Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
8. apr 2010

to nechapem kde je problem potom...
v 40 tke praveze co viem brali aj novorodenca... akurat rok co ho maju doma.. a mamicka oslavila uz 42

to je ok... uplne.. mozno mozete ak sa budete citit zobrat aj dvojicu surodenecku... aby ste poriesili jednym vrzom... aj surodenca... 😉

u nas je v poslednych destarociach.. celkom bezne rodit aj v 40 tke.. aj v 41-2 a tak.. ja aspon poznam vela parov co ma takto babenko...

magimary
8. apr 2010

maznáčik, ja nevravím, že v 40-tke to nejde (!), aj nášho prvého brali 40-nici (ale malý mal už vtedy rok), len viem, že to bolo často na pretrase -ten ich vek (!) a napokon poznám aj prípady, kedy ľudí-40-kov- neschválili 🙄 😉 , tak preto som napísala, že by to MALO prejsť (hranične!, lebo vždy je to o tom, kde koho stretneš-myslím na úrade)...

maznacik007
8. apr 2010

mary reagovala som na taniku... nie na teba... 😉

jej vek ako ziadatela o NRS uplne v pohode... aj z pohladu zakona hoci tam nie je presne urceny ale pouziva sa vekovy rozdiel prirodzeny pre biologicke rodicovstvo...

a do tych 45 preco by zena nemohla byt matkou... dnes bezne zeny rodia po 35 aj po 40 tke... to ze si uradnik zafrle je druha vec... ked je to taky typ.. tak moze frflat na hocico... ale neschvalit ziadost LEN kvoli veku 40 rokov... to nesmie...

magimary
8. apr 2010

ale, maznáčik, vravím, že sa to už stalo (!), vek 40 a to u muža (!), čiže žena mala zrejme ešte menej a jeho neschválili (!!!), takže určite sa nedá povedať, že : "to nesmie"..., lebo ako vidíš smie... 🙄

tanika.t
9. apr 2010

ďakujem vám za odpovede...to mi je najviac ľúto,že nejaký úradník rozhoduje o našich životoch..
ale v zálohe mám ešte pestúnstvo,to viem,že aj staršia známa a sama! bez manžela dostala dieťa do pestúnskej..

magimary
9. apr 2010

tanika, žiaľ, nielen o vašich... 😔 ☹
ale toho veku sa neobávaj a čím skôr riešte, ak ste už teda dobre rozhodnutí..
ver, že bude dobre a bude... 😉 🙂

kanhwa
9. apr 2010

Ahojte,
ja mam 41 a mazel 44 a v ziadosti mame novorodenca. Po cely cas pripravy sme sa bavili len o novorodencovi a vobec nebola rec o tom ani s psychologickou ani s uradnickou zo socialky, ze by sme mali neprimerany vek. Ja si myslim, ze sa to posudzuje podla celkovej pripravenosti tych buducich rodicov a tiez mozno aj podla socialnych a materialnych podmienok, aka je to rodina, ci uz su tam deti a pod. V poradovniku este nie sme, buduci tyzden si akurat ideme po spravu a potom by nas mali zaradit do dvoch tyzdnov. Tak snad nas necaka este nejake nemile prekvapenie...

magimary
9. apr 2010

kanhwa, to máš (našťastie) dobré.. 😉 , povedala by som, že máte šťastie 😉
ale možno u vás zahralo aj to, že už jedno dieťa máte...

katkalabka
10. apr 2010

ja som sama a už niekoľko rokov nemám žiadneho partnera. Mam po tridsiatke a už niekoľkokrát som uvažovala o adopcii dieťatka. Bývam sama, no mam len jednoizbový byt. Ale mam veľkú rodinu, ktorá by mi určite pomohla. S deťmi od 5 do 18 rokov som v kontakte denno-denne a mám troch synovcov a tri netere s ktorými som rástla, takže viem čo by ma čakalo. Ja pravde podobne môžem mať vlastné dieťa, ale nemám preň otca. Nedokázala by som len tak sebecky splodiť dieťatko s vedomím, že ho oberiem o lásku otca a kompletnú rodinku. Preto sa zamýšľam nad adopciou. Dúfam, že by som dokázala urobiť šťastným dieťatko o ktoré sa jeho rodina nemohla postarať. Myslíte, že je to odo mňa sebecké? Mám vôbec nejakú šancu dostať na adopciu dieťatko?

yukki
10. apr 2010

Katka máš šancu-ak sa rozhodneš, dieťatko si osvojiť môžeš. je to len na Tebe.

jajusa84
2. júl 2010

Ahojte, ja si v buducnosti planujem tiez osvojit dietatko... a vobec by mi nevadilo farebne, teda nemam na mysli romske dietatko, ale mulatka, cernoska... O take deticky asi nema vela ludi zaujem, trvalo by cakanie a vybavovacky dlhsie ako u bieleho dietatka? dakujem za odpoved.

jajusa84
2. júl 2010

@jajusa84 pomylila som sa.. mala som na mylsi, ci by to trvalo kratsie.. 🙂

jajusa84
2. júl 2010

Alebo by som sa oyptala takto.. ci uz ma niektora z vas skusenost s adoptovanim mulatka... naozaj sa chcem vydat touto cestou tak ak mi nejaka z vas odpovie, budem rada.. prajem pekny dnik

magimary
2. júl 2010

jajusa, cesta k mulatíkovi nemusí byť vôbec kratšia ako k bielym deťom 😒 😕
totiž práve tieto deti sú žiadané tým, že sú viac "atraktívne"...
takže, ak sa také v dets.domove nájde je veľká pravdepodobnosť, že sa mu žiadatelia relat. rýchlo nájdu,
ktorí naňho už dlhšie čakajú...
čiže ľahko sa môže stať, že ak si dáš takto úzko špecifikovanú požiadavku do dotazníka, môžeš čakať aj dosť dlho 😖 😕 ,
a, je tu aj jedna mamina, ktorá si adoptovala dvojičky mulatíkov-ona ti môže povedať viac, zavolám ju sem 😉 :
@martina_maxian
ona však mala šťastie a dvojičky si našla relatívne rýchlo a viac menej "náhodou" (a najmä nemala to tak úzko špecifikované v podmienkach)...
každopádne šancu máš, ale nemyslím si, že nejako výnimočne rýchlejšiu ako pri iných deťoch 😉

cairka
2. júl 2010

@jajusa84 ,no ja neviem, ale predsa len si myslím, že v slovenských DeD je viac bielych detí, ako černoškov 😝 a teda by sa podľa mňa čakalo ešte dlhšie 😀

yukki
2. júl 2010

Jajusa....a keď bude napoly rómča a napoly černošča/vietnamča/inuitča/číňan....také by si brala? 😀

cairka
2. júl 2010

yukki, no ved bude hnedo (žlto) -čierne, tak to bude farebné 😎 😝

jajusa84
3. júl 2010

robte si srandu zomna baby 🙂) nie vazne... asi mas pravdu, magimary... myslela som, vela ludi ma predsudky voci farebnym a pritom su tak krasni... ked som videla Matkine fotky skoro som odpadla..a ze viacmenej to bola nahoda? odpadla som druhy krat.. 🙂 ale prajem jej to. su nadherni. nuz, ostava mi len dufat, ze sa aj kumne pritrafi takato nahodicka.. alebo si pockam.. ale to uz nebude moje male krasne novorodeniatko. Dalsia moznost, rychlo si najst nejakeho cernoska, bleskovo sa zalubit a este bleskovejsie splodit dietatko a bude 🙂))

jajusa84
3. júl 2010

@jajusa84 jujha, ale este ze priatel nechodi na podobne forum lebo by som za tuto hlasku dostala po zadku... 🙂 on vie ako po takom dietatku tuzim a je strasne zlaty... chceme to spolu, len musime este chvilku pockat aby malo bejbynko vsetko co potrebuje.. Ale dam sa na to, aj ked je to zdlhava a zlozita cesta...

martina_maxian
3. júl 2010

ahojte,,, to tu je nejaká nová téma zas??? 🙂 🙂 🙂
@magimary si sa sem privolala,,, síce až o deň neskôr ale predsa...
No a @jajusa84 magi má pravdu, k dvojičkám som sa dostala v podstate náhodou (osudom) a už sme s mm nedokázali odolať,,,, a sú to úúúúúúúúúúžasné deti......
@magimary chýbaš mi na koňovi aj celkovo v akejkolvek komunikácie.. 😉

jajusa84
4. júl 2010

@martina_maxian tak to je potom nadherny osud 🙂 verim ti, ze sa im nedalo odolat.. vidno to z tych fotiek ake su na spapanie a nie este vidiet ich a byt s nimi na zivo... pripominaju mi drobcov mojej tety, tiez su to cokoladky bracek a sestricka a nedaju na seba dopustit.. ja proste milujem cokoladky... 🙂

cairka
4. júl 2010

@jajusa84 , ale ty chceš novorodenca, bábätko černoška? to by bolo naozaj na veľmi dlho podľa mňa...

jajusa84
4. júl 2010

viem.. asi nie novorodeniatko... keby malo tak jeden rocik, dva... kiezby mi to tak vyslo...

jajusa84
4. júl 2010

a Mati, tvoje deticky si nasla v d.d niekde v tvojom okrese?

martina_maxian
4. júl 2010

@jajusa84 naše deti som našla v KE kraji, takže úplne na druhej strane Slovenska, keďže bývame v BA kraji.. 😀 trochu sme sa z nimi nacestovali ale stálo to za to... sú fantastické.... a veľmi ich ľúbime... Ale na druhej strane zas, sme pre ľudí veľká atrakcia, čo nie je až také príjemné,,, ale zvykáme si.. 🙂

yukki
4. júl 2010

Atrakcie sme asi viaceré....... 😝

jajusa84
4. júl 2010

paradicka, takze nabehani az az 🙂 kolko ich uz mas doma, ak sa mozem opytat? a atrakcia - teta ma mulatka a ked som s nim bola vonku, tak naozaj sme pritahovali pozornost, mysleli si ze som maicka co ma na jednej strane tesilo 🙂 ale ked toho uz bolo privela, bola som z toho trosku otravena... ale mozno to bolo tym, ze sme boli na dedine... a tam sa kazda babka pristavi 😀

martina_maxian
5. júl 2010

@jajusa84 mám ich doma niečo cez 7 mesiacov... 🙂 ale je nám spolu fantasticky, ja by som už nikdy nemenila.. 😀

gerdusha
14. júl 2010

ahojte babule, chcem trochu ozivit tuto temu:

chcem sa spytat, ako to funguje...poziadam v mieste svojho bydliska /okresne mesto/ o adopciu...budem prechadzat vsetkymi tymi potrebnymi formalitami, sedeniami atd...kde vsak skonci moja ziadost? v akom poradovniku? v mojom meste alebo v krajskom meste?

magimary
14. júl 2010

gerduš, tvoja žiadosť bude spolu s ostatnou dokumentáciou-spismi (závery zo sedení, papiere prikladané k žiadosti-potvrdenie od lekára, o príjme atd...) odoslaná na Krajský úrad, v podstate v meiste tvojho bydliska to od teba len prevezmú, sprostredkujú ti prípravu a potom kompletný spis odosielajú na KÚ, kde sú v evidencii aj deti z DeD...

aspoň u nás to takto funguje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre