Adopcia novorodenca - postup

patuska00
28. máj 2021

Ahojte prosim vas o radu o adopcie dietata sme z po je niejaka zena co by mi poradila s vybavenim o adopcie .s manzelom sa snazime ale nedary sa nam tak sme sa rozhodli si adoptovat nevieme ako zacat. Dakujem

pribinak
28. máj 2021

@patuska00 kde začať? Návštevou UPSVaR v mieste trvalého pobytu

patuska00
autor
28. máj 2021

@pribinak ano dakujem a nevies nahodu kolko sa caka

martinkatinka
28. máj 2021

@patuska00 to je individualne, treba vyplnit ziadost a prejst vsetkymi tymi testami a procedurami a uz len cakat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
28. máj 2021

@patuska00 čaká sa od 3-10 rokov. Ak chceš bieleho 100% zdravého novorodenca tak čakáš dlhšie
Ak máš požiadavku že napr dieťa do 1 roka, tak budeš čakať menej.
A je to rozdielne v rôznych krajoch

Je tu skupina mamičiek ktoré majú adoptované dieťa, takze skús sa popýtať tam

patuska00
autor
28. máj 2021

@martinkatinka dakujem pekne ale aj sa bojim trosku

patuska00
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patuska00
autor
28. máj 2021

@pribinak ano chceme bieleho nápr do 2 mesiacoch chcem malinke a nie velke

hipuska
28. máj 2021

@patuska00 toto chce každý. Ak ti nevadí dlho čakať...ale ak áno, trošku by som to prehodnotila

pribinak
28. máj 2021

@patuska00 daj sa do tej skupinky o adopcii. Baby ti tam poradia a aj nápisu svoje skúsenosti. Ja by na tvojim mieste tak zvyšok limit aspoň na 8 mes.

ikonica
28. máj 2021

Pred cca 2 rokmi znami adoptovali novorodenca... Po 9 rokoch na cakacke.... Tiez su z PO...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patuska00
autor
28. máj 2021

@bambulienka25 ano chodime do centra mam problem s mentruaciou aj s vajecnikmi prvy krat mala som iba dve vajicka aj teraz ked mi robil ultrazvuk tiz povedal ze mam iba dve vajicka a povedal ze malo mam a snazime sa uz pomaly 7 rokov

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patuska00
autor
28. máj 2021

@bambulienka25 nie iba inofolic aj dufastom aj clostylbegyt a tie inotizol som neskunala to su vitaminy ci co☺

patuska00
autor
28. máj 2021

@ikonica a oni si adoptovali bieleho ci romskeho ked sa mozem opytat☺

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikonica
28. máj 2021

@patuska00 biely novorodenec zdravy... Na tie sa caka najdlhsie...

patuska00
autor
31. máj 2021

@ikonica aha?dobre skusim sa zastavit na UPSvR a ďakujem za informacie.🥰

nikadomi
3. jún 2021

@patuska00 tak. Čakanie v PO kraji na základe vašich ppžiadaviek je tak na 8-10 rokov. Ak sa rozhodnete do toho ísť, zájdi si na upsvar, dajú Ti tlačivá na vyplnenie a inštrukcie. Dokladujete zdravotný stav, príjem, sobášny list, oni si vyžiadajú odpis z regitra trestov. Po papierovačkách k vám prídu z upsvar na návštevu- šetrenie bytových a sociálnych pomerov, taktiež si vyžiadajú z obecného/miestneho ůradu o vás správu. Následne je potrebné absolvovať psychologickú prípravu v počte 26hodín na úrade, v úsmeve ako dar alebo návrate (kde vám bude vyhovovať). Po absolvovaní vás zaradia do zoznamu čakateľov vo svojom kraji a teda následne sa čaká na základe zadaných požiadaviek.. v skratke takto. Ak Ta zaujíma ešte niečo konkrétne- pýtaj sa.

patuska00
autor
3. jún 2021

@nikadomi aha?az 8a 10 rokov na biele dieta to je vela. Ak by som chcela romske zdrave dieta kolko sa caka .prepac ze sa tolko spytam ale vies chcela by som vediet.dakujem😀
@nikadomi

patuska00
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikadomi
3. jún 2021

@patuska00 určite menej. Odhadom okolo dvoch rokov, ale na upsvare by Ti dali určite relevantnejšie info.

patuska00
autor
3. jún 2021

@nikadomi no dakujem pekne.a vy tiež ste si adoptovali.

nikadomi
3. jún 2021

@patuska00 áno, dve

patuska00
autor
3. jún 2021

@nikadomi aha,su uz velke a vy ste tiez z presovkeho kraja

nikadomi
3. jún 2021

@patuska00 sme z BA. Prvého sme si pred piatimi rokmi brali z PO, tam sa ho vtedy v rámci kraja nepodarilo umiestniť. Druhú máme teraz 5mes. z BA.

patuska00
autor
4. jún 2021

@nikadomi aha?a su biele deti alebo rómske ked sa môžem opytať.

nikadomi
4. jún 2021

@patuska00 rómske

patuska00
autor
4. jún 2021

@nikadomi aha?dakujem nech sa vam dari.skusime aj mi ale aj sa trosku bojim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre