Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

fatma1
22. okt 2016

@jahanka
@niky1975
@rebekarebekova
@nikadomi
@lujzita2
Dakujem dievcata..na urade mi tvrdia,ze u nich to je rychlejsie,lebo ze oni nemaju tie tzv.okna,teda ze neotvaraju tie kurzy blokovo ale jednotlivo,dalej urad tvrdi,zr cez nich to trva cele cca 3 mesiace a ze cez Usmev alebo Navrat ovela viac...ze oni ako urad maju prvi informacie o dietatkach,ze maju lepsie interakcie,atd,atd..a teraz babo rad...sme len na zaciatku

maartinkaa
22. okt 2016

@fatma1 aj my sme robili cez urad a boli sme spokojni,,,,,,a tiez nam to trvalo asi tri mesiace 😉

niky1975
22. okt 2016

@fatma1 ale na urade sa da robit priprava iba pocas pracovnej doby a to nie kazdemu vyhovuje

aveeva72
22. okt 2016

@fatma1 Ahoj, my sme toto riesili v BA tiez teraz, asi 2 tyzdne dozadu. Povodne sme chceli pripravu cez urad, mysleli sme, ze to bude rychlejsie, ale vobec nie a ja by som mala aj problem s uvolnovanim z prace. Nakoniec sme to zmenili na Usmev, mali sme vela dobrych referencii na nich. Tento tyzden mi uz z Usmevu volali, ze hned ako sa im naplni pocet 18 zaujemcov, otvoria kurz, ze v januari by sa mal zacat urcite. Tak sa tam mozno stretneme. Pa

rebekarebekova
22. okt 2016

@aveeva72 a kedy budu byvat pripravy? V soboty ci po veceroch? Ako dlho?

jahanka
22. okt 2016

Ahoj,príprava trvala tri mesiace, hned na prvom stretnuti sme dostali terminy vsetkych stretnuti PRIDE.

aveeva72
22. okt 2016

@rebekarebekova Raz do tyzdna vecer a jedna sobota.

aveeva72
22. okt 2016

@rebekarebekova Spolu asi 3 mes

nikadomi
22. okt 2016

My sme mali tuším 5utorkov večer od piatej po 3hodiny a dve soboty po 6hodín.. plus jedno sedenie u nás doma .. nám to takto veľmi vyhovovalo

lujzita2
22. okt 2016

@fatma1 áno som z Bratislavy- Inak podstatná vec, ktorú Vám dopredu nepovedia je, že ce úrad to školenie je zadarmo ale v úsmeve sa platí za osobu, bolo to 140 eur za osobu.

nikadomi
22. okt 2016

@lujzita2 mne to nikde netajili, od začiatku som tú info mala 😉

anettta
23. okt 2016

my sme aktualne na PRIDE v ba, chodime kazdy stvrtok 8 stretnuti od piatej do osmej, vcera sme mali dve stretnutia naraz od rana do tretej.je to tam super, prebieha to pod heslom naozaj zazitych veci psychologicky a pracovnicky USMEVU, plus je tam socialna pracovnicka. je to super, fakt odporucam. ano plati sa 140 na osobu, ale bńemusite to zaplatit naraz, da sa na viackrat. a este bude jedno sedenie individualne. a potom psychologicka vypracuje spravu pre kazdy par (som na to zvedava 😉 )

nikola116
23. okt 2016

@aveeva72 dá sa ešte prihlásiť na ten január ? My sme úplne na začiatku žiadosť chceme podať o týždeň môžme sa nahlásiť do úsmevu aj pred tým ? Ďakujem

nikola116
24. okt 2016

ahojte, viete mi pls poradit ci sa da najst priprava ktora bude napr cez vikend pripadne cez tyzden doobeda, bohuzial s manzelom nemozme poobede ani vecer robime americke casy :( dakujem za kazdu pomoc, pekny den

nikadomi
24. okt 2016

@nikola116 ahoj, na úrade by dopoludnia mali umožniť prípravu- ideálne asi tam v tomto prípade 😉

beka22
24. okt 2016

@nikola116 my sme robili cez úrad a vždy sme sa dohodli.

marcelarefat
24. okt 2016

@nikola116 Ja som tiez robila na urade a len doobeda som si davala stretnutia.

little_bubu
25. okt 2016

@nikola116 aj my s manzelom sme robili US time a robili sme pripravu v Navrate

ereska
25. okt 2016

My cez urad dohodli sme sa v pohode a nic sa neplatilo

fatma1
25. okt 2016

@beka22
@marcelarefat
@ereska
Baby, ste z Bratislavy?
a kedy ste robili pripravu na urade a kolko Vam to trvalo?
Dakujem baby

beka22
25. okt 2016

@fatma1 ahoj som Žilinský kraj a prípravu sme mali hotovú za 4 mesiace trvalo nam to dlhšie lebo manžel mohol každé dva týždne.

marcelarefat
25. okt 2016

@fatma1 Ja som Tn kraj. Celu pripravu som mala hotovu cca za 3 mesiace.

ivka3901
25. okt 2016

Ahojte mame na pláne ísť si po papiere a začať aspom niečo vybavovať prvý krok je ísť na úrad práce sociálnych vecí a rodiny ????alebo som počula,že baby chodia aj do návrat alebo úsmev :-I :-I :-I :-I
a chcem sa spýtať,že či sa bude niečo platiť za tie sedenia alebo nie???
dík za každé info
A či by bolo možné si to vybaviť pred roboti,lebo dovolenku si kvoli tomu nechcem brať a v robote to poviem vedúcej a vie to miloin ludí :-I :-I :-I

sincerity
26. okt 2016

@fatma1 My sme PK okres, príprava na úrade, spokojnosť, doobeda, poobede, ako sme chceli. Komplet príprava trvala 3 mesiace.

labudka
26. okt 2016

@kikuska_wedge Ahoj ako sa vám darilo v Návrate? My sme zatiaľ tretí, a čím je to bližšie tým som vo väčšom napätí, myslím na vás

nikadomi
26. okt 2016

@ivka3901 presne tak- najprv treba ísť určite na UPSVaR, kde vás ďalej usmernia a dajú vám tlačivá, ktoré teba potvrdiť a vypísať. Prípravu si možete robiť buď na úrade- zdarma- je to však počas pracovných hodín.. alebo potom práve v Úsmeve alebo Návrate- tam sa platí cca 140na osobu je to v Úsmeve (tu sú časy viac prisposobené pracujúcim) treba si pozisťovať ako je to vo vašom kraji v týchto subjektoch čo sa týka časov stretnutí a platenia ✊✊✊ inak písala som Ti aj IP- prišlo?

little_bubu
26. okt 2016

@fatma1 ahoj. my sme z BA a v Navrate nam to trvalo rok... bezne to vraj trva 9 mesiacov.

rebekarebekova
26. okt 2016

@little_bubu uffff dlho mooooc, ne?

bosorkabb
26. okt 2016

@rebekarebekova tiez robíme pripravu v Návrate v BA, zacali sme v maji a este nam chyba 10 hodín. V pondelok máme ďalšie sedenie.

kikuska_wedge
26. okt 2016

@labudka Stretnutie bolo prekvapujúco napriek zlému telefonickému začiatku ok. Zodpovedali sme otázky a dostali sme prísľub, že nám pozrú, či sa medzikrajovo nenachádzajú detičky, ktoré by boli právne voľné. Čakáme na telefonát, ktorý príde možno až budúci týždeň, nakoľko treba najprv preveriť aktuálnosť prípadných spisov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre