Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
4. jan 2011

@suezana xixi, ty aspoň po dvoch rokoch, ale asi tak pred dvomi rokmi mi moja mamina hovorila, že či s ňou nebehnem gynekologičke, že už tam asi 3 roky nebola, a nakoľko máme rovnakú doktorku, tak že idem. My tam prídeme a sestrička jej hovorí.,, Bože pani, kedy ste tu boli naposledy? " a moja mamka: ,,neviem asi pred tromi rokmi"....Sestrička najskôr asi 15 minút hľadala mamininu kartu a nakoniec zahlási, že: ,, tak takýto prípad ako ste vy sme tu ešte nemali, lebo vašu kartu som našla až v archíve, pretože vy ste tu neboli 7 rokov!?" No a moja mamina na to : ,,to nemyslíte vážne sestrička? no povedzte, ten čas ale letí ako blázon, že?".......No a na toto som už nemala slov ani ja.... 🙂 🙂 🙂

5katarina7
4. jan 2011

ahojte,mne tiež doteraz letel čas,ale odkedy sme v poradovníku sa mi zdá,že spomalil.Neviem si predstaviť,kedy už budeme na rade.A hlavne keď som tam začiatkom decembra volala,tak tá teta skoro zinfarktovala,že už druhý krát volám,a sme nedávno boli zaradení.Hneď ma usmernila,že mám volať v lete 😀 ,no ale ja dovtedy aj tak nevydržím.Na druhej strane zas budem sklamaná,keď sa len o málo posunieme.

suezana
4. jan 2011

@5katarina7 to nám hneď pri ukončení prípravy povedala, že skôr ako o polroka ani nemáme volať 😝 a to máme dieťa do 3 rokov!

suezana
4. jan 2011

@misula4660 no moja kolegyňa bola po 15! Nepochopím. Podľa mňa je to nezodpovednosť, hlavne, keď mala problémy už dlhšie. Ja sa hlavne u staršej generácie stretávam s názorom, že ak mi niečo je, radšej nech to neviem 😕 mohli by mať na svoj vek viac rozumu 😉

beba1902
4. jan 2011

ahoj dnes sme akurat volali tak povedala ,ze sme 3 a pred nami su dvaja na romske dievcatka ,ze mame byt trpezlivi ,ze do leta sa nam ozvu☹ a ze sme mali brat Lenku ked sme ju boli poziet to boli jej slova☹

suezana
4. jan 2011

@beba1902 to bolo kruté od nich 😠
Lenka má iný osud - ja verím, že všetko je tak ako má byť. A presne tak si vy nájdete svoje dieťatko.

beba1902
4. jan 2011

ano tazko nam to padlo aj muz jej povedal,ze mali sme na to svoje dovody....a este nam povedala ,ze zrave a pekne dievcatko ako chceme mi tak tak ani nemavaju:-ä no je normalna

misula4660
4. jan 2011

@beba1902 Tak toto je už fakt sila....A to akože prečo až do leta máte čakať? ....To sa Vám chce nejak pomstiť, za to, že ste nechceli Lenku? ....Akože nemám slov.... 🙂 🙂 🙂

suezana
4. jan 2011

😠 och nie si sama, koho "dojali" tieto pracovníčky takmer k slzám...aj ja mám na nich ťažké srdce 😝 po adopcii som si chcela ešte urobiť prípravu na pestúnstvo - lebo niektoré detičky nie sú voľné do adopcie a mne sa veľmi páčilo práve jedno takéto romske dievčatko. Išla som tam a vieš čo mi povedali? Že vymýšľam a že chcem na tom zarábať ☹ v neziskovkách by sa to vyriešilo jedným sedením a mám to, zisťovala som si to, a tieto dámy sa rozhodli, že celú prípravu si budem musieť urobiť odznovu + priniesť výpisy, potvrdenia a tak - a ten tón 😔 a potom padnem znova na koniec zoznamu aj na adopciu (čo mi iní vyvrátili) ale mrzí to od niekoho, od koho čakáš pochopenie v tomto smere 😔 😔 😔

beba1902
4. jan 2011

no tak to nevieme ani my nejak blbo to vyznelo ved uvidime sme 3 a volat budeme aj nadalej povedala ze teraz zdrave a biele dievcatko nemaju ,ze to byva 5 jedno ,ze si musime pockat na krasne babo ale nikto od nej krasne neziadal ,len zdrave 🙂 som z toho smutna a este povedala ,ze ona nam ho neporodii....

suezana
4. jan 2011

krava 😝 😝 😝 😝 😝

suezana
4. jan 2011

sorry, ušlo mi 😉

misula4660
4. jan 2011

@suezana 🙂 🙂 🙂

suezana
4. jan 2011

ale zaujímavé, že viem o koho sa jedná 😝

dadenka1
4. jan 2011

No ja sa neviem vynadívať, akí "úžasní" ľudia sú na úradoch... A to na nich ešte nikto sťažnosť nepodal? Chápem, že nie... Každý sa bojí, aby mu to potom ešte nepokazili viac...Nezávidím vám. U nás v TN som ja na UPSVaRe mala vždy len tie najlepšie zážitky: milé, ústretové, trpezlivé....

misula4660
4. jan 2011

@dadenka1 Podľa mňa je to v NR tak, že ako sa nám milá teta vyspí, tak takú má v ten deň náladu a podľa toho sa chová aj k nám...Je to smutné, ale je to tak.... ☹

misula4660
4. jan 2011

@5katarina7 presne aj u nás je to tak a čím sme ,,bližšie k nášmu vytúženému cieľu", tým to ide len a len pomalšie....A nič si z toho nerob aj zo mňa tam už tety asi majú guláš, lebo stále im tam volám a aj celý čas, čo sme v poradovníku som volávala 1x mesačne (veď aby na nás nezabudli, xixi) 🙂 🙂 🙂

suezana
5. jan 2011

@dadenka1 no veď aj ja mám aj pozitívne skúsenosti s tetami, ktoré nadšene rozprávajú o detičkách, oči im žiaria 🙄 a potom, bum otočka o 180° a už to neni o detičkách, ale...

suezana
5. jan 2011

@beba1902 my máme dieťatko O-3 roky, biele, alebo poloromske a dokonca ani zdravé tam nemám, a aj tak nemajú 🤐
a si zlatá za tú ochotu 😀 sme na tom obe rovnako, ženy túžiace dať lásku dieťatku a veľmi netrpezlivé...

dadenka1
5. jan 2011

Ja by som im tam aj zavolala že nech sa polepšia, ale asi by to nepomohlo... 😝 Dúfam, že ja nebudem s nimi mať také trápenie.... Mne kázali volať až vo februári, tak zavolám aj tak viem, že sa to ešte moc nepohlo... NA jednej strane je Nitra super v tom, že sa tam nečaká tak dlho, na druhej strane sú tam "milé" tetuľky... Berme tieto negatíva ako náhradu ranných nevoľností tehuliek...
Dobrá správa je, že zajtra je voľno...
@misula4660 mám otázku: Ako si dohodnutá v práci? Moja šéfka má z toho trošku stres, že ako nájde rýchlo náhradu a tak...

suezana
5. jan 2011

@dadenka1 no tebe sa čaká, keď chodíš do práce 😀
ja čakám netrpezlivo doma 🙄

misula4660
5. jan 2011

@dadenka1 Ja som bola v práci dohodnutá tak, že som nášmu riaditeľovi priebežne hovorila na ktorom sme mieste a povedal, že keď už budeme niekde na začiatku, tak by som začala v práci niekoho zaúčať, aby mal náhradu na moje miesto. Lenže medzitým sa situácia zmenila a naša spoločnosť skrachovala, takže som už domka a preto mi o to pomalšie aj ide čas...... 🙂 🙂 🙂

dadenka1
5. jan 2011

@suezana
@misula4660 ja kebyže mám byť doma a tak čakať tak sa na sto dvesto zbláznim... teraz som bola pár dní doma medzi sviatkymi už mi šibalo riadne... A to pritom ešte mám nejaké minirobôtky aj cez víkendy a sviatky... Som strašne rada, že niekedy ani nestíham... Piclo by ma...A na vás stále myslím, že kedy už napíšete novinku...Aj správy furt kukám, kedy sa naplní aspoň hniezdo záchrany... Aj to naše trenčianske hypnotizujem, nech sa otvorí.... No brzda...

misula4660
5. jan 2011

@dadenka1 xixi, no veď aj ja stále pozerám správy a čakám, či náhodou....no a inak mi hovor, ja už mám na mále, pekne mi už hrabe doma, ale inak ja mám robotku aj doma, ja som ekonómka a tak mám nejaké tie robotky, čo robím doma, lenže horšie je, že ja už sa ani neviem poriadne sústrediť na robotu, lebo som doma...keby som bola v práci, tak kecám popri robotke aj kolegynkami, ale takto to je fakt hrôza....

lenkove
5. jan 2011

@misula4660
to poznam 😝 najhorsie je pracovat doma... teda na jednej strane fajn, ale na druhej... 😔 bez ludi je to o nicom.. Ja som chodievala aspon do studovne do kniznice pracovat a moj celodenny medziludsky kontakt bolo podanie listka so ziadanou literaturou tete a hlaska "prosim si tieto tituly" a nasledne "dakujem" 😀 😀 ani nevies ako si teraz uzivam matersku, a to ze nie som cez den sama! Aj ked chuda Skoricka, stale musi znasat moje snahy o konverzaciu 😀 😀 😀 😀

misula4660
5. jan 2011

@lenkove xixi, takže aj ty si sa moc nenarozprávala, no u mňa je to tiež tak, ale teraz už mám aspoň susedu, čo je na materskej, takže je skoro každý deń u mňa, lenže zase keď je tu, tak toho tiež moc nenarobím, ale aspoň, že je tu... 🙂 🙂
A tak tvoja malinká bude aspoň určite veľmi komunikatívna, keď s ňou takto stále konverzuješ.... 😀 😀

5katarina7
5. jan 2011

aj ja som sa so svojou dcérou keď bola malá stále zaoberala,ako píšete konverzovala,možno preto má teraz takú veľkú papuľku 😀

suezana
5. jan 2011

no, dievčence ja takýto problém nemám, ja za deň najmenej 20x poviem vetu: Buď prosím ťa chvíľu ticho ☹ 😀 😀 😀

misula4660
5. jan 2011

@suezana 😀 😀

naduska
6. jan 2011

Ahojte chcem sa opytat je niekto z TT kraja a caka v poradovniku na adopciu? ako je to s babetkami ak mame 38-40 rokov davaju mimi aj starsim?dik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre