Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bosorkabb
9. nov 2017

@anettta to máš pravdu. Idú zväčša na medzinárodnú adopciu. Co viem od našej profi tak sú dosť žiadané a pritom vôbec nevyzerajú ako rómske. Veľa detí je označených ako poloromske a pritom sú biele, dôvod je ten že otec je neznámy a to veľa žiadateľov ani nevie že poloromske neznamená na 50%romske, niekedy sa potom stane že ich preskocia žiadatelia ktorý také prísne podmienky na biele dieťa nemajú a dostanú biele.

joannita
9. nov 2017

@bosorkabb to je z nejakeho overeneho zdroja (to a tymi poloromskymi cize realne mozno bielymi detmi), alebo si to len tak myslis?

nikadomi
9. nov 2017

@joannita nám napr. na príprave, na UPSVaR-e aj v DD povedali to isté, že akonáhle je otec neuvedený a bábo je snedšie alebo stačí že má hnedé oči- už je vedené ako polorómske.. neviem či je to overený zdroj ale 😉 Inak mňa by automaticky zaradili ako rómku keby ma videli ako miminko a to veru nie som 🤠

erio
9. nov 2017

Presne tak @bosorkabb máš úplnú pravdu. Medzinárodná adopcia si veselo funguje zatiaľ čo slovenský žiadatelia sa zámerne obchádzajú. Komu to vyhovuje??? Je to otras.☹

avogiles
10. nov 2017

@joannita ano, no takto tiez hovorili. Presne to je dovod, preco netrvame na bielom. Aj tak nikdy nevies a ista je vzdy len mama. Mam 2 znamych, ktpri maju "biele" krasne snede dietatko ;)

mana85
10. nov 2017

@bosorkabb Ja viem od kuratorky že do Talianska idu hlavne tmave deti asi záleží od krajín ale v zásade sa majú do medzinárodnej adopcie ponúkať deti ktoré boli najskôr odmietane tu . Korupcia a znamosti su všade . Na jednej strane ak mám sestru , kamosku známosť ktorá sedí na tej pravej stoličke odmietla by som jej pomoc ? no neodmietla a urcite niesom jedina čo by nepolozila telefon a nie ďakujem ja si počkám 3-7 rokov veď to nieje fér predbehovat sa no nieje to fér ale ruku na srdce ktorá by toto dokázala povedat ? ja teda nie 😒 ešte horšia je korupcia a ta sa tiež rozmáha ako tak počúvam . Ten náš systém je tak na figu že sa da obísť , prekrutit ako komu vyhovuje .

bosorkabb
10. nov 2017

@joannita mala som možnosť vidieť 3 takéto deti na vlastné oči. Všetky 3 boli ponúkané ako poloromske a sú biele. My máme oficiálne rómske dieťa ale ak by si ju videla tak nezistis. Bio matku ma poloromsku otec neuvedený (podľa info biely). Takže áno mám to overené na vlastné oči.
To však neznamená že to je tak na 100%,proste sa to stáva.
Na úrade ak ti dieťa ponúknu tak určite ti ukážu fotku a video a vieš odmietnuť keby niečo. Ono romky s osady si svoje deti nechávajú, vieme prečo.

bosorkabb
10. nov 2017

@erio chyba je dosť aj na strane slovenských žiadateľov. Veľa žiadateľov ma prísne podmienky a tak deti ktoré možno keby videli tak ich zoberú idú na medzinárodnú adopciu. A pritom sú to krásne, zdravé deti ktoré sú bohužiaľ v zlej kolónke (rómske, poloromske).

bosorkabb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avogiles
10. nov 2017

@bosorkabb ta je kraaaasna! 🙂

anettta
10. nov 2017

@bosorkabb ja milujem tie jej nadherne velke oci...neuveritelne ich ma!!! Krasavica ❤ keby mam chlapca, tak pisem predmanzelsku zmluvu 😁

A s tymi detmi - polorimske, romske...aj nasa bola zaradena mozno ako poloromska, lebo ma vraj snedsiu plet ako novorodenec...prisaham ze keby ju vidite nikto z vas to nevie...ani ja by som nevedela...ja som cakala snede dieta a ju by som v tej postielke v porodnici preskocila 😃😃 bo bola bielunka a najkrajsia 😍

bosorkabb
10. nov 2017

@anettta áno Oli je krásna, každý nám to hovorí. Ja som tiež čakala úplne tmavé dieťa a keď nám ju ukázali tak s manželom sme hneď povedali že ju rýchlo berieme, lebo nám ju niekto vyfukne 😂 A to ju nikto v jej kraji nechcel. Takže ďakujem žiadateľom v BB kraji že nemali záujem 😝

sentoza
10. nov 2017

@bosorkabb júúúj malá okaňa, toto su nadherné detičky, aj ja mam doma podobne uz prváčku a nebanovala som ani sekundu, krásna, šikovná, nadaná...skrátka úžasná...občas sa ma opýta, čí som si ju takúto vysnímala...ano, presne takúto

bibal123
10. nov 2017

@bosorkabb ake nadherne srdiecko 🙂

laura1994
10. nov 2017

Baby tak písala som do úsmev ako dar. Odpoveď znie:

pravdou je, že na vyplnenie Vašich potrieb iná cesta nevedie, ako tá, na ktorú ste už nastúpili a ktorú ste mi v krátkosti popísali v maili. Rozumiem aj nedočkavosti a obavám, ktoré máte z poradovníka. Urobili ste všetko, čo ste mohli. V prípade, že potrebujete, neváhajte ma kontaktovať. Opatrujte sa.

marcelarefat
10. nov 2017

Tak aby ste videli. Aj môj sinter bol odmietany - vďaka Bohu pre mňa.

yukki
10. nov 2017

@bosorkabb to je zlatíčko!!!!
@marcelarefat druhé zlatíčko!!!!

Srdiečka. Vaše.

bibal123
10. nov 2017

@marcelarefat nadherny 💖

joannita
10. nov 2017

@bosorkabb jasne chapem, nieco na tom bude. Ja som teraz volala na urad ze kolki by sme boli na poloromske dieta a vraj treti a do vianoc by sme mohli mat dieta. No nechcem to uponahlat este, pockam ci nepohne nejak vyrazne poradovnik a ak nie tak to zvazime.... Dnes mi ina baba na urade povedala ze ak to pojde tymto tempom, tak budeme cakat este 2 roky!!! cize dokopy 5 rokov. A vraj novych ziadatelov ktori boli teraz zapisani pripravuju az na 7 rokov cakania!! Sialené. Tak vraj vacsina uz na priprave pozaduje z tychto dovodov rovno poloromske - romske dieta.
To babo je tvoje? Mala je fakt krasna, osobne si myslim ze vsetky romske deti su krasne, tie ich velke hnede oci.... Prepac mi ale uprimnost, verim ze to nezoberies fakt v zlom, ale na malej je vidiet ze je romka 🙂 (ja len reagujem na to ze si pisala ze to na nej nevidno) podla mna je dost sneda, aspon na foto. Ale je zlatucka 🙂

marcelarefat
10. nov 2017

@bibal123 ďakujem

marcelarefat
10. nov 2017

@yukki ďakujem.

joannita
10. nov 2017

@avogiles hej, nikdy nevies na 100%, jedine ze by dieta malo blond vlasy a modre oci....
Ja som sa dnes pytala uradnicky na to a povedala mi, ze za poloromske sa oznacuje napriklad ked matka je romka a otec preukazatelne biely, alebo aj ked matka je romka a otec neznamy, ale dieta vyzera bledo. Cize mozes dostat aj 100% roma a nevies o tom. Na moznost ze ked matka je biela a otec neznamy mi povedala ze vtedy dieta ozancuju hned ako biele, urcite nie poloromske.

nikadomi
10. nov 2017

Naše rómske bábatko pred rokom a pol keď sme si ho domov doniesli 😉

joannita
10. nov 2017

@marcelarefat preco bol odmietany?

nikadomi
10. nov 2017

A baby my si tu môžeme popísať, posielať fotky atď.. ale človek skrátka musí mať vnútorné presvedčenie a podporu doma, aby sa na to dal.. niekedy je to len hra so slovíčkami rómske- polorómske.. fakt sa to mnohokrát určuje ťažko 😉

terezka1947
10. nov 2017

Baby,koľko ste reálne čakali na bábätko od podania žiadosti?

joannita
10. nov 2017

@terezka1947 zalezi len od toho ake mas poziadavky

terezka1947
10. nov 2017

@joannita hm,no nevyznám sa v tejto problematike.....takže...požiadavky...asi čo najmenšie...no a asi chlapec,keďže dvaja sú uz

joannita
10. nov 2017

@terezka1947 zasadnu, naouaj zasadnu rolu hra ci chces len biele, alebo poloromske, resp. romske 🙂
na biele ako som pisala hore sa momentalne caka tak 4 roky a ako mi povedala teta na urade novi ziadatelia az mozno 7 rokov. na romske ovela ovela menej.

bosorkabb
10. nov 2017

@joannita neberiem to v zlom neboj. To si ešte môjho muža nevidela 😂
Ja viem aké má korene a nevadí mi to. Fotka robená na letnej dovolenke. Ja adopciu beriem trochu inak.
A tie čakacie lehoty sú bohužiaľ také, je veľa párov ktorý deti prirodzene nemôžu mať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre