Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

emma516
14. sep 2017

Ahojte baby, prosím o radu. Odkedy rátať 9 mesiacov predosvojitelskej starostlivosti, kedy môžme podať žiadosť na osvojenie? V BA na úrade povedali, že sa to ráta od datumu, kedy sme podali ziadost na predosvojitelsky a to sme podávali 2/17, ale už som počula aj taku verziu, že sa to ráta od dňa, kedy sme mali predosvojitelsky súd a ten bol v júli. Lebo malý bol umiestnený v DD, mal 4 mesiace keď sme ho brali domov, že sa to ináč ráta ako keď je priamo z pôrodnice. Vie nam niekto poradiť?

hora_lka
14. sep 2017

@avogiles my mame dnes uz 5 rocneho chlapca, ktory je nas od 3 rokov, cakali sme asi rok a pol, nasa skusenost je, ze tieto starsie deti su rychlejsie v rodine, myslim, ked uz zacne cely proces, u nas bol maly doma v priebehu mesiaca, do roka sme vybavili sud .. momentalne uz je druhy rok v skolke a je to nase najvacsie stastie v zivote ... ak chces vediet nejake podrobnosti, ohladne zvykania, zzivania, kludne sa pytaj

maninka1974
15. sep 2017

@emma516 9mesiacov od právoplatného rozhodnutia predosvojtelskej starostlivosti potom sa môže podať žiadosť na adopciu ....podľa našich skúseností sme to tak mali

lalus
15. sep 2017

@emma516 doba sa počíta od právoplatnosti rozsudku

mana85
16. sep 2017

@emma516 nám sa počítalo pri malej od pravoplatnosti rozsudku o predosvojitelskej st. A pri malom nam hneď na predosvojitelskom sude povedal sudca ze bude do tejto lehoty počítat aj predbezko tak sme už 3 mesiace po predosvojitelskom davali navrh na osvojenie najlepšie sa hneď spýtať na súde....

majka6425
17. sep 2017

Ahojte kočky mamičky 🙂 ❤️ Chcela by som sa opytat či je tu niektorá, ktorá by bola taká zlata a od správy by mi napísala cely postup adopcie . Je tu toho neuveriteľne vela čítam vela veci aj na internete ale vo vela bodoch sa názory a postupy rozchádzajú . Bola by som Vám naozaj vďačná ❤️❤️❤️ Je to veľmi zložitý proces a nechcem na nič s manželom zabudnúť ❤️ Za spravicky vopred Dakujem ❤️ A prajem krásny zvyšok dna 🙂

silvik1
18. sep 2017

ahojte. potrebovala by som poradiť. dala ste si niektorá odklad adopcie ? udávali ste do žiadosti aj dôvod ? ďakujem.

ckatka
18. sep 2017

@majka6425 neboj sa nic...mas veeeeeeeeeeeeela casu si vsetko dokladne nastudovat. Najprv zajdi na urad prace socialnych veci a rodiny v mieste trvaleho bydliska a spiste ziadost. Na ostatne mate fakt cas 🙂

tlucka
18. sep 2017

@silvik1 Ahoj, my sme dávali a ako dôvod uviedli dlhodobé zahraničné pracovné povinnosti manžela.

karkana
18. sep 2017

@silvik1 ja mám odklad, na dôvod sa nepýtali, len na ako dlho...

avogiles
19. sep 2017

Odporúčam vám toto čítanie o adopcii - online časopisy:
http://www.anr.sk/?page_id=27

zanetaqwe
20. sep 2017

Ahojte kočky 😘. Prosím vás,neviete náhodou ako je na tom s čakaciu dobu na adopciu Žilinský kraj? ďakujem za každú radu ❤💝🌷.

joannita
20. sep 2017

@jenoveva Ahoj, chcem sa opytat, pises ze ste mali predosvojitelsky v maji a v auguste ste podavali navrh na osvojenie, sud na svojenie prebehol v novembri. T.z. ze ste ho mali v predosvojitelskej len 7 mesiacov? Ci sa vam ratal do toho aj cas ktory ste mali predtym dieta doma?
DIKY 🙂

zanetaqwe
20. sep 2017

Boli sme na návšteve v Ostrave u rodiny,tam si akurát adoptovali malého Lukáša.Krásneho 17 mesačného blonďačka ☺. Jeho maminka mala okolo 28 rokov.No nedalo mi to,spýtala som sa jej, koľko rokov čakajú tu v českej republike.No a po jej odpovedi som žasla.Čakali na ňho 13 mesiacov.Keď som jej povedala ako to je v našom kraji,tak som ostala blbec,neverila mi,že museli na nás v poradovníku zabudnúť 😂.....to je rozdiel.A pri tom nás delí pár kilometrov.

joannita
20. sep 2017

@erio Mozem sa opytat ako je to myslene ze sud musi rozhodnut do 7 dni od podania navrhu? Akoze ked podam navrh na predosvojitelsku starostlivost, tak sud musi do 7 dni rozhodnut ci zle to chapem? 🙂 Lebo neiktore baby tu strasia ze to trva casto aj niekolko mesiacov kym sud rozhodne...

joannita
20. sep 2017

@zanetaqwe no tym si niesom taka ista, ich maly mal mozno nejaky zdravotny problem, alebo nieco podobne. Staci si precitat ceske fora, baby tam cakaju rovnako dlho ako na SK.

zanetaqwe
20. sep 2017

@joannita ,tak do detailov som nezachádzala.Ale vipadal úplne zdravučky😉,či mal nejaké zdravotné problémy som nemohla posúdiť.Ale na vzhľad je zlatý 🙌. Skúsim s ňou cez Facebook popísať viac.Ale spomínala,že jej spolužiačka je z fridku mistku a tiež mali chlapčeka za rok a niečo.,že u nich v žiadnom prípade toľko nečakajú 😉

joannita
20. sep 2017

@zanetaqwe hm...ktovie. Prave minule som citala na ceskom MK ze sa bavili baby ze v Prahe sa caka najkratsie na biele babo a to 2-3roky. Tak nechapem potom 🙂

zanetaqwe
20. sep 2017

@joannita ja som tiež bola v nemom úžase.Kde by som prosím ťa našla české MK ?by som tam sama rada pozrela.ďakujem ❤👍 ahoj

joannita
20. sep 2017

@zanetaqwe normalne som si dala modrykonik.cz a k teme uz neviem ani ako som sa dostala, nejak vyhladat si daj asi...

zanetaqwe
20. sep 2017

@joannita ďakujem pošmejdim tam,aby som bola v obraze,keď sa s ňou budem o tom baviť☺a nielen s ňou 👍.

bosorkabb
20. sep 2017

@joannita do 7 dní platí pre neodkladne opatrenie. My sme mali za 5 dní rozhodnutie.

anettta
20. sep 2017

kocky prosim Vas, potrebujem radu. ak sme zapisani v zozname ziadatelov, mam pravo na to, aby som sla na nas urad a vypytala si deti z inych krajov a oni mi ich maju ukazat? mame pravo na to, aby sme si pozerli spisy?
volali sme na urad, pytali sa na to a neodpovedali nam, ci mozeme a ci nie...
aku mate skusenost prosim?
dakujem

mariana78
20. sep 2017

@zanetaqwe, v Žiline sme do poradovníka zaradený 12/2011 a sme na 5 mieste takže ani do konca roka to nebude -😅zrejme. Už pomaly strácam trpezlivosť a roky pribúdajú.

bosorkabb
21. sep 2017

@anettta nám bolo p že áno. Treba sa ohlásiť a oni pripravia zoznamy. Toľko s teórie ale či to tak funguje aj v praxi to neviem.

majka6425
21. sep 2017

Dobrý den prosim vás ako je to v Nitrianskom kraji na úradoch su/ teda boli na vás pani milé a ochotne? Okrem toho koľko je teraz priemerná cakacka. Ak mame rozostavaný dom je lepšie s podaním počkať až bude dostavaný alebo tolerujú aj to ze je vo výstavbe? Za všetky odpovede vopred Dakujem kočky 🙂 🌸

mana85
21. sep 2017

@anettta áno na krajsom ! upsvar-e si dohodnite stretnutie povedzte aké máte požiadavky a môže Vám aj sama nájsť v spisoch alebo Vam predloží šanon s kraja o ktorý máte záujem môžte si prezrieť aj všetky. My sme si vypýtali nahliadnuť do spisov už pri podpise o zaradení do poradovnika a aj sme našli len uz prebiehali u oboch IA a potom nam volala opar dní s Kubkom . A tiež keď sme šli po dvoch rokoch zase podpísať zaradenie tak nam sama našla 3 dievčatká dve neboli pravne voľné a naše ❤ aj video nam ukázala a Kubko hneď zvolal to je moja sestrička podme si po ňu a tak sme šli 😉.

ckatka
21. sep 2017

baby zufala som, dali sme na sud navrh na zverenie, plus neodkladne opatrenie,... mesiac nic a teraz ked sme patrali, tak sme sa dozvedeli ze to z Bratislava 3 prehodili na Bratislava 2. Akoze je toto normalne??? Cakame na to ako na spasenie lebo inak sme v keli, bude musiet ist dakto na peenku alebo ako...co zasa nie je legalne....a predsa s malym treba chodit von...grrrrrrrrrrrrrrrrrr

ckatka
21. sep 2017

@mariana78 upravte si ziadost. Dajte si okrem adopcie aj pestunstvo. A chodte do usmevu alebo navratu vyziadat si spisy. Budete sa cudovat kolko deticiek hnije v profirodinach, lebo nemaju este hotove papiere na adopciu... krasne zdrave deti, len este sud nevyslovil osvojitelnost. Je to trosku komplikovanejsie, ale vraj usdy na slovensku zatial vzdy rozhodli v prospech pestunsekj rodiny (ked si pestu Rodina poziadala o adopciu po 9 mesiacoch) = najlepsi zaujem dietata.

joannita
21. sep 2017

@ckatka a dovod preco to prehodili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre