Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zuska88
20. dec 2014

@tortelinka jeeej, to je rychlost🙂)) a to na Slovensku? :D:D:D

bbbarunka
22. dec 2014

@tortelinka ahoj. ako si na tom s materskou? ja som bola minuly tyzden na socialke, kde som si podala ziadost, a v robote som oznamila, ze uz som na materskej, ved mi prisiel papier zo sudu. a dnes mi vola teta zo socialky, ze to nebol dobry papier a pani z dd mi vravi, ze mozno som a mozno nie som na materskej. som z toho uplne zufala, neviem, ci mam, ci nemam ist do roboty...:/

tortelinka
22. dec 2014

@bbbarunka ja som zatiaľ poslala papiere na socialku, ešte som nedostala rozhodnutie...a prečo máš problém? aký papier im chýba?

bbbarunka
22. dec 2014

@tortelin mne prislo uznesenie o predbeznom rozhodnuti. pani z dd mi povedala, ze dnom dorucenia s tym mam ist na socialku a som na materskej. dnes mi vsak volala pani zo socialky, ze ona potrebuje papier o pravoplatnom rozhodnuti. keby som ale isla rovno na upsvar, tak to mam aj s uznesenim. takze v tejto chvili ani netusim, ci by som dnes nahodou nemala byt v robote:(

siska25
22. dec 2014

@bbbarunka Ahoj,bpresne toto riesim teraz aj ja. Len mne rovno vsade povedali, ze materska je od pravoplatnosti predbezneho opatrenia. Konecne mam vsetky papiere potvrdene a medzi sviatkam ich nesiem na urady. Len ja som teraz na rodicovskej takze robotu neriesim,aspon budem potom dlhsie doma s malym ked je to az od pravoplatnosti....

bbbarunka
22. dec 2014

@siska25 no vidis, a to mne nepovedali. respektive povedali, ale s tym, ze pravoplatnost je odvtedy, odkedy mi pride papier. najviac ma na tom vsetkom desi, co to moze pre mna znamenat v praci. v ded stale tvrdia, ze pravoplatnost mozu dat spatne, tak sa na to spolieham. zajtra asi nasej personalistke pokazim vianoce:/

karkana
22. dec 2014

@bbbarunka mne dali materskú od dátumu vykonatelnosti predbežka,že to im stačí,skús sa obrátiť na sociálke za niekým iným-vyšším,ked to ide u nás 😨 určite aj u Vás,,,

mana85
22. dec 2014

Nech sa všetka starosť zruší, nech zavládne pokoj v duši.
Čo bolelo, nech sa zhojí, čo tešilo, nech sa zdvojí.
Lásku šťastie, žiadne hádky, pohodu a krásne sviatky.
všetkým želá rodina Sapárová ...

bbbarunka
22. dec 2014

@karkana dufam, ze ju daju aj mne. hlavne sa musim ozvat v praci, aka je situacia. fakt ma na tom vsetkom najviac hneva to, ze ked mi volali z ded, ze predbezko je schvalene a ze mi pride papier o nom zo sudu, tak som sa pani trikrat opytala, ci mozem ist tym dnom na matersku. zakazdym povedala ano. keby aspon na rovinu povedala, ze si tym nie je ista:( z tohto mam nervy uplne v kybli

pelikan8
23. dec 2014

KRASNE SVIATKY VAM PRAJEME!

beba1902
23. dec 2014

Kopec darčekov čo srdce pohladia, rodinu a priateľov čo nikdy nezradia. K bohatstvu krôčik a ku šťastiu skok. Prajem pekné Vianove a šťastný nový rok.

tortelinka
23. dec 2014

@bbbarunka skús sa vyhádať, ja som šla aj so starším od dňa vykonatelnosti

mata71
23. dec 2014

krááásne vianoce želámeee..mamina tatinko a synačik miláčik... presne na štedrý deň mame 11 mesiačikov.

erikadodo
24. dec 2014

....prajeme Vám krásne Vianoce a šťastný Nový rok 2015...a srdiečka naplnené šťastím a láskou... zo srdca praje šťastná rodinka kde prišla Nelly Sofia...

maartinkaa
24. dec 2014

krasne a pozehnane vianocne sviatky, vsetkym buducim rodicom 😵

maartinkaa
24. dec 2014

a samozrejme aj tym ktori sa uz stasnymi stali 😵

vikad
24. dec 2014

Všetkým prajeme krásne Vianoce, plné pokoja a pohody, veľa darčekov a hlavne ten najhlavnejší a najkrajší darček 🙂, my sme ho už dostali 🙂 Vika, Radko a dvojičky + psík Asko 😉 🙂

lillik3
26. dec 2014

Maminky a buduce maminky, prajeme Vam vsetkym pokojne sviatky ( hoci dnes je uz posledny den😊). A stastny Novy rok 2015. 😄😄😄

mata71
29. dec 2014

v dnešných správach našli mrtveho pohodeneho chlapčeka novorodenca.. ☹ ☹ Bože prečo mu nedopriala šancu na život ...ved nás je tolko milujucich čakatelov rodičov... anjeliček maličky spinkaj sladko.. ☹

lillik3
29. dec 2014

@mata71 ... usla mi slza a mala modlidbička za anjelika 😢 NIKDY nepochopim ako sa take nieco moze stat 😢

vikad
29. dec 2014

@mata71 Uff, ešteže som tie správy nevidela ... ale takéto niečo naozaj nepochopím, ved ked už to bábo vynosí ... tak nech ho dá aspon do hniezda záchrany ... na to nie je ani pomenovanie ... spinkaj sladko anjelik

johanka121
1. jan 2015

Filipko ma uz 7 mesiacov a 10 dni a zela stastny, uspesny a pozehnany cely novy rok 2015..
Cakali sme na neho 4 roky a uz sme si dali ziadost o druhe..nech mu nie je smutno 🙂
Vsetkym cakatelkam zelam nech im cakanie rychlo ubehne 🙂

vinuslava
2. jan 2015

@karkana @bbbarunka aj ja som mala narok na matersku uz dnom vykonatelnosti predbezka. Pri prvom synovi mi tvrdili, ze narok na materske mi vznika vtedy, ked je predbezko pravoplatne, tak som cakala na pravoplatnost a ked som tam prisla s pravoplatnym uznesenim o predbezku, tak mi povedali, ze to stacilo aby bolo predbezko vykonatelne (podotykam, ze tieto dve rozne veci mi povedala ta ista osoba) a teda som vdaka tymto zle podanym informaciam prisla o tri tyzdne materskej a teda aj o peniaze za tie tri tyzdne, takze asi tolko k profesionalite uradnikov sediacich na teplych miestecka v poistovni. Pri dcere som isla na matersku uz ked bolo predbezko vykonatelne, teda hned po pojednavani, na ktore si nas sudkyna pozvala. Z pojednavania sme isli rovno do profi rodiny po dceru a v ten den som uz bola na materskej. drzim palce. 😉

mirka1004
2. jan 2015

Ahojte kocky, myslite ze rodina s 2 detmi ( vlastne deticky ) ma sancu poziadat o adopciu 3 dietatka? Je to obmedzenie, ze manzelia maju uz svoje deti? 🙂

yukki
2. jan 2015

@mirka1004 áno, má nárok, nie, nie je to žiadne obmedzenie.

siska25
3. jan 2015

Ahojte, ja by som Vás chcela poprosiť o informáciu. V januári máme pojednávanie k predosvojiteľskej starostlivosti. Viete mi povedať, tie čo to už máte za sebou, aké otázky napr. mám očakávať? A vypočúvali Vás s manželom každého oddelene, tak že ten druhý nemohol byť prítomný. A ešte rozhodla sudkyňa hneď po výsluchu alebo zase až v iný deň, resp. stalo sa niektorej s Vás, že bolo treba niečo doplniť atď. Viem, že každý prípad je iný, ale rada by som mala aspoň nejaké info k tomu. Tiež stále premýšľam, či brať malého so sebou alebo radšej nie. Ako ste to riešili vy. Ďakujem za každú radu.....

continental
3. jan 2015

Ahojte 😀 Prosím Vás,je tu niekto zo Žilinského kraja?Čakame s manželom na malého drobčeka už viac ako 3 roky.Zdá sa mi to hrozne nekonečné. Teraz som sa dozvedela,že je pred nami ešte 49 párov 😕 Kolko ročkov ste čakali niekto z tohto kraja?

continental
3. jan 2015

Ďakujem za každu odpoveď 😵 😵 😵

shalila
3. jan 2015

@continental Ahoj, neviem, či Ti to pomôže, my čakáme už skoro 4 roky /bez mesiaca aj čosi/ a sme okolo 10. miesta. sama som zvedavá, kedy prídeme na rad 😉

continental
3. jan 2015

Ďakujem 😉 😉a držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre