Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

berginkan
13. feb 2018

@bosorkabb Ok ja sa spolahnem na urad

bosorkabb
13. feb 2018

@berginkan tuším si z BA a chceš poloromske ak si dobre pamätám. Tak to nebude problém medzikrajovo.

vanesa1210
13. feb 2018

@bosorkabb moja my máme pólo a rómske a ani také v ZA niesu,proste žiadne........ Oni deti z iných krajov nemaju:(a ani zo ZA kraja...... Š takými podmienkami voľnými ako mame my...... Tak čo potom ostatní to majú na 10 a viac rokov.....

yukki
13. feb 2018

@vanesa1210 ahoj, zavolaj do Návratu v Žiline......inak ten ÚPSVaR Žilina vyzerá byť unikát, by som aj uverila, že neberú deti z medzikraja z rasových dôvodov už pomaly.......ta veď to ani možné nie je, aby v KE a PO kraji kysli deti-ktoré vy chcete, v Domovoch, a vy v Žiline bez nádeje.... Oslov OZ Návrat...ja keď som ich oslovila, ale teda v Prešove, a prišla som teda potom o ppár dní, kukala na mňa kôppka spisov detí-presne takých, ako opisuješ ty, že chcete pprijať za svoje, a z viacerých krajov to bolo, nieže len z nášho....Hm, je pravda, že neskôr sa zistilo, že mnohé z tých už rodiny mali, no ale aj to je vlastne radostné zistenie.......
Keď mňa oslovili s mojou druhou dcérkou, mi pani do telefónu povedala-do týždňa sa rozhodnite, ak nie, ide na medzikraj........

bosorkabb
13. feb 2018

@vanesa1210 tak ale váš kraj je divný v tomto. Lebo rómske a poloromske isto sú, len potom asi putujú do iného kraja. Vlastne určite alebo na medzinárodnú adopciu. Neskusali ste cez Návrat alebo Úsmev ako dar?

vanesa1210
13. feb 2018

@bosorkabb ani tam nič neje....... Ja fakt neviem.....

vanesa1210
13. feb 2018

@bosorkabb aj keď sú preveria a už sú niekde na interakciach....:( .

berginkan
13. feb 2018

@bosorkabb ano, ale pytali sme sa vseobecne, riesili sme to v novembri, co nie je tak davno. takze nebolo to o poloromskych/romskych. a to iste kamoska v BB ma z ineho kraja, takze bude niekde pes zakopany

bosorkabb
13. feb 2018

@vanesa1210 ako dlho čakáte?

mana85
13. feb 2018

Baby toto som našla v navrate/poradňa :

Dobry den p.KEBLUŠKOVÁ,mal by som záujem o sprostredkovanie dieťaťa prostredníctvom Návratu. Vo fore ponukate moznost sa na Vas obratit a dohodnut s Vami termin na stretnutie. Mozete mi prosim poslat na Vas kontakt, pripadne na niekoho kto to ma nastartosti ? Sme zo ZIliny a lepsie by bolo pre nas stretnutie v Ziline. Dakujem
29 jún 2017
Dobrý deň,
sprostredkovaniu detí sa venujem v Centre Návrat Žilina predovšetkým ja. Kontakt na mňa: iveta.kebluskova@navrat.sk,
Tel.: 041/7234273
Mobil: +421917649479
Teším sa na stretnutie s Vami a "pátranie" po Vašom dieťatku. S pozdravom

Iveta KEBLUŠKOVÁ

bosorkabb
13. feb 2018

@berginkan poradovnik záujemcov je v každom kraji zvlášť ako aj detí. Deti sa môžu prehodiť na celoslovenský zoznam a ktorý kraj rýchlejšie reaguje tak ten ponúka. To bol náš prípad. Ale biele, zdravé a do 6 mesiacov sa rozchytaju v danom kraji. Viem to lebo sme si tým prešli. Je nás tu takých viac. Prečo to robia tak netuším. Ak by bol jeden poradovnik všetkých záujemcov na celé Slovensko tak by sa necakalo v každom kraji inú dobu. To isté patrí aj k deťom. Také sú postupy. A či je to správne? To neviem.
Ja som rada že o našu Oli nebol záujem v BB.

anettta
13. feb 2018

@bosorkabb ani v nasom kraji nerobia medzikrajovu adopciu, hoc by mali tak ako v ba a v za...je to podla mna smutne...

bosorkabb
13. feb 2018

@anettta hej o tebe viem. Je to smutné a na škodu detí. Potom sa všetci divia prečo poloromske a rómske deti končia bud v BA alebo v zahraničí.

mana85
13. feb 2018

My me Tn kraj , syna nam ponúkli keď sme boli na poslednom mieste v poradovníku ak by sme odmietli ponúkali by ho v inom krailji , mali sme obrovské šťastie že sme pár dni predtým boli na kraji kvoli podpisom o zaradení tak si nás pamätala a preto aj nam ešte zavolala inak obvolavaju len tych čo su na prvých miestach a potom posúvajú inam ...
Dcérku nám sama teta na úrade našla medzikrajovo ani sme ju nemuseli prosiť povedala iba že nám pohlada v spisoch ...

vanesa1210
13. feb 2018

@mana85 to je prístup...... O takom môžme my snivat

yukki
13. feb 2018

@vanesa1210 ženy tak sa dajte dokopy...chodte tam, a ziadajte si sedenie s nou a jej nadriadenou...tou z UPSVaRu...že proste viete, ze inde je to tak a chcete vedieť, ci je naozaj v najlepšom zaujme detí ak to u vás tak hie je...

laura1994
13. feb 2018

@yukki nemám pocit , aby v PO kraji kysli deti. Začiatkom januára sme boli v Prešove chceli sme nahliadnuť do spisov detičiek poloromskych alebo neromskych vo veku od 0-4 rokov žiaľ také detičky už dlhodobo nemali. Povedali nám že máme zatiaľ rátať so 7 ročným čakaním

vanesa1210
13. feb 2018

@yukki nikto sa nedá dokopy už sme to skúšali, baby sú zlostne ale sa boja......

yukki
13. feb 2018

@laura1994 ty vole....to je neuveriteľné....no, ja keď som si brala deti tak takých ako píšeš mi chceli ukazať hneď viac a bez cakania....niektoré viem, ze nik nevzal a potom uz starsie šlI do zahraničia... Držím vám všetkým palce..veľmi veľmi

laura1994
13. feb 2018

@yukki tak to asi bolo dávnejšie... ☹ lebo my keď sme boli tak vraj nemajú také detičky... S plačom a sklonenou hlavou sme s manželom odtiaľ odchádzali

yukki
13. feb 2018

@vanesa1210 hej...chápem....bože, to je divné celé...
@laura1994 neviem ako ste s Návratom na tom bo...aj oni tam zmenili pr8stup minulé roky,ale ich ste neskúšali? Ešte predtromi rokmi kolegyňa dostali 4 ročné polor.dievcatko bez nejak3ho cakania.....

anettta
13. feb 2018

@yukki no navrat trochu zmenil pristup...mys me tam nerobili pripravu, a mam pocit ze nas aj tak brali. vypculi si nas, povedali, ze zavolaju, ale nezavolali dodnes. a tiez sme mali kriteria romske dietatko, jedine sme mali podmienku co najmensie, najlepsie do 3 mesiacov. a mali take deti a vykaslali sa na to. Ja zase mam dobru skusenost v usmeve, tam nam ukazali viacero spisov. niektore deticky boli v interaciach uz...ale medzikrajovo su isto deti, kedze ba kraj ich ma, maju ich vsetci. ale ta Zilina je fakt extrem.

bosorkabb
13. feb 2018

Tak ako píše
@anettta v BA sú rómsky chlapci celkom rýchlo . Na dievčatka sa čaká cca rok.

berginkan
13. feb 2018

@bosorkabb nam povedali max polroka. Odkual mas tuto info zase? 😂

vanesa1210
14. feb 2018

@berginkan polroka? O tom môžme snívať..... :(

bosorkabb
14. feb 2018

@berginkan podávali sme si novú žiadosť a ja preferujem súrodenca alebo dievčatko rómske. Tak som chcela info. Zase ja mám iné požiadavky ako vy tak preto ten rozdiel. A vy ste úplne hore a ja dole v poradovniku. A dieťatko chcem najskôr o rok. Skôr isto nie.

bosorkabb
14. feb 2018

@berginkan keďže si v poradovniku oveľa dlhšie ako ja tak je jasné že u teba to kľudne môže byť pol rok. Ja som však zapísaná len teraz, tak u mňa to bude dlhšie trvať.

berginkan
14. feb 2018

@bosorkabb my mame estelen pripravu teraz
@vanesa1210 tak romske su vsade rychlejsie

vanesa1210
14. feb 2018

@berginkan no neviem my naňho už čakáme dosť dlho....

bosorkabb
14. feb 2018

@berginkan aha sorry, myslela som že si iná osoba. Z ňou sme rozoberali naše poradia.
Držím palce nech to máte čím skôr za sebou a nech ste už v poradovniku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre