Ako dlho trvá pridelenie dieťaťa pri adopcii?

piszi
3. júl 2019

Dobrý...prosím vás koľko trvá adopcia, kým pridelia dieťa k rodine?!

pribinak
3. júl 2019

Vela zavisi od tvojich preferencii, ci chces len biele dieta, alebo prijmes aj rómske dieta?
Chces novorodenca, alebo dieta do 1 roka, alebo aj dieta do 3 rokov?
Musi byt uplne zdravé, alebo ti nevadia mensie diagnozu?
Toto vsetko ovyplvni dĺžku adopcneho procesu

piszi
autor
3. júl 2019

@pribinak Ahha, ďakujem...Ja som bola len zvedavá, rieši to kamoška.

pribinak
3. júl 2019

@piszi vacsina budúcich rodicov preferuje biele dieta do 1 roka a tak musia aj dlhsie cakat
Ak chce kamoska aj rómske dieta a nevadi jej napr ze ma nejaku jednoduchšiu diagnozu tak sa dočká dietata skor

veronikaszabova
3. júl 2019

@piszi su tu uz o tom temy.
Na zdraveho bieleho novorodenca sa caka niekolko rokov - v temach baby pisu, ze cakaju aj 7 rokov.

piszi
autor
3. júl 2019

@pribinak 😉

elementissa
3. júl 2019

Vo všeobecnosti sú to teraz cca 4 roky. Deti na adopciu je malo. Je vela deti, ktoré nemajú rodiny alebo boli odobraté z rodín. Bohužiaľ, tieto deti nie sú právne volne na adopciu. Stačí, že mu rodič raz za rok pošle list, pohľadniciach ci nejaký darček - napríklad k narodeninám, Vianociam a podobne, už sa to z právneho hľadiska posudzuje ako prejavený záujem biologického rodiča. Ak rodič takýmto spôsobom "prejavuje záujem" o svoje odobraté dieťa, dieťa je neadoptovatelne. Maximálne môže byť zverené profesionálnej rodine do pestúnskej starostlivosti. A ti "rodičia" to robia kvôli prídavkom. Choré a vypočítave. A jediný, kto tým naozaj trpi, sú tie nevinne deti, ktoré by tak velmi potrebovali milujúci domov, ale ich biologicki rodičia im túto možnosť berú.
A keď si chceš adoptovať dieťa zo zahraničia 🙈🙈 no to ani nejdem radšej hovoriť.
My sme s manželom zvažovali dosť reálne adopciu, ale potom sme sa rozhodli, že by bolo voči ostatným párom, ktoré nemajú žiadnu šancu na vlastné dieťa hrozne sebecké, keby nám bolo nejaké pridelené, pričom sa u nás nikdy nepotvrdilo, že by sme vlastne deti mat nemohli. Len sa nedarilo. Teraz som na konci 23.tyzdna.
Stačilo zmeniť prácu a životný štýl a šlo to 😊 držím kamoške palce, lebo ak sa chcú dat na adopciu, tak to bude dlhá cesta a o nervy. Tak snáď sa dočkajú a nájdu pre nich to pravé dieťa 🙂

pribinak
3. júl 2019

@elementissa robia kvoli prídavkom? 24 EUR? Ty si padnuta na hlavu? Vies co to obnáša mat v rodíme a starať sa o taketo dieta?
Vacsina týchto deti ma prežite tazke traumy, su to mali psychiatricki pacienti, potrebuju terapie, casto nezvládajú základne hygienické návyky, zaostávajú vo vývine, treba im urobiť x vysetreni, doučovanie ak chodia do skoly, ucit ich co je spravne a co nie, pretoze od rodicov odpozorovali rozne spoločensky nežiadúce prvky správania a ty chces povedat, ze títo ludia to robia kvoli necelým 24eur?
Ak si toto myslis, tak si fakt padnuta na hlavu!!!! Neurážaj tych ludi.

jaroe
3. júl 2019

@pribinak myslím že si trochu neporozumela textu. Trochu dosť.

vanilkavan
3. júl 2019

@pribinak čítaj s porozumením. Písala o biologických rodičoch, ktorí kôli prídavkom raz za rok prejavia záujem o svoje dieťa v DD a tým to dieťa nie je ani právne voľné na adopciu.

amelia000
3. júl 2019

@pribinak nauc sa citat s porozumenim a teba tu tiez nikto neuraza za tvoj prispevok tak sa zdrz takeho vyadrovania na @elementissa

whatever1
4. júl 2019

@vanilkavan Rodicia dostavaju pridavky na dieta ktore nemaju v starostlivosti???

whatever1
4. júl 2019

@amelia000 citala som to 3x a stale tam vidím to iste co
@pribinak 😅....Otazka je teraz kto z nas cita s porozumenim a kto nie...

stella14
4. júl 2019

@pribinak myslim ze dostanu viac ako 24 € pridavky.

janickacrazy
4. júl 2019

@whatever1 ked je dieťa v DD, tak biologickí rodičia nedostávajú nanho prídavky

pribinak
4. júl 2019

@stella14 ked je dieta v ustavnej staroistlivosti tak rodicia nepoberaju nic, naopak sud im urci vyzivne, ktore bud platia decaku, alebo profi rodicom

whatever1
4. júl 2019

@janickacrazy ja viem, len som chcela aby sa @vanilkavan k tomu vyjadril ked tvrdil ze to tak je.

stella14
4. júl 2019

@pribinak bavime sa o pestunskej starostlivosti...profesionálnych rodičoch...aspon tak som to pochopila z príspevku... ze profesionálni rodicia to casto robia pre peniaze...

mtsl
4. júl 2019

@stella14 je obrovský právny ale aj zamestnanecký rozdiel medzi pestúnom a profi rodičom a ešte aj medzi osvojiteľom ako sa inak nazýva človek čo adoptuje dieťa. No a pre peniaze to môže robiť tak max profi rodič lebo je zamestnanec DD, má na starosti max 3 deti a dostáva za svoju 24 hodinovú prácu 7 dní v týždni plat pričom vkladá do tejto práce okrem seba a svojho celoročného času aj svoj majetok ako je dom a zariadenie v ňom, svoje auto... Dostáva za to plat ktorý si nájdeš na nete pretože je to štátny zamestmanec. Keď si zistíš jeho výšku prestaneš hovoriť o zárobku a ťažkom biznise. No a k pestúnstvu. Odmenu pestúna si tiež ľahko zistíš na nete. Tiež si z nej veľmi nenašetríš na luxusnú dovolenku a musíš popri nej chodiť do normálnej práce aby si vyžil. Navyše ťa ponižujúco každú chvíľu otravujú pracovníci upsvar a kontrolujú ťa tak isto ako neprispôsobivých občanov a žiadajú od školy obce a pediatra hodnotenia ako sa staráš o dieťa. No a vrchol sú ľudia z okolia takí ako v tejto diskusii čo "všetko" vedia aby mohli osočovať a hodnotiť. V mojom prípade to bola pred x rokmi závratná suma hodná závidenia 142€.

elementissa
28. aug 2019

@pribinak ty si asi nepochopil. Biologicki rodičia sa nechcú legálne vzdať deti, lebo im za ne chodia prídavky.
Nauč sa čítať prosím ťa, aj s porozumením. Jasne, ze adoptivni rodičia si neberú dieťa kvôli 24€... Kokos... Neviem už, ako mám písať, aby sa vždy nenašiel niekto, kto absolútne nevie čítať a prečíta si tam nejakú blbosť. Deti v domovoch su neadoptovatelne, lebo ich chrapunski biologicki rodičia o nich 2x za rok prejavia záujem, stále dostávajú teda prídavky na dieťa a deti trpia. Opustené, bez rodičov, ktorí by im mohli dat domov a lásku.
A je to info z prvej ruky, od človeka, ktorý v domove pracuje a vie, ako to tam chodí. Tak sa nenadrapuj a radšej čítaj s porozumením 🤦‍♀️

elementissa
28. aug 2019

@janickacrazy mam známu, ktorá robí v detskom domove a často odoberajú deti z rodín, ktoré sa o nich nestarajú (alkoholici, narkomani alebo proste len ľudia bez záujmu o svoje deti) a tieto deti nie sú adoptovatelne, lebo sa im rodičia "ozvu" dva krát do roka, aby neprišli o svoje rodičovské práva a rodinné príspevky. Tak mi to hovorila ona, aj som to čítala v niekoľkých článkoch, nakoľko sme dlho s manželom nad adopciou uvažovali aj uvažujeme ešte stále. Viem to aj od našich, u nich to bolo rovnako, tiež na deti čakali takto dlho, lebo biologicki rodičia sa im takto "ozývali" a "prejavovali o ne záujem". Možno už tento rok peniaze na ne nedostávajú, to by bolo fajn, ale potom nerozumiem, kde to "viazne", že aj tie staršie deti odobraté z biologických rodín nie sú stále adoptovatelne. Predtým o ne rodičia nemali záujem, tak by mohli mať aspoň trochu ľudskosti v sebe a nehrat divadielko... A deti by sa aj dostali do rodín.
Toto iste mi potvrdila aj jedna kamarátka, ktorá vyrastala v domove a sama to zažila - bola neadoptovatelna, lebo matka jej na Vianoce a na narodeniny poslala do domova pohľadnicu. A mamička pekne poberala na ňu dávky, až kým nedovrsila 18. Bodaj by to tak bolo, že už sa dávky nevyplacaju

janickacrazy
28. aug 2019

@elementissa
Podmienky nároku na prídavok na dieťa sú:
starostlivosť oprávnenej osoby o nezaopatrené dieťa,
trvalý pobyt alebo prechodný pobyt oprávnenej osoby (platí pre cudzincov) na území Slovenskej republiky alebo je osobou podľa nariadení Európskeho parlamentu a Rady upravujúcich koordináciu systémov sociálneho zabezpečenia v rámci EÚ,
Nárok na prídavok nevzniká ak:
sa nezaopatrenému dieťaťu poskytuje starostlivosť v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kuratelyalebo v špeciálnom výchovnom zariadení z dôvodu vykonávania rozhodnutia súdu o nariadení ústavnej starostlivosti, predbežného opatrenia alebo rozhodnutia o uložení ochrannej výchovy alebo výchovného opatrenia,
je nezaopatrené dieťa vo výkone väzby alebo je vo výkone trestu odňatia slobody,
ak sa oprávnená osoba a nezaopatrené dieťa zdržiavajú v štáte, ktorý nie je členským štátom Európskej únie, zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore alebo Švajčiarskou konfederáciou, a počas pobytu v tomto štáte oprávnená osoba nie je verejne zdravotne poistená v Slovenskej republike.

janickacrazy
28. aug 2019

@elementissa Neviem ako to bolo za socializmu, ale toto platí už dávno, že ak je dieťa v DD, tak rodičia prídavky nanho nepoberajú. Ty tu trošku pletieš 2 veci, prejavovanie záujmu o dieťa je jedna vec a druhá je prídavky na dieťa. Proste rodičia nesúhlasia s tým, aby dieťa adoptoval niekto iný, neviem síce prečo, ale takých rodičov je strašne veľa, ale prídavky na dieťa neberú určite.

pribinak
28. aug 2019

@elementissa co tu trepeš za kraviny!!! Ak je dieta umiestne a teda odňaté rodičovi zo starostlivosti, tak ten uz nepoberá rodinne prídavky
Tak tu nepíš kraviny a opytaj sa toho svojho cloveka ako to je.
A mimochodom nech ta ten tvoj clovek poučí sj o tom, ze detske domovy uz neexistujú. Vola sa zo inak a mení sa sj koncepcia starostlivosti. Takte ak chces mudrovat a poúčať, doplň si svoje medzery a netrep sprostosti
Ty kokos.....ja milujem take ako ty, poúčať by si chcela, ale neovladas ani prvú stranu zákona

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre