Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo by ste kúpili staršej sestre adoptovaných dvojčiat?

adalmba
5. jún 2019

Ahoj, čo by ste kúpili najstaršej sestre kt. Ostala v DD. Mam doma jej bratov dvojčatá. Má 14r.Majú rovnakého otca.Chce sa s nimi stretnúť a my sme samozrejme za. Keď sme ju 1xvideli kúpila som jej dáku kozmetiku a prívesok na kľúče. Teraz ju chceme zobrať na výlet, keďže sa chce stretnúť s dvojickami.No chcem jej aj niečo kúpiť, čo by ste kúpili vy?Rozmýšľam že ju zoberieme do obchodu nech si vyberie čo potrebujete. CČi

adalmba
autor
5. jún 2019

@adalmba jej matka má 11 deti čaká ďalšie čo si berieme my nakoľko uprednostňujú súrodenecké skupiny máme prednosť. Ja by som si ju zobrala aj domov no nakoľko je v kontakte s matkou to neodporúča psychológ. Deti mame v pestúnskej starostlivosti ona jediná ostala v DD nakoľko je najstaršia. No boja sa že povie matke kde bývame a ona príde robiť problemi. Fakt neviem čo takému dievčaťu urobí radosť.

adalmba
autor
5. jún 2019

@adalmba ona si požiadala o stretnutie s nami a chlapcami

janka54321
5. jún 2019

Je to dievča v puberte možno už, takže by som ju zobrala do obchodu nech si sama vyberie, čo by jej spravilo radosť.

nika3136
5. jún 2019

@adalmba
Ak by som bola na mieste toho dievčaťa, asi by ma potešilo niečo, čo sa týka módy (oblečenie, nejaké doplnky ako štýlová kabelka, batoh, nejaké tie základné šminky). Je to dievča v puberte a chce sa páčiť, ako každá mladá žena.
Ak si netrúfaš na jej štýl poprípade veľkosť, tak ju zober so sebou. Z tých lacnejších obchodov milujem sinsay ak máte niekde nablízku

adalmba
autor
5. jún 2019

@janka54321 to máme v pláne, len to dievča je také skromné, že je vďačná len zato, že ju vytiahneme na výlet. Bojím sa že povie že nič nechce. No ja jej chcem niečo kúpiť. Už mám doma pre ňu kopec kozmetiky. Že vraj to jej urobí radosť, len či naozaj. To mam info od žien z DD.

adalmba
autor
5. jún 2019

@adalmba ja by som si ju aj zobrala k sebe z DD ale MM je proti. Boji sa matky. Predca sú to,, romcata,, ale nám to nevadí. Len ich matka je trochou,, zaostala,, rozumovo

mareka49
5. jún 2019

Pekny vak na leto, lahky plateny

adalmba
autor
5. jún 2019

@mareka49 vak?? Myslíš ruksak?? To je dobrý nápad

whatever1
5. jún 2019

@adalmba Dala by som jej peniaze nech si kupi sama co bude chciet.

adalmba
autor
5. jún 2019

@whatever1 to jej nechcem moc dávať, nechcem aby sa stretávala s chlapcami koly peniazom. Nech si na to nezvyka. Radšej ju zoberieme na týždeň na Moravu. Ale zad DD ma na leto svoj program. A nám sa nedá prispôsobiť DD. Pripravujeme ešte izbu dvojčatám, nech ďalšie dieťa má priestor.

nika3136
5. jún 2019

@adalmba
A aj si to reálne predstav
Ona by si možno aj niečo za tie peniaze kúpila, ale určite nechodia niekam po väčších nákupoch, nemá takú príležitosť ako keď ju zoberieš ty.
Možno by bolo vhodné spýtať sa nejakého rovesníka, čo je teraz v móde (ja registrujem len slizy 😄😄)

adalmba
autor
5. jún 2019

@nika3136 oni majú,, vreckové,, dostávajú peniaze. Ja viem čo je pre deti in. Robím vyše 15 rokov v hrackarstve. Viem že ona je už,, veľká,, na podobné veci. Keby bola mladšia viem čo kúpiť. Ja viem čo by jej spravilo najväčšiu radosť, len to sa nedá keď je prvorodena a matka je na ňu zaťažená.

221girl
5. jún 2019

@adalmba vezmi ju určite do nákupného centra nech si vyberie čo chce, a potom ju vezmi možno na nejaký koktejl čo je v ,,móde" neviem odkiaľ ste... na niečo ovocné, bubble tea alebo len tak do kaviarne na niečo miešané 🙂

whatever1
5. jún 2019

@adalmba Chapem, tak v tom pripade by som ju vzala do nakupneho centra nech si sama vyberie.

takacovama
5. jún 2019

@adalmba myslim si, ze keby jej to vysvetlite, ze moze ist k vam a nebyt v DD, ale nemoze o tom hovorit preto lebo.. tak to pochopi ma dost rokov.

adalmba
autor
5. jún 2019

@takacovama to sme skúšali, dokonca riaditeľka DD nám nechce dať na ňu číslo, ich matka je fak prepnuta

adalmba
autor
5. jún 2019

@whatever1 tak to tak spravíme a uvidí sa, dám jej pre istotu aj kozmetiku, čo som jej už kúpila a nech si vyberie sama

takacovama
5. jún 2019

@adalmba ach jaj to ma teda mrzi. Ved nemusite hovorit s matkou, ale preco vam ju nechcu dat do starostlivosti? Ved jej decko by sa malo lepsie, to by mala chciet nie?

svettii
5. jún 2019

Ja by som ju asi zobrala do obchodu 🙂 Keď tam už raz budete tak si niečo isto vyberie aj keď je skromná 🙂

aniele
5. jún 2019

@takacovama To nejde. Pestúnstvo je oficiálne, ide cez súd a biorodič je informovaný. Má nárok na kontakt s deťmi (viem to, mali sme deti v pestúnstve), dokonca je to podporované.

adalmba
autor
5. jún 2019

@takacovama lebo matka udržiava kontakt iba s nou. A s matkou majú veľké problémy

adalmba
autor
5. jún 2019

@aniele presne tak. My máme možnosť osvojenia ale až časom

adalmba
autor
5. jún 2019

@takacovama tam si dieťa nevyberá

nika898
5. jún 2019

@adalmba pises ze ju berete na vylet. Ako ti uz napisali bolo by dobre kedyze si sama vyberie. Ja by som sa nesmierne potesila (aj teraz ako stara koza sa tomu tesim) ked idem s mamou na nakupy. S dvojickami pekny spolocny vylet a potom ju zober do nakupneho centra aby sa mohla s tebou aj porozpravat 😉

adalmba
autor
5. jún 2019

@nika898 ďakujem spravím to presne tak, ak si niečo vyberie kúpim a dám jej aj to čo už mám pre ňu doma. Nech dieťa vie že nám záleží aj na nej

nika898
5. jún 2019

@adalmba tak drzim palce aby ste mali nadherny den plny krasnych zazitkov 😊

kikulienkadd
5. jún 2019

Ahoj,myslím, že pekný darček je aj zážitok...to,že ju vezmeš na výlet,urobíte si pekný deň aj s jej súrodencami bude možno viac ako niečo materiálne. Ak sa medzi rečou niečo také nájde, poteší ju aj vec,ktorú od teba dostane. Ale myslím,že pre ňu sú dôležitejšie vzťahy a väzby s bratmi a tebou s manželom. Držím ti palce, je to super, čo pre detičky robíš! 🍀

mareka49
5. jún 2019

@adalmba napadol ma taky ten utahovaci, mladez to teraz vela nosi.. obycajny, nieco podobne som kupovala nedavno sestre..samozrejme podla toho, kde by ho vyuzila aj akykolvek rubsak sa myslim zide😉

adalmba
autor
5. jún 2019

Ďakujem všetkým ❤️❤️❤️

adalmba
autor
5. jún 2019

Neviem prečo mi zmenili názov diskusie, dvojčatá nie sú adoptovane sú v pestúnskej starostlivosti a majú právo stretávať sa so súrodencami, aj s matkou.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli