Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

adalmba
17. okt 2018

my sme ukončili prípravu v auguste a už podávame na súd, máme pol ročné dvojčata áno sú romovia lebo mama romka otec neznámi ... deti biele modrooke zdrave...netreba mať predsudky .. nemusím čakať 8 rokov ako nám bolo povedané....už máme doma všetko postielky, kočík, autosedačky.. už len na pečiatku čakať

grasska
17. okt 2018

@adalmba z ktoreho kraja ste ?

laura1994
17. okt 2018

@johanka121 nás zapisovali ako 23 ročnú a manžela 25 ročného...:D na úrade pozerali na nás že čo tam vôbec robíme

johanka121
17. okt 2018

Dnes sme sa boli pytat na upsvr a sme v prvej desiatke na babo..konecne sa to posuva. V juni sme boli 17 ti na poloromske babo ☺️

zibi
17. okt 2018

baby pozastavil si niekto aj ziadost o adpciu? ze potrebuje este nieco doriesit, cas na rozmyslenie, na par mesiacov? aj do IP mozete diik

bosorkabb
18. okt 2018

@zibi ja mam odklad. Čo potrebuješ vedieť?

paris1110
18. okt 2018

@johanka121 a odkedy ste zapisany prosim? Nam vzdy povedia mam taky pocit inak 😂😂😂 najskor sme boli 4ty, potom 6ty a teraz 10ty 🙄 samizda ze postupujeme ale nespravnym smerom 😂

johanka121
18. okt 2018

@paris1110 november 2014..ale ze su pred nami pary co maju momentalne pozastavene tak presnejsie mi nechcela povedat..ale aj tak ma to potesilo ☺️

cherry1981
18. okt 2018

@johanka121 prosim Ta to od roku 2014 cakate na poloromske? To tak dlho?

johanka121
18. okt 2018

@cherry1981 lebo len v januari 2018 sme menili poziadavky ze moze byt aj poloromske

zibi
18. okt 2018

@bosorkabb napisem ti IP

paris1110
18. okt 2018

@johanka121 ste zrejme dovodom preco cuvame 😂😂😂 ale neber to v zlom. My sme zapisany od 2017 na polo. Tym padom ti co su zapisany skor su pred nami aj ked tam vtedy neboli. Juj dufam, ze sa raz dockame 😊 kazdopadne by som cakala ze ked ste od 2014 budete uz na rade.

nikitka2
18. okt 2018

@5katarina7 to je prekrásne dievčatko, hneď by som ju brala

erio
18. okt 2018

@paris1110 myslíš, že keď niekto zmení požiadavky tak vlastne ho posunu pred nás? Ja som volala v júni sme boli na rómske na 13 nastom mieste.

paris1110
18. okt 2018

@erio ano, on sa zaradi podla prvotneho navrhu len zmeni poziadavku. Vsetci sme v jednom zozname a len pozeraju po rade pre koho splna dietatko poziadavky. Ale ten clovek je realne zapisany a na tom mieste uz ostane. Neviem to vysvetlit 😂 kazdopadne ak ma niekto napriklad poloromske a zmeni si aj na romske, postavi sa do raku k ludom ktory mali romske zaspisane v termine ked sa zaradili do porodovnika. A od kedy ste vy zapisany? Inak ono aj to cislo mam pocit ze sa niekedy zle spocita lebo tetusa na urade musi realne otvorit zoznam a ratan tych ludi. Kedze je len jeden zozonam v rychlosti sa.stane ze obcas niekoho preskoci pri ratani a raz mysli aj s tymi co maju odklad, inokedy bez nich. Pripadne neodrata ludi ktory uz su v kontakte s nejakym dietatkom. Na to aby povedala uuuuplbe presne cislo by potrebovala pol hodinu studovat ten zoznam po nase meno a to je nerealne pri rychlom telefonate. Ale sa mi zda, ze vy ste zaradeny tiez pred nami 😉 aonsi dobre pamatam chlapcov mame cca rovnako starych 😊

berginkan
18. okt 2018

@paris1110 nemusi ich ratat, ma to v exceli 😉

berginkan
18. okt 2018

@miriam439 ono je to vsade ine. nas v BA praveze nabadaju aby sme v spisoch hladali. a vobec nemam pocit, zeby tam boli iba deti, ktore nikto nechce. a to sa neutesujem, a nic si nenahovaram.

paris1110
18. okt 2018

@berginkan ano, ma to v exceli ale vsetkych pokope. Polo s romskymi, ludia s odkladmi alebo v kontakte s niakym dietatkom... Takze to musi ocami prejst aby vedela povedat konkretne, realne cislo. Aspom v Ziline. Pri aktualizacii sme sa boli pytat osobne 😉

grasska
18. okt 2018

@paris1110 Presne je to tak ako pises, vsetko spolu ...

5katarina7
18. okt 2018

@nikitka2 Ďakujem 🙂 Máme ju z hniezda záchrany.

dellfi
18. okt 2018

@5katarina7 ona je ale pekná!!!

5katarina7
18. okt 2018

@dellfi Ďakujem 🙂

berginkan
18. okt 2018

@paris1110 tak ale to nie je az taky problem. A nato tam su vies. Zase oni tolko prace nemaju

johanka121
18. okt 2018

@paris1110 urcite sa dockas neboj..mrzi ma ze Ta nechtiac predbiehame..ale maly uz velmi tuzi po surodencovi a cakat este dalsie 3-4 roky na biele babo je uz na mna privela, preto sme zmenili ze moze byt aj poloromske ..nevedela som ze tym predbehneme inych

bosorkabb
18. okt 2018

@johanka121 neber to ako predbiehanie, vy ste tam boli skôr. Čo by povedali mne mesiac v poradovniku a dieťa doma 🙂

johanka121
18. okt 2018

@bosorkabb to ano, mas pravdu..blahozelam ku kratkemu cakaniu ☺️

bosorkabb
18. okt 2018

@johanka121 to bolo pri malej pred 1,5 rokom. Teraz čakám na druhé od júna a som 1 (mam však odklad).

miriam439
18. okt 2018

@berginkan No ja som vycitila z ich slov, že ich to obťažuje, keby som tam došla a chcela hľadať sama. Lebo spisy mi musia dať, potom odniesť (a samozrejme dávať na mňa pozor, čo robím.... a ja by som videla a počula ich).
A o tých nechcených deťoch, to tvrdili oni. Lebo ja viem podľa seba, že keby ma podľa fotky "oslovilo" nejaké dieťatko, tak by som tam hneď na mieste zmenila svoje požiadavky, len aby som ho mala.
My sme stále chceli len dievčatko a chlapec neprichádzal do úvahy. Ale ponúkli chlapca, tak sme sa išli len pozrieť. No keď som ho uvidela, okánika malého, nevedela som sa dočkať, kedy už bude "náš". A už ho máme doma takmer 15 mesiacov ☺️
Takže možno by pri väčšej ochote úradníkov, bolo viac nechcených detí už v náručí "svojich maminiek".

paris1110
18. okt 2018

@johanka121 juj to urcite tak neber, ja som to zo srandy. Ved aj my sme menili poziadavky. Su to roky a clovek mladsi nebude. Jasne ze sa prehodnocuju kriteria. Len vzdy ked volam sme dalej. Tak si robime srandu ze ideme krasne len nespravnym smerom 😁. Tiez velmi surne potrebujeme braceka len to vyzera pre nas nerealne zial. Ale to je jedno. Urcite nik nemoze zazlievat zmenu kriterii pre dietatko 😉

mata71
18. okt 2018

maminy v praxi som sa stretla s tym že do kolonky poloromske sa zaraduju , deti aj čo maju otca neznameho,z utajeneho porodu, alebo z hniezda, záchrany,, aj opačne v podstate to zaleži na soc, prac v DD a okolnostiach,, takže aj poloromske dieta zjavne bolo určene do kolonky biele , lebo a tak javilo.. takže zahodte predscudky a chodte pozriet deti ked Vám zavolaju, alebo spisy.. držim palce všetkým 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre