Dala niektorá z vás dieťa na adopciu?

adopciaaa
30. mar 2015

Ahojte je tu kocka ktora dala dieta na adopciu? Ak ano moc moc ta prosim ozvy sa. Surne sa potrebujem nieco opytat. Dakujem

papucka78
12. apr 2016

@helenanovakova najnovšie štúdie ukazujú, že cigáni nie sú z Indie ale z Izraela, takže pozor, pozor na tú divokosť, a aj keby, Indiáni mali svoj spôsob života, mali svoju krajinu, len vy bieli máte potrebu všetko vlastniť a ovládať a každí kto je iný, ináč vyzerá, má iný spôsob života, vyznáva iné hodnoty života ako vy, tak je divní, sprostí, tlačení na okraj spoločnosti alebo nútení prispôsobiť sa vám. Môj názor na adopciu cigánskeho dieťaťa bielimi rodičmi, neodporúčam, asi by sa tam cítilo divne, pretože predsudky a opovrhovanie cigánmi v našej slovenskej spoločnosti je veľmi silné, takže platí naše staré a overené Rom Romeha, Gádžo Gádžeha. Pekný biely deň prajem.

mana85
12. apr 2016

@papucka78 Čiže radšej ústav ako gádžo ? tak ?

papucka78
12. apr 2016

@mana85 asi áno

mana85
12. apr 2016

@papucka78 Hmm . Zrovna včera som mala na rukách dieťa cigánča v jednom domove vek 3 roky nechodí usmieva sa ústami veľmi pekne , ale tie oči vyhasnuté mám furt pred očami 😔

Som si spomenula že sme už spolu mali česť si vymeniť názor v inej podobnej téme už dosť dávnejšie takže pekný deň prajem 😉

lauricka
12. apr 2016

@papucka78 prosim nepouzivajte taky pozdrav, az mi zle prislo. A co sa tyka romov. Ja osobne neriesim farbu pleti, ale to, ako sa kto chova, aky vedie zivot. Je mi jedno, ci je rom, ci "biely", ale vzdy mi bude vadit, ak vidim, ze niekto zanedbava deti, ze chodia spinave, neumyte, neucesane, ze nechodia do skoly, nadavaju, nemaju zakladne hygienicke navyky, nevedia sa vyjadrovat, akurat tak nadavkami a pod. A mnoho dalsich veci. Pretoze aj bezdomovci, ak chcu, vedia byt cisti a spravat sa slusne. Mnoho romov je slusnejsich nez bielych. Lenze, bohuzial, asi to nie je vacsina, ked si vybudovali taku povest. Cim to je? Ja neviem. Do tejto problematiky nevidim. Len som chcela napisat, ze rovnako mi vadi u bielych to iste, co u romov. A slusni ludia mozu byt akej farby chcu, nebudu mi vadit. Na zakladke som sedela v lavici s romskym dievcatkom. Bolo slusne, chodilo poriadne do skoly, normalne byvali v byte, mali cisto, proste uplne bezny slusny zivot. Vobec by ma nenapadlo, ze mam mat problem s tym, ze je romka. Alebo ze by som sa kvoli tomu s nou nemala kamaratit. Ale ked idem nakupit do obchodu a stoji pri mne skupina romov, ktori su citit nadaleko, lebo hygiena im vela nehovori a kricia na cely obchod ako keby ich odniekial vypustili, tak nehnevajte sa, vam by to nevadilo? A keby boli bieli, tak mi to tak isto vadi.

papucka78
12. apr 2016

@lauricka keby mal každý taký postoj ako vy

respectme
12. apr 2016

Ahojte. Nedá mi nezareagovať. To, že niekto povie, že rómske dieťa nie ma doslova zaráža. Nejde teraz o to, že zrovna rómske, proste dieťa inej rasy. Vyhovárať sa tu na iný temperament a neviem čo je úplne odveci. Že je ťažšie zvládnuteľné? Ako to môžete vedieť? Poviem vám, väčšinou vidím v meste biele detičky hádzajúce sa o zem s veľkým revom ( absolútne nesúdim, len dávam debilný príklad aby ste si uvedomili, že je to riadna hlúposť súdiť ). Na to, aby ste mohli vyhlásiť, že dieťa bude ťažšie zvládnuteľné len preto, že je rómske, by ste museli poznať komplet rodokmeň, aj to by bolo len pravdepodobné. Deti predsa vychovávate vy. Myslíte, že rodičia nejakého vraha môžu za to, že ich syn niekoho zabil? Či to majú v krvi? Možno zlyhala výchova, ale určite to v krvi nemali. Všetky deti prichádzajú na tento svet nevinné. Niektorých čaká krásne detstvo v šťastnej milujúcej rodine, iní to šťastie nemajú a nikdy nepocítia láskavý dotyk milujúcej mamy, otca, starých rodičov. Ja našťastie svoje dieťatko mám a je mi veľmi ľúto žien, ktoré ich mať nemôžu. Keby som ich nemohla mať, určite si tiež adoptujem dieťatko, ale ani by ma nenapadlo riešiť či bude biele, čierne, žlté. Bolo by to dieťa opustené, ktoré by som mohla zachrániť a ktoré by vyplnilo prázdne miesto v mojom živote. Tak isto si nemôžeme vyberať aké dieťa porodíme. Či bude "dobré" alebo "zlé". Či bude mať veľké uši, všetky ruky, nohy.Takže ženy ktoré sa chcete stať MATKAMI, trošku sa zamyslite nad tým, čo vypúšťate do éteru, nebavíme sa predsa o kabelke alebo o aute. Dobrú noc.

monikaparson
12. apr 2016

@respectme Áno, myslím si, že svojim spôsobom je to aj ich vina. Ako si zaseješ, tak rastie. ( k tej vražde)
A áno, myslím si, že aj dieťa rómskeho pôvodu sa môže chovať ako hoc aké iné deti. Bohužiaľ ono príde mi to často smutno z toho, čo tu čítam. Veľakrát ani nemám pocit, že som na mamičkovskom fóre, ale väčšina sa tu ide len hádať a zdvíhať si svoje ego. Len to je zasa o tom, čo si nemám a neviem si kompenzovať doma, tak skúšam inde. Ja len dúfam, že každá žena, ktorá tuží po dieťati ho aj mať bude.

vepoet
15. apr 2016

Damy, ak niektora zvazujete dat dieta na adopciu, prosim, ozvte sa mi. dakujem

helenanovakova
19. apr 2016

@papucka78 india, izrael, furt to nie je európa. a čiže ľudia z izraela nie sú divoký? a čo s tým majú indiáni? :D veľmi vtipný úvod komentu. s čím súhlasím je to, že rasy sa nemajú miešať

papucka78
19. apr 2016

@helenanovakova nože skúste opísať seba ako biela európanka, akým národom ste vy

jajuskajana
26. apr 2016

Ahojte, ak je tu nejaká žena ktorá chce dať svoje dieťatko na adopciu ozvite sa mi. Ďakujem

dia6
26. máj 2016

@wiwiennn ahoj, prečo nejdete do Úsmevu ako dar alebo do Návratu a nepozriete si spisy? Možno si nájdeto to "svoje". Za pokus to stojí, lebo čakáte naozaj dlho. My sme čakali len niečo vyše roka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre