Dá sa vybrať adoptívna rodina pre novorodenca pred pôrodom?

Prajem príjemný večer. Nedávno som zistila, že som tehotná... Samozrejme partner o dieťa (a už ani o mňa) záujem nemá. Ja som mladá, nijako finančne zabezpečená. Rada by som sa o svoje dieťatko starala, ale viem, že mu nebudem vedieť ani kúpiť základnú výbavičku.... Takže prosím, neriešme to, že si mám bábätko nechať. Rozhodla som sa pre adopciu aj keď to veľmi bolí a viem, že si to nikdy neodpustím. Zaujímalo by ma, či existujú organizácie, alebo úrady cez ktoré by som si vedela nejako vyhliadnuť adoptívnych rodičov už vopred. Skôr ako sa bábätko narodí. Zrejme žijem v rozprávke, ale neviem si predstaviť, že by ho dali najprv do nejakého ústavu a až po čase by ho niekomu priradili... Ak by navyše mal niekto z rodiny či známych záujem o moje dieťa, je možné vybaviť, aby si ho mohli adoptovať ?
kiki68
14. okt 2013
Keby aj nechcel priznat otcovstvo,da sa to sudne vyziadat a ked sa dokaze tak bude platit...teda moze si to ist odsediet...vsak aj taki su.... Ale urcite ked ma rodinu,tak ta pomoze,vsetci rypu a obzeraju sa,len pokial je tehotna,akonahle to bude na svete vsetci sa budu tesit 😉
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@kiki68 Sám mi dnes povedal, že som mu JA zničila život a peniaze pýta dokonca odomňa za to, že sa počas nášho vzťahu musel kvôli mne vraj obetovať a minúť svoje peniaze. A že ak si malé nechám, tak mu zničím život a pôjde do basy... Čo mám povedať na takýto postoj ?
sonador
14. okt 2013
@bluevelvet918 niektorí chlapi sú naozaj primitívy. A to že si malinké necháš je len a len tvoja vec. Keď sa o teba nemieni starať keď si tehotná tak nech sa potom o teba nestará ani potom. VIem že to tak bude ťažké ale neboj s amlíčkým to všetko zvládnes. A rodina ti určite pomôže. Držím palce aby si sa správne rozhodla, ale myslím že po pôrode sa ho vzdať nedokážeš 🙂
lenka1993
14. okt 2013
@bluevelvet918 nech si ide. Tynie si povinna mu nic davat. Urobil dieta tak nech sa stara. Nakopat ho do zadku s takym postojom !!@
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@sonador Presne to som povedala, ja nepotrebujem jeho povolenie na staranie sa o môjho krpca. Ďakujem 🙂)

@lenka1993 je mi naozaj ľúto len to, že niekto nedokáže prekonať svoje ego kvôli spoločnému bábätku. Nevadí. Malé mi dá 100x viac lásky akoby dokázal on. A navyše nezištnej...
janulik979
14. okt 2013
asi je to normalne, ze sa citis tazko, urcite si si svoj zivot a veci spojene s materstvom predstavovala trosku inak, ale byt matkou je krásne, neopísatelný pocit, chod do toho, neváhaj! Tvoje krpček urcite pochopí preco nemoze mat nove botasky, ale ver mi, nikdy nepochopi, preco ho mama nechcela...a ako to uz niekto pisal, zivot sa moze velmi rychlo zmenit - mozno nájdes skvelého a pracovitého chlapa a tvoj krpec bude mat aj 3 znackove botasky...držím ti palce, neboj sa toho, alebo sa trosku boj - aj ja som sa bala a to mal maly prist do uplne normalnej rodiny - ale zvladnes to, som o tom presvedcená - budes to mat zo zaciatku tazke, budes unavena a vycerpana, ale určite strasne stastná zároven, stací ak sa drobec prisaje a vy spolu len tak zaspite ...alebo si ta casom tými miniruckami prituli, ty budes pre neho jediná najuzasnejsia bytost. v opacnom pripade si to budes ako ta babka do konca zivota vycítat, myslim, ze ziadna slovna utecha nebude v tebe dost silna, aby sa s tym clovek mohol vyrovnat...nikdy...drzim ti vsetky palce, nech sa vam obom dari
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@janulik979 Tak práve sa ti podarilo ma rozplakať... Cítiť ako mi prvý krát chytí prst, usmeje sa... Jednoducho viem, že to chcem a viem, že ho už teraz milujem. Naozaj mi je len ľúto to, že som bez muža, ktorý by sa mohol nazývať otcom...
jerry
14. okt 2013
bolo tu napísaných veľa krásnych vecí, tiež si osobne myslím, že to nedokážeš, vzdať sa ho, len počkaj keď sa začne v tebe mrviť 🙂 a aby si sa vzdala tak úžasnej príležitosti ktorú
Ti život ponúka (aj ked to nie je jednoduché) a ako píšeš máš veľkú podporu svojej rodiny, to je najväčšia devíza, držím Ti palce
janulik979
14. okt 2013
@bluevelvet918 prepac, to som nechcela...ja len si myslim, ze to urcite zvladnes a to s tym milujucim otcom, to je len teraz, to vôbec nie je definifívne...uvidís, zamilujes sa, dokonca si myslim, ze v tvojom veku ta ten pravy este len niekde caká...ten pravy pre teba a pre tvoje babetko....uz neplac, usmej sa, pohladkaj brusko a predstavuj si ake to bude, ked sa narodí...aka budete chutná dvojka
sonador
14. okt 2013
@bluevelvet918 nemáš zač 🙂 Hlavne buď šťastná a netráp sa, drobátko to vycíti. V dnešnej dobe je ťažké otehotniet a ešte tažšie vynosiť bábo. Tak sa teš že práve ty si dostala tú možnosť byť hrdá mama. Tam ten hore vie prečo to tak zariadil 😉
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@janulik979 Určite som to nemyslela v zlom. Ach tie hormóny 😃 Chutná dvojka ♥ Neviem sa tej mojej malej polovičky už dočkať 😛
@sonador Pevne verím, že si ten hore na mňa nechystá už žiadne iné prekvapenia a umožní nám byť zdravým a šťastným duom ♥
lenka1993
14. okt 2013
@bluevelvet918 sto ludi sto chuti. Niekto by obetoval vsetkopre zivot svojho dietatka niekto ho odvrhuje. On ti peniazky na babo davat musi, tak neries jeho postoj a zi si zosvojim babatkom 🙂 a sko vravis, tolko lasky dostsnes ze na neho ani nepomyslis.
jerry
14. okt 2013
ak máš záujem a nie si veľmi náročná, mohla by som Ti niečo z mojej odloženej výbavičky poslať, síce aj švagriná čaká v marci bábo, ale je toho toľko, že určite by ste sa podelili. ak chceš napíš mi do IP
lenka1993
14. okt 2013
@bluevelvet918 a este som ti chcela napisat uvidis ked zacne kopat. Najkrajsi pocit na svete ♡. Nedas ho ani za svet 🙂
janulik979
14. okt 2013
@bluevelvet918 pozri, toto su moje zlaticka...deti su poklady a ked raz budes aj ty matkou, uz viac nebude dôlezite, ci si niekedy chcela alebo nic ine, len oni, len pre deti budes zit, zmeni sa ti cely zivot, prajem ti aby si bola stastna
dadadd
14. okt 2013
Podľa mňa by si nremala robIŤ unáhlené závery. Keď sa ti dieťatko narodí zmeníš nazor a die´TA´ta sa nevzdáš. Alebo budeš celý život banovať. Ja sama vychovávam dve adoptívne dcéry a mali sme aj ťažké obdobie keď som prišla o prácu ale rodina ma podržala. Neviem pochopiť ľudí ktorý sa vzdajú vlastného dieťaťa. Pracujem aj ako profirodič a vidím mnohé príbehy detí, ktoré sú v domove alebo čakajú na pestúnov.Prajem ti aby si sa rozhodla správne a nezab´údaj že máš rodinu, ktorá ťa bude určite podporovať.
kiki68
14. okt 2013
@bluevelvet918 Musi to byt strasny egoista, pri takych chlapoch lutujem,ze to nie je ako pri pareni pavukov,ze takemu samicka hned odkusne hlavu a je vybavene. No nemaju to tie pavuky super zariadene 😉
Za take reci ako jemu dieta v zivote ublizi by som ho poslala do basy v prvom rade,aby chlapec vyrastol z nosenia pampersiek...ved ho niketo nenutil do toho sexu 😉
Vies co,budes mat to dietatko,budes sa mat z coho tesit a na ostatne mozes kaslat. Male bude mat Tvoje meno a mozno to bude nejaky genius a to potom uvidis ako sa tatko bude k nemu zrazu hlasit....
Vcera som bola na jednej vystave a si hovorim,ze taky maliar (akoze ja mam talent,ale genius nie som) sa narodi mozno raz za storocie...tak mozno prave Tvoje dietatko bude ten genius co sa narodi raz za cele storocie. Takze kaslat na takeho otecka... 😉
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@kiki68 Ja sama som "umelec". Kreslím, tancujem... Snáď aj malé bude takýto šikovníček a bude ma prekvapovať svojimi zručnosťami. Nech si môžem povedať, že "Ty si po mamine" 😃 ♥ K ex partnerovi sa nevyjadrujem.... Stúpa mi tlak zakaždým keď pomyslím na nejaký jeho hlúpy výrok na adresu môjho krpca...
@janulik979 Máš teda obrovské šťastie. Chlapci sú perfektný, veľmi zlatý a prajem im nech sú zdravý 😉
@jerry Si veľmi milá a teším sa takejto krásnej podpore 🙂
@lenka1993 Na prvý kopanec sa hrozne teším... Mám pocit, že sa zbláznim z toho čakania 😛
lenka1993
14. okt 2013
@bluevelvet918 ja som cakala do 20tt 😃 a az par dni do zadu zacal kopkat. Ale stalo to zato 🙂
kiki68
14. okt 2013
teda,tak to mozno bude maly umelec,ja som vcera videla kolosalne ultra-realisticke malby Gottfrieda Helnweina a tam som si povedala,ze klobuk dole, obrovske malby,co su prevedenim ako fotky...no aj keby sa toto tak to asi nenamalujem 😉 Takze ak sa taketo babatko narodi prave Tebe,tak to bude uplne wow,a aj ked nebude vediet kreslit,bude vediet nieco ine, urcite sa mas na co tesit,ci uz bude mat po mamine talent,alebo nostek bude Tvoje 😃
ikika
14. okt 2013
@bluevelvet918 ahoj. Si v nelahkej situacii, no ziadna situacia nie je neriesitelna... diskusiu som necitala celu, len par prispevkov... pozri sa na webstranky organizacii, ktore pomahaju mamam, aby mohli zostat so svojimi detmi, tak ako aj http://www.zachranmezivoty.sk/ . Drzim pasticky, aby vam vsetko dobre dopadlo - hlavne ku spokojnosti Tvojho babatka. 🙂
dionyzka
14. okt 2013
@bluevelvet918 ... po precitani prispevkov si v duchu myslim, "boze, keby vsetky maminy v Tvojej situacii rozmyslali tak laskavo a starostlivo o svojom dietati". Si velmi rozumna a silna zena. Adopciu Ti nevyhovaram, ale som viac-menej presvedcena, ze to zvladnes a bude z Teba dobra mamina!
Vies, kazda minca ma dve strany. Jeden pohlad moze byt aj taky, ze nic sa nedeje nahodou a ked sa Ti toto v zivote prihodilo, tak to tak asi ma byt. Tak hlavu hore, vsetko dobre dopadne.
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@dionyzka Toto isté som počula od svojej ženskej lekárky, že zrejme preto som netrpela žiadnymi nevoľnosťami a zmenami, lebo jednoducho bábätko o sebe nechcelo dať vedieť, aby som si to s ním náhodou nerozmyslela. Vraj je všetko tak, ako má byť 🙂 A ďakujem ti za krásne slová. Moc si ma potešila 🙂
janulap
14. okt 2013
@bluevelvet918 a nejaky tatino urcite na vas dvoch niekde caka 😉 Predstav si,ze by si ho dala na adopciu.Urcite by bol v rodine,kde by ho lubili a dobre sa starali-pretoze rodiny sa vybraju prisne.....ale....o par rokov by si si zalozila rodinu,nechybal by v nej niekto?Niekto na koho by si kazdy den myslela,kde je,ako sa ma,ako vyzera a ze sa popod nohy mohol tmolit vo vasej rodine 🙂
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@janulap S tým tatinom... Dala by som asi všetko za to aby som našla takého, ktorý by nás ľúbil oboch (obe) 🙂 🙂 Pevne verím, že v tom máš pravdu. A aj táto myšlienka ma dohnala k pochybovaniu o adopcii. Neviem čo budúcnosť prinesie a ak by sa mi naozaj do života priplietol muž, ktorý by si ma vážil, tak by som sa aj tak už nikdy necítila úplná.... A vlastne ani keby som toho muža nikdy už nemala... Je to moje prvorodené dieťa a už nebudem mať v živote žiadneho krpca, ktorý by mohol mať tento prívlastok ♥
janulap
14. okt 2013
@bluevelvet918 si mladucka,ten pravy niekde je,caka alebo vas hlada....pride v pravy cas 🙂 Vsetko to krasne mas este pred sebou 🙂
bluevelvet918autor
14. okt 2013
@janulap Ďakujem ti 🙂 🙂 A naozaj verím v tvoje slová 🙂
tiumen
14. okt 2013
@bluevelvet918 a možno malé bude šťuchať už zanedlho 🙂 ja som malého cítila už v 17tt a to mám pár kg navyše a placentu vpredu 😉 a keď sa okolie podozvedá že si tehu, tak ti určite pre bábo niečo kúpia - aj maličkosti sa zídu napr čiapočka, rukavičky .. A pre potešenie ti sem dám malého foto z 3D v 26tt, čo sa ani nenazdáš a budeš aj ty 😉
kiki68
14. okt 2013
ten je kraasny!ako si to ten prsticek cmula....no dudu... 😃
Holky,uzivajte si tehu,vsak je to nadherne,ked to tam kdesi v brusku plava ako zabicka 😃 Kaslat na niektorych nezodpovednych oteckov...sak take babo sa neda dat kdesi prec...ja ked vidim taketo foto,ja by som to umazlila a nepustila z ruk 🙂
tiumen
14. okt 2013
@kiki68 aj keď som chcela babu - aj mama tak keď sme boli s mm na 3D a videla som ho tak som sa na malého nehnevala že má medzi nôžkami pipíka 😃 ja sa už teším keď sa narodí a tie prstíky mu budem cmúľať ja :-p

Začni písať odpoveď...

Odošli