Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

bluevelvet918
13. okt 2013

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?

gabriellka
13. okt 2013

@bluevelvet918 tak v prvom rade dostaneš príspevok pri narodení dieťaťa čo je vyše 800 € (síce až cca 1-2 mesiace po narodení) ale dá sa za to kúpiť výbava. a nemusíš žiť z podpory od mamy, ved dostaneš každý mesiac RP, čo je momentálne s rodinnými prídavkami 220 €. ja viem, žiadna sláva, ale keby si bývala s krpčekom u vašich tak by vám to mohlo stačiť. pozri nič sa neje také horúce ako sa navarí, moja malá bude mať 2 roky a ani neviem ako to ubehlo. o chvílu pôjde do škôlky. tým som chcela povedať, že ani nezbadáš a malé pôjde do škôlky a ty naspäť do práce a zase budete na tom lepšie. prípadne ked ti trošku odrastie od nejakých 6 mesiacov by si si mohla nájsť nejakú brigádu, trebárs cez víkendy kedy by ti mohli aj vaši pomôcť a finančne si trošku prilepšiť. neodsudzujem tvoje rozhodnutie, ak sa rozhodneš pre adopciu, je to tvoje rozhodnutie, vždy lepšie ako potrat. snažím sa ti iba pomocť nájsť nejaké rozumné riešenie. k tvojmu ex sa nevyjadrujem... nakoniec aj on je povinný ti platiť výživné + podielať sa na zakúpení výbavičky.

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@gabriellka Čaká ma ešte dosť dlhá doba a sama neviem čo bude. Rozhodne beriem na vedomie všetky informácie, ktoré si mi napísala a ak to pôjde takto ďalej, tak asi zostaneme spolu s malým ♥ Ale ako som napísala... Zvažujem všetko čo sa dá, len preto aby som pre bábätko urobila to najlepšie. Najviac ma naozaj trápi len to, e by bolo všetko 100x krajšie a jednoduchšie, ak by niekto nebol tak egoistický... Až teraz som pochopila, že ani roky vzťahu nie sú zárukou absolútne ničomu. Každopádne, naozaj ďakujem za všetky informácie a rady. Veľmi si ich cením.

gabriellka
13. okt 2013

@bluevelvet918 to ja som si myslela že nejaký náhodný s ktorým si sa poznala a pár dní a pritrafilo sa vám. no je to tĺk a bude ti/vám lepšie bez neho. ja som sa asi nechala trochu uniesť, lebo ty si hned v úvode písala aby sme ťa neprehovárali, že si rozhodnutá, ale nedalo mi to nenapísať. a aspoň sa pokúsiť ti otvoriť oči. ak to nevyjde, tak nevadí, skúsila som. ešte jedna vec...chceš pre svoje dieťa len to najlepšie, tak najlepšie preň bude ak bude vyrastať pri svojej mame. pokiaľ máš aspoň akú - takú podporu u vašich. iné by bolo keby si napísala že ťa vaši vyhodili z domu ked zistili že si tehu, tak najlepšie riešenie by bola adopcia. ale máš 20, nie si prvá ani posledná tehotná bez partnera. zvládneš to, som o tom presvedčená 😵

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@gabriellka To je asi jediná vec na ktorú som v súvislosti s ním šťastná. Že sme splodili bábätko z lásky v dlhodobom vzťahu... Myslela som si, že som hrdinka, že tehotenstvo nejako "prežijem", porodím a bábätko bude niekoho iného. Sú to však len chabé nahovárania samej sebe aké to bude jednoduché... Ako som už napísala, ohromne si cením každé jedno slovo či už od teba, alebo od iných žien. Som šťastná, že sa tu na jednom mieste zišlo toľko skvelých ľudí...

veroninna1
13. okt 2013

@bluevelvet918 pises, ze zvazujes vsetko, aby si pre babatko urobila len to najlepsie. ver mi, ze pre babatko si to najlepsie TY. uz teraz sa k nemu spravas co najviac zodpovedne, aj ked ta trapi, ze ti ublizil otec babatka. uz teraz myslis len na dobro babatka, nie si egoisticka, mne z tohto nic ine nevyplyva iba to, ze ked babatko bude s tebou, tak mu nebude chybat nic 🙂
@gabriellka ti poskytla velmi uzitocne informacie, urcite sa ich drz a pevne verim, ze po ich zvazeni sa rozhodnes, ze budes so svojim dietatkom. Prajem ti vela sil, odhodlania, trpezlivost a hlavne zdravie tebe aj babatku 🙂

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@veroninna1 Neviem ti ani opísať ako veľmi si cením tie riadky, ktoré si napísala... Veľmi si vážim tvoj názor a cítim sa aj šťastnejšie... Budem sa každý jeden deň modliť aby bolo všetko v tom najlepšom poriadku a aby sme nakoniec zostali spolu ♥

janinah
13. okt 2013

@bluevelvet918 ľudia v tvojom okolí pomôžu,len sa neboj,nehanbi ich o pomoc požiadať,či už rodinu,kamarátky,kolegov.....za každú cenu sa snaž ostať spolu s dieťatkom,čo by iné za to dali mať vlastné dieťa a nedá sa...bez peňazí neostaneš ako už vyššie písali tak možnosti sú a pána "otca" z toho určite nevynechaj,nech platí....výbavičku kúpiš na bazarikoch za lacný peniaz,tvoje dieťa vúbec nemusí maž značkové veci,ale nech má dobrú vlastnú mamu,ktorú už teraz ho ľúbi 😉 držím prsty,abz to dobre dopadlo

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@janinah Ďakujem za rady... Aj keď neviem či mám chuť sa naťahovať o peniaze s niekym kto nemá záujem o svoje dieťa... Sklamal ma na plnej čiare a bojím sa, že ak by som ho aj na tie alimenty dostala, tak by začal vymýšľať so stretávaním sa... Viem, aké opletačky dokáže vyrobiť a ja už chcem mať pokoj. Prvoradé je bábätko, ktoré ma rozplače zakaždým keď si spomeniem ako som ho prvý krát videla na monitore... Chcem len už byť šťastná. A verím, že to bude spolu s malým (už teraz mám tušenie, že to bude chlapisko :D) ♥

janinah
13. okt 2013

@bluevelvet918 ja by som tie prípadné opletačky riskla,každé euro ti pomôže..a neboj sa,o dieťa záujem nemá,už vidím ako sa trhá,aby sa s ním stretol,aby pokakané plienky menil či kašičkami krmil....ak by chcel rodinu,tak sa ťa drží ako kliešť,zrejme si chce naďalej užívať život bez záväzkov,takže o dieťa sa biť nebude,neboj

mijunik
13. okt 2013

@bluevelvet918 ahoj, ja síce neviem odpovedať na Tvoju otázku a myslím, že už to ani nie je potrebné, pretože Ti tu maminky odpovedali, ale chcem Ti povedať, že je krásne ako ľúbiš svoje dieťatko. 🙂 Určite to celé zvládneš, verím, že sa rozhodneš najlepšie ako to bude možné (a verím, že situácia dovolí, aby bábenko mohlo zostať s Tebou). Si určite silná a zodpovedná a máš v srdiečku kopec lásky, preto si aj ja myslím, že u Teba bude mať drobček najlepší a najkrajší domov. 🙂 V podstate je toto len spleť mojich emócíí, žiadna rada, ale musela som Ti to napísať. Máš moju obrovskú podporu a posielam Ti veľa, veľa slniečkovej energie. 🙂

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@janinah Na tom sa najviac smejem. Keďže je medzi nami 5 rokov rozdiel, tak sa stále povyšoval koľko toho má prežité a ja vraj neviem nič o reálnom živote.... Zaujímavé, že ja, ako ledva 20-ročná som sa k celej veci postavila dospelejšie ako "skúsený" chlap... Ale na tom už nezáleží. Viem aké mám priority a jemu prajem aby mal šťastnejší život, pretože so mnou by asi len trpel 🙂) Normálne si mi teraz zlepšila náladu 🙂)

bluevelvet918
autor
13. okt 2013

@mijunik Písala som už vyššie, že si cením každé jedno slovo od ľudí ako ste tu vy všetci 🙂 Vždy som sa tešila na to ako budem chodiť kočíkovať svoje bábencá, len to prišlo v nevhodnej chvíli. Aj keď... Je pravda, že asi na to nie je takmer nikdy tá správna doba. Viem, že chcem pre malé len to najlepšie a nechcem hľadieť pri tom na seba, že čo bude s mojimi pocitmi... Prvoradé je teraz vynosiť na svet súceho zdravého krpca a postarať sa mu o kvalitný život. Nepotrebujem aby žil u milionárov (ešte by mi ho pokazili :D), ale chcem aby bolo dosť peniažkov na všetko potrebné a to ma najviac hnevá, že to momentálne u mňa mať nebude...

mijunik
13. okt 2013

@bluevelvet918 Vieš, ja si myslím, že malému dieťatku naozaj nejde o to, mať dosť peniažkov. Takto - určite Ťa v žiadom prípade neodsudzujem za to, že uvažuješ dať drobčeka na adopciu (je to jedno zo zodpovedných riešení), len tu tak v tejto pokročilej hodine uvažujem, ako Ti vyvrátiť zbytočné obavy. Mám dve detičky (7-ročnú dcérku a 2-ročného synčeka) a tiež na tom nie sme finančne bohvieako. Dobre, je pravda, že sme s manželom na deti dvaja, ale zarába iba manžel (ja som na rodičovskej dovolenke) a peniažky sa nám rozkotúľavajú jedna radosť (ale veľa spotrebuje práve manžel). Takže presne viem, aké to je, žiť z ruky do úst. Ale malé dieťatko toho po materiálnej stránke naozaj nepotrebuje veľa. Ani klasickú postieľku, ani drahý kočík, ani značkové oblečenie. Viem, že to vieš, ale chcem len povedať, že bábenku naozaj stačí, keď je napapané, má čistú plienočku, teplúčko a kooooopec lásky. A to u Teba mať bude, tak sa nemusíš naozaj trápiť, že nevieš momentálne zabezpečiť dosť peniažkov. Základnú výbavičku určite vieš zohnať veľmi lacno, veľa vecí môžeš dostať aj darom (máme k dispozícii vaničku, ak budeš chcieť 🙂 ) A tak ako Ti už niektorá maminka napísala, keď dieťatko začne mať finančne väčšie nároky, tak Ty už môžeš v tom čase pracovať. Ono sa to určite nejako bude dať, o financie si až také veľké starosti nerob. Viem, že s obmedzeným rozpočtom to nie je jednoduché, ale dá sa to. Ak máš kde bývať a čo jesť, to naozaj stačí. Chcem Ťa naozaj veľmi, veľmi povzbudiť a dať Ti nádej, že sa to dá a že kľudne prijmi myšlienku, že u Teba Tvojmu dieťatku nebude chýbať absolútne nič a bude šťastné. 🙂

namarie
14. okt 2013

A čo vlastne podľa teba potrebuje??? Lebo aj ja som mala predstavu, že ma to bude stáť majetok, už som pôžičku plánovala a nakoniec to zďaleka taká hrôza nebola.... Samozrejme adopciu neodsudzujem, len teda klobúk dole pred tebou ak to po pôrode dokážeš, keď už teraz ti na ňom takto záleží...

akwee
14. okt 2013

@bluevelvet918 Ahoj, tiez neviem odpoved na tvoju povodnu orazku. Ale myslim,ze ti ostatne mamicky v tom smere dobre poradili. Precitala som si vsak celu diskusiu a po tom, co si vsetko napisala mam az hrcu v hrdle. Babatko lubis uz teraz a bude sa to stupnovat s kazdym kopancekom. Babatko v tvojom brusku ti bude davat aj po narodeni obrovsku chut popasovat sa so vsetkymi problemami a urobi ta neskutocne stastnou. Hovorim to preto,lebo nebudes mat tolko sily na to, aby si ho zverila do opatery niekomu inemu... Na to, aka si mlada a v akej situacii sa nachadzas si velmi vyspela a zodpovedna a tiez mas moj obrovsky obdiv nech sa uz rozhodnes akokolvek...

maznacik007
14. okt 2013

@bluevelvet918 nas adopciou ani neuvazuj ja som si to necitala cele len prvych par prispevkov ... zbytocne ukratis dieta o prve chvile s tebou a niekomu kto roky caka na dieta sposobis zbytocny stres ... z toho co pises je jasne ze by si to nezvladla a ta situacia ktoru prezivas nie je tak existencne dramaticka ....

osobne by som nesla ani do ziadnych inych foriem nahradnej starostlivosti v tvojom pripade ... odkladaj si blocky za vitaminy vysetrenia, vybavicku aby si to mohla ziadat od otca dietata po porode... vybavicka sa dnes da zohnat uplne lacno pripadne aj zadarmo... kludne oslov charitu u vas ci organizacie ake ti uz kocky uviedli ... pripadne aj mamicky z tvojho okolia na fore ..

zena buduca matka ktora sa tym takto zaobera ako ty pise a preziva to ako ty to nedotiahne do konca /myslim co sa tyka adopcie/

kajkovajanka
14. okt 2013

@bluevelvet918 nedavaj ho na adopciu, budes velmi smutna. ked ta tvoja mama podporuje v tom, aby si si male nechala, to je to najlepsie, co moze byt. a ked vravis, ze nechces zit na ukor rodicov, tak sa s nimi dohodni, ze po rokoch, ked zacnes pracovat, im vsetko vratis. budes spokojna ty, tvoje malicke bude s tebou, s mamickou, ktora ho uz teraz velmi lubi a bude to dobre. uvidis, bude to dobre, nezostanete na ulici. a co sa stane, ked tvoje babo nebude najnovsie modne kusky (ktorych ceny niekedy nechapem :D ), supermoderny kociar alebo najnovsie spievajuce a chodiace hracky? nic 🙂. ani nasa mala nema a je spokojna 🙂. zomries od zialu, ked sa ho budes musiet vzdavat

lubka1983
14. okt 2013

@bluevelvet918 gabriellka ti dobre radi aj ostane,nedavaj babo prec..

vvia
14. okt 2013

co stresujes s vybavickou? vies kolko je tu maminiek co nemaju kde skladovat to oblecko? myslim ze viacere by ti pomohli. 🙂 aaa vybavicka hotova
peniazky: prispevokm takmer 800eur to mas kocik , vanicku a este sa ti aj zvysi asi tak polovica. aj viac , ak by si chcela.
dalej pises, ze pracujes tak asi 7mesiacov budes dostavat matersku, co je suma skoro rovnaka ako plat pokial nezarabat tisice 😅
potom dostavas 220eur mesacne (ak zijes u rodicov musi stacit aj kebyze nechces)
ak kojis neminies ani 200eur a zvysok este vies dat mame alebo odlozit
plus tvoj priatel musi platit vyzivne, hrdost bokom , ze nechces natahovacky. nie je to pre teba, ale pre dieta.

ja si nemyslim, ze tato situacia je taka kriticka, aby si zvazovala nad adopciou, ak ho lubis uz teraz, tak ho lub zo vsetkym. ono nic ine nepotrebuje len teba

ocenujem ze si nesla na potrat aj keby to skoncilo adopciou. zachranila si mu zivot!!!!!!! je to laska 🙂

zuzkabeno
14. okt 2013

Si ešte len vo 4. mesiaci, nevoľnosti a únava sú najhoršie prvé tri mesiace, potom to postupne ustupuje. Aj psychika sa tehotenstvom dosť zmení, človek má veľké obavy, ako to zvládne, čo bude, aj keď má žena dobrého partnera, podporu rodiny, peniaze, aj tak má obavy ako to zvládne. Máš tu viaceré alternatívy navrhnuté v tejto diskusii, tak ešte máš čas rozmýšľať. Daj tomu čas ešte dva - tri mesiace, uvidíš ako to všetko pôjde. Táto nová skutočnosť určite zaskočila aj tvojho partnera - otca dieťaťa a má také isté pocity ako ty. Uvidíš do pôrodu určite svoj názor zmení, možno až po pôrode. Podľa toho, čo píšeš, je celkom zodpovedný, len to musí nejak stráviť. Aj mama Ti je ochotná pomôcť, tak uvidíš, že sa to utrasie ešte tak, že budeš prekvapená. A nenahováraj si, že nechceš pomoc otca dieťaťa, muži to tak akosi nevnímajú zozačiatku, ani tomu veľmi neveria, že sa stali otcami. Keď uvidí, ako Ti rastie bruško, tak ho to viac nakopne a aj keď uvidí dieťa po pôrode. A prečo už teraz odmietaš, aby sa stretával so svojím dieťaťom? Je to dosť egoistické od Teba, keby si chcela len peniaze a nemohlo sa stretávať s otcom. Skús sa zamyslieť aj nad svojím správaním. No keby nechcel, tak veľa vecí pre bábo dostaneš od známych, rodiny, kamarátok, ak pracuješ, tak by si dostávala aj materskú, potom rodičovský príspevok do 3 rokov.

janulap
14. okt 2013

Ty ani nevies,aka si silna zena.Nechalas i si drobceka,aj napriek tomu,ze otec dietatka sa k vam postavil tak zbabelo.Vies ,ze toto urobia iba silne zeny?A to malinke to citi,vie,ze jeho mama bojuje.Mas pri sebe rodicov,maminu,ktora je tiez za to,aby malinke ostalo u vas.Tak kde mu bude lepsie,ak nie pri tebe???
S vybavickou sa netrap,rovno zajtra ti mozem poslat nejake vecicky od narodenia tak do pol roka co mi este poostavali a ked nasa podrastie,tak potom aj dalsie.A je tu vela maminiek,ktore su tiez ochotne pomoct.
A pracujes,drobec dovrsi tri roky,mas sa kam vratit do prace 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada07
14. okt 2013

@bluevelvet918, klobuk dole. Bude Ta to stat vela vela sil, ale ak si na 100perc presvedcena, ze by si dietatku nevedela poskytnut to, co potrebuje, je toto to druhe najlepsie riesenie. Su pary, ktore by za dietatko dali velmi vela, ale z roznych zdravotnych dovodov ho mat nemozu. Urobis im velku radost. Ale skus si to este premysliet, ak mas cas. A az sa rozhodnes, uz sa nepozeraj dozadu. Drzim palce.

lenuska74
14. okt 2013

@bluevelvet918 teraz sa ti vidí hrozne ťažké nechať si to dieťatko, ale čas všetko vyrieši a ak rodina stojí pri tebe a mama chce, aby si si to dieťa nechala tak to urob. Dieťa nepotrebuje všetko čo môže dostať, to je iba bonus, dieťa hlavne potrebuje lásku svojej matky a o traumách osvojených deti by ti niektoré vedeli rozprávať. Neviem ale či vieš, že pokiaľ to dieťa dáš do náhradnej rodinnej starostlivosti, ako je pestúnstvo,tak možno ty nebudeš chcieť ublížiť tomuto dieťatku a vziať si ho po rokoch späť, ale kde máš záruku že to neurobí jeho biologický otec po čase keď sa dozvie u koho to jeho dieťa je. Možno je na škodu, že u nás neexistujú otvorené adopcie práve pre takéto prípady, že si chce matka vybrať sama svoju rodinu pre svoje dieťa s tým, že by rada vedela o ňom, ako sa mu darí po celý jeho život.

seraa
14. okt 2013

uz len to aky mas teraz vztah k nenarodenemu, to asi nezvladnes dat ho na adopciu
uz teraz si nan naviazana
potom vidim ze nemas az taku zlu situaciu, rodicia su ochotni pomoct a kto mal v 20 peniaze a zil sam??
nikto
a zeny rodili a zili u rodicov a teraz maju rodiny a su samostnane a dnes je to tiez tak

ved po roku a pol dvoch ho das do jalsi a mozes ist pracovat, studovat , vydat sa
ty nie si alkoholicka, droogva zavsla, ktora si ani polovicu neuvedomuje tak si to premysli
pises ze sa nebudes vedie pozriet rodine do oci a potom ako cela rodina bude vediet ze si dala dieta na adopciu to bude lepsie? ak niekto chce sudit bude v oboch pripadoch
mas 20 budes mat 21 ked s anarodi , nemas 15 ! to je velky rozdiel..

dandas
14. okt 2013

@bluevelvet918 som si istá, že skôr alebo neskôr si nájdeš muža a manžela ktorý si zaslúži teba aj bábätko, ktoré bude mať rád ako vlastné.....osobne poznám dve maminky, ktoré mali bábo s mužom, ktorý ich odkopol a odhodlali sa ho vychovávať samé a nakoniec si našli zodpovedného muža, ktorý ľúby mamu aj bábo 🙂. Máš 20 a na svete je určite muž, ktorý čaká na to kým ťa stretne 🙂. Jedna dokonca žila u rodičov, ktorý sa s ňou vôbec nerozprávali ani jej nepomáhali ale zvládla to a je z nej silná žena. A ty to zvládneš tiež !!!!!!!!!!! Ako sa hovorí človek dostane silu na všetko aj keď sa mu to najprv zdá nemožné....dôležité je, aby malo malé teba a aby ste mali strechu nad hlavou a čo papať...to či už bude mať o jednu hračku viac alebo menej...človek stále túži po niečom viac a viac a mať ešte toto a tamto...a nakoniec čo je dôležitejšie ako láska...kopu detí má KOPEC hračiek, krásny dom, vlastnú derskú izbu... ale vlastný rodičia nemajú čas im prejaviť lásku a to hračky ani nič iné nedokáže...a ty malinké lúbiš už teraz tak čo môže chcieť ešte viac...a ako som písala vyššie s výbavičkou nie je problém pomôcť 🙂 a keď si po materskej nájdeš prácu budeš zas samostatnejšia, neboj sa....

dandas
14. okt 2013

@seraa
@bluevelvet918 úplne súhlasím s seraa nemáš 15 že by si ani strednú školu nemala skončenú a ani sa nenazdáš a budeš pracovať....a ak si malé necháš rodina ťa skôr bude obdivovať že si taká odvážna a budeš malé vychovávať a starať sa o neho aj bez muža....a keď malé uvidia rodičia neboj sa určite ho budú rozmaznávať 🙂

lenuska74
14. okt 2013

seraa ma pravdu, ja som svojho syna mala v 20tke a neľutujem, aj keď som bola v inej situácii, lebo som už bola vydatá a syn bol plánovaný no bývali sme u mojej mami, nikto Ti nesľubuje že to bude ľahké, ale môj syn ma dnes 18r. my máme vlastný dom a ešte jednu dcéru a som neskutočne hrdá na to že mám vo svojom veku už dospeláka 😵 A nikdy nevieš koho stretneš, alebo kam ťa osud zavedie o rok dva, možno že práve toto je šanca pre teba, ukázať aká si silná, že aj napriek všetkým neprajným okolnostiam sa postavíš k tomu ako zrelá žena . Čo keď práve toto dieťa je tvoje jediné, dnes je toľko párov ktoré nemajú to šťastie mať svoje vlastné. Je možné, že sa o nejakých pár rôčkov vydáš a budeš túžiť po rodine a už to nepôjde , nikdy nevieme čo bude ale treba brať to čo sa nám núka samo a teraz 🙂 Držím Ti palce nech sa už rozhodneš akokoľvek, nech svoje rozhodnutie nikdy neoľutuješ 🙂

miri1986
14. okt 2013

@bluevelvet918 ako tu spomenuli vsetky ostatne dievcata.mysli,ze keby si potrebovala pomoct s vybavickou pre babatko ale nejakym oblecenim pre teba,urcite by sa tu naslo kopec uzasnych zien,ktore ti radi podaju pomocnu ruku a ako spominala gabriellka nejake peniazky dostanes,da sa z toho vyzit ,sice to nie je vela,ale vzdy je ta moznost,ze vsetko sa obrati k lepsiemu,bude to tazke,nikto ti klame nebude,ale si krasna zena,nebol to posledny chlap na svete..neboj,pride takto,kto ta bude lubit aj s tym malym pokladom a oboch Vas nosit na rukach 🙂 len to nevzdavaj 🙂

bluevelvet918
autor
14. okt 2013

Kočky, už len to, že som sem napísala je pre mňa veľká výhra, pretože som ani len netušila aké úžasné osoby žijú okolo mňa. Ďakujem za každú radu, ponuku... Všetko čo ste napísali. Aj keď sme cudzie, vaša podpora mi naozaj dáva hrozne veľa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre