Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
21. apr 2016

@liwka
@marcelarefat Ďakujeme ... 🙂

tlucka
21. apr 2016

@eva165 Ahoj, tuto info mam priamo od pani z uradu.. Ano, prakticky uź vybavovali marec 2015, ale vzdy treba brat aj do uvahy, ktore boli zaradene do poradovnika pred marcom 2015 a ktore si dali odklad na par mesiacov, boli niekde vycestovani a pod.; alebo ponukane dietatko odmietli, alebo maju špeci poziadavky napr. na pohlavie, atd. Dufam, ze sa čakacia doba v TT nepredlži nejako enormne.
Dievčatá, ak máte aktuálnejšie info o situácii v TT kraji, budem rada za každý príspevok. Ja tak skoro na úrad volať nebudem, keďže sme zaradení iba mesiac.

tlucka
21. apr 2016

@eva165 Píšem z mobilu, tak mi tam vypadlo, že treba brať do úvahy aj páry, ktoré si dali odklad.

tlucka
21. apr 2016

@mana85 Gratulujem

mana85
21. apr 2016

@tlucka ďakujeme 🙂

beka22
21. apr 2016

@mana85 gratulujem a veľmi sa teším že to nakoniec dopadlo najlepšie ako mohlo🙂🙂🙂

gorcsova
21. apr 2016

@tlucka dufam aj ja ze tolko nebudeme cakat a verim ze budes mat pravdu.

gorcsova
21. apr 2016

@mana85 gratulujem

lilienkalilina
22. apr 2016

@gorcsova to kdo ti hovoril taku blbost ze 3 roky.mi sme zapisaný od august 2015 a teta hovorila ze je pred nami 34 ludi

gorcsova
22. apr 2016

@lilienkalilina pani v kancelarii hovorila aj nas to velmi zaskocilo

nikacs
22. apr 2016

@gorcsova a kedy vam to hovorili?

majka3891
22. apr 2016

my sme z NR a tiez uz veru cakame 3 roky, hrozne... ☹

gorcsova
22. apr 2016

@nikacs pred pol rokom

mana85
22. apr 2016

@beka22
@gorcsova ďakujem ... 🙂

csandalova
22. apr 2016

aj nam povedali ze budeme cakat 2-3 roky na biele,zdrave babo od 0 do 6mes.
/trnavsky kraj/ 😖

tlucka
22. apr 2016

@csandalova Môžem sa spýtať, kedy si dostala takúto informáciu? Lebo čo ja viem, tak fakt vybavujú marec 2015. Pani z úradu hovorí, že čakacia doba býva spravidla cca 2-3 roky, ale v TT kraji sa to nejako pohlo a majú dostatok detičiek, takže sa v súčasnosti čaká cca rok, rok aj niečo. Pár strán jedna kočka písala, že jej kamoška tuším čakala presne rok, druhá kočka písala, že 9 mesiacov. V súčasnosti má veľa párov odklad, lebo sa im podarilo otehotnieť, alebo už aj majú detičky, takže majú stopku v poradovníku.
Kočky, zbytočne tu už pár dní polemizujeme nad tým, koľko sa čaká v TT kraji. Možno by ste niektorá z vás, ktorá bola zapísaná v r. 2015 alebo aj skôr mohli zavolať na úrad a spýtať sa, aký mesiac presne vybavujú...
Pekný deň

csandalova
22. apr 2016

tak mi sme tam bolii koncom septembra 2015 a vtedy nam to hovorila ze na biele sa caka aj3roky, lebo kazdy chce biele, zdrave, max pol rocne a ze poloromske mozme mat doma do roka... ale dufam, ze mas pravdive informacie, to by bolo supeer 🙂

tlucka
22. apr 2016

@csandalova Pozri, presviedčať nikoho nemienim o správnosti alebo nesprávnou mojich informácií. Písala som len to, čo som sa dozvedela priamo od pani z úradu. A viem minimálne o jednej ďaľšej kočke, ktorá dostala rovnaké informácie. V každom prípade by som sa na mieste viacerých tu píšucich dievčat išla na úrad informovať, na akom sú "mieste", resp. aký mesiac vybavujú.

tlucka
22. apr 2016

@csandalova Môžem sa ešte spýtať, od kedy ste v poradovniku?

csandalova
22. apr 2016

vsak jasne, ani nemusis 🙂 ja by som bola velmi rada keby to islo co najrychlejsie 🙂 od februara 2016

mata71
22. apr 2016

@mana85 gratulujem cica... vidíš všetko sa dá 🙂 a v rekordnom čase... 😉 😉 😉

mana85
23. apr 2016

@mata71 Ďakujem ... 🙂

continental
24. apr 2016

@nela007 ,nie možno ale určite sa v ZA čaka už viac ako 5 rokov.....Bez nejakých zvláštnych požiadavok-na biele dieťa do 5 -teho roku dieťaťa sa čaka momentalne skoro 5 a pol roka.

mana85
24. apr 2016

Čauko mám otázku 🙂 priniesli ste na " rozlúčku " do domova a profi nejakú pozornosť ehm dezert-kafe a pod ???

Do domova ideme nabalení ako by sme tam mali všetci ostať a nie o jedného viac odchádzať 😀 sme vytriedili veci čo nosil Kubčo a teda je toho hodne 😝 Keď sme sa pýtali či im to môžme priniesť teta síce prekrútila oči 😅 ale že nikdy nič pre deti neodmietnu 😵

liwka
24. apr 2016

z môjho pohľadu toho v domove majú dosť...
a čo sa týka pozornosti pre profi- ja som raz dostala dezert, ale to bolo od bio rodičov, keď sa k nim dieťa vracalo.
je to na tebe- ale poteší 😀

hora_lka
24. apr 2016

my sme niesli do profi rodiny, pri prvej navsteve aj pre rodicov, uz si nepamatam co a pre deti ovocie, sladkosti, malickosti, hlavne pre tych najmensich. teraz uz mame veci po malom, tak sa prave chystam napisat profi, ci im to mozeme nejako dopravit, oblecenie, odrazadlo, hracky, knihy.
teraz pri sude chcem kupit nieco pre pani z uradu, pomohla nam velmi, s návrhom, aj celkovo.

hora_lka
24. apr 2016

@mana85 a do domova sme tiez pracovnicke dali myslim nejaku sladkost, pytali sme sa aj ci mozeme niecim pomoct a tiez nam povedali, ze maju vsetkeho dost a aj sme to videli, po chodbách kociky odstavene, plno satstva tak ako pise @liwka .. teraz ma napadlo, ze som malym do profi rodiny doniesla bublifuky 😀 deti boli natesene, profi asi menej 🙂 ale potom sme fukali vonku a bolo to super.

mana85
24. apr 2016

@hora_lka Aha no my sme sa mohli stretať len v domove 😝 takže sme na začiatku nenosili nikomu nič iba našej malej no teraz si myslím že by sa patrilo , len teda neviem či stačí len tak ako som písala alebo aké máte skúsenosti ...

hora_lka
24. apr 2016

@mana85 podla mna staci mala pozornost ..

najjulinka
24. apr 2016

@mana85 ked donesieš ostatným detom v rodine sladkosť, tak myslim bohate stačí... mne niečo male pre deti pride mile.... a my mame plat za to čo robime 😉 ked profikom občas pošleš info o malej alebo foto tak to bude pre nich to naj.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre