Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

krristin
29. jún 2015

@nikadomi
@nikadomi dakujem🙂 ten pocit ked zavolali opadol a zrazu ze co teraz je to tu...cely vikend sme premyslali isli s malou dusickou a ked sme ju videli aka je krasna usmievava...no isla som do kolien🙂 drzte palce🙂

beka22
29. jún 2015

@krristin držím palce nech to dopadne dobre a prajem veľa energie a radosti 🙂

5katarina7
29. jún 2015

@hora_lka ano stačí právoplatné predbežko

tortelinka
29. jún 2015

@hora_lka predbežko stačí vykonateľné pokiaľ viem, nemusí byť právoplatné

zibi
29. jún 2015

@krristin drzim silno prsty 🙂 😵

nikadomi
29. jún 2015

@krristin veľmi vám to prajem 🙂 budem vás tu sledovať 🙂 my sme v poradovníku len krátko - druhý mesiac .. A takéto povzbudivé "príbehy" mi budú pomáhať to prečkať 🙂

julinka79
29. jún 2015

Síce s oneskorením ale O to vdacnejsie chcem poďakovať za všetky vaše odpovede na moju otázku A tiež za vaše priania pre nás. Aby som tiež odpovedala tak sme Z BA kraja A čakali sme necelé dva roky. Zároveň sme podali žiadosť O zapísanie do zoznamu na súrodenca. A 4.3.2015 nás zapísali A sme na 286 mieste. 🙂
Prajeme všetkým pekný čas.
A krristin Držíme palce 🙂

krristin
29. jún 2015

@nikadomi
vies co...my sme necely rok este nam povedali ze sa urcite stretneme o 2r na obnoveni a zrazu zvoni telefoooon🙂 vies co akurat robim🙂 nakupujem a periem vecicky🙂 vybalujem a radujem sa🙂 neboj ubehne to ako voda🙂

nikadomi
29. jún 2015

@krristin no viem si to živo predstaviť 🙂 to chystanie 🙂 ja mám v pláne dopredu nič nekupovať, až potom podľa toho čo to bude a aké veľké bude .. Ale zase si myslím že keď rozhodím siete po rodine a kamoškách možnože ani nič kupovať nebude treba heh... A ktorý si kraj ak smiem vedieť? 🙂 ja Ba

krristin
29. jún 2015

zazni nakupovat uvolni miesto v skrinke pre male v neu.farbach prinesie vam to stastie🙂 zazvoni bocian uvidis🙂

krristin
29. jún 2015

@nikadomi nemozem zatial nic pisat...podpisali sme papiere ze nemozeme neskor ked bude mala uz nasa poviem...

nikadomi
29. jún 2015

@krristin aha jasnee 🙂 nie je problem.. No uvidim s tým nakupovaním to možno ešte prehodnotím 🙂

krristin
29. jún 2015

@nikadomi nam to poradila na pripravke ze ked uvolnime miesto v skrinke prinesie nam to stastie a veru je to tak🙂

hora_lka
29. jún 2015

@5katarina7
@tortelinka dakujem, nestaci vykonatelne, musi byt pravoplatne, uz som sa aj dovolala na urad .. uz tych par dni pockame, len ja uz nemam dovolenku, tak musi byt doma manzel s malym a ja som v praci .. pocitam dni kedy uz budeme spolu .. aj ked chlapi si to uzivaju .. maju servis, ziadne varenie, pranie, zehlenie, upratovanie sa ich netyka .. ale som rada, ze manzel to tak dobre zvlada 🙂

krristin
29. jún 2015

@nikadomi boze keby si videla ten usmev🙂 na spapanie je🙂

nikadomi
29. jún 2015

@krristin vidím, že si sa zamilovala 🙂 to je perfektné 🙂 nech ide všetko ako po masle

tortelinka
29. jún 2015

@hora_lka fíha, tak neviem, mne pri oboch stačili vykonateľné

hora_lka
29. jún 2015

@tortelinka no tak to vidis, iny kraj, iny mrav .. vykonatelne bolo 11.6.. ale podla pani na urade, musim prist s pravoplatnym, to bude buduci tyzden v stredu

tortelinka
29. jún 2015

@hora_lka klasika, každý si robí ako chce, ja by som to pozrela v zákone a zistila poriadne

zibi
29. jún 2015

@krristin ach jaj do babatiek je take lahke sa zamilovat ze? 😉

siska25
29. jún 2015

@hora_lka Aj nám uznali až pravoplatné predbežko a tým dátumom sme prevzali malého aj papierovo aj na materskú som šla.

siska25
29. jún 2015

@beka22 U nás boli na kontrole týždeň pred tým ako prebehol predosvojiteľský súd, dávali na súd vyjadrenie. Potom už nikto nebol, predpokladám, že prídu ešte pred záverečným súdom a to bude všetko.

hora_lka
29. jún 2015

@siska25 my uz maleho mame doma 6 tyzdnov, zatial sme to riesili dovolenkou, najprv ja, teraz ma manzel a uz to musime dobojovat tych par dni .. dostali ste aj nejaky priplatky, myslim aj ten jednorazovy 500 EUR?

julinka79
29. jún 2015

@hora_lka Ahoj. My sme dostali ten jednorazový. 500. e

marcelarefat
29. jún 2015

@krristin velmi , velmi drzim palce 🙂 tesim sa s vami 😉

zibi
29. jún 2015

@hora_lka a akeho stareho mate maleho? ako dlho ste cakali?

beka22
29. jún 2015

@siska25 ďakujem veľmi pekne 🙂

mata71
29. jún 2015

@krristin gratulujeme..

mata71
29. jún 2015

@hora_lka mi tiež vlani tých 500e

siska25
29. jún 2015

@hora_lka áno dostali sme aj ten jednorazový príspevok, už si nepamätám koľko presne to bolo, musela by som pozrieť, treba sa na to vyslovene pýtať, samy od seba ti to nepovedia. Aj my sme mali malého už cca mesiac doma, kým sme podávali žiadosť o predbežko, ale mne to bolo jedno, bola som na rodičovskej dovolenke s dcérou... Takže to máte o niečo zložitejšie v tomto... Držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre