Aka dlhá je čakačka na adopciu v trenčianskom kraji?

janhe
20. dec 2017

Dobry den slusne sa pytam ak mi vie niekto milo odpovedat pokial ma skusenosti, ze ako dlho od podania ziadosti na adopciu dietata vo veku 5-6rokov trva cakacia doba zverenia do rodicovstva?
Viem ze v kazdom kraji je to inak. Dakujem

pribinak
20. dec 2017

to ti nikto presny cas nenapise, lebo kazdy ma ine poziadavky, niekto chce dieta max rocne, niekto dieta do 3 rokov, iny chce aj dieta v predškolskom veku, nieto nechce romske dieta, niekomu to nevadi, niekomu nevadi dieta s mensim zdrav. problemom. Vies a dalšie vec je, že niekto dopredu nevie kolko deti bude v nasledujucom roku ponuknutych na adopciu

klaudi31
20. dec 2017

Každý to mal podľa mňa inak, to sú všetko špecifické situácie a ešte aj sama píšeš, že všade to je inak. V každom prípade to isto týždeň nebude, treba sa pripraviť na to, že to bude trvať dlhšie

janhe
autor
20. dec 2017

Dakujem ale viem ze to nepotrva tyzden viem ze roky
Ale viem ze nspr v ziline to je okolo 8rokov niekedy aj menej podla toho aka je situacia
Tak som myslela ze niekto v tn je tu kto je ba cakacke a vie kolko uz caka a kolko mi vravia ze este moze cca cakat
Ja len tak informativne
Nechcem po vas presny datum cas a minutu

anitta98
21. dec 2017

Na Slovensku to veru nie je med lízať, dať sa na adopčný proces

tamaris
21. dec 2017

@janhe Kamaratke mala podanu ziadost v trencianskom kraji. Nechceli romske dieta. Ine poziadavky na dieta nemali. Priblizne do roka od podania ziadosti mali doma male dievcatko. Uz je to takmer 12 rokov co tvoria rodinu 🙂
Vela stastia a sily 🍀

mana85
24. dec 2017

@janhe To záleží od požiadaviek ak sú voľnejšie napr. ako u Vás vekove rozpätie tak sa da požiadať o nahliadnutie do spisov či už v našom kraji TN alebo aj v inom . My sme mali lprvý krát len požiadavku od 0 do 3 rokov a čakali sme 19 dni v poradovniku na Rómske novorodeniatko a pri dcerke sme mali iba poziadavku na dievčatko a našla nám ju pani na úrade v inom kraji dcérka mala vtedy dva roky a to hneď po zapísaní do poradovnika ...Treba sa poradiť na krajskom úrade v takom veku je možné že bude voľné dieťatko ,
len neviem či máte prípravu za sebou alebo Vás čaká treba sa zamerať práve na ten vek čím je dieťa staršie tým to "všetko " môže prebiehať ťažšie ale nemusí samozrejme , tiež a to si myslím že je fakt "nové" dieťa by malo prísť do rodiny ako najmladšie . Držím päste a prajem pekné vianoce ....

mana85
24. dec 2017

@janhe Ešte upresnim poradovnik je len jeden a v ňom sa čaká na novorodenca prevažne bieleho v našom kraji TN naposledy písali baby že okolo 5 rokov pokiaľ ma niekto už spomenuté voľnejšie požiadavky tak môže čakať telefonát kedykoľvek ako v našom prípade , alebo sa sám môže zaujímať o voľné deti o ktoré nebol alebo nemohol byť záujem.

wodanka
24. dec 2017

@janhe ahoj aktuálne my sme čakali na zdravé, biele bábätko vo veku 0-3 rokov v TN kraji štyri a pol roka. A dočkali sme sa pred dvoma týždňami ❤️

janhe
autor
9. jan 2018

Dakujem za kazdu info zienky
A kazda ktora ma vytuzene dietatko gratulujem
A aj tebe
@wodanka ❤️

teleskop
15. feb 2018

@janhe 4 roky moj odhad

lubkopetka
16. nov 2020

Ahojte, je tu niekto kto aktualne je v poradovníku, TN kraj? My čakáme už tretí rok.

wodanka
17. nov 2020

@lubkopetka ahoj, závisí to od toho na aké dieťatko čakáte, a ci ide o osvojenie alebo pestunsku. My sme pred tromi rokmi čakali na bábätko do osvojenia 4,5 roka a teraz na pestunsku čakáme už viac ako dva roky.

lubkopetka
19. nov 2020

@wodanka čakáme na osvojenie, bábätko alebo dieťatko ideálne do jedného roka. V auguste sme volali, a boli sme aktuálne 30. v poradí.

wodanka
19. nov 2020

@lubkopetka hmm 30. je ešte ďaleko. Ak čakáte na "biele" babo, tak cca tie dva roky ešte. Ono po číslo 10 to išlo vcelku rýchlo. Ale potom sa to výrazne spomalí, lebo tam ste už všetci tí, čo čakáte na rovnaké dieťa. Teraz ešte vypadnú postupne, ti co čakajú na rómske, na pestunsku, pripadne staršie dieťa a tým sa posuniete v poradovniku

lubkopetka
19. nov 2020

@wodanka uff dva roky? Mne sa praveze zdá že to ide celkom rychlo zatiaľ, v januari sme boli 41.
A keď nás zaradovali pred tymi tromi rokmi, boli sme 92. Tak nejak priblizne mi to vychadzalo, že koncom buduceho roka by sme sa mohli dočkať, tak nám aj vraveli, že cca 4 roky sa caka.
A to je jeden poradovnik aj na pestúnsku, aj na osvojenie?
Chceme si zas zavolať v lete že ako sme sa posunuli.

wodanka
19. nov 2020

@lubkopetka áno, to je jeden poradovnik. A ako som písala, po číslo cca 10 to ide dosť rýchlo, ale potom sa to výrazne spomalí. Ale všetko aj tak bude závisieť od počtu detí vhodných na adopciu. A hlavne bud pripravená na to, že to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude dieťa od ideálnej matky. Väčšinou sú drogovo závislé, alebo alkoholicky alebo majú nejakú duševnú poruchu.

lubkopetka
19. nov 2020

@wodanka Áno viem, to nám vraveli. Ale tak je šanca aj na biele zdravé dieťa. Uvidíme no, hlavne nam ide o zdravie, aby nemalo niečo vazne, inak pohlavie ani etnikum nejak neriešime. Viem, že to je ešte daleko, ale aj tak už po troch rokoch cakania, vidim že sa to pomaličky blíži, tak už rozmyslam nad kadecim...

wodanka
19. nov 2020

@lubkopetka tak ak mate bez udania etnika, to by mohlo byt výrazne rýchlejšie a naozaj by ste ho mohli mať aj skôr ako na konci budúceho roka.

lubkopetka
19. nov 2020

@wodanka Tak najradšej by sme boli, keby bolo novorodenec a biele. Ale ak by sme mali ďalšie tri roky čakať, tak by sme radšej aj staršie a napr.poloromske. Ťažko povedat, sami nevieme ako to bude, čo budeme cítiť v danej chvíli, ako to budeme vnímať, bude aj od konkrétneho dieťaťa záležať, či si ho ziskame a ono nás. V teoretickej rovine sa o tom ľahko hovorí, ale mame aj strach z toho celého, uvidime ako to dopadne nakoniec.

wodanka
20. nov 2020

@lubkopetka za seba môžem povedať, že je to naozaj ťažké rozhodnutie. Je veľmi ťažké po tak dlhom čase čakania, odmietnuť nejaké dieťa. My sme pri osvojení odmietli najskôr dve deti a až to tretie sme si vzali. A teraz čakáme dieťa do pestúnskej a tiež sme už dve odmietli. Treba mať stanovené, čo ešte akceptujete a co už nie. Ale aj tak každý prípad je individuálny.

teleskop
24. nov 2020

my sme cakali 5 a pol roka

lubkopetka
25. nov 2020

@teleskop ďakujem za info. Tak snáď sa do dvoch rokoch dočkáme...

lubkopetka
13. apr 2021

Žienky, tak my už dva týždne máme doma 6 týždňoveho drobčeka 🙂 Dočkali sme sa skôr, než sme dufali 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre