Aké sú podmienky na bývanie pri procese adopcie?

lillyrose2012
27. nov 2019

Prosim Vas, vedel by mi niekto poradit ci je dolezita velkost bytu ked sa chystame na proces adopcie? Ideme sa stahovat do Bratislavy a cenove rozdiely medzi 1, 2 a 3-izbovymi bytmi su niekedy velke, takze nechceme prenajat velky byt len preto aby "to dobre vyzeralo pred adopcnymi uradnikmi". Chceme proste len to co potrebujeme, Za kazdu radu vopred dakujem.

adalmba
27. nov 2019

Ahoj podľa mňa na začiatok pri jednom, dvoch deťoch stačí dvojizbak. My sme nemali ani kuchyňu a všade bol bordel, prach, robotníci. Keď boli,, tety,, zo socialky. Dvojčatá mám vyše roka doma. Oni skôr skúmajú Vás ako to koľko izbový byt mate.

petranelkova
27. nov 2019

@lillyrose2012 suhlasim, skor ide o vas ako o velkost bytu, tak isto by vam dieta nedali do garzonky aby ste sa tlacili traja, ale s dvojizbovým budete ok si myslim 🙂

janinuska
27. nov 2019

Baby a musi byt pri adopcii vlastne byvanie, alebo stači byvat v podnajme?

tortelinka
27. nov 2019

@janinuska stačí podnájom

kristina2412
27. nov 2019

@lillyrose2012 známa majú 1,5 izbak,to sa im nepáčilo,že dieta by izbu malo mať same,keď bude väčšie.( Majú obývačku + by mali spoločnú spálňu)podľa mňa dvojizbak je ok,keď to viete tak zariadiť že raz bude mať vlastnú izbu.

katrinka8
27. nov 2019

@kristina2412 - to je zvláštne... veď kde je napísané, že neskôr sa nebudú sťahovať do väčšieho bytu?

kristina2412
27. nov 2019

@katrinka8 ono ten bytik je fakt maličký. Tak pre dvoch. Navyše obaja majú kde zamestnanie kde nezarábajú veľa,čiže hypotéku by určite nedostali.

deti95060810
27. nov 2019

koľko rodín býva v 2 izbáku s dvoma deťmi...bežná realita...

katrinka8
27. nov 2019

@kristina2412 - no, tak to hej, keď sa tam to dieťa vlastne nevmestí... A podarilo sa im to potom vyriešiť nejako?

kristina2412
27. nov 2019

@katrinka8 nie, dieťa nemajú, vzťah ide dole vodou,ona mu to vyčíta...celé zle🤔

amienne
27. nov 2019

Ono je to velmi individualne. Niekomu sa 1izbak pozdavat nemusi ( ja napriklad si neviem predstavit uz len s partnerom tam byvat) a niekto neriesi. Dvojizbak a viac problem nebude. U nas na obhliadke riesili aj to ci mame pracku, sporak, chladnicku ☺ v tom case ked robili setrenie, co bolo vyse 4 roky predtym nez realne nejake deti prisli. A dovtedy sme sa stihli prestahovat aj do ineho mesta.

joannita
27. nov 2019

@lillyrose2012 pri 1 dietati kludne prenajaty 1izbak. Budete im tvrdit ze kym dostanete dieta, tak budete vo vacsom. Ale aj keby ste boli v 1izbaku, nic sa nedeje.
My sme byvali v 1,5izbaku ked sme robili pripravu a ziadny problem. Hovorili nam na priprave ze ani garzonka nieje problem. Tam vobec nejde o velkost bytu ale o nieco ine.

rose82
27. nov 2019

@lillyrose2012 ahoj u nas ked boli na kontrole tak absolutne neriesili ci bude mat dieta izbu a to sme este byvali u svokrovcov a mali tam len jednu svoju izbu

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lillyrose2012
autor
28. nov 2019

@adalmba Dakujem, velmi mi pomohla odpoved!

lillyrose2012
autor
28. nov 2019

@joannita Dakujem!

lillyrose2012
autor
1. dec 2019

@rose82 Dakujem!

ninquewen
10. jan 2020

Ahoj, ja som tiez mala z tohoto stres. Byvame v dome u svokrovcov, kde sme si prerobili taky jednoizbacik, cize mame jednu malu spalnu, kuchynku (kam som narvala aj sedacku a par knih, takze je to akoze "obyvackokuchyna" 🙂 ) a malu kupelku spojenu so zachodom. Dokopy to ma necelych 34m2 Ked k nam prisla teta z upsvaru v BA, sa presla po byte a povedala, ze to je kludne aj pre dve deti :D :D :D takze tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre