecena na svoj vek ? Nechapem co to ma s temou spolocne, ja som to uviedla len koli tomu aby bolo jasne na co sa pýtam nie aby som sa predvadzala...

Ak sa to tu uz niekde rozoberalo, ospravedlnujem sa.

Dakujem za kazdu radu emoticon

Pekny den

vesticka
8. sep 2013

no ja som zienky volala v piatok nasej tetuske a dostala som zaujimavu informaciu. Par pred nami vzal ponuknute dievcatko, takze sme mali byt prvy. Ale medzitym teda v priebehu dvoch tyzdnov pred nas do poradia vstupili dva pary, ktore mali pozastavene. Bola aktualizacia ☹. Takze v kosickom kraji je to ciste jojo. To, ze je clovek prvy este nic neznamena, takze sme treti a cakame dalej. A celkom ma zaskocila informacia, ze kedze mame okolo 12teho oktobra aktualizaciu, tak aj keby sme boli prvy, tak vlastne budeme stopnuti, az kym aktualizacia neprebehne. Teda stretnutie so psychologickou a ona zrejme musi vyhotovit spravu a ked to bude hotove, tak znova vstupime do poradia. Je to take nelogicke, teraz uz len nech sa nam podari rychlo vybavit tu aktualizaciu. Alebo nech sa stane zazrak a zavolaju 🙂. Ale kazdopadne v sobotu cestujeme na dovolenku a poriadne si oddychneme a potom budeme zase aktivne cakat 🙂.
@iwusa velmi drzim palceky nech uz pride to vase bambuliatko do vasho narucia 🙂))Je to na nervy tak dlho cakat...

dadenka1
8. sep 2013

@vesticka tak si spravte atualizáciu hneď teraz aby bola do 12. oktobra spravená.. my sme si ju urobili v predstihu, aby nás nemuseli pozastavovať... a nakoniec sme aj tak boli až 13ty, keď sme sa stali maminou a tatíkom

123sabrina
8. sep 2013

ako je to s tou aktualizaciou ? nam konci vo februari lenze ,ked necheme byt pozastaveny mali by sme si ju urobit skor.. da sa aj v decembri ? lebo januari je vela sviatkov a tak ,,, ked niekdo nestihne urobit aktualizaciu ho pozastavia? a potom ho vratia na svoje miesto ? ,,dakujem

iwusa
9. sep 2013

@123sabrina moja, my keď sme riešili aktualizáciu, tak som zavolala priamo Šléškovej, dohodli sme sa na termíne (do týždňa sme mohli prísť), posedeli sme 2 hodinky, podebatili a šli domov. Potom ešte raz sme šli za ňou, kvôli podpísaniu aktualizácie. Okrem toho, nás úrad 30 dní pred vypršaním dvojročnej lehoty písomne informoval. V tomto sú veľmi ústretoví a neboj sa po novom roku. Práveže sa všetci pustia do nového aj pracovného roka, pred Vianocami bude väčší blázninec.
@vesticka dakujem velmi pekne za podporu, je to dlho ale musíme si počkať, iná možnosť nie je. Inak presne o tomto sme sa bavili v manželom, že hneď po prvom si dáme žiadosť aj na druhé. Nechceme totiž veľký vekový rozdiel medzi drobcami a človek nikdy nevie ako dlho to bude trvať.

mysiak001
9. sep 2013

Ahojte

ospravedlňujem sa ale nejako nestíham sem nakukovať.

Mišo

mana85
9. sep 2013

@mysiak001 Jééj m+m+m jak sa máte ?

123sabrina
9. sep 2013

@iwusa dakujem takze priamo psychologovi?ci mam aj tetam dat vediet?

iwusa
9. sep 2013

@123sabrina to som sa pýtala jej, že či im mám dať vedieť, ale povedala, že ona im to oznámi. My sme sa však na chodbe stretli so Zemkovou, kecali sme a tak to mala aj priamo od nás. Ak im zaklopeš na dvere, nič sa nestane, možno aj nejaké novinky sa dozvieš 🙂

ofinka
9. sep 2013

halo, je tu niekto na 1. mieste v TT kraji? 🙂
V Hniezde záchrany Fakultnej nemocnice Trnava bol nájdený dnes, 9. 9. 2013 o 4.30 h zdravý novorodenec. Chlapček vážil 2850 g a meral 49 cm. Chlapec bol pomenovaný menom Martin. Dieťatko je hospitalizované na novorodeneckom oddelení Fakultnej nemocnice Trnava.
Hniezdo záchrany je verejný inkubátor, do ktorého môžu ženy odložiť nechceného novorodenca. Vo Fakultnej nemocnici Trnava bolo hniezdo záchrany vybudované v roku 2005. Hniezdo záchrany v Trnave za viac ako osem rokov svojej existencie poskytlo dočasný domov už štyrom deťom. Prvýkrát 13. decembra 2005, následne 25. marca 2007, 21. januára 2011 a naposledy dnes.

vesticka
9. sep 2013

@iwusa jemine, hned som sa pozrela, ze ci ty si trnavsky kraj a hej 🙂, ze by to bol ten vas Matko z hniezda? Jaj nech je vas, normalne som z toho vzrusena 😀

vesticka
9. sep 2013

@dadenka1 to sa da aj v predstihu? Joj to by bolo fajn. Skusim sa spojit so psychologickou, ci by bola ochotna. Snad bude, ked sme uz tak blizko. To ste boli 13ty, ked vam ponukli vase babatko? To je uzasne. Ach my uz sa nevieme dockat. Normalne uz citim tu nasu malu. Urcite to uz coskoro pride. Snad tieto Vianoce budu tie najkrajsie doposial 🙂. A dakujem za radu prajem vam vsetko len to najlepsie 🙂.

karkana
9. sep 2013

@iwusa 🙂 🙂 bože ja mám zimomriavky, budeš mať Martinka ako my, tak už dúfam, ked si prvá, že bude Váš 🙂 🙂 🙂 🙂 konečneeeeeeeee

karkana
9. sep 2013

@iwusa kde si?? pozerala si,dúfam, že si sa to už dozvedela

schatje6
9. sep 2013

@karkana
@iwusa jaaaaj, aj ja som hned bezala k pocitacu, ako som to pocula v spravach 😵 😵 drzim palce

mysiak001
9. sep 2013

@mana85 Perfektne len keby som tolko nepracoval ale za lepsie ako byt bz prace. A uz mame podane na sud o trvale osvojenie

beba1902
9. sep 2013

@iwusa drzim palce nech je to vase vytuzene babo 🙂

maartinkaa
9. sep 2013

tak toto je fakt prenadherny chlapcek,,,,len nechapem, ako to mozu takto verejne prezentovat 😠

123sabrina
9. sep 2013

@iwusa juj ,,,, nepredbiehajme ale nech to dobre dopadne oplatilo sa dlho cakat na krasneho chlapceka drzim peste iwusa je dost informovana vie o tom 🙂) tak este raz drzim palceeee 😉

karkana
10. sep 2013

@vikad 🙂 tak a teraz si ty na rade 😉 už nech aj Tebe volajúúúúúú

mana85
10. sep 2013

Náš drobec s novým krátkym účesom 😵

5katarina7
10. sep 2013

@mana85 aký fešák 🙂 🙂 🙂

cairka
10. sep 2013

@mana85 , iný frajer toto 😵 A super je aj tá knižnica za ním, keby tam nebola tá hrošica, tak si myslím, že ste sa boli fotiť u nášho deda 😝

opicka2
10. sep 2013

@mana85 je nádherný 🙂))

maznacik007
10. sep 2013

@mana85 velmi pekny taky spokojny chlapcek

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre